Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Afera w PZT

Nie wiem, czy ktoś interesuje się tym, co dzieje się w środowisku tenisowym, poza kortami, ale jeśli tak, to polecam artykuły na temat wyników kontroli w PZT:
Artykuł z Przeglądu Sportowego.
Artykuł z Rzeczpospolitej.
Felieton Adama Hoffmana.

Zapraszam do lektury i wyrażania swoich opinii.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Afera w PZT

Większość związków w takim kształcie to przeżytek i patologia. Ostatnio wszedłem na jakieś forum, badmintona, to my się bardzo kulturalnie wyrażamy o PZT. :wink:
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Afera w PZT

Gary, z choinki się urwałeś? W klasztorze za długo siedziałeś. rotfl
Czy kogoś to może zdziwić? Nawet kogoś kto ze sportem ma niewiele wspólnego.
Wątpię ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Afera w PZT

Vivid pisze:Czy kogoś to może zdziwić? Nawet kogoś kto ze sportem ma niewiele wspólnego.
Mnie dziwi. Myślałem, że są sprytniejsi. rotfl
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Afera w PZT

Vivid pisze:Gary, z choinki się urwałeś? W klasztorze za długo siedziałeś
Gary do garów! :D
8:7 40:15
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Afera w PZT

wwojtek pisze:
Vivid pisze:Gary, z choinki się urwałeś? W klasztorze za długo siedziałeś
Gary do garów! :D
Od tego są baby. :D

Vivid, czytałeś te teksty w ogóle?
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Afera w PZT

Gary pisze:Vivid, czytałeś te teksty w ogóle?
Nie :P, antycypowałem treść po tytułach. rotfl
Przecież wiadomo kto tam działa i co sobą reprezentuje. :D
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Afera w PZT

Vivid pisze:
Gary pisze:Vivid, czytałeś te teksty w ogóle?
Nie :P, antycypowałem treść po tytułach. rotfl
Przecież wiadomo kto tam działa i co sobą reprezentuje. :D
To przeczytaj, wtedy się zorientujesz na pewno, czemu to wrzuciłem. :wink:
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Afera w PZT

Gary, a co mnie obchodzi zepsute do szpiku kości od dawna PZT? Zawodnikiem nie jestem, trenerem zawodnika nie jestem, rodzicem zawodnika również. Jestem gościem, który przychodzi pograć sobie rekreacyjnie w tenisa. PZT mi zwisa i powiewa.
A na rozwoju tenisa zawodniczego kompletnie mi nie zależy, jestem wręcz zadowolony, że jest tak jak jest.
Jak wiadomo - punkt widzenia wynika z punktu siedzenia. Sukcesy oznaczają więcej zawodników i "sympatyków" ze słomianym zapałem na kortach, a to znów oznacza ich gorszą dostępność dla mnie. Bo nam nagle korty jak grzyby po deszczu nie wyrosną.
Dlatego tak jak jest jest super! Dzwonię i kort mam, proste? ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Afera w PZT

Vivid pisze:Gary, a co mnie obchodzi zepsute do szpiku kości od dawna PZT?
Mnie też średnio interesuje. Za to interesuje mnie klub, w którym gram/grywam od 13 lat i to, kto stoi na jego czele. :wink:
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Afera w PZT

Vivid pisze:Gary, a co mnie obchodzi zepsute do szpiku kości od dawna PZT? Zawodnikiem nie jestem, trenerem zawodnika nie jestem, rodzicem zawodnika również. Jestem gościem, który przychodzi pograć sobie rekreacyjnie w tenisa. PZT mi zwisa i powiewa.
A na rozwoju tenisa zawodniczego kompletnie mi nie zależy, jestem wręcz zadowolony, że jest tak jak jest.
Jak wiadomo - punkt widzenia wynika z punktu siedzenia. Sukcesy oznaczają więcej zawodników i "sympatyków" ze słomianym zapałem na kortach, a to znów oznacza ich gorszą dostępność dla mnie. Bo nam nagle korty jak grzyby po deszczu nie wyrosną.
Dlatego tak jak jest jest super! Dzwonię i kort mam, proste? ;)
Nie byłoby Ci miło patrzeć na młode "dziatki" uganiające się za "fuzzy yellow balls" zamias za "kopaną"?

A na temat. W moim mieście klub z 80-cio letnią tradycją tenisową od paru lat w miejscu kilku wartościowych kortów buduje ogromną hale z 20 kortami do... squasha i dwoma tenisowymi z okrojonymi w taki sposób wybiegami że nie będzie linii deblowych! Klub szkolący ok 150 dzieciaków dostający na nie dotacje miejskie zredukował liczbę kortów na rzecz komercyjnego najmu boxów do squasha. Po co utrzymywać trenerów, udostępniać korty zawodnikom za połowę ceny jak można je wynająć ligowiczom? prawie 300 osób nie wymagających szkolenia, którym za wpisowe zorganizuje się imprezę końcową, a sponsorzy ufundują nagrody? Paradoksalnie jest to i tak "najzdrowszy" klub w Krk otrzymujący miejskie dotacje!
Na szczeblu centralnym miałoby być lepiej? Przecież władze działacze wybierają spośród siebie! Nawiązując do art. Hofmana. Akurat ten człowiek wg mnie mógłby ich jeszcze paru "numerów" nauczyć. ;)
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Afera w PZT

Keicam, szczerze? Nie byłoby mi miło patrzeć na te dziaciaki bo kort zajmują. Albo patrzę ze swojego punktu widzenia i jestem egoistą albo nie. ;)

Gary, mnie wali kto jest szefem klubu, ważne by jak mnie widzi to podszedł, podał rękę i powiedział "cześć". ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Afera w PZT

Vivid pisze:Gary, mnie wali kto jest szefem klubu, ważne by jak mnie widzi to podszedł, podał rękę i powiedział "cześć"
A mnie nie wali, jednak osobiście wolę stykać się z ludźmi uczciwymi, a nie aferzystami i co najważniejsze - inteligentnymi. A pisanie pism do samego siebie, podpisywanie własnych faktur i tego typu rzeczy śwaidczą albo o poczuciu bezkarności, albo o głupocie. Dlatego pisałem kilka postów temu, że myślałem, że są sprytniejsi. rotfl

Dodam jeszcze, że dawno temu pracowałem na umowę zlecenie dla W-MZT i miałem okazję poznać również innego członka zarządu PZT, niewymienianego w artykule i to raczej jego bym o takie zagrywki podejrzewał. :wink:
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Afera w PZT

Ale nadal nie wiem jak to ma wpływać na Ciebie czy mnie?
Bo ja wychodzę z założenia, że jak coś na mnie nie wpływa to mnie to nie interesuje. Od tego są stosowne służby.
Wiem na przykład, że nie wszystkie pieniądze za korty szły do kasy, w różnych klubach. Ale to mnie szczerze mówiąc nie obchodzi gdzie trafia kasa za moją grę. Przyszedłem, korzystałem z kortu, zapłaciłem za to. A czy dostał to właściciel czy nie to już właściciela problem.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Afera w PZT

Vivid pisze:Ale nadal nie wiem jak to ma wpływać na Ciebie czy mnie?
W odróżnieniu od Ciebie, ja mam kolegów. ;-P I jak ci koledzy pośrednio obrywają, to zastanawiam się, czy słusznie. :wink:

Wpływ ma na mnie też jakość kortów i ogólna infrastruktura oraz cena za kort. Jak się okaże, że nowa hala stanęła dzięki jakimś wałkom i klub będzie musiał zwrócić jakieś dofinansowanie, to kto dostanie ostatecznie po tyłku jak nie gracze?
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Afera w PZT

Gary pisze:
Vivid pisze:Ale nadal nie wiem jak to ma wpływać na Ciebie czy mnie?
W odróżnieniu od Ciebie, ja mam kolegów. ;-P I jak ci koledzy pośrednio obrywają, to zastanawiam się, czy słusznie. :wink:
Ja mam tylko przyjaciół i rodzinę ... ;)
Gary pisze:Wpływ ma na mnie też jakość kortów i ogólna infrastruktura oraz cena za kort. Jak się okaże, że nowa hala stanęła dzięki jakimś wałkom i klub będzie musiał zwrócić jakieś dofinansowanie, to kto dostanie ostatecznie po tyłku jak nie gracze?
A wydaje Ci się, że co z tą halą zrobią? Powietrze wypuszczą i zwiną do pokrowca? ... :D
Gary, to kompletnie nietrafiony przykład. Poza tym chyba wszystkie, prawie, hale to mniejszy czy większy przekręt.
Ze 20%-30% wartość inwestycji to norma. :P
Natomiast jakość i cena kortów już tak, to jest argument, tylko mam wrażenie, że to nie wynika ze ściągalności opłat za kort ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Afera w PZT

Vivid pisze:Gary, to kompletnie nietrafiony przykład. Poza tym chyba wszystkie, prawie, hale to mniejszy czy większy przekręt.
Ze 20%-30% wartość inwestycji to norma.
Natomiast jakość i cena kortów już tak, to jest argument, tylko mam wrażenie, że to nie wynika ze ściągalności opłat za kort ...
To jest perfekcyjnie trafiony przykład. Jeśli (a tego nie wiem) klub dostał na budowę hali również kasę z PZT (na pewno dostał z UE) i okaże się, że to był jakiś wałek i klub będzie musiał zwrócić takie dofinansowanie, to jak sądzisz, skąd weźmie na to pieniądze? Bo ja sądzę, że z podwyżki cen kortów i/lub z tego, że wywalą kortowego, bo po co płacić pensję komuś, kto dba o korty. ;-P
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Afera w PZT

UE najpierw sprawdza a potem wypłaca. Czyli najwyżej nie weźmie kasy i ci co robili na kredyt przyjdą po swoje. Ale nadal nie oznacza to rozebrania hali na cegły/płyty. Spłacanie z utargu z kortów trochę by trwało ... :)
W sprawie MKT nasze CBA już ponad rok się kręci :D , latem się moja dentystka mnie pytała o co chodzi bo jako matka zawodnika dostała wezwanie na przesłuchanie. :P
Mają do przesłuchania chyba przynajmniej 250 osób samych opiekunów dzieci trenujących, trochę to potrwa. rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Afera w PZT

Vivid pisze:Ja mam tylko przyjaciół ... ;)
Brzuch i burger nie liczą się jako przyjaciel :P.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Afera w PZT

Jakuboto pisze:
Vivid pisze:Ja mam tylko przyjaciół ... ;)
Brzuch i burger nie liczą się jako przyjaciel :P.
Ty masz jednego przyjaciela, zawsze jest z Tobą, a lupę nosisz żeby go zobaczyć, ale to szczegół ... :::jezor:::

Ale wracając do tematu, afera aferą i co dalej? Czy to coś zmieni? Ewentualnie kilka stołków zmieni właścicieli. Tylko to nie oznacza zmiany i jakiejś nowej pozytywnej jakości. Recepta na dobrą sportową centralę jest względnie jasna - tzw. urzędnicy zajmują się logistyką, pozyskaniem sponsorów, wizerunkiem, a pion złożony ze szkoleniowców szkoleniem w szerokim rozumieniu.
U nas wygląda na to, i tak pewnie jest z tego co słyszałem, że się wielu ludzikom pomyliły role ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Różności tenisowe”