Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Cena za naciągniecie rakiety - jak żyć?

Heja.

Dziś mnie zaskoczyła Strefa Tenisa... Ostatnio z różnych przyczyn mało grywałem, więc i mało naciągałem... Beast XP wręcz martwy więc postanowiłem moje Dunlopy oddać w ręce ludzi znających się na rzeczy... I niespodzianka... 30zł za sztukę oczywiście z własnym naciągiem. O_O

Podobno od około tygodnia tak mają... Czy mi się zdaje, że to trochę chore? Rozumiem koszt maszyny, sklepu itd. ale 30 zł za około 30 minut pracy? Nie wartościuję, nie porównuję do lekarzy, prawników i podobnych nie tanich zawodów ale dla mnie to zakrawa na jakąś (nie)tanią psychozę. Warszawa tania nie jest i nie będzie ALE...!!! :::gilotyna:::
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Cena za naciągniecie rakiety - jak żyć?

Trzeba się zgadać z kumplami i kupić maszynę na spółkę. Jak będzie was pięciu, to po 200 zł od łebka wychodzi, a przy tych cenach zwraca się po 7 naciągnięciach, czyli po jednym sezonie letnim.
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
Szuma
Orator
Orator
Posty: 597
Rejestracja: 10 mar 2009, 14:10
Lokalizacja: Warszawa/Ostrowiec Św.

Re: Cena za naciągniecie rakiety - jak żyć?

Trochę w życiu naciągnąłem rakiet i uważam, że 30 PLN od rakiety to rzeczywiście dużo. Osobiście uważam, że 25 to max, choć u mnie w mieścinie brałem nawet mniej. Od kiedy mieszkam w Warszawie i nie wracam za często do Ostrowca, a prawie każda wizyta w domu to obowiązkowe przeciąganie rakiet :wink: mocno zastanawiam się nad kupnem drugiej maszyny, która by stacjonowała w Warszawie. Całkiem prawdopodobne jest, że właśnie taki prezent świąteczny znajdę pod choinką. :wink: ( Oby Mikołaj się trochę pośpieszył bo naciągi już zgrane. :D )
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cena za naciągniecie rakiety - jak żyć?

No dlatego 90zł za 3 rakiety wzbudziło mój lęk. rotfl

PS.: A jakiej maszyny pod choinką się spodziewasz? Wilson Baiardo? :wink:
Awatar użytkownika
Szuma
Orator
Orator
Posty: 597
Rejestracja: 10 mar 2009, 14:10
Lokalizacja: Warszawa/Ostrowiec Św.

Re: Cena za naciągniecie rakiety - jak żyć?

logigamer pisze:No dlatego 90zł za 3 rakiety wzbudziło mój lęk. rotfl

PS.: A jakiej maszyny pod choinką się spodziewasz? Wilson Baiardo? :wink:
Baiardo jest przereklamowana. ;-P Choć przyznam, że mnie trochę rozpieściła przez wakacje. :::cldno9::: Spodziewam się dźwigniowego Tyger'a.
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cena za naciągniecie rakiety - jak żyć?

Szuma, będziemy się do Ciebie zwracać :).
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cena za naciągniecie rakiety - jak żyć?

Obiektyw pisze:Szuma, będziemy się do Ciebie zwracać :).
:::gd::: :wink:
Awatar użytkownika
Szuma
Orator
Orator
Posty: 597
Rejestracja: 10 mar 2009, 14:10
Lokalizacja: Warszawa/Ostrowiec Św.

Re: Cena za naciągniecie rakiety - jak żyć?

Obiektyw pisze:Szuma, będziemy się do Ciebie zwracać :).
Chyba będę musiał pomyśleć o jakichś zniżkach dla forumowiczów. :::whistle:::
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cena za naciągniecie rakiety - jak żyć?

Szuma pisze:
Obiektyw pisze:Szuma, będziemy się do Ciebie zwracać :).
Chyba będę musiał pomyśleć o jakichś zniżkach dla forumowiczów. :::whistle:::
Jestem bardzo na tak :::gd::: :wink:.

Dla mnie też cena 30zł za rakietę to jednak trochę sporo :/.
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Cena za naciągniecie rakiety - jak żyć?

30zł za samą robociznę? Poczułem się jak niewolnik. :/
Prezes fanklubu Staśka :D
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Cena za naciągniecie rakiety - jak żyć?

W Szczecinie średnia cena to 20 zł ale ostatnio ponoć kilku naciągaczy podniosło do 25.

(Naciągaczy w sensie osoby które naciągają rakiety, a nie wyciągają kasę.)
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Cena za naciągniecie rakiety - jak żyć?

Gary mi kiedyś nadawał, że nawet za samą robotę potrafią w W-wie wołać 60zł-70zł/rama ...

A tak w ogóle to o co jojczycie? Panowie, maszyna manualna to wydatek koło 1000zł. Jak się wie z kim gadać to fabrycznie nowa za 600zł. Samo wciąganie też nie wymaga wybitnej wiedzy czy zdolności manualnych. A jak jeszcze komuś wciągniecie od czasu do czasu odpłatnie to maszyna się amortyzuje w sezon. Pomijam komfort, że nie trzeba nigdzie wozić i jeszcze słuchać, że się ktoś nie wyrobił ...

No ale za klasykiem Ferdkiem Kiepskim - w tym kraju to się kurde nikomu robić nie chce! rotfl .
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Cena za naciągniecie rakiety - jak żyć?

Powód takich cen jest bardzo prosty - to jest Wasza wina. :twisted:
Lata całe nikt się nie interesował cenami usługi/naciągu, tylko całości. A tu pojawiło się niemałe grono cwaniaczków, co to mają w szufladach dziesiątki własnych setów, bo im się, diabełkom, testów zachciewa. I interes poszedł w drzazgi, kiedyś się wciągało jakieś Pro`s Pro za 40 złociszy komplecik i delikwent się nie zastanawiał, że naciąg kosztuje w tym 5zł ;-). Reszta powodów powyżej :D .
Też uważam, że każdy przeciętny tenisomaniak (czyli ca 50% tego forum) powinien mieć własną maszynę.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cena za naciągniecie rakiety - jak żyć?

Vivid pisze:No ale za klasykiem Ferdkiem Kiepskim - w tym kraju to się kurde nikomu robić nie chce! rotfl .
Vi, a Ty sam wciągasz ... sobie rakiety? ;)
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Cena za naciągniecie rakiety - jak żyć?

logigamer pisze:Heja.

Dziś mnie zaskoczyła Strefa Tenisa... Ostatnio z różnych przyczyn mało grywałem, więc i mało naciągałem... Beast XP wręcz martwy więc postanowiłem moje Dunlopy oddać w ręce ludzi znających się na rzeczy... I niespodzianka... 30zł za sztukę oczywiście z własnym naciągiem. O_O

Podobno od około tygodnia tak mają... Czy mi się zdaje, że to trochę chore? Rozumiem koszt maszyny, sklepu itd. ale 30 zł za około 30 minut pracy? Nie wartościuję, nie porównuję do lekarzy, prawników i podobnych nie tanich zawodów ale dla mnie to zakrawa na jakąś (nie)tanią psychozę. Warszawa tania nie jest i nie będzie ALE...!!! :::gilotyna:::
To mnie zaskoczyłeś. To znaczy, sprawa jest taka... DO ST mam 100% zaufanie we wszystkim, w tym i w naciąganiu. Mam pewność, że nie skaszanią mi rakiety a i samo naciągnięcie będzie najlepsze. 30zł to faktycznie dużo. Zależy, czy inni w Wawie też dźwignęli ceny...
hokej pisze:Też uważam, że każdy przeciętny tenisomaniak (czyli ca 50% tego forum) powinien mieć własną maszynę.
No tak, tylko do tego trzeba mieć umiejętności. Ja takowych nie mam. Prędzej bym sobie sprzęt uszkodził, niż dobrze naciągnął ;).
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: Cena za naciągniecie rakiety - jak żyć?

TadX pisze:
hokej pisze:Też uważam, że każdy przeciętny tenisomaniak (czyli ca 50% tego forum) powinien mieć własną maszynę.
No tak, tylko do tego trzeba mieć umiejętności. Ja takowych nie mam. Prędzej bym sobie sprzęt uszkodził, niż dobrze naciągnął ;).
Jakie umiejętności? :wink: Dźwigni do poziomu nie odprowadzisz? :D
Wystarczy youtube i Wyczesany. :wink:
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Cena za naciągniecie rakiety - jak żyć?

Vivid pisze:Gary mi kiedyś nadwał, że nawet za samą robotę potrafią w W-wie wołać 60zł-70zł/rama ...
Najwięcej zawołali mi 50 zł za robociznę, ale i tak byłem w szoku. Generalnie w Protenisie płacę 25 zł, jak jest ten miły starszy pan, to liczy mi nawet 20, więc nie narzekam. Zwłaszcza, że zdolności manualne mam ujemne, więc obawiam się, że naciągając sobie samemu narobiłbym tylko szkód.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
kiket
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 489
Rejestracja: 31 sie 2008, 21:09

Re: Cena za naciągniecie rakiety - jak żyć?

Ja u siebie w Wielkopolsce, płacę 15zł i do tego jakąś małą piersiówkę bo znajomy co to robi ma dla mnie przychylne oko. 30 zł to rzeczywiście przynajmniej o 10 za drogo.
Obrazek
NTRP ~4.0
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: Cena za naciągniecie rakiety - jak żyć?

wyczesany pisze:30zł za samą robociznę? Poczułem się jak niewolnik. :/
Mam dokładnie to samo... Jak w Bydgoszczy, znając kogoś, wciąga się za dyszkę... O_O
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Cena za naciągniecie rakiety - jak żyć?

Obiektyw pisze:
Vivid pisze:No ale za klasykiem Ferdkiem Kiepskim - w tym kraju to się kurde nikomu robić nie chce! rotfl .
Vi, a Ty sam wciągasz ... sobie rakiety? ;)
Tak, sam wciągam.

TadX, nie osłabiaj mnie. Myślisz że dlaczego jestem jeszcze kawalerem? Bo mam dwie lewe ręce i mnie żadna nie chce! rotfl Ale mimo to jakoś daję radę sobie ramy wciągnąć ;). Owijki też zakładam sam! Zaraz, Gary nie umie a ma narzeczoną?
Baby są jakieś dziwne ... rotfl

Kiedyś zwykłe maszyny było ciężko kupić i jeszcze wołali za nie 3000zł-4000zł. Wtedy to faktycznie można się było zastanowić. Dziś sprzęt jest dostępny, ceny akceptowalne, a jak się jeszcze trochę poszuka i wysiłku włoży, to można zapłacić równowartość ramy po cenie sklepowej. Samo wciąganie to nie jakaś filozofia i bez A. Słodowego nie podchodzić.
Pewnie, nie będzie od razu 25-30min/rama ale nawet 1,5h/rama, tylko co z tego?
W domu, kiedy się chce i jak się chce. Poza tym nikt nam nie sprzedaje, jak Hokej wspomniał, naciągu za 5zł w cenie 20zł ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Różności tenisowe”