Awatar użytkownika
JCz
Ostatnia Instancja
Ostatnia Instancja
Posty: 1696
Rejestracja: 2 maja 2005, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Zawodniczki WTA vs Zawodnicy ATP

Gary pisze:[...] Obstawiam, że JCz albo Pio by ją zmasakrowali, a i ja bym wygrał (na mączce, na hardzie musiałbym potrenować, bo grałem chyba raz w życiu).
Dziewczę szkolone z zawodniczkami, nieprzyzwyczajone do amatorskiej piłki. Jakbym miał z nią grać też bym takie nie wiadomo co przerzucał jak ten koleś na filmiku, niech się sama martwi co z taką piłką zrobić, dwie trafi, trzecia w kosmos. :]
Pacific X-Force 295
Redakcja Tenis NET
Sprzęt | Blog
Ulubiona tenisistka :)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Zawodniczki WTA vs Zawodnicy ATP

Z Ulem trenuje taka młoda, z 16 lat ma (?). Jak tak się patrzy to na treningu spoko.
A potem dwa sparingi z Marcinemtenisozo i dwa razy chyba 1:6 1:6 ... :D
A Marcin gra normalnie, nie jak Gary rotfl, także co by było gdyby na Garego wyszła?
Pewnie by zrezygnowała z tenisa, dożywotnio. :D

Młodzi zawodnicy są bardzo wrażliwi na zmianę rytmu. To wina trenerów, klepią swoje, klepią solidnie i stabilnie, a potem jak nie można wejść w rytm to jest dramat.
Gary kiedyś pisał, że grywa sparingi na prośby trenerów z różnymi młodymi gniewnymi. I to jest bardzo dobre rozwiązanie i dobre podejście trenerów.
Dziś w tenisie zawodniczym obowiązuje z grubsza jedna zasada - rób wszystko żeby z każdej kolejnej piłki przylutować jeszcze mocniej.
Jak za siatką filozofia gry jest podobna to wszystko gra i błędy się wzajemnie znoszą.
Gorzej jednak jak za siatką jest ktoś kogo gra na ryzyko i na aferę nie interesuje, czy możliwości techniczne i fizyczne mu na to nie pozwalają. Wtedy jak ma głowę na karku zmienia się nie w killera, a w kolekcjonera ... błędów młodego "miszczunia". Efekt? Połamane rakiety młodego? ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zawodniczki WTA vs Zawodnicy ATP

Chłopak oceniony na NTRP 4.0 - lekka przesada. Z tym, że to jeszcze gorzej świadczy o poziomie WTA i bezmyślnym tłuczeniu w piłkę przez niektóre Panie.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Zawodniczki WTA vs Zawodnicy ATP

Obiektyw pisze:Chłopak oceniony na NTRP 4.0 - lekka przesada.
Też tak pomyślałem, patrząc na to video. Ale podobno amerykańskie NTRP jest jakieś inne, zawyżone.
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zawodniczki WTA vs Zawodnicy ATP

hohvar pisze:
Obiektyw pisze:Chłopak oceniony na NTRP 4.0 - lekka przesada.
Też tak pomyślałem, patrząc na to video. Ale podobno amerykańskie NTRP jest jakieś inne, zawyżone.
Bo oni są optymistami. :)
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zawodniczki WTA vs Zawodnicy ATP

Obiektyw pisze:
hohvar pisze:
Obiektyw pisze:Chłopak oceniony na NTRP 4.0 - lekka przesada.
Też tak pomyślałem, patrząc na to video. Ale podobno amerykańskie NTRP jest jakieś inne, zawyżone.
Bo oni są optymistami. :)
Bo grunt to dobra samoocena. Jak będą sobie ciągle wmawiać jak wysokie NTRP mają, to może im po dłuższym czasie do tego poziomu 'urośnie' rotfl .
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Zawodniczki WTA vs Zawodnicy ATP

Pamiętajcie, w Stanach jak pomyślisz o tenisie to już NTRP 2.0, a jak kort zarezerwujesz to 3.0.
Czyli pewnie jak się na ten kort jeszcze stawisz to już musi być 3.5 rotfl.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Zawodniczki WTA vs Zawodnicy ATP

Vivid pisze:Gary kiedyś pisał, że grywa sparingi na prośby trenerów z różnymi młodymi gniewnymi. I to jest bardzo dobre rozwiązanie i dobre podejście trenerów.
Nadal gram. Z tymże teraz gram tylko z ludźmi chłopakami, a jeszcze w wakacje grywałem głównie z robotami kuchennymi dziewczynami. Różnica jest kolosalna. Chłopaki, z którymi trenuję obecnie są 2 lata młodsi niż dziewczyny, z którymi grywałem, grają lżej, bo siły fizycznej jeszcze nie mają, warunki nie te, ale są uczeni nie strzelać na pałę i o dziwo to rozumieją, więc punkt trzeba wypracować. Z dziewczynami grałem swoją rasową rzeźbę w gównie i po 3 uderzeniach miałem punkt (70-90% przypadków) lub dostawałem winnera (10-30% przypadków). Teraz muszę przebijać rozsądnie, ganiać przeciwnika, mieszać rotacje i długość piłki. Myślę, że między innymi stąd wzięła się moja życiowa forma.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Zawodniczki WTA vs Zawodnicy ATP

Skuteczny tenis to też między innymi narzucenie swojego stylu gry. Ostatnią głupotą jest spinka i pójście na wymianę z takim juniorem/juniorką. Tak na zasadzie - no przecież jestem dorosły, mam siłę, a co mi może zrobić taka 14-latka ważąca ze 40kg?
Ano może ...
Trzeba pamiętać, że amator gra głównie z ręki. Ręka to raptem jakieś 20% dynamiki uderzenia.
Także dobrze poukładana technicznie dziewczynka może bez problemu posyłać regularnie piłkę szybciej od dobrze zbudowanego dorosłego faceta amatora. Biorąc pod uwagę, że po stronie takiej dziewczynki jest też lepsza technika to wynik pójścia na wymianę ciosów jest raczej oczywisty - totalna demolka.
Za to jak się trochę porzeźbi to niech się młoda cieszy jak załapie ze 3 gemy na mecz ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Zawodniczki WTA vs Zawodnicy ATP

Vivid pisze:Za to jak się trochę porzeźbi to niech się młoda cieszy jak załapie ze 3 gemy na mecz ...
Za pierwszym razem załapała się na 1. Na najszybszym korcie w klubie, myślę, że pod balonem, a nie pod halą, na "betonowej" mączce, byłby rower.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Zawodniczki WTA vs Zawodnicy ATP

Dlatego napisałem, że niech się cieszy z 3-ech, co oznacza, że maksymalnie ma szansę na tyle gemów ;).

W zeszłym sezonie też akurat na Marcinatenisozo trafiło. Liga na MKT. Wychodzi na młodego z sekcji tenisowej i na rozgrzewce młody dzieli i rządzi. Marcin mina nie tęga, ale luz, trzeba grać.
Zaczęła się gra na punkty i się skończyło, młody 1:6 1:6 do domu ...
A k... i ch... latały jak ... Gary za piłką. ;) :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Zawodniczki WTA vs Zawodnicy ATP

Vivid pisze:latego napisałem, że niech się cieszy z 3-ech, co oznacza, że maksymalnie ma szansę na tyle gemów ;).
Problem w tym, że ona się nie cieszyła z jednego, tylko była wielce obrażona. rotfl

Jeżeli chodzi o grę z babą (zawodniczką), to pamiętam 2 porażki, obie jeszcze przed moimi startami w GPW i rejestracją na forum. Pierwsza porażka to turniej o Puchar DeSek, w którym startowała młodzież z klubu, w tym zawodnicy. W drugiej rundzie trafiłem na wielokrotną triumfatorkę tych turniejów, wtedy dobrze zapowiadającą się zawodniczkę. W 2 setach od 2/2 ugrałem gema. To było w kwietniu 2004. Za drugim razem przegrałem z ówczesną mistrzynią województwa młodziczek na turnieju obozowym (lipiec 2006). Byłem blisko, bo przegrałem 6/7.

Pozostałe mecze wygrywałem, nieraz po morderczych bojach, częściej w miarę gładko. Psychicznie i taktycznie zawsze górowałem, a siła uderzeń rywalek nie wystarczała, żeby to zniwelować.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Zawodniczki WTA vs Zawodnicy ATP

No niestety obecnie taktyka w całym WTA jest tylko jedna- mocno, kolejne uderzenie, jeszcze mocniej, jak kolejne jest potrzebne to jeszcze mocniej i ostatnie już na oślep, pełna moc bo nie ma już sił na kontynuację akcji. Co tu mówić o juniorkach jak w TOP 100 jest około 90 zawodniczek, które zagrają każdego drajwa lub smecza po krosie, niezależnie od pozycji przeciwniczki albo będą lutować w piłkę wiedząc, że przeciwniczka wyrzuca 50 piłek na mecz. Nic się nie poradzi na to, jeżeli trener klepie z taką młodą damą piłkę w równym tempie przez całe zajęcia i taka pani w życiu nie zbijała balonów albo nie była przy siatce więcej razy niż była zmuszona.
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Zawodniczki WTA vs Zawodnicy ATP

W grze z juniorką trzeba mieć jednak na uwadze, że jej przegrana to w największej mierze kwestia mentalna. Psychicznie nie są mocne, wychodzą na amatora czyli przecież muszą wygrać, z boku stoi tata/mama/trener/koleżanka/kolega a tu jedna lufa i nic, druga lufa i nic, trzecia w siatkę/aut ... Spada gem, drugi, trzeci i panika gotowa. Potem jeszcze frustracja, a na koniec mega foch ;).
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Różności tenisowe”