ZiZi
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 112
Rejestracja: 5 paź 2014, 23:09

Jak rozpoznać oryginał

Hej,
naczytałem się dzisiaj, że zdarzają się podróbki Babolatów, szczególnie Aero Pro i Pure, ponoć były przypadki że ktoś sprowadzał po kilkaset sztuk z Chin. Mam do kupienia okazyjnie Pro Drive i chciałbym rozpoznać czy to oryginał. Miałem go już dzisiaj brać ale ma na ramie Made in China i nie wiem czy każdy tak ma, czy je tam produkują czy to podróbka. Dokładnie to model Aero Pro Drive Cortex. Napiszcie mi jak go sprawdzić albo wrzućcie ktoś fotki swojego oryginalnego egzemplarza. Dzięki.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Jak rozpoznać oryginał

Tu pomoże wróżka ...

Podrabia się masowo, więc to nie jednostkowe egzemplarze. Kilka było opisanych na forum, wystarczy poszukać. A jakie są inne serie to już ... wspomniana wróżka ...
Po pierwsze trzeba mieć ramę w ręku, po fotce nie zawsze ocenisz, po drugie, trzeba dobrze znać oryginał. Nie każda podróbka jest ordynarna, czasem różnice są nader subtelne. Po zdjęciu nie ocenisz wagi i balansu. Tak samo profilu ramy, wielkości główki, drobnych różnic odcieni kolorów (kwestia fotki).

A po ostatnie - jak coś jest super okazją to już o razu warto w głowie czerwoną lampkę zapalić ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
ZiZi
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 112
Rejestracja: 5 paź 2014, 23:09

Re: Jak rozpoznać oryginał

Czyli nie można rozpoznać? Może jakieś wskazówki, czymś konkretnym się różnią? Dałbyś mi link do tych opisanych bo wyszukiwarka nie znajduje.

Co do ceny to już starszy model więc można kupić i za 50zl i za 200zl więc lampka raczej się nie musi zapalać, szczególnie jeśli to licytacja.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Jak rozpoznać oryginał

Podróbki są coraz lepsze, ciężko je odróżnić od oryginałów. Tu masz link do porównania na przykładzie [k]6.1 Tour.
Prezes fanklubu Staśka :D
ZiZi
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 112
Rejestracja: 5 paź 2014, 23:09

Re: Jak rozpoznać oryginał

Do d..y! Nawet rakiety już muszą podrabiać!

Może porównywał tak ktoś Babolaty to by mi pomogło w ocenie.

Facet twierdzi że gra nią 4 sezony więc jakby była podróbka to miała by pewnie inne parametry i by ją wyrzucił, jak myślicie.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Jak rozpoznać oryginał

Myślę, że napisać można wszystko. Sam musisz podjąć decyzję czy warto.
Prezes fanklubu Staśka :D
ZiZi
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 112
Rejestracja: 5 paź 2014, 23:09

Re: Jak rozpoznać oryginał

Ale rozumiem że Babolce są Made in China? Na ramie może to być? Może jest jakiś wątek gdzie produkowane są poszczególne ramy.
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak rozpoznać oryginał

Tak, Babolaty są produkowane w Chinach.
ZiZi
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 112
Rejestracja: 5 paź 2014, 23:09

Re: Jak rozpoznać oryginał

Wkleję kilka fotek może coś Wam się rzuci w oczy, ja jeszcze Babolatami nie grałem więc nijak nie rozpoznam.
SPOILER:
Znalazłem wątek na TW, ktoś mógłby mi przetłumaczyć te wpisy: http://tt.tennis-warehouse.com/showthread.php?t=238809
SPOILER:
Ktoś to mógłby przełożyć na nasze?
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Jak rozpoznać oryginał

To co staramy się przekazać to to, że nie da się po fotkach ocenić na 100%. Jak ktoś twierdzi, że to zrobi, to jest naiwny/kłamie/nie wie co mówi, może co najwyżej liczyć tylko na szczęście.
To wszystko.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Jak rozpoznać oryginał

ZiZi pisze:Do d..y! Nawet rakiety już muszą podrabiać!

Może porównywał tak ktoś Babolaty to by mi pomogło w ocenie.

Facet twierdzi że gra nią 4 sezony więc jakby była podróbka to miała by pewnie inne parametry i by ją wyrzucił, jak myślicie.
Nie martw się, może podróbka będzie lepsza?
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
ZiZi
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 112
Rejestracja: 5 paź 2014, 23:09

Re: Jak rozpoznać oryginał

Jakby kogoś interesowało to wklejam linka gdzie koleś fajnie porównał fake i original

http://www.regentville.com/2009/09/fake ... ennis.html
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Jak rozpoznać oryginał

PitS pisze:Nie martw się, może podróbka będzie lepsza?
Bywało ... dawno temu Wilson vs. Pro`s Pro. Kiedy P`P raczkowało dość bezczelnie kopiowali ówczesne Wilsony serii Staff i Hammer.
I ludzie wybierali P`P, bynajmniej nie ze względu na cenę.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Jak rozpoznać oryginał

Albo Poloneza zamiast Heada. :]
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Jak rozpoznać oryginał

TomPL pisze:Albo Poloneza zamiast Heada. :]
Chyba Caro czy Caro+ ... rotfl

Ale poważnie, kiedyś kumpel kupił na Allegro Head-a Instincta z serii LM. Kupił to od jakiegoś gościa z małej miejscowości. Człowiek ją kupił i była dla niego zbyt wymagająca, dlatego sprzedał.
"Rakieta" była bardzo ciekawa ... :D Rama 630 a nie 645, do tego nie profil 25mm/23mm a 21mm ... To był Radical, to znaczy podróbka Radicala tylko pewnie się Chinolom kolory pomyliły ...
Nie pamiętam już jak z przeplotem, Radical 18/20, ale czy Instinct nie miał 16/19?
Barwa też nie była dobrze dobrana bo ten wynalazek był w głębokim miodowym kolorku, lekko zmatowionym, oryginał miał jasny miodowy z połyskiem.
Kumpel oddał ramę, koleś przeprosił, oddał pieniądze, w ogóle się przejął.
Jaki z tego morał? Że czasem ktoś może nawet nie wiedzieć, że ma podróbkę. Gra w jakimś małym ośrodku czy na jakimś przydomowym korcie, nie zna się, kupił i wydaje mu się, że OK bo oryginału na oczy nie widział. W końcu jak się człowiek nie zna to trudno wyłapać różnicę między 645 a 630, czy profilem 21mm a 25/23mm.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
golp
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 252
Rejestracja: 29 paź 2012, 15:31
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt: Strona WWW

Re: Jak rozpoznać oryginał

Vivid pisze: Ale poważnie, kiedyś kumpel kupił na Allegro Head-a Instincta z serii LM. Kupił to od jakiegoś gościa z małej miejscowości. Człowiek ją kupił i była dla niego zbyt wymagająca, dlatego sprzedał.
"Rakieta" była bardzo ciekawa ... :D Rama 630 a nie 645, do tego nie profil 25mm/23mm a 21mm ... To był Radical, to znaczy podróbka Radicala tylko pewnie się Chinolom kolory pomyliły ...
Nie pamiętam już jak z przeplotem, Radical 18/20, ale czy Instinct nie miał 16/19?
Barwa też nie była dobrze dobrana bo ten wynalazek był w głębokim miodowym kolorku, lekko zmatowionym, oryginał miał jasny miodowy z połyskiem.
Kumpel oddał ramę, koleś przeprosił, oddał pieniądze, w ogóle się przejął.
Jaki z tego morał? Że czasem ktoś może nawet nie wiedzieć, że ma podróbkę. Gra w jakimś małym ośrodku czy na jakimś przydomowym korcie, nie zna się, kupił i wydaje mu się, że OK bo oryginału na oczy nie widział. W końcu jak się człowiek nie zna to trudno wyłapać różnicę między 645 a 630, czy profilem 21mm a 25/23mm.
W sumie ciekawa historia, ale mam pytanie czy nie pomyślałeś aby ściągnąć rączkę i zobaczyć co to jest w rzeczywistości za wynalazek? Mógłbyś się mocno zdziwić. Mi się w ten sposób udało wyrwać PT57A w malowaniu Liquidmetal Radical dosłownie za grosze. Na pierwszy rzut oka podróbka, ale zaryzykowałem i kupiłem w ciemno bo cena była śmieszna. Po ściągnięciu palet moje przypuszczenia okazały się trafne - H22057A2P na hairpinie. ;-P
ZiZi
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 112
Rejestracja: 5 paź 2014, 23:09

Re: Jak rozpoznać oryginał

Ciekawe BTW czy w moim bagu w którym mam już kilkanaście rakiet znajdują się jakieś podroby rakiet.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Jak rozpoznać oryginał

golp pisze:W sumie ciekawa historia, ale mam pytanie czy nie pomyślałeś aby ściągnąć rączkę i zobaczyć co to jest w rzeczywistości za wynalazek? Mógłbyś się mocno zdziwić.
Mało to kumpla obchodziło, mnie tym bardziej ... :)
ZiZi pisze:Ciekawe BTW czy w moim bagu w którym mam już kilkanaście rakiet znajdują się jakieś podroby rakiet.
A czy to ważne? Ważne chyba jak się ramą gra i czy nie wywołuje urazów. Jak już je masz i jest OK, to znaczy, że OK. ;)
W grze w tenisa nie o metki chodzi ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Jak rozpoznać oryginał

Vivid pisze:...ale czy Instinct nie miał 16/19?
18x19 aż do linii Youtek włącznie, od YT Innegry miały 16x19.
Na starszej generacji wychowała się Azarenka stąd jej Wilsony mają właśnie taki przeplot i są kopią wydania z generacji Liquidmetal.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Jak rozpoznać oryginał

El Diablo pisze:Na starszej generacji wychowała się Azarenka stąd jej Wilsony mają właśnie taki przeplot i są kopią wydania z generacji Liquidmetal.
Jak ja na tej ramie (Instinct LM) psy wieszałem, teraz wiem czemu. :lol:
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Różności tenisowe”