AlexJoe
Nowy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 2 sie 2013, 11:36

Czy warto zacząć?

Cześć, od jakiegoś czasu oglądam tenisa. Wydaje mi się, że to bardzo fajny sport, a do tego, ogólnorozwojowy, bardzo pomocny do utrzymania kondycji i sylwetki. Stąd moje pytanie - mam 20 lat, rakietę do tenisa trzymałem raz w życiu, szło, jak krew z nosa, nie mam znajomych, którzy uprawiają ten sport - czy uważacie, że warto zapisać się do jakiejś szkółki, do trenera, czy to już jest raczej za późno i lepiej poszukać innego sportu?
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Czy warto zacząć?

Wiek nie ma znaczenia, o ile nie masz planów grania w turniejach wyczynowców/zawodowców :). Mam znajomego, który zaczął grać koło 40-tki. Mistrzem techniki nie jest, ale wstydzić się tego czego się nauczył też nie musi.
Jeśli masz trochę talentu i samozaparcia i czasu (i ew. pieniędzy na trenera) to próbuj. Jeśli nie - to może lepiej ping-pong albo rolki? Co do ogólnorozwojowego charakteru tenisa to nie jestem tego taki pewny...
AlexJoe
Nowy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 2 sie 2013, 11:36

Re: Czy warto zacząć?

TomPL pisze: (i ew. pieniędzy na trenera)
A ile może brać taki trener?
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Czy warto zacząć?

AlexJoe pisze:
TomPL pisze: (i ew. pieniędzy na trenera)
A ile może brać taki trener?
Zależy od miejsca zamieszkania, na stronach szkółek tenisowych są cenniki, trzeba trochę pogooglować :wink: . Ja płacę 35 PLN/h lekcji z trenerem plus opłata za kort.
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
tronk112
Bywalec
Bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:14
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Czy warto zacząć?

Czy warto zacząć? Prosta odpowiedź z mojej strony - oczywiście.

Sam zacząłem grać na początku tego roku. Dziś, muszę się pochwalić zagrałem seta z byłą mistrzynią polski juniorów :D (po raz pierwszy, ale mam nadzieję, że nie po raz ostatni, bo to znajoma członka rodziny i już umówiliśmy się, że kiedyś zagramy rewanż). Dla mnie to super sprawa. Wiem na czym stoję i jak wiele brakuje mojej grze. Litości nie było, dostałem 6:0. ;-P Choć miałem przewagę przy stanie 4:0 i własnym serwisie, ale pokonał mnie dzisiejszy upał o godzinie 16 (warunki dla wszystkich były takie same, ale we mnie gotowały się w środku flaki :twisted: ). Zdołałem przynajmniej walnąć ładnego asa profesjonalnej zawodniczce przy czym zostałem pochwalony. ;-P



Czułem się jak za czasów podstawówki. :::yay:::


Jeszcze jakieś wątpliwości czy warto zaczynać?
Awatar użytkownika
klenczonu
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 211
Rejestracja: 1 wrz 2011, 16:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Czy warto zacząć?

Sam zacząłem prawie 4 lata temu kiedy miałem 37 lat. Tu się nawet nie ma co zastanawiać czy warto - po prostu trzeba pójść na kort i zobaczyć czy nam się to podoba czy nie.
Ja jestem mega zadowolony. Zimą moje ukochane narty, a praktycznie przez cały rok mój ukochany tenis :D. Do tego dochodzi jeszcze rower i samopoczucie mam wyśmienite.
Każda forma ruchu jest :::gd:::.
Obrazek COURTBALLISTEC 4.3; COURTBALLISTEC 3.3

Maciek Klenczon
NTRP 2.0
North Poland

Wróć do „Różności tenisowe”