Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Basic vs htb

No grałeś dużo lepiej niż ostatnio, chociaż momentami nie wypowiadałeś się o sobie najlepiej. :) Co do mojej gry, cóż muszę powiedzieć że wynik bardzo dobry, biorąc pod uwagę że dzisiaj u mnie funkcjonował tylko FH po krosie. :( Każda próba zagrania FH po linii kończyła się dwumetrowym autem, na długość lub na szerokość :( z 2BH też szału nie było, zwłaszcza przy returnach, gdzie nawet proste piłki pakowałem w siatkę. :( Za bardzo ściągało mi piłkę do ramy lub do wibrastopu. :( Cóż wszystko wskazuje na to że był to nasz ostatni mecz w tym roku, ale mam nadzieję że nowy rok rozpocznie się lepiej no i że więcej będzie mi dane pograć.
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Basic vs htb

htb pisze:No grałeś dużo lepiej niż ostatnio...
Zwłaszcza, że wszystkie rakiety przeżyły. :)
htb pisze:Co do mojej gry, cóż muszę powiedzieć że wynik bardzo dobry, biorąc pod uwagę że dzisiaj u mnie funkcjonował tylko FH po krosie. :( Każda próba zagrania FH po linii kończyła się dwumetrowym autem, na długość lub na szerokość :( z 2BH też szału nie było, zwłaszcza przy returnach, gdzie nawet proste piłki pakowałem w siatkę. :(
Fakt, że jak graliśmy poprzedni sparing, to tymi krosami z Fh zdobywałeś dużo punktów, teraz jak je grałeś bardzo często to łatwiej mi było gonić do nich.
htb pisze: Za bardzo ściągało mi piłkę do ramy lub do wibrastopu. :(
Dlatego ja wymieniłem tłumik na gumkę modelarską bo większy margines na uderzenia tłumikiem. :)
htb pisze:Cóż wszystko wskazuje na to że był to nasz ostatni mecz w tym roku, ale mam nadzieję że nowy rok rozpocznie się lepiej no i że więcej będzie mi dane pograć.
To do nowego tenisowego roku. :::gd::: :)
Obrazek Speed Graphene MP
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Basic vs htb

basic pisze:Zwłaszcza, że wszystkie rakiety przeżyły! :)
Szkoda. :( ;)
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Basic vs htb

Dzisiaj udało się zagrać ponownie z Pawłem po długiej długiej przerwie :). Próbowaliśmy dzisiaj ustalić kiedy to ostatnio udało nam się pograć i ciężko z konkretnym terminem, ale pewnie jakieś 1,5roku... swoją drogą jak ten czas zapie...a :/ .

Wynik:
6:3, 7:6 (7:2).

Ech gdyby tak można rozgrzewkę umiejscowić w grze na punkty byłoby super. Na rozgrzewce obydwaj graliśmy sporo fajnych wymian, płynnie dynamicznie, nawet udawało mi się grać trochę więcej rotacji zwłaszcza z Fh... po czym przyszedł mecz i wszystko poszło w pi...u. Znowu jakieś przepychane farfocle albo inne przykurcze :/ .

Paweł dzisiaj miał bardzo niewygodną taktykę... w pierwszych dwóch gemach upatrzył sobie linie i maniakalnie je czyścił... chyba po to, żeby lepiej widzieć zarys kortu, a że z lenistwa nie chciało mu się wcześniej szczotką machnąć to sobie wymyślił taki plan... a z kolei w drugim secie wymyślił sobie, żeby w jednym gemie zagrać 2x szmaty po taśmie, które spadały 20-30cm za siatką.

Dobrze, że udało się wykorzystać wolny dzień i pierwszy raz w tym roku zagrać na świeżym powietrzu :) .

Mam nadzieję, że następnym razem uda nam się zagrać szybciej niż ponownie za jakieś 1,5roku rotfl .
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Basic vs htb

Też mam nadzieję że następny też będzie szybciej. :) Co do samej gry to kurna chyba najwyższy czas też zapamiętać, że mecz sam się nie wygrywa. :( W drugiem secie miałem już Krzyśka w zasadzie na deskach bo było 5:3 dla mnie, mój serwis a jego oaza śmigała gdzieś pod dachem na Skarżyńskiego, a ja zamiast grać dalej swoje i domknąć seta to zacząłem grać asekuracyjnie i skończyło się jak zawsze. :(
To co mi się podoba w naszych meczach to ile byśmy nie grali, czy często czy rzadko to po 3 maks 4 gemach niektórzy już potrzebują lodu pod czapkę żeby schłodzić zwoje. rotfl
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Basic vs htb

Wczoraj udało się zagrać z Pawłem kolejny meczyk, jak na naszą częstotliwość gry w ostatnim czasie, to wręcz szybciutko od ostatniego TF'a rotfl .

Wynik:
6:0, 6:4, 6:7 (11-13).

Pierwszy set w zasadzie bez historii, mi całkiem dobrze siedział serwis, w miarę mało błędów robiłem, za to Paweł rozdawał prezenty na prawo i lewo, pewnie jeszcze by starczyło tego na dwa sąsiednie korty :).

Drugi set, to początek podobny jak cały pierwszy... było 3:0 dla mnie, wtedy kolejny gem wygrał Paweł, nie pamiętam dokładnie jak szło dalej, koniec końców skończyło się na 6:4 dla mnie. Ja chyba miałem już wrażenie, że wszystko samo się do końca wygra i jakoś dużo mniej się przykładałem myśląc, że jak nie ta, to następna piłka itp... głupota :/ .

Trzeci set... ponownie wziąłem Yonka do testów a Paweł zaczął grać moim Speedem... i ponownie testy Yonka wypadły do d..y. Po trzech wtopionych gemach wróciłem do Speeda, Paweł grał też Speedem. Udało się dogonić Pawła i skończyło się na Tb gdzie kilkukrotnie miałem głupie dziwne pomysły.

Mam wrażenie, że Paweł grając Yonkiem zagrywał głębsze piłki, zdecydowanie mocniejsze kąty, z kontrolą też chyba było nie najgorzej, ale to już może sam się wypowie więcej.

W każdym razie dzięki za grę i do następnego... oby szybciej niż na TF'ie. :)

P.S.
Ech Paweł już nawet nie wstawia ostatnich wyników naszych meczy i wczorajszego do naszej statystyki rozgrywkowej. :)

P.S.
Buu i nawet nie chciał wyniku do Challenga wstawić ;-P .
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Basic vs htb

basic pisze:Wczoraj udało się zagrać z Pawłem kolejny meczyk
Ja tam bym tego grą nie nazwał przynajmniej z mojej strony. :( Pierwszy set to w ogóle porażka na maksa, nie wiem czy udało mi się w nim przebić trzy razy pod rząd piłkę w jednej wymianie. :( I na pewno nie wynikało to z tego, że basic jakoś mocno napierał. Po prostu ja grałem totalne dno. :(
Z racji że pierwszy set był do d... to zacząłem zmieniać rakiety co wcale nie pomogło. Przy 3:0 chyba tak jak pisze Krzysiek, pomyślał że się samo wygra a ja jak na złość zacząłem coś przebijać na drugą stronę. I w zasadzie to wystarczyło. :) Ja zacząłem częściej przebijać, a przeciwnik zaczął się gotować. :) Niestety moja padaka nie wystarczyła żeby wyciągnąć seta. :)
W trzecim wziąłem packę basica i zacząłem go klepać. :) A on zaczął dawać ciała. :) Coś tam tłumaczył że to niby wina Yonka, no ale na coś musiał zgonić. :) I jak już wyglądało że set padnie moją zdobyczą, to się zlitowałem i postanowiłem mu dać szansę. :) Niestety nawet w TB mimo że miał ze 2-3 piłki setowe to nie chciał wygrać trzeciego seta. Z racji że czas nam się skończył to ja postanowiłem domknąć seta na swoją korzyść. :)
basic pisze:Ech Paweł już nawet nie wstawia ostatnich wyników naszych meczy i wczorajszego do naszej statystyki rozgrywkowej. :)
Za często gramy i nie nadążam. rotfl
basic pisze:Buu i nawet nie chciał wyniku do Challenga wstawić ;-P .
Ty chyba kurna spać nie będziesz mógł teraz z tego powodu. :)
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Basic vs htb

htb pisze:Niestety nawet w TB mimo że miał ze 2-3 piłki setowe to nie chciał wygrać trzeciego seta. Z racji że czas nam się skończył to ja postanowiłem domknąć seta na swoją korzyść. :)
Fakt, pod koniec tego Tb za każdym razem myślałem przy piłce setowej myślałem, że teraz to już z górki i na żywioł chciałem skończyć i no się tak kończyłem :).
htb pisze:Za często gramy i nie nadążam. rotfl
Oj tak, w ostatnim czasie mamy istne zawrotne tempo naszych spotkań. rotfl
htb pisze:Ty chyba kurna spać nie będziesz mógł teraz z tego powodu. :)
Spokojnie, jakoś dałem radę pospać. :)
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Basic vs htb

Trzeba to zapisać, bo od ostatniej gry minęło sporo mniej czasu niż od poprzedniej. :) Jest więc progres. :)
Pogoda dopisywała więc udało nam się skrzyżować rakiety na Skarżyńskiego.
Ja po prawie miesięcznej przerwie bez gry nastawiałem się raczej na łomot i walkę o honorowego gema. :) Basic nie wiedzieć czemu tak się zestresował że aż wziął lekcję tenisa z Pio przed naszą grą. :)
Fajnie było popatrzeć na trening i na to jak się gra w tenisa. :)
Na szczęście Pio przygotował lekko oazę Krzyśka na nasz mecz, więc było mi troszkę łatwiej. rotfl
Ja na początku starałem się skupiać głównie na tym żeby przepchnąć piłkę na drugą stronę i różnie z tym bywało, raz lepiej raz gorzej. W miarę upływu czasu wyglądało to coraz lepiej i jakimś cudem udało mi się doprowadzić w pierwszym do TB. :) Nie ukrywam że Krzysiek też pomagał, zwłaszcza w końcówce seta przy siatce zagrał kilka spektakularnych akcji. rotfl
Niestety mimo że miałem kilka okazji w TB aby domknać seta, to w końcu padł on łupem mojego przeciwnika, co trochę uspokoiło jego nadszarpniętą oazę. :)
Drugi set to już norma. Niby podobnie, niby nie odpuszczałem, ale jakoś gemy leciały głównie na strony przeciwnika. Ostatecznie finisz się nie udał i drugi wtopiłem 6:3.
Niestety na razie przy mojej częstotliwości gry nie mam co liczyć na wygranie z Krzyśkiem, ale lubię z nim pograć i posłuchać co myśli na temat swojej gry. rotfl Dodatkowo na sąsiednim korcie również walczyli panowie, którzy też nie szczędzili pochwał odnośnie ich gry, także miałem podwójną a nawet potrójną kumulację. rotfl
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Basic vs htb

htb pisze: Basic nie wiedzieć czemu tak się zestresował że aż wziął lekcję tenisa z Pio przed naszą grą. :)
Fajnie było popatrzeć na trening i na to jak się gra w tenisa. :)
Miałem dobre nastawienie przed treningiem, założyłem sobie kilka opcji przed treningiem, ale cały trening poszedł w piz...u bo znowu robiłem te same stare błędy.. wrr strasznie to wkurza :/ .
htb pisze: W miarę upływu czasu wyglądało to coraz lepiej i jakimś cudem udało mi się doprowadzić w pierwszym do TB. :) Nie ukrywam że Krzysiek też pomagał, zwłaszcza w końcówce seta przy siatce zagrał kilka spektakularnych akcji. rotfl
Nie mam pojęcia o czym mówisz. ;-P
htb pisze:Drugi set to już norma. Niby podobnie, niby nie odpuszczałem, ale jakoś gemy leciały głównie na strony przeciwnika. Ostatecznie finisz się nie udał i drugi wtopiłem 6:3.
Fakt, że bardzo często tak masz, że pierwszy set i drugi to jednak inna gra... :?
htb pisze:Niestety na razie przy mojej częstotliwości gry nie mam co liczyć na wygranie z Krzyśkiem, ale lubię z nim pograć i posłuchać co myśli na temat swojej gry rotfl Dodatkowo na sąsiednim korcie również walczyli panowie, którzy też nie szczędzili pochwał odnośnie ich gry, także miałem podwójną a nawet potrójną kumulację. rotfl
Oj tam kilka razy sobie pomyślałem o swojej grze... a Panowie na korcie obok byli jednak lepsi... na początku głównie jeden głośno wyrażał swoje myśli... ale później drugi również dołączył. :)
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Basic vs htb

I jak wasze wczorajsze granie?
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Basic vs htb

Ciężko to nazwać graniem. Z góry było założenie żeby sprawdzić na ile może sobie pozwolić Krzysiek. Niestety okazało się że na niewiele :( Jak wiadomo ciężko w tenisa gra się "bez nóg". Samą ręka nie da rady. Muszę jednak powiedzieć że jak na tak długą przerwę i obecne problemy było bardzo dobrze. Mam nadzieję że jednak uda mu się wszystko wyprostować i będziemy mogli jeszcze zagrać normalnie.
Obrazek
_____
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Basic vs htb

Po poprzednich wpisach widać, że upłynęło ponad 5 lat od Waszej poprzedniej gry. To szmat czasu. Poznaliście się w ogóle? :wink:
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Basic vs htb

htb pisze: 28 gru 2019, 12:53Ciężko to nazwać graniem. Z góry było założenie żeby sprawdzić na ile może sobie pozwolić Krzysiek. Niestety okazało się że na niewiele :( Jak wiadomo ciężko w tenisa gra się "bez nóg". Samą ręka nie da rady. Muszę jednak powiedzieć że jak na tak długą przerwę i obecne problemy było bardzo dobrze. Mam nadzieję że jednak uda mu się wszystko wyprostować i będziemy mogli jeszcze zagrać normalnie.
Zaraz zaraz, wypraszam sobie, jakie "bez nóg" ... co najwyżej "bez jednej nogi" ;-P .
Poza tym były zagrania z Fh? Były.. Były zagrania z Bh, woleje, smecze, skróty, slajsy; długie, krótkie, niskie wysokie?? Były, to co o chodzi ;-P . Baa były nawet Fh i Bh z wyskoku, doskoku, naskoku z jednej nogi więc cały wachlarz rotfl .

Baaa było zagranie, z którego nawet Gary byłby dumny. Swoją drogą dobre korty są na Spójni Górnej, mają nawet ściankę do poćwiczenia, w dodatku ścianka jest na korcie :D .
Clapton pisze: 28 gru 2019, 17:02 Po poprzednich wpisach widać, że upłynęło ponad 5 lat od Waszej poprzedniej gry. To szmat czasu. Poznaliście się w ogóle? :wink:
Z tym nie było problemu, Paweł w sumie niewiele się zmienił (zresztą od tego czasu to kilka razy widzieliśmy się poza Forum), inaczej z Jakuboto, tu pewnie miałbym większy problem, żeby rozpoznać na ulicy (ale może dlatego, że Paweł nie obrywa od żony 'teflonem" tudzież pokrewnym :))
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Basic vs htb

Przytyłem i mam bardziej podkrążone oczy :P.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Basic vs htb

Basic pisze: 28 gru 2019, 19:46
Clapton pisze: 28 gru 2019, 17:02 Po poprzednich wpisach widać, że upłynęło ponad 5 lat od Waszej poprzedniej gry. To szmat czasu. Poznaliście się w ogóle? :wink:
Z tym nie było problemu, Paweł w sumie niewiele się zmienił (zresztą od tego czasu to kilka razy widzieliśmy się poza Forum), inaczej z Jakuboto, tu pewnie miałbym większy problem, żeby rozpoznać na ulicy (ale może dlatego, że Paweł nie obrywa od żony 'teflonem" tudzież pokrewnym :))
A co ze mną? ;-P
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Basic vs htb

Basic pisze:Zaraz zaraz, wypraszam sobie, jakie "bez nóg" ... co najwyżej "bez jednej nogi" ;-P .
Nie napinaj się tak od razu :) Poza tym nie było gry na punkty to nie było grania i koniec :) Jak się naprawisz to wtedy pogadamy :)
Ale ogólnie jak na twoją dyspozycję i przerwę to było bardzo dobrze moim zdaniem. Mój trener pewnie nie byłby dumny z tego co grałem, no ale jak to mówią gra się tak jak przeciwnik pozwala rotfl
Clapton pisze:Po poprzednich wpisach widać, że upłynęło ponad 5 lat od Waszej poprzedniej gry. To szmat czasu. Poznaliście się w ogóle?
Tak jak Krzysiek napisał, nie było z tym problemu. Graliśmy ogólnie mało ze sobą, ale co jakiś czas się widujemy. Albo on udziela mi lekcji, albo ja mu sprzedaję kolejny sprzęt który potem leży w szafie przed 10 lat zanim go użyje rotfl także nie jest źle :)
Także jego i Garego rozpoznam wszędzie rotfl Chociaż w przypadku tego drugiego od razu rzuca się w oczy nowa czapeczka rotfl
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Basic vs htb

Gary pisze: 28 gru 2019, 20:58
Basic pisze: 28 gru 2019, 19:46
Clapton pisze: 28 gru 2019, 17:02 Po poprzednich wpisach widać, że upłynęło ponad 5 lat od Waszej poprzedniej gry. To szmat czasu. Poznaliście się w ogóle? :wink:
Z tym nie było problemu, Paweł w sumie niewiele się zmienił (zresztą od tego czasu to kilka razy widzieliśmy się poza Forum), inaczej z Jakuboto, tu pewnie miałbym większy problem, żeby rozpoznać na ulicy (ale może dlatego, że Paweł nie obrywa od żony 'teflonem" tudzież pokrewnym :))
A co ze mną? ;-P
Z Tobą również nie było najmniejszego żadnego problemu ...po prostu patrzysz na kort, widzisz pierwszą zauważalną glizdę rzucającą Ci kłody pod nogi i od razu wiesz, że to Gary :wink:

I tak jak pisze Paweł, albo nowa czapeczka, a brązowa poszła do pralki w odstawkę albo to jakiś komplet wyjazdowy :) .

Dzisiaj Paweł dobroczynnie, chyba przez te Święta, zgodził się ponownie zagrać z wybrakowanym Basic'iem. Ech fajnie było po prostu ponownie spróbować poodbijać sierściucha na drugą stronę (bo grą w żaden sposób tego nie można było nazwać), zwykłe próby uderzeń Fh Bh po crossie i linii... oczywiście jak to u Nas bywa, zdarzyło się również trooooochę zagrań pod publiczkę, mega ciasne crossy, ostro cięte slajsy tuż nad siatką, skróty z pełnego zamachu, do samego końca ukryte, czy głębokie wysokie loby w momencie kiedy przeciwnik nie rusza do siatki... oczywiście to wszystko i jeszcze trochę więcej za pomocą ramy bo jakżeby inaczej rotfl .

Dzięki Paweł za możliwość stacjonarnego poodbijania :::gd::: .
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Basic vs htb

Stacjonarne odbijanie to coś jak rower stacjonarny?
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Basic vs htb

Basic pisze: 30 gru 2019, 16:53 I tak jak pisze Paweł, albo nowa czapeczka, a brązowa poszła do pralki w odstawkę albo to jakiś komplet wyjazdowy
Mówiłem Pawłowi, że stara przeszła na emeryturę, bo już była tak brudna, że chciała zakładać swoją cywilizację. rotfl
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"

Wróć do „Rozgrywki forumowiczów”