Willy
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 197
Rejestracja: 18 wrz 2007, 13:51

Re: Recenzja rakiety - co nam daje?

Ja mam dobre doświadczenie z recenzją Rdis200. Podkreślono w niej łatwość uzyskiwania rotacji i "ciasnych krosów". Na podstawie tej recki, pomimo, że autora znałem tylko z postów z forum zakupiłem używanego sprzęta, przetestowałem już osobiście i to był strzał w 10.

Ale to tylko jeden przykład, ciężko na jego podstawie próbować wyciągać jakieś wnioski co do przydatności recencji rakiet na forum w ogóle.

Przyznam jednak, że lubię czytać recenzje sprzętu na forum.
Willy
boro
Orator
Orator
Posty: 582
Rejestracja: 13 wrz 2012, 14:05

Re: Recenzja rakiety - co nam daje?

Test rakiety to wg mnie poważna sprawa, to nie to samo co test butów, torby itp. co do techniki gracza który ocenia to minimum 4 NTRP i więcej...filmik z grą testera mile widziany, chyba, że na forum są ludzie do których można mieć zaufanie, że nie uprawia bajkopisarstwa. :wink: I taką recenzję widziałbym na forum ogólnym, reszta może jak chce testować i opisywać, ale na swoich blogach.
Sam testowałem kilka rakiet i nie jest to łatwa sprawa, moją obecną rakietę po dwóch godzinach chciałem odrzucić jako nie dla mnie, nie zrobiłem tego i dopiero po 10, 12 grach i dużych zmian ( naciąg, naprężenie strun ) uzyskałem efekt więcej niż zadowalający.

Reasumując... testy rakiet, tak, ale wąska, wyselekcjonowana grupa sprawdzonych graczy, reszta... pisać nikt nie zabroni.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Recenzja rakiety - co nam daje?

Konkluzja jest jasna - testy są przydatne, natomiast nie należy im wierzyć w ciemno. Nawet jak znamy testującego to w końcu nie mamy jego ręki, jego techniki, stylu gry, nie korzystamy z tych samych chwytów itd. ...
Test należy traktować przeglądowo, szukać w nim nie oczywistych oczywistości, a pewnych niuansów, które mogą nam wiele o produkcie powiedzieć i wpłynąć na naszą decyzję.

Pewien brak "wiary" w testy wynika też z tego, że ten rynek został już dawno popsuty. Niestety recenzje piszą różne pajace co nawet towaru na oczy nie widziały, ale przecież zaistnieć trzeba ...
Do tego dochodzą media komercyjne gdzie niestety czasem (a może często? ...) pisze się na zlecenie i pod dyktando ...
Ja osobiście jak szukam opinii, którym jak wspominałem do końca nie wierzę nigdy, to szukam tych dla mnie najbardziej wiarygodnych czyli opinii użytkowników for internetowych. Oczywiście trzeba zrobić przesiew badziewia, ale generalnie tam można wyszukać wartościowe i względnie obiektywne opinie.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Różności tenisowe”