Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: Bukmacherka

TomPL pisze:Obrazek
Jak widać, też "prawie" wygrałem, prawie...
Muszę coś dzisiaj na poważnie zagrać, po mojemu :twisted:
Za granie kogoś tak antyceglanego, jak Flipkens z Errani na cegle to samobójstwo. ;(
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Bukmacherka

Żeby wygrywać duże sumy u buka, trzeba naprawdę dobrze znać się na danym sporcie. Ja bym tego w kompletnie żadnej dziedzinie nie potrafił - trzeba być maniakiem i nieustannie to śledzić, żeby do minimum ograniczyć element nieprzewidywalności, a wyeliminować się go oczywiście i tak nie da.

Mam kolegę, który od czasu do czasu wygrywa sumy rzędu 20-stu, 30-stu, 40-stu tysięcy złotych u buka, ale nigdy nie przyznał mi się wprost, ile w życiu przegrał, a ile całościowo wygrał. Mówi tylko, że zdecydowanie jest na plus, ale konkretów nigdy nie usłyszałem, a kilka ciekawych kuponów mi pokazywał.
Kolega obstawia wyścigi Moto GP (są bodajże 1, 2 i 3) oraz Formuły 1. Zajmuje się tym od dobrych 15-20 lat, śledząc każdy wyścig. Nie tworzy żadnych durnych zakładów z wkładem rzędu kilku złotych i kurs wynoszącym 20000. Wkłada najczęściej 100-200zł grając na wysokich kursach (powyżej 3,5-4), chociaż zdarza mu się i do tysiąca rzucać.

Jedna z ostatnich większych wygranych to zeszłoroczne moto GP Japonii (chyba). Zgarnął tam ponad 25000zł. Jak mi później tłumaczył, przed weekendem zapowiadany był deszcz. Tak też było, a kolega wiedział, że jest jeden zawodnik, który całkiem ciekawie wyglądał na treningach i zazwyczaj dobrze jeździ w deszczu. Kurs był bardzo wysoki (nie pamiętam dokładnie, ale zdecydowanie powyżej 10). Obstawiony gościu oczywiście wygrał, a co zrobił bukmacher (nie pierwszy zresztą raz)? Anulowanie kuponu i jako powód podany błędnie wpisany przez pracownika kurs. Tak więc zakończyło się to kolejną już sprawą w sądzie, bo taką sytuację miał już 3 lub 4 raz po wysokiej wygranej. ;)
Nie dopytywałem, ale z tego, co wiem - tej sprawy chyba akurat w sądzie nie wygrał. Wiem, że kiedyś STSy robiły mu podobnie pod górkę, ale tam mówił, że kończyło się zawsze polubownym rozwiązaniem sprawy po piśmie z kancelarii z pieczątką mecenasa.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: Bukmacherka

Teoretycznie w regulaminie polskich buków jest zawarty punkt, że w przypadku błędnie wystawionego kursu bukmacher ma prawo anulować zakład i rozliczyć go po kursie 1,0. Szkoda, że tak to nie działa, gdy zakład z pomylonym kursem zostanie przegrany. Mimo to polecam robienie screenshotów zawartych typów za takie stawki, spróbować porównać wystawione kursy na innych bukmacherach. Jeśli są zbliżone, to argument, że dany bukmacher pomylił kursy, upada. Nie miałem takich akcji, sam gram za stawki 50-500 zł, (ostatnimi czasy bardzo rzadko) a tasiemki za 2 zł z wygraną 20 000 zawsze mnie śmieszyły. Raz się komuś uda, to nie znaczy, że Tobie się uda. Podobnie, jak w przypadku niby odrobienia strat Romy w meczu z Liverpoolem, bo się z Barceloną udało. Już sporo kuponów wcale nie za małe stawki na comeback zostały puszczone. Prawie na pewno są to pieniądze wrzucone w błoto.
Buki właśnie na takich graczach zarabiają.
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Bukmacherka

SABR pisze:
TomPL pisze:Obrazek
Jak widać, też "prawie" wygrałem, prawie...
Muszę coś dzisiaj na poważnie zagrać, po mojemu. :twisted:
Za granie kogoś tak antyceglanego, jak Flipkens z Errani na cegle to samobójstwo. ;(
Przecież pisałem, że to nie było na poważnie. :]
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: Bukmacherka

Ale na poważnie mgły to być pieniądze na przykład na dobrego kebaba. :twisted:
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: Bukmacherka

rafbat pisze:Mam kolegę, który od czasu do czasu wygrywa sumy rzędu 20-stu, 30-stu, 40-stu tysięcy złotych u buka... Wkłada najczęściej 100-200zł grając na wysokich kursach (powyżej 3,5-4), chociaż zdarza mu się i do tysiąca rzucać.
Te wygrane rzędu kilkudziesięciu tysięcy przy stawce 200 zł - to kurs musiałby być ponad 100! Chyba, że mówisz o sumie wygranych z kilku /kilkunastu/ zakładów. Ja gram dla zabawy, nie muszę wygrywać żeby polepszać sobie komfort życia. Z wykształcenia jestem prawie matematykiem bo skończyłem co prawda inny kierunek Politechniki ale matematykę stosowaną studiowałem trzy lata. Znam trochę teorię gier i rachunek prawdopodobieństwa i wiem, że wygranie dużych pieniędzy jest prawie niemożliwe. Ale wiem też, że prawdopodobieństwo trafienia 6 w totolotka jest zdarzeniem niemożliwym (przyjmując odpowiednie parametry zaokrąglenia). Tutaj, u buków dochodzi jeszcze aspekt kibicowania preferowanym dyscyplinom sportowym czy ulubionym sportowcom. To też się liczy, nie są to same liczby ale cała oprawa związana z wydarzeniem sportowym. Mi to odpowiada i dlatego gram.
Przy większych zakładach zawsze robię dokumentację, jestem średnio ufny, jeśli doszłoby do wypłaty przez buków większej kwoty.
lottosale
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 389
Rejestracja: 8 wrz 2016, 23:00

Re: Bukmacherka

Podstawowa zasada jest bardzo prosta, żeby grubo wygrać trzeba grubo grać. Nawet typowy Janusz, który wejdzie do kolektury, zagra na Barcelone, Real i Bayern, które ogląda dwa razy do roku ale nie boi się położyć na to kilku kafli, ma zdecydowanie większe szanse osiągnąć swój cel niż ktoś kto cały dzień ogląda sport, ma ogromną wiedzę, ale gra za 10 zł i chce się na tym dorobić. Dopiero mieszanka wiedzy teoretycznej o zakładach, dużej wiedzy o sporcie i odpowiedni kapitał dają możliwość uskubnięcia czegoś z tego tortu.
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bukmacherka

Albo dostęp do informacji do których inni nie mają dostępu. Np. rezerwacji lotu - wiadomo, może być zmieniony termin ale może sugerować coś...
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Bukmacherka

stofler pisze: Te wygrane rzędu kilkudziesięciu tysięcy przy stawce 200 zł - to kurs musiałby być ponad 100! Chyba, że mówisz o sumie wygranych z kilku /kilkunastu/ zakładów.
Czytaj uważnie. Napisałem, że zazwyczaj, co nie oznacza, że kiedy wygrywa np. 20 kafli to postawił 100zł. Kuponów dzielonych, z tego co mówił, raczej unika.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: Bukmacherka

rafbat pisze:
stofler pisze: Te wygrane rzędu kilkudziesięciu tysięcy przy stawce 200 zł - to kurs musiałby być ponad 100! Chyba, że mówisz o sumie wygranych z kilku /kilkunastu/ zakładów.
Czytaj uważnie. Napisałem, że zazwyczaj, co nie oznacza, że kiedy wygrywa np. 20 kafli to postawił 100zł. Kuponów dzielonych, z tego co mówił, raczej unika.
Właśnie czytam...
rafbat pisze:...chociaż zdarza mu się i do tysiąca rzucać.
No to żeby wygrać 25000 stawiając 1000 trzeba trafić AKO 25. Chyba, że źle liczę, to mnie popraw. :wink:
Nie jest to kurs 3,5-4, jak piszesz - sugerując równocześnie, że są to wysokie kursy... :::hmm:::
rafbat pisze:Wkłada najczęściej 100-200zł grając na wysokich kursach (powyżej 3,5-4)
Trafić kurs ok. 25 stawiając 1000 zł - myślę że to spore ryzyko. Ale jak kogoś stać...
Może weź porozmawiam z kolegą jeszcze raz, zapewne pomyliły ci się cyferki, rzędy cyfr. :rolleyes:
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Bukmacherka

No właśnie kłania się owe czytanie ze zrozumieniem. :)
Wkłada NAJCZĘŚCIEJ 100-200zł grając na wysokich kursach (czyli najczęściej powyżej 3,5-4). Słowo "najczęściej" nie równa się "zawsze". To, że napisałem w jednej części mojego tekstu o tym, że tak zazwyczaj gra nie oznacza, że zagrał tak w sytuacji opisywanej w części dalszej. Sądziłem, że opisywane realia jasno dają do zrozumienia, że kurs musiał być odpowiednio wyższy.

Kurs rzędu 20-40 na zawodników, którzy w teorii nie mają szans, nie są nowością. Tym bardziej, że tu nie rywalizują ze sobą 2 osoby czy 2 drużyny, a 30 kierowców. Chyba jako "doświadczony" gracz powinieneś o tym wiedzieć. :)

To, na co chciałem zwrócić uwagę to fakt, że aby, moim zdaniem, wygrywać duże pieniądze u buka, niezbędna jest rozległa wiedza na temat realiów i danej dyscypliny. Nie wystarczy parę lat studiów i matematyczne granie czy stawianie na zawodników, których nazwisko widzę pierwszy raz na oczy, a gram tylko dlatego, że kurs mi się podoba.

P.S. Dopytałem o konkrety i rzędy, żebyś był w pełni kontent - włożone 600 zł przy kursie 42.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: Bukmacherka

rafbat pisze:Dopytałem o konkrety i rzędy, żebyś był w pełni kontent - włożone 600 zł przy kursie 42.
No to sam widzisz... Zaryzykujesz 600 zł na kurs 42? Chyba trochę ryzykowne, nie sądzisz? Zatem jeśli tak gra to ja nie wierzę, że kosi po kilkadziesiąt tysięcy i jest sporo do przodu. :1+1:
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Bukmacherka

Nie kosi po kilkadziesiąt tysięcy regularnie, a zdarzyło mu się to parę razy. Regularnie zgarnia po parę stówek.
Co do Twojego pytania - oczywiście, że to jest ryzyko, aczkolwiek wierzę mu, że skoro śledzi takie rozgrywki od kilkunastu lat to zna się na rzeczy, co też się poniekąd potwierdziło. Nawet jeżeli jesteś ekspertem, sport to sport i zawsze jest ten czynnik nie do przewidzenia.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: Bukmacherka

rafbat pisze:Regularnie zgarnia po parę stówek.
I buki się na to godzą? :wink:
Cała ta twoja historyjka o koledze i jego zyskach jest mocno naciągana, żeby nie powiedzieć dosadniej. rotfl
Ty lepiej sam graj i się pochwal jakąś wygraną. A koledze nie wierz, zapewne nabija cię w butelkę a ty wszystko łykasz i jeszcze roznosisz woń ściemy po forum. :::stormy:::
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Bukmacherka

SABR pisze:Ale na poważnie mgły to być pieniądze na przykład na dobrego kebaba. :twisted:
Kebabów nie jadam, ale za 5zł może być dobre piwo.

Na poważnie to ja tak to sobie wyobrażam:
Obrazek
Wyszedł dość wysoki kurs, jak na mnie, bo buki dały absurdalnie wysoki kurs na Vandeweghe. ;)
A jeszcze poważniej, to pewnie kolega kolegi co to sporo wygrywa pewnie by postawił nie 20 a 200zł, ale do tego to ja jeszcze nie dojrzałem, może na emeryturze...
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Bukmacherka

stofler pisze:
rafbat pisze:Regularnie zgarnia po parę stówek.
I buki się na to godzą? :wink:
Cała ta twoja historyjka o koledze i jego zyskach jest mocno naciągana, żeby nie powiedzieć dosadniej. rotfl
Ty lepiej sam graj i się pochwal jakąś wygraną. A koledze nie wierz, zapewne nabija cię w butelkę a ty wszystko łykasz i jeszcze roznosisz woń ściemy po forum. :::stormy:::
Póki co, na forum chyba twoja gwiazda najmocniej wszystkich razi, a tego nie skomentuję. ;) Dla twojej wspaniałości jakieś indywidualne "forum" byłoby chyba najlepsze.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: Bukmacherka

rafbat pisze:Póki co, na forum chyba twoja gwiazda najmocniej wszystkich razi, a tego nie skomentuję. ;) Dla twojej wspaniałości jakieś indywidualne "forum" byłoby chyba najlepsze.
Niepotrzebnie obnażasz swoje emocje. Nikt Ci nie broni razić jeszcze mocniej ode mnie. :wink:
Po prostu wpiąłeś się w wątek i z marszu krytykujesz wytrawnych graczy :D , samemu nic nie proponując, nic nie grając. Może spróbuj najpierw coś zrobić, później oceniać. :::gd:::
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Bukmacherka

Dzięki temu, że obserwowałem turniej ITF w którym grała Iga Świątek to odważyłem się zagrać na startujące tam niezłe tenisistki (z pierwszej setki) i kurs wyszedł mi wysoki jak rzadko! Okazało się, że to jednak od Millmana wszystko zależało. :D
Obrazek
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: Bukmacherka

Kurs ponad 6. Masakra! No ale zwycięski. :::gd:::
Ja zagrałem wczoraj, do wygrania 30000, dwie pomyłki. Cóż, każdy ma swój styl. :wink:
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Bukmacherka

Ty się zając śmiej, ale granie na wariackie kursy przeciw bukom mi nie wychodzi. Nawet czasami dla hecy coś strzelę, ale rezultaty są marne, nawet gdy zagram tylko na 3 spotkania:
Obrazek
wszystkie wyniki 2:1, ale cóż z tego...
Wolę moją grę, kolejny wzorcowy kuponik:
Obrazek
i mam na opłacenie kortu w tym tygodniu :D

Wróć do „Różności tenisowe”