hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Percepcja różnic w parametrach rakiety

Michael Russell dostaje tak zmienione rakiety, że nie wie która spośród nich jest jego podstawową. Ciekawy filmik, warto obejrzeć.
http://live.wsj.com/video/tennis-pro-ta ... 00CE67FC84
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
Szuma
Orator
Orator
Posty: 597
Rejestracja: 10 mar 2009, 14:10
Lokalizacja: Warszawa/Ostrowiec Św.

Re: Percepcja różnic w parametrach rakiety

hitman pisze:Michael Russell dostaje tak zmienione rakiety, że nie wie która spośród nich jest jego podstawową.
Z tego co zrozumiałem to za każdym razem prawidłowo typował która rakieta jest jego ;-P .
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Percepcja różnic w parametrach rakiety

Szuma pisze:
hitman pisze:Michael Russell dostaje tak zmienione rakiety, że nie wie która spośród nich jest jego podstawową.
Z tego co zrozumiałem to za każdym razem prawidłowo typował która rakieta jest jego ;-P .
Hitman raczej zapowiedział filmik, a nie przewidział wynik. :wink:
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Percepcja różnic w parametrach rakiety

O ile się różniły spreparowane rakiety? Proszę mi nie podawać różnicy w wadze albo nie opowiadać że to był 1g dołożony na rączce, bo mnie rozbawicie.
Już dość się naśmiałem w innym wątku jak to jedna rakieta była o 1g cięższa, za to miała od tej drugiej o 1mm mniejszy balans i jak to było odczuwalne. Mniejszy balans o 1mm to znikomo obniżony SW, ale masa większa o 1g to znikomo powiększony SW. Bilans na zero! rotfl

Facet z filmiku być może przy takiej grze był w stanie rozpoznać różnice przy możliwie największej zmianie SW jak na modyfikację wagi o 1g, tylko w przypadku dołożenia jej na główce.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Szuma
Orator
Orator
Posty: 597
Rejestracja: 10 mar 2009, 14:10
Lokalizacja: Warszawa/Ostrowiec Św.

Re: Percepcja różnic w parametrach rakiety

PitS pisze:O ile się różniły spreparowane rakiety?
Na początku jest powiedziane, że zostały delikatnie zmienione waga i balans, a później niestety podają już tylko zmianę wagi... :] (+7g, +1g, -35g).
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Percepcja różnic w parametrach rakiety

Szuma pisze:
PitS pisze:O ile się różniły spreparowane rakiety?
Na początku jest powiedziane, że zostały delikatnie zmienione waga i balans, a później niestety podają już tylko zmianę wagi... :] (+7g, +1g, -35g).
Istotna jest informacja czy waga i balans zostały zmienione w tym samym kierunku czy w przeciwnych. W skrajnym przypadku pomimo zmiany i wagi i balansu facet nie byłby w stanie odczuć żadnej różnicy w zmianach obciążenia.

35g i zawodnik to sporo, zakładając zmianę balansu w tym samym kierunku co waga. 7g przy podobnych założeniach powinno być wyczuwalne, dla amatora wątpliwe.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Percepcja różnic w parametrach rakiety

Różnicę masy czuję na poziomie 10g. Jeżeli chodzi o balans to już, 5mm a być może 3mm mi wystarczy. Oczywiście trzeba pamiętać, że wszystko zależy jak zmienia się masa i balans o ile oba parametry są zmieniane. Mogą się znosić ale i wzajemnie kumulować.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Percepcja różnic w parametrach rakiety

Vivid pisze:Różnicę masy czuję na poziomie 10g. Jeżeli chodzi o balans to już, 5mm a być może 3mm mi wystarczy. Oczywiście trzeba pamiętać, że wszystko zależy jak zmienia się masa i balans o ile oba parametry są zmieniane. Mogą się znosić ale i wzajemnie kumulować.
I czujesz i nie czujesz zmiany masy. To zależy od tego co akurat grasz. Jeśli zmienię ci masę zdejmując 10g ale jak napisałeś to co zostało przesunę tak że, SW będzie identyczne to o ile nie będziesz wolejował to nic nie poczujesz w zamachu, może dopiero w uderzeniu i to bardziej za sprawą dystrybucji drgań.
Podobnie z balansem o ile SW doprowadzimy do poziomu przed zmianami.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Percepcja różnic w parametrach rakiety

Tak, pomyliłem się na początku. Sam nie wiem co chciałem napisać. :D Ja tam zawsze się na maksa przyzwyczajałem i pamiętam to od czasu podstawówki kiedy narzekałem na nowe piłki na WFie albo jak nie mogłem dokupić nowego modelu myszki, którą grałem w Quake'a III. Jednak zawsze myślałem, że to jakieś moje indywidualne zboczenie, a tymczasem okazuje się, że nie. Zaciekawiło mnie to. Nie wiedziałem, że ktoś może poznać różnicę na poziomie 1g. Oczywiście zapewne do niewielkich różnic każdy może się dostosować podczas gry, ale sam fakt, że są gracze, którzy takie rzeczy czują, już mi daje trochę do myślenia jak precyzyjny jest to sport.
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Percepcja różnic w parametrach rakiety

Jest taki fragment w "Open" Agassiego, o wykonaniu tysięcy uderzeń minimalnie niedopasowaną rączką rakiety. Przemawia to do mnie, tego rodzaju perfekcjonizm.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Percepcja różnic w parametrach rakiety

A o czym dokładnie tam jest, bo nie czytałem?
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Percepcja różnic w parametrach rakiety

Agassi miał model rączki wykonany pod swoją łapę i jego serwisant każdą rakietę z fabryki doprowadzał do pożądanego stanu krok po kroku, wymieniając między innymi rączkę. Andre wspominał przy okazji jaka to katorga grać nawet minimalnie niedopasowaną rakietą.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Percepcja różnic w parametrach rakiety

Wymiana rączek jest powszechna wśród zawodników. Nie tylko mowa tu o indywidualnych odlewach - np. Federer. Czasem jest to zmiana na model zwykły ale innej marki. Zawodnik ma kontrakt z firmą X i gra jakimś zmodyfikowanym oczywiście modelem tej firmy ale rączkę ma od rakiet firmy Y. ED kiedyś na ten temat wykład przeprowadził ;).
Przecież i na naszym amatorskim poziomie mamy problem jak dostajemy do gry ramę innej marki z innym profilem rączki. Trzeba sobie chwyty najpierw poukładać.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Percepcja różnic w parametrach rakiety

Tak Vidziu.

"Zwykła" zmieniona rączka bez bajerów to np. Hantuchova. (Przynajmniej kiedyś miała rączkę kształtu Yonexa w ramach Prince).
Są również połówki... czyli jeszcze nie odlew ale nie rozmiar udostępniony. Najczęściej to 2,5 - czuję, że może być to związane z trendem topspinowym i pracą nadgarstka.
No i oczywiście odlewy czyli dokładnie ten sam kształt, grudka po grudce jak u Federera czy Soderlinga.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Percepcja różnic w parametrach rakiety

El Diablo pisze: Są również połówki... czyli jeszcze nie odlew ale nie rozmiar udostępniony. Najczęściej to 2,5 - czuję, że może być to związane z trendem topspinowym i pracą nadgarstka.
No 2.5 było by gites dla mnie :::gd::: . Nawet w Head.

Wróć do „Różności tenisowe”