Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Pro vs. Amator

Oni mają faktycznie pomieszane w głowach z interpretacją swojego NTRP.

Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Pro vs. Amator

pst pisze:Oni mają faktycznie pomieszane w głowach z interpretacja swojego NTRP.
Nie, chodzi Ci o zawodniczkę? Zastanów się chwilę, to co widzisz w transmisjach z turniejów to jest generalnie pierwsza 100-ka WTA.
A przecież ranking się na 100 zawodniczkach nie kończy. Sam widzisz jak ta topowa 100-tka czasem, nie, często gra. To teraz sobie wyobraź co gra 5-6-7 setka tego rankingu ... To są BABY rotfl
Oglądałem dobre kilka lat temu z kumplem mecz turniejowy deblistek z top100. Staliśmy przy samym korcie i widzieliśmy co się dzieje. Obaj byliśmy zdania, i bez zbędnej kokieterii, że może by nas ograły w tego debla, ale jeżeli to w trzech setach.
A ja na ostatnim treningu to byłem 21 lat temu a Jasiek to ze 35 ...
Ponieważ to było z 5 lat temu czy lepiej to i tak dla mnie by to było jakieś 15 lat a dla Niego 30 :)
Ostatnio zmieniony 6 lip 2015, 13:52 przez Vivid, łącznie zmieniany 2 razy.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Pro vs. Amator

Nie wiem o co chodzi pst, ale ten Nick na naszym TF'ie to by dużo nie ugrał z takim BH... :]
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Pro vs. Amator

Ugrałby ;). Amator ma to do siebie, że się przy takiej przepychanej piłce cofa, a nie atakuje ...
Wystarczy zobaczyć tę zawodniczkę, dostaje piłkę na smecz, nie dość, że nie kończy kątowo to jeszcze jak piłka wraca balonikiem to ona ucieka za końcową i musi budować punkt od zera O_O Czemu? Bo pewnie niemota nie potrafi wejść na siatkę i skończyć wolejem ... To w sumie kilka razy widać w tym meczu. Instynkt zabójcy to nie jest coś co wytrenujesz, to musisz mieć naturalne.
Walisz lufę i idziesz za nią do siatki żeby ewentualnie dobić przeciwnika. A ona to się raczej modli, żeby tamten nie dobiegł i nie odegrał w kort. rotfl

A tak w ogóle to ten filmik już wałkowaliśmy na forum. ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Pro vs. Amator

Chyba nie na tym. :]
Film jest źle zatytułowany. Jeśli to zawodniczka to nie taka co uczestniczy w zawodach bo te kończyłaby już na eliminacjach. Nie znam w otoczeniu w którym odbijam tak słabej zawodniczki która grałaby w turniejach. Więc to zawodniczka nie zawodniczka. Znam kilka 14 latek które zmiotłyby faceta z kortu bez gema.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Pro vs. Amator

PitS, jak ma stosowne papiery to zawodowcem formalnie jest, i będzie nią nie ważne jak mocno zmieszamy ją z błotem i wyśmiejemy. rotfl
Poza tym pamiętasz jak ktoś tu kiedyś zapodał filmik z jakimś zawodowcem z Afryki? To była beka. ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Pro vs. Amator

Pamiętam. Nic tak nie otrzeźwia jak weryfikacja własnych wyobrażeń. Ale beka to wtedy była z jego upartego kolegi z Afryki. Tego co odpadał zawsze w I rundzie Futuresa, zwykle do zera.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
golp
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 252
Rejestracja: 29 paź 2012, 15:31
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt: Strona WWW

Re: Pro vs. Amator

Filmik jak filmik, nie ma w nim nic przesadzonego ani dziwnego. Nakręcone w 2013 roku, facet z rekordem 30-4 na poziomie 4.0 USTA, na powyższym filmiku gra z kontuzją ramienia, a tutaj wyniki wspomnianej zawodniczki w sezonie 2013. Jak widać głównie porażki w kwalifikacjach do futuresów oraz kilka zaliczonych R1 i R16. Jeden QF. Tyle w zupełności wystarczy, żeby zbudować ranking na poziomie tej dziewuchy. Kilka lat wcześniej była w Top 400. :wink: Do tego zdaje mi się, że ona gra te turnieje na pół gwizdka, tak więc prawdopodobnie nie poświęca się w 100% zawodowemu tenisowi, przeczytajcie sobie notkę zamieszczoną na YouTube:

"NOTE - THE GUY HAS A SHOULDER INJURY THAT AFFECTS HIS SERVICE MOTION. HIS 30-4 RECORD IN 2013 EARNED HIM A RATINGS 'BUMP' TO 4.5. He had surgery to repair a torn labrum in January 2014. Nick is NTRP 4.0, 30-4 in singles play and #1 Mens 4.0 in the Pacific Northwest. Macall Harkins is NTRP 6.5, tours part time, and and WTA top 1000. She lost her qualifying match at a WTA a few hours prior to playing Nick. Both said they did not play their best in this short pro set."
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Pro vs. Amator

golp pisze:Do tego zdaje mi się, że ona gra te turnieje na pół gwizdka, tak więc prawdopodobnie nie poświęca się w 100% zawodowemu tenisowi, przeczytajcie sobie notkę zamieszczoną na YouTube:

"...Macall Harkins is NTRP 6.5, tours part time..."
Tu jest odpowiedź - "part time". ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Pro vs. Amator

Kurczę, Vidziu, jak zobaczyłem, że zrobiłeś wpis w temacie Pro vs. Amator, to pomyślałem, że wreszcie znalazłeś czas, by z Obim w tenisa zagrać....

:D

A zostając bardziej w temacie, ESP opowiadał mi niedawno jak wygląda granie z prawdziwymi PRO (obu płci) i to żadnymi takimi ze światowej czołówki. Namówcie Konrada, niech się podzieli spostrzeżeniami, ale generalna konkluzja jest oczywista: PRZEPAŚĆ.

I jeszcze: "Ratunku, baba mnie leje".
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem

Wróć do „Różności tenisowe”