kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Asics Gel-Challenger 10 Clay

Kończy się sezon letni i widać po sklepach przeceny butów. Zrobiłem wstępne rozeznanie i zainteresowały mnie buty z tytułu. Czy ktoś ma z nimi styczność i mógłby coś o nich napisać? Ponoć Asicsy mają świetny komfort ale słabiej z trwałością. Interesują mnie buty tylko na clay. Ktoś coś wie i zechce się podzielić?
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Asics Gel-Challenger 10 Clay

Z trwałością u Asicsa nie jest tak źle, czytałem jedynie narzekania na odchudzone wersje "speed". Mam GR5 od marca 2013 i poza wewnętrznym materiałem te buty są w świetnym stanie, grałem w nich jeden pełny sezon (około 180-190 godzin) i trochę na zmianę z innymi buciorami. Niestety na temat trwałości Gel-challenger 10 nie mogę się wypowiedzieć. :(
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Asics Gel-Challenger 10 Clay

Mam wersję Challenger 9 Clay i rzeczywiście komfort jest, nawet po całym dniu turniejowym stopy nie są tak zmęczone jak w innych butach. Niestety co do trwałości już tak różowo nie jest, przynajmniej u mnie. Zaledwie po kilku godzinach pękły po zewnętrznej stronie przy znaczku Asicsa na długości 2-3 cm. W dalszym ciągu ich używam, pęknięcie nie powiększyło się ani nie przeszkadza w grze, ale fakt pozostaje faktem.

Tak czy inaczej buty polecam, bardzo wygodne i naprawdę komfortowe.
Polubiłem czerwone badziewie...

Wróć do „Inny sprzęt”