Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cena za naciągniecie rakiety - jak żyć?

Też byłem w Strefie Tenisa i też mnie cenowo zaskoczyli :/.

Z drugiej strony człowiek do wszystkiego się przyzwyczaja. We Włoszech płaciłem 20 Euro (ok. 80zł) za naciągnięcie + nylonowy, koszmarny naciąg - mieli tylko to. Jak przychodziłem z własnym, to uznaniowo, od 15 do 18 Euro ... a ceny kortów jak w Polsce.
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Cena za naciągniecie rakiety - jak żyć?

Ja płacę 21,25 zł/rakieta - mam ileś tam procent zniżki z 25 PLN.
Drogo trochę, zacznę pewnie naciągać gdzie indziej ;).
Ta cena jest dla mnie akceptowalna, bo naciągi zmieniam ze 3-4 razy na rok, ale skoro da się taniej, to czemu nie skorzystać :D ?
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Cena za naciągniecie rakiety - jak żyć?

Bo lepsze jest wrogiem dobrego ;-). Jak akceptujesz i jest ok, to po co kombinować? Oszczędności mogą być rzędu flaszki...tfu, wróć, pizzy rocznie, chyba nie warto.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Cena za naciągniecie rakiety - jak żyć?

Pizza? Nie warto?! Hokej ... :bbbat:
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: Cena za naciągniecie rakiety - jak żyć?

Hokej, a dałbym zarobić komuś innemu. Np. dobremu znajomemu. :wink:
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Cena za naciągniecie rakiety - jak żyć?

Po primo, to co mówi Traw3k, po secundo, bym zobaczył jak się naciąga, a po tertio... Pizza jest tego warta :). Poza tym wciągam w InterSporcie, a tam się najlepiej na tym nie znają...
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Cena za naciągniecie rakiety - jak żyć?

Wszystko zależy od Nas i warunków w jakich musimy funkcjonować.
Im wyższa cena usługi oraz częstotliwość naciągania tym bardziej racjonalny jest zakup własnej maszyny i nauczenie się tego "fachu". Nie wspominając już o sytuacji w której po prostu nikt w najbliższej okolicy (czyt. naszym mieście) takowej usługi po prostu nie oferuje.

Kiedy jednak struny wymieniamy z rzadka, cena w naszej ocenie jest racjonalna, a sama ogólnie pojęta jakość usługi jest zadowalająca to w imię czego kupować maszynę?

Osobiście wciągam naciągi w Forehand.pl. Nigdy obsuwy czasowej nie było, jakość była dobra, sprzęt na którym pracują też bardzo wysokiej klasy - Wilson Baiardo. A i porozmawiać mogę, sprzęt wraz z nowościami pooglądać jak tam wpadam. Cena naciągnięcia jeśli dobrze pamiętam to 20PLN, mam nadzieję, że trend "strefowy" tam nie dotarł. ;)
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cena za naciągniecie rakiety - jak żyć?

ED, tylko że przykłady, które podajesz są jasne i klarowne i na dwóch biegunach... gorzej jeśli cena usługi jest wysoka (jak dla mnie 30zł za 1szt to sporo), częstotliwość naciągania raczej średnia, tyle, że wtedy już 2-3ramy na raz i fakt, że jakość wykonania usługi jest dobra, wysoka... co wtedy z taką maszynką? ;-P
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Cena za naciągniecie rakiety - jak żyć?

Jak to co? Odpowiem Ci jak każdemu z moich byłych graczy...
SPOILER:
rotfl

P.S.: B., dla mnie 30PLN za ramę to nie sporo tylko po prostu nieporozumienie. :::bd::
Przy takiej kwocie zbliżamy się do cen dobrych co-poliestrów.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Cena za naciągniecie rakiety - jak żyć?

Vivid pisze:Pizza? Nie warto?! Hokej ... :bbbat:
:idioticus:
Traw3k pisze:Hokej, a dałbym zarobić komuś innemu. Np. dobremu znajomemu. :wink:
A to już insza inszość, jak mawiał klasyk :D . Zawsze będę wyznawcą teorii, że jeśli więcej osób może się pożywić, to należy iść tą drogą.
Mazzakollo pisze:Po primo, to co mówi Traw3k, po secundo, bym zobaczył jak się naciąga, a po tertio... Pizza jest tego warta :). Poza tym wciągam w InterSporcie, a tam się najlepiej na tym nie znają...
Dołożyłeś do równania parę danych, które zmieniają jego sens ;-). Podglądactwo/nauka, Intersport... - popieram, zmieniaj! :]
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
WarriorsOfAden
Weteran
Weteran
Posty: 1795
Rejestracja: 31 lip 2009, 18:56
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Cena za naciągniecie rakiety - jak żyć?

Cena za naciągnięcie w FH to 25 zł jeśli mamy własny naciąg, 20 zł jeśli kupujemy u nich.
ObrazekOrganix 8
NTRP 3.0
"Whatever doesn't kill you, simply makes you stranger"

"Szaleństwo i długie piesze spacery to okno z najrozleglejszym widokiem na ludzką naturę"
dwn
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 317
Rejestracja: 7 lip 2006, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cena za naciągniecie rakiety - jak żyć?

Ja gram tylko jedną rakietą a naciągi zmieniam co jakieś 20h gry czyli 1,5 do 2 miesięcy. Krótko mówiąc nie obciąża mi to budżetu zbytnio. Co do cen to w Decathlonie Targówek niewiasta wciągająca rakiety poinformowała mnie, że koszt to 15 zł ale termin akurat 4-5 dni. W Go Sport w M1 Marki po 20 zł ale osoba się tym trudniąca jest tylko w poniedziałki i czwartki więc trzeba się wstrzelić w termin. W Strefie wciągnąłem się 2 tygodnie temu po 25 zł jeszcze ale na poczekaniu mi się udało. Jeśli ktoś jednak eksperymentuje ze sprzętem i wciąga naciąg testowy, który może iść po grze do wycięcia to zabawa staje się drogawa.
NTRP 4.0 - technika
NTRP 2.0 - kondycja
Więcej sprzętu niż talentu...

Moje boje....
https://www.youtube.com/watch?v=tNm9cvNEsU0
https://www.youtube.com/watch?v=pIzwEe-PSdI
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cena za naciągniecie rakiety - jak żyć?

Z tym Decathlonem to bez szału, chyba że coś się poprawiło. Ze 2 lata temu naciągnąłem u nich bo skusiła mnie cena 15PLN, zrobili mi w zasadzie od ręki, miało być na 25kg, było chyba na 28, bo decha była straszna. Od tamtej pory stwierdziłem że wolę gdzieś dać w klubie lub w sprawdzonym punkcie. Teraz naciągam w Protenisie za 25PLN najczęściej od ręki i problemu nie ma.
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Cena za naciągniecie rakiety - jak żyć?

U mnie jest po 25pln za ramę. U mnie czyli w Zabrzu/Bytomiu.
O początku października zmieniałem już 3 naciągi - testowanie wychodzi drogo.
Prawdopodobnie w ciągu sezonu zimowego wciągnę około 15 setów. To daje <400pln.
Koledzy, z którymi gram nie rozumieją dlaczego trzeba zmienić naciąg i zmieniają jak pęknie. Próbowałem tłumaczyć ale to handlowcy albo humaniści i fizyka do nich średnio dociera. Także wciąganie znajomym odpada.

Czyli zwrot maszyny nastąpi w około 18 miesięcach do dwóch lat (jak będę mniej mieszał z naciągami). No i mam małe mieszkanie :D.


Ciekawostka: nawinięcie owijki tam gdzie wciągam rakiety to 2pln!
Beware of the Hologram.
It will trick us!
abaszydze
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 19 lip 2012, 17:34

Re: Cena za naciągniecie rakiety - jak żyć?

Tak naprawdę to o wiele więcej rzeczy można robić samemu i będzie taniej, nie tylko naciągać rakiety. Chociażby upiec chleb, a nawet wcześniej jeszcze posiać żyto i zrobić z niego mąkę. Niezłe żarna są po około 2000 zł.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Cena za naciągniecie rakiety - jak żyć?

pst pisze:Ciekawostka: nawinięcie owijki tam gdzie wciągam rakiety to 2pln!
Na TF-ie ze 3 lata temu założyłem kilka owijek, ze 6? No to 2 x 6 = 12zł!

No Panowie ... :twisted: Kasa! Z odsetkami!! rotfl
ESP, Traw3k, ... hm .... kto jeszcze? Są zdjęcia w galerii jak zakładam więc dojdziemy kto mi wisi taką wielką kasę! :bbbat:
:lol:
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Cena za naciągniecie rakiety - jak żyć?

U mnie w InterSporcie chcą za to 5 pln rotfl.

Edit : za wymianę owijki, żeby nie było niedomówień :D
Ostatnio zmieniony 12 gru 2012, 19:46 przez Mazzakollo, łącznie zmieniany 1 raz.
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
Awatar użytkownika
WarriorsOfAden
Weteran
Weteran
Posty: 1795
Rejestracja: 31 lip 2009, 18:56
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Cena za naciągniecie rakiety - jak żyć?

Mazzakollo pisze:U mnie w InterSporcie chcą za to 5 pln rotfl.
Stosunek ceny do jakości pewnie jest wprost proporcjonalny. Szczerze, nie odważyłbym się oddać tam rakiety do naciągnięcia. Jest szansa, że trafi się na kogoś rozgarniętego, ale jest też szansa, że mogą zje.... sprawę albo po prostu uszkodzić ramę, chociaż nie wiem czy jest to aż tak bardzo możliwe.
ObrazekOrganix 8
NTRP 3.0
"Whatever doesn't kill you, simply makes you stranger"

"Szaleństwo i długie piesze spacery to okno z najrozleglejszym widokiem na ludzką naturę"
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cena za naciągniecie rakiety - jak żyć?

WarriorsOfAden pisze:
Mazzakollo pisze:U mnie w InterSporcie chcą za to 5 pln rotfl.
Stosunek ceny do jakości pewnie jest wprost proporcjonalny. Szczerze, nie odważyłbym się oddać tam rakiety do naciągnięcia. Jest szansa, że trafi się na kogoś rozgarniętego, ale jest też szansa, że mogą zje.... sprawę albo po prostu uszkodzić ramę, chociaż nie wiem czy jest to aż tak bardzo możliwe.
Coś mi się wydaje, że WOA pisał o tym, że 5pln za wymianę owijki a nie naciąg...
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
WarriorsOfAden
Weteran
Weteran
Posty: 1795
Rejestracja: 31 lip 2009, 18:56
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Cena za naciągniecie rakiety - jak żyć?

basic pisze:
WarriorsOfAden pisze:
Mazzakollo pisze:U mnie w InterSporcie chcą za to 5 pln rotfl.
Stosunek ceny do jakości pewnie jest wprost proporcjonalny. Szczerze, nie odważyłbym się oddać tam rakiety do naciągnięcia. Jest szansa, że trafi się na kogoś rozgarniętego, ale jest też szansa, że mogą zje.... sprawę albo po prostu uszkodzić ramę, chociaż nie wiem czy jest to aż tak bardzo możliwe.
Coś mi się wydaje, że WOA pisał o tym, że 5pln za wymianę owijki a nie naciąg...
Racja, nie doczytałem o co chodzi. Mój błąd.
ObrazekOrganix 8
NTRP 3.0
"Whatever doesn't kill you, simply makes you stranger"

"Szaleństwo i długie piesze spacery to okno z najrozleglejszym widokiem na ludzką naturę"

Wróć do „Różności tenisowe”