Awatar użytkownika
jakupalec
Początkujący
Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 27 lip 2013, 14:35

Gra w okularach korekcyjnych

Czy którykolwiek z Was gra w okularach? Ja mam dość dużą wadę, jestem krótkowidzem z dodatkowym astygmatyzmem i początkowo próbowałem grać bez okularów, ale timing i w ogóle było tragiczne, do tego stopnia, że nie trafiałem w lekko lecące piłki bo nie byłem w stanie określić jak daleko są ode mnie. Próbowałem soczewek, ale jakoś nie mogę się do nich przekonać i zrezygnowałem z nich. Gram w okularach korekcyjnych i nie jest to jakoś bardzo uciążliwe aczkolwiek czasem zjeżdżają z nosa i irytujące jest ich wieczne poprawianie.
Czy któryś z Was ma podobną przypadłość? Myślałem o zakupie takich bardziej sportowych okularów korekcyjnych, czegoś na kształt tych których używa Janko Tipsarević i chciałem zapytać czy ktoś może polecić jakąś firmę albo konkretny model w którym byłoby wygodnie? Tipsarević gra z tego co wiem w okularach firmy Oakley.
Z góry dzięki!
Obrazek

AeroPro Drive GT 2013 @ Pro Hurricane Tour 1,3
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra w okularach korekcyjnych

Ja gram w okularach. Najzwyklejsze z optyka, nie spadają ani nie przesuwają się, bo są dość mocno dopasowane do głowy. Z tego co wiem, można np. lekko nagiąć 'nauszniki' przy niektórych modelach.
Ja natomiast posiadam również takie ustrojstwo kupione w Decathlonie - sznureczek zakończony dwoma gumowymi wtyczkami. Zakłada się to na końcówki okularów i zsuwa się zaciskiem z tyłu głowy. Wtedy nie ma mowy o przesuwaniu - a koszt z pewnością dużo mniejszy niż specjalne okulary.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Gra w okularach korekcyjnych

Próbowałem grać w okularach, ale sobie odpuściłem nie zjeżdżały, ale pod balonem parowały i musiałem je wycierać po każdej wymianie. Też mam zwykłe z dogiętymi zausznikami, jak trafisz na sympatycznego optyka to dognie Ci za darmo.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
jakupalec
Początkujący
Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 27 lip 2013, 14:35

Re: Gra w okularach korekcyjnych

Parowanie jest faktycznie uciążliwe, ale co zrobisz? Na to nie ma żadnej rady, trzeba zdjąć i przetrzeć. :-( Podoba mi się pomysł z tym sznurkiem Jakuboto, muszę kupić w takim razie skoro mówisz, że w Decathlonie są owe. W moim przypadku dogięcie nic nie da, mam już mocno dogięte, jeżdżą na moim niekształtnym nosie. :D
Obrazek

AeroPro Drive GT 2013 @ Pro Hurricane Tour 1,3
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Gra w okularach korekcyjnych

Też mam sporą wadę i astygmatyzm. Polecam używane przeze mnie i sprawdzone w boju:

http://www.rudyproject.com/products/gla ... s.html?s=0

Zero parowania, zero przesuwania. Rewelacja, jak dla mnie oczywiście.
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
jakupalec
Początkujący
Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 27 lip 2013, 14:35

Re: Gra w okularach korekcyjnych

O, fajne! Ile taki model kosztuje już z korekcją? Ja myślałem o czymś takim http://sziols.pl/#indoorSportsOprawy , ale w tym się chyba przezabawnie wygląda. :D
Obrazek

AeroPro Drive GT 2013 @ Pro Hurricane Tour 1,3
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Gra w okularach korekcyjnych

Kolega do gry zakłada po prostu kontaktówki.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Gra w okularach korekcyjnych

Ja je kupiłem ponad 2 lata temu, u znajomego optyka, zatem taniej. Zapłaciłem z optyką coś koło 1000 - 1100, w tym szkło jedno mnie sporo kosztowało, bo było na zamówienie robione.
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Karola
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 28 gru 2013, 15:31

Re: Gra w okularach korekcyjnych

Ja też gram w zwykłych okularach korekcyjnych. Nic mi nie spada, kwestia dopasowania konkretnego modelu, dobry optyk powinien na to zwrócić uwagę.

Najtaniej pewnie wyjdzie sposób Jakuboto albo przekonanie się do soczewek (w tym przypadku też by się przydała wizyta u optometrysty).
jakupalec pisze:O, fajne! Ile taki model kosztuje już z korekcją? Ja myślałem o czymś takim http://sziols.pl/#indoorSportsOprawy ,ale w tym się chyba przezabawnie wygląda :D
Jakupalec, te okulary z twojego linku są kosmiczne. :wink:
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra w okularach korekcyjnych

Moje 3 grosze.

Najlepiej przekonać się do soczewek i tyle. Kosztowało mnie to wiele nerwów, ale w końcu się nauczyłem zakładać. Warto było bo problem znika.

Można się "bawić" w okulary, ale parują, zjeżdżają z nosa, ograniczają, przeszkadzają ogólnie rzecz ujmując. Soczewek kontaktowych nie trzeba przecierać, nie pobrudzą się podczas gry, zapominamy o nich.

http://sziols.pl/#indoorSportsOprawy
Te gogle wizualnie to jakiś dramat. Dobre, żeby rozproszyć przeciwnika i wybić go z rytmu. Zakładamy jak przegrywamy odwracamy losy spotkania. oponent już nic nie ugra.
karjar pisze:Ja je kupiłem ponad 2 lata temu, u znajomego optyka, zatem taniej. Zapłaciłem z optyką coś koło 1000 - 1100, w tym szkło jedno mnie sporo kosztowało, bo było na zamówienie robione.
Ja chyba za dużo biegam na okulary, ale jeśli już się na nie decydować, to chyba to jest najlepsza opcja.
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Gra w okularach korekcyjnych

Osobiście gram w zwykłych okularach korekcyjnych, a wadę mam bardzo dużą, bo na jednym oku bodajże 4,75 dioptrii, a na drugim 5,5. Nie mam dosłownie żadnych problemów, czy to z przesuwaniem się oprawek, czy z parowaniem szkieł. Myślałem, że może będzie jakiś problem po zmianie oprawek na grube (tzw. kujonkowate ;) ), ale okazało się, że niczym się nie różnią, jeśli chodzi o komfort, chociaż po założeniu nietrudno dostrzec, że w teorii, praktycznie nie przylegają do nosa, a tylko swobodnie leżą.
Chyba dwu, czy trzykrotnie zaglądałem do optyka, żeby mi je dopasował i jest świetnie. To samo polecam zrobić każdemu - przy zwykłym funkcjonowaniu problemy nie wyjdą na jaw, ale kiedy zaczynasz biegać po korcie, bez dobrego dopasowania oprawek, nie da rady.
Polecam też zapytać optyka o specjalne filtry, bo wiem, że takowe istnieją, które sprawiają, że szkła nie parują. W praktyce wygląda to tak, że nie będą one parować przy grze w wilgotnych pomieszczeniach, czy też, gdy jest chłodno na dworze, ale będą nieco zaparowywać np. przy wejściu do domu w zimę, ale to logiczne. Jednak bardzo szybko same odparowują. Przy moich okularach, nawet kiedy jestem na dworze przy 15st. mrozie, kiedy na nie pochucham, kilka sekund i nie ma śladu.
Przestrzegam jednak, że to może trochę kosztować. Akurat, optyka mam znajomego, który robi mi ze wszystkimi możliwymi zniżkami, etc. i koszt to ok. 400-500zł.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
jakupalec
Początkujący
Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 27 lip 2013, 14:35

Re: Gra w okularach korekcyjnych

widget pisze:Najlepiej przekonać się do soczewek i tyle. Kosztowało mnie to wiele nerwów, ale w końcu się nauczyłem zakładać. Warto było bo problem znika.

Ja chyba za dużo biegam na okulary, ale jeśli już się na nie decydować, to chyba to jest najlepsza opcja.
Nie jestem w stanie się przekonać do soczewek, może jeszcze kiedyś spróbuję, ale męczyłem się 2 tygodnie i nie nauczyłem się zakładać, wyjmować a gdy miałem je w oczach to mnie koszmarnie cisnęły i przeszkadzały. Też bardzo dużo biegam i podczas biegu jako tako nie przeszkadzają, u mnie gorzej jest przy mocniejszych uderzeniach i poślizgach nie wiedzieć czemu.
Gogle z mojego linku są faktycznie obrzydliwe, ale gdyby miały być skuteczne i na dodatek obrzydzić mnie przeciwnikowi to dlaczego nie. :D
Jednak zostaję póki co przy swoich 'kujonkach', które mi odpowiadają, bo mają duże szkła i małe pole widzenia jest poza korekcją, dokupię tylko ten sznureczek o którym mówił Jakuboto.
Szkła mam porządne z filtrami różnorodnymi i jeśli chodzi o parowanie to nie ma tragedii, para znika szybko.
Obrazek

AeroPro Drive GT 2013 @ Pro Hurricane Tour 1,3
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra w okularach korekcyjnych

jakupalec pisze:Nie jestem w stanie się przekonać do soczewek, może jeszcze kiedyś spróbuję, ale męczyłem się 2 tygodnie i nie nauczyłem się zakładać, wyjmować a gdy miałem je w oczach to mnie koszmarnie cisnęły i przeszkadzały. Też bardzo dużo biegam i podczas biegu jako tako nie przeszkadzają, u mnie gorzej jest przy mocniejszych uderzeniach i poślizgach nie wiedzieć czemu.
Ja uczyłem się zakładać soczewki ponad miesiąc ... W gabinecie kobieta straciła cierpliwość, bo siedziałem u niej chyba 2h na starcie i nic. Potem w domu dramat przed lustrem, ale warto było.

Jeśli się nie pocisz (albo bardzo mało) to faktycznie można sobie okulary dopasować. Ja mam drogie oprawki, dopasowane, przy szkłach też nie oszczędzałem, ale to wszystko jak krew w piach w momencie kiedy jestem spocony i zaczynam biegać i ostro hamować, kręcić głową. Musiały by być gogle na gumce, a to ostateczność. Nie patrzę za bardzo na wygląd, ale wszystko ma swoje granice tolerancji. :D
Awatar użytkownika
jakupalec
Początkujący
Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 27 lip 2013, 14:35

Re: Gra w okularach korekcyjnych

Mi brakło cierpliwości w takim razie. ;-) Nie byłem w stanie tego cholerstwa zdjąć, włożyć jeszcze jako tako ale potem się bałem, że bez pomocy już nigdy jej nie wyjmę. :D

Pocę się w ilościach kosmicznych, uwierz, ale jakoś mocno mi te szkła nie parują o dziwo, po kilku wymianach przecieram po prostu twarz ręcznikiem i jest luzik. Bardziej mi przeszkadza to skakanie ich na nosie i ciągłe poprawianie. Jadę dziś do Decathlonu po ten sznureczek i w niedzielę po południu dam znać czy jest lepiej w tym. Nie mów, że nie patrzysz, trzeba się jakoś prezentować na korcie. :D
Obrazek

AeroPro Drive GT 2013 @ Pro Hurricane Tour 1,3
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra w okularach korekcyjnych

jakupalec pisze:Mi brakło cierpliwości w takim razie ;-) nie byłem w stanie tego cholerstwa zdjąć, włożyć jeszcze jako tako ale potem się bałem, że bez pomocy już nigdy jej nie wyjmę :D

Pocę się w ilościach kosmicznych, uwierz, ale jakoś mocno mi te szkła nie parują o dziwo, po kilku wymianach przecieram po prostu twarz ręcznikiem i jest luzik. Bardziej mi przeszkadza to skakanie ich na nosie i ciągłe poprawianie. Jadę dziś do Decathlonu po ten sznureczek i w niedzielę po południu dam znać czy jest lepiej w tym. Nie mów, że nie patrzysz, trzeba się jakoś prezentować na korcie :D
Pewnie przecieranie bym jakoś przeżył, ale właśnie skakanie po nosie było upierdliwe. Człowiek zawsze da radę jak musi i się przyzwyczai.
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Gra w okularach korekcyjnych

Gram w soczewkach i nie wiem, o co wam chodzi z tym zakładaniem... cała procedura zajmuje mi 1 minutę na obie gały... Ale podstawa to dobór odpowiednich soczewek.

Nie ma porównania z okularami - w okularach zawsze jest jakieś ograniczenie pola widzenia, a w soczewkach widzisz, jakbyś miał zdrowe oczy.
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra w okularach korekcyjnych

Marcin_L pisze:Gram w soczewkach i nie wiem, o co wam chodzi z tym zakładaniem... cała procedura zajmuje mi 1 minutę na obie gały... Ale podstawa to dobór odpowiednich soczewek.

Nie ma porównania z okularami - w okularach zawsze jest jakieś ograniczenie pola widzenia, a w soczewkach widzisz, jakbyś miał zdrowe oczy.
No dokładnie. Jak się wie jak coś zrobić to jest to łatwe. Jak się nie wie ... to jest pod górkę. Teraz zakładanie i zdejmowanie soczewki trwa minutę + / -, ale na starcie, jak wspominałem, czasem w ogóle rezygnowałem, bo ile można próbować?!

To jak z tenisem. Teraz przebić piłkę na wprost 10 razy to banał żeby użyć porównania, ale 3 lata temu to było abstrakcyjne dla mnie wyzwanie! :D
Awatar użytkownika
golp
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 252
Rejestracja: 29 paź 2012, 15:31
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt: Strona WWW

Re: Gra w okularach korekcyjnych

Ja osobiście miałem już trzy podejścia do soczewek (niewielka wada w granicach -1.0, na początek testowałem 30-dniowe, jakiś czas później tygodniowe, całkiem niedawno 1-dniowe) i za każdym razem kończyło się totalnym niewypałem. W użytku codziennym soczewki nie przeszkadzały mi zbytnio, oczy szybko się męczyły przy komputerze ale dało się jakoś funkcjonować, jednak z jakiegoś powodu w trakcie gry w tenisa w soczewkach łzawiły mi oczy i wszystko się rozmywało. No tragedia, kilka minut na korcie i nie dało się w szybszą piłkę trafić.. myśl o soczewkach umarła śmiercią naturalną.

Najprostsze rozwiązanie: sportowe ramki + fotochromowe szkiełka = :D :::gd:::
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Gra w okularach korekcyjnych

Nie zapominajcie, Panowie, że dużo zależy też od człowieka. Tj. od preferencji. Niektórzy mogą używać soczewek, a inni po prostu nie - u niektórych oko jest czasem za mało nawilżone, ażeby można było stosować soczewki. Taki problem mam właśnie ja - niezależnie od rodzaju szkieł kontaktowych, czuję dyskomfort, a po pewnym czasie, wręcz ból, podczas noszenia.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Gra w okularach korekcyjnych

Ludziska bywają różne, to fakt, ale na każdą przypadłość jest rozwiązanie. Też miałem zespół suchego oka na początku przygody z soczewkami, normalne nawilżanie kroplami załatwiło sprawę, a po pewnym czasie oko się przyzwyczaiło. Ale fakt, nie każdy tak ma i to jest przeciwwskazanie do noszenia szkiełek.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp

Wróć do „Różności tenisowe”