Kroton
Nowy
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 11 mar 2014, 20:57

Co by było gdyby rakieta tenisowa ważyła 1 gram?

Witam,
czasem rozmawiam o tenisie z osobami co niewiele mają pojęcia o tym epickim sporcie ;) a tym bardziej o sprzęcie. Istnieje takie przekonanie, że b. drogie rakiety są ultralekkie i tak się zastanawiam gdyby rakieta ważyła 1 gram czy dało by się nią w ogóle grać? Czy dała by się utrzymać w ręce podczas odbicia piłki? Pewnie był już ten temat poruszany i ktoś to już poobliczał...
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Co by było gdyby rakieta tenisowa ważyła 1 gram?

A gdyby tak jeszcze piłki były bańkami mydlanymi, a kort z pianki, a buty na sprężynach, a gracze grali nago z zawiązanymi oczami, oczywiście tyłem...
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
boro
Orator
Orator
Posty: 582
Rejestracja: 13 wrz 2012, 14:05

Re: Co by było gdyby rakieta tenisowa ważyła 1 gram?

.....a świstak siedzi i zawija je w te sreberka. :)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Co by było gdyby rakieta tenisowa ważyła 1 gram?

Kroton pisze:Witam,
czasem rozmawiam o tenisie z osobami co niewiele mają pojęcia o tym epickim sporcie ;) a tym bardziej o sprzęcie. Istnieje takie przekonanie, że b. drogie rakiety są ultralekkie i tak się zastanawiam gdyby rakieta ważyła 1 gram czy dało by się nią w ogóle grać? Czy dała by się utrzymać w ręce podczas odbicia piłki? Pewnie był już ten temat poruszany i ktoś to już poobliczał...
Uważam, że byłoby lepiej gdybyś napisał wprost jakie informacje chcesz uzyskać zamiast bawić się w tak abstrakcyjne rozważania...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Co by było gdyby rakieta tenisowa ważyła 1 gram?

Kroton pisze:/.../ gdyby rakieta ważyła 1 gram czy dało by się nią w ogóle grać? Czy dała by się utrzymać w ręce podczas odbicia piłki? Pewnie był już ten temat poruszany i ktoś to już poobliczał...
Uderzenie piłki rakietą to nic innego jak centralne zderzenie sprężyste. Upraszczając zamach rakietą do jednostajnie przyśpieszonego linearnego, równoległego do podłoża ruchu na drodze 1,5 m, z siłą 5 kG (zakładam skuteczną masę ramienia/ręki 250g), zdołamy rozpędzić rakietę do ok. 28km/h. Jeżeli uderzy w nadlatującą równolegle do podłoża z prędkością 30km/h piłeczkę o masie 57g, odbije się od niej i osiągnie prędkość (początkową) ok. 85km/h (!!!) a piłeczka poleci dalej w tym samym kierunku z prędkością ok. 28km/h. Wedle mechaniki taką rakietą nie pograsz. :(
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co by było gdyby rakieta tenisowa ważyła 1 gram?

Smyk pisze:
Kroton pisze:/.../ gdyby rakieta ważyła 1 gram czy dało by się nią w ogóle grać? Czy dała by się utrzymać w ręce podczas odbicia piłki? Pewnie był już ten temat poruszany i ktoś to już poobliczał...
Uderzenie piłki rakietą to nic innego jak centralne zderzenie sprężyste. Upraszczając zamach rakietą do jednostajnie przyśpieszonego linearnego, równoległego do podłoża ruchu na drodze 1,5 m, z siłą 5 kG (zakładam skuteczną masę ramienia/ręki 250g), zdołamy rozpędzić rakietę do ok. 28km/h. Jeżeli uderzy w nadlatującą równolegle do podłoża z prędkością 30km/h piłeczkę o masie 57g, odbije się od niej i osiągnie prędkość (początkową) ok. 85km/h (!!!) a piłeczka poleci dalej w tym samym kierunku z prędkością ok. 28km/h. Wedle mechaniki taką rakietą nie pograsz. :(
Dobre :D
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Co by było gdyby rakieta tenisowa ważyła 1 gram?

I jeszcze urwie ci ramię i poleci razem z rakietą za płot, albo na orbitę... ;)
Awatar użytkownika
Kerm
Weteran
Weteran
Posty: 1424
Rejestracja: 12 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Co by było gdyby rakieta tenisowa ważyła 1 gram?

TomPL pisze:I jeszcze urwie ci ramię i poleci razem z rakietą za płot, albo na orbitę... ;)
To ja też tak kiedyś miałem: jak haratnąłem gałę na wf-ie to nogę mi prawie urwało (naderwałem wszystkie możliwe wiązadła w kolanie, tru story), a piłkę podobno znaleźli za tydzień... w Świnoujściu. :wink:
Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono.


Kerm. Powered by dreams.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Co by było gdyby rakieta tenisowa ważyła 1 gram?

Ale masz kopa!
A tak na poważnie, to co dzisiaj brałeś? ;)
Awatar użytkownika
Kerm
Weteran
Weteran
Posty: 1424
Rejestracja: 12 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Co by było gdyby rakieta tenisowa ważyła 1 gram?

To co zwykle, tylko dawki mi ostatnio ciut zmniejszyli. Może o to chodzi. rotfl

Ale z tą nogą to prawda. ;-P Z resztą trochę koloryzowałem, wiecie, trzeba było wymyślić jakąś historię na podryw gimnazjalistek. :D
Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono.


Kerm. Powered by dreams.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Co by było gdyby rakieta tenisowa ważyła 1 gram?

I tak miałeś szczęście, że trafiłeś w tę piłkę. Inaczej nogi byś szukał w Świnoujściu. :-)
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co by było gdyby rakieta tenisowa ważyła 1 gram?

hokej pisze:I tak miałeś szczęście, że trafiłeś w tę piłkę. Inaczej nogi byś szukał w Świnoujściu. :-)
To samo chciałem napisać po przeczytaniu posta Kerma. :)
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Kerm
Weteran
Weteran
Posty: 1424
Rejestracja: 12 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Co by było gdyby rakieta tenisowa ważyła 1 gram?

Basic pisze:
hokej pisze:I tak miałeś szczęście, że trafiłeś w tę piłkę. Inaczej nogi byś szukał w Świnoujściu. :-)
To samo chciałem napisać po przeczytaniu posta Kerma. :)
A mogłem nie trafić... to byłoby coś. rotfl
Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono.


Kerm. Powered by dreams.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Co by było gdyby rakieta tenisowa ważyła 1 gram?

Smyk pisze:
Kroton pisze:/.../ gdyby rakieta ważyła 1 gram czy dało by się nią w ogóle grać? Czy dała by się utrzymać w ręce podczas odbicia piłki? Pewnie był już ten temat poruszany i ktoś to już poobliczał...
Uderzenie piłki rakietą to nic innego jak centralne zderzenie sprężyste. Upraszczając zamach rakietą do jednostajnie przyśpieszonego linearnego, równoległego do podłoża ruchu na drodze 1,5 m, z siłą 5 kG (zakładam skuteczną masę ramienia/ręki 250g), zdołamy rozpędzić rakietę do ok. 28km/h. Jeżeli uderzy w nadlatującą równolegle do podłoża z prędkością 30km/h piłeczkę o masie 57g, odbije się od niej i osiągnie prędkość (początkową) ok. 85km/h (!!!) a piłeczka poleci dalej w tym samym kierunku z prędkością ok. 28km/h. Wedle mechaniki taką rakietą nie pograsz. :(
Po co te zmiany na forumie jak dalej nie ma LUBIĘ TO?
Zasada zachowania pędu będzie miała zastosowanie bliższe właśnie modelowi zderzenia idealnie sprężystego. Powiem z doświadczenia, miałem nieprzyjemność zagrać rakietą ultralekką (270g z naciągiem przy niskim SW). Można się zarobić na śmierć próbując zagrać winnera.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Co by było gdyby rakieta tenisowa ważyła 1 gram?

PitS, grałęm chyba 2-3 sezony Headem TiS2. Masa 245g albo 250g, nie pamiętam dokładnie. Tylko, że sztywność zdecydowanie powyżej 70pkt. Winnery grało się tym bez problemu, tak samo woleje.
Natomiast wziąłem kiedyś na debla z mocno grającymi ludźmi Dunlopa 200 lite (nie pamiętam która seria), ważył 260g-265g. No i tu była masakra, jak ktoś mocno przywalił, a głównie tak było, to zagranie woleja ... :/ :/ :/
Grałem nią też singla kilka razy, i tu faktycznie, zagrać winnera nie było łatwo.
Stąd prosty wniosek - sama masa ramy jeszcze o niczym nie świadczy. ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Co by było gdyby rakieta tenisowa ważyła 1 gram?

Grałem też tym modelem i nie był zły ze względu właśnie na sztywność i balans, za to właśnie damskim Fischerem chciałem się zapykać na śmierć.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB

Wróć do „Różności tenisowe”