Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: RoTTeN vs Driver

Trzy zęby poszły?!
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
RoTTeN
Weteran
Weteran
Posty: 1765
Rejestracja: 14 paź 2012, 10:05
Lokalizacja: Miasteczko
Kontakt: Strona WWW

Re: RoTTeN vs Driver

Driver miał dość długą przerwę od tenisa i aż dwa sety zajęło mu, aby wejść w mecz. A już myślałem, że to ja tak świetnie gram...

RoTTeN vs Driver (sparing)
3:0 (6:2 6:0 7:5)

2018 || sparingi: 12:0// stawka: 2:0 (tartan 10:0//0:0 || trawa 1:0//1:0 || mączka 1:0//1:0)
H2H || sparingi: 109:31 // stawka: 13:5 (hala 10:6//0:1 || tartan 74:17//4:1 || trawa 8:1//1:0 || mączka 17:7//8:3)
„Gdy cię mają wieszać, poproś o wodę.
Nie wiadomo, co się zdarzy, zanim przyniosą.”
-
Vesemir
Awatar użytkownika
RoTTeN
Weteran
Weteran
Posty: 1765
Rejestracja: 14 paź 2012, 10:05
Lokalizacja: Miasteczko
Kontakt: Strona WWW

Re: RoTTeN vs Driver

Chciałem zacząć tak jak ostatnio. Zamierzałem agresywną grą zepchnąć Drivera do defensywy i nie pozwolić mu wejść w uderzenie. Założenie wydawało się słuszne, ale tym razem rywal bardzo swobodnie wszystko przebijał, a z biegiem czasu zaczął wywierać presję płaskimi strzałami pod końcową. W rezultacie to u mnie wkradła się niepewność. Nie tylko nie radziłem sobie w obronie, ale popełniałem też proste błędy przy neutralnych piłkach.

Przy 0:2 już wiedziałem, że to nie przelewki. Postanowiłem zadbać o regularność i wydłużyć wymiany, by dać sobie czas na ogarnięcie się, jednak zmiany wciąż nie przynosiły efektu. W skróconej formule już pożegnałbym się z setem (1:4), a tak miałem jeszcze czas na kolejną zmianę taktyki. Zwykle preferuję grę w korcie (naleciałość z Orlika, gdzie brak wybiegu nie daje wyboru) i niepewnie czuję się daleko za końcową. Stwierdziłem jednak, że gra daleko z tyłu to moja ostatnia deska ratunku. Wiadomo, że piłka im dłużej leci tym bardziej zwalnia, zatem długie driverowe drajwy, które musiałem odbierać tuż po koźle i do których ledwie dobiegałem (lub nie dobiegałem), nie były już takie straszne. Oczywiście doszło niebezpieczeństwo, że nie dobiegnę do skrótów, ale te akurat Driverowi nie wychodziły. To był strzał w dziesiątkę! Rozpoczęła się moja dominacja i bez większych problemów wyrównałem (4:4).

Pewnie wszystko zakończyłoby się happy endem, gdyby nie to, że Driver też nie w ciemię bity. Skróty nie działają? Nie znaczy to, że nie można skracać. Driver zaczął długie uderzenia pod końcową urozmaicać piłkami płaskimi, ale lżejszymi i krótszymi. Takimi, które drugi kozioł miały jeszcze dość głęboko w korcie. Nie dość, że poprawna ocena ich długości zajmowała mi cenne ułamki sekund, to jeszcze musiałem odbierać je nisko nad ziemią i w biegu do przodu. W rezultacie miałem nad nimi niewielką kontrolę i popełniałem błędy lub przebijałem je pasywnie stwarzając Driverowi okazje do kontry. Miałem nadzieję na wyrównaną grę do końca seta, ale rywal brutalnie :wink: ją rozwiał wykorzystując jedyną swoją piłkę setową (4:6). To był pierwszy od maja wygrany przez Drivera set. O_O

Powoli zdawałem sobie sprawę, że jeżeli nie dołożę jeszcze czegoś od siebie, to przegram mecz. Przy 1:1 0:40 postanowiłem, że przestaję do siebie gadać. :D Kiedyś hohvar powiedział mi, że gdy do siebie nie gada, to lepiej gra. I rzeczywiście podziałało. Pojawił się większy spokój i cierpliwość. Wyciągnąłem gema i uciekłem na 4:1, a potem przypilnowałem wynik (6:2).

W trzecim secie spokój pielęgnowałem w sobie (z różnym skutkiem :wink: ) aż do 5:3. Wtedy wydało mi się, że sytuacja jest opanowana. Obaj byliśmy zmęczeni i nie mieliśmy sił na mocne uderzenia. Drajwy Drivera mi już nie zagrażały, a w rywalizacji na regularność czułem się mocniejszy. Driver uwielbia grę płaską i mocną. Często grał tak do końca bez względu na zmęczenie. Tym razem jednak, tak jak i ja, podniósł piłkę i wzmógł regularność. I wychodziło mu to wspaniale!

Koniec końców doczłapalismy do tie-breaka. Tam też było równo, choć ja trzymałem się delikatnie z przodu. I tak sobie myślę, że o mojej końcowej wygranej nie zadecydowało to, że byłem tego dnia lepszy (bo w mojej ocenie nie byłem). Zadecydowało tych 14 meczów, które wygrałem z Driverem w tym roku, a szalę przechyliła jego malutka trema przed wygraną. Sam ją przecież odczuwam za każdym razem, gdy nadarza się okazja na niecodzienny sukces.

Bardzo dobry mecz Drivera. Oby tak jak najczęściej. :::gd:::

RoTTeN vs Driver (sparing)
2:1 (4:6 6:2 7:6(5))

2018 || sparingi: 13:0// stawka: 2:0 (tartan 10:0//0:0 || trawa 1:0//1:0 || mączka 2:0//1:0)
H2H || sparingi: 110:31 // stawka: 13:5 (hala 10:6//0:1 || tartan 74:17//4:1 || trawa 8:1//1:0 || mączka 18:7//8:3)
„Gdy cię mają wieszać, poproś o wodę.
Nie wiadomo, co się zdarzy, zanim przyniosą.”
-
Vesemir
Driver
Bywalec
Bywalec
Posty: 61
Rejestracja: 20 gru 2013, 19:52

Re: RoTTeN vs Driver

Nowy sezon rozpoczęty. Wczoraj rozegralismy pierwszy mecz na naszym orlikowym boisku. Nie będę się dużo rozpisywał. Podam tylko, że zdobyłem:
pierwszy punkt
pierwszy gem
pierwszy set
pierwszy mecz
A między tym wszystkim pierwszy as
Dodam tylko, że Rotten też zdobył coś jako pierwszy..... podwójny błąd serwisowy.

Wynik ostateczny: 6:4, 6:1
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: RoTTeN vs Driver

Po miesiącach ciszy... wynik porażający! Najważniejsze jednak, że żyjecie, gracie i piszesz. :)
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: RoTTeN vs Driver

TomPL pisze:Po miesiącach ciszy... wynik porażający! Najważniejsze jednak, że żyjecie, gracie i piszesz. :)
Tak jest! Same niespodzianki. rotfl
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: RoTTeN vs Driver

Przepraszam, czy ja dobrze widzę, że to był Wasz 142 mecz?!?
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: RoTTeN vs Driver

A skąd! Źle czytasz statystyki - 160-ty. :D
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: RoTTeN vs Driver

TomPL pisze:A skąd! Źle czytasz statystyki - 160-ty. :D
Pograją jeszcze ze 4 lata i może się do nas zbliżą. rotfl
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Driver
Bywalec
Bywalec
Posty: 61
Rejestracja: 20 gru 2013, 19:52

Re: RoTTeN vs Driver

A ile Wy macie rozegranych spotkań?
W ogóle to jaka para forumowiczów jest liderem w tej statystyce?
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: RoTTeN vs Driver

My mamy niepoliczalną liczbę meczy. ;)
Awatar użytkownika
RoTTeN
Weteran
Weteran
Posty: 1765
Rejestracja: 14 paź 2012, 10:05
Lokalizacja: Miasteczko
Kontakt: Strona WWW

Re: RoTTeN vs Driver

RoTTeN vs Driver (sparing)
0:2 (4:6 1:6)

2019 || sparingi: 0:1// stawka: 0:0 (tartan 0:1//0:0)
H2H || sparingi: 110:32 // stawka: 13:5 (hala 10:6//0:1 || tartan 74:18//4:1 || trawa 8:1//1:0 || mączka 18:7//8:3)


Rewanż się udał i jest w tym roku 1:1. Zawrotna liczba meczów w tym sezonie - jeden na miesiąc. :rolleyes: :D

RoTTeN vs Driver (sparing)
2:0 (7:6(1) 7:6(5))

2019 || sparingi: 1:1// stawka: 0:0 (tartan 1:1//0:0)
H2H || sparingi: 111:32 // stawka: 13:5 (hala 10:6//0:1 || tartan 75:18//4:1 || trawa 8:1//1:0 || mączka 18:7//8:3)
„Gdy cię mają wieszać, poproś o wodę.
Nie wiadomo, co się zdarzy, zanim przyniosą.”
-
Vesemir
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: RoTTeN vs Driver

I nawet nie wspomnieliśmy, żeby tradycyjny wiosenny mecz zrobić. Na psy i koty schodzimy. :(
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: RoTTeN vs Driver

Grajom, znaczy żyjom...
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
RoTTeN
Weteran
Weteran
Posty: 1765
Rejestracja: 14 paź 2012, 10:05
Lokalizacja: Miasteczko
Kontakt: Strona WWW

Re: RoTTeN vs Driver

Tenis to piękna gra, gdyż nigdy nie wiadomo co się może wydarzyć. Myślałem, że już zawsze będę lepszy od Drivera, :wink: a tu w tym roku jest wysoce prawdopodobne, że pierwszy raz od 5 lat Driver zakończy sezon z dodatnim bilansem. Obydwaj gramy mało, okazji do rewanżu o stawkę może już nie być, a nawet jeśli będzie, to nie jest powiedziane, że ją wykorzystam.

Dobry, wyrównany, raczej rzemieślniczy mecz, lecz niektóre piłki nakarmione były szczyptą przebłysku geniuszu. :D
Driver miał lekkie problemy z domknięciem pojedynku (obroniłem 4 piłki meczowe), ale w końcu trzasnął pięknym minięciem po linii, zaliczając pierwszy od 2 lat wygrany ze mną mecz o stawkę. :::gd:::

RoTTeN vs Driver (Liga Lwa)
1:2 (6:4 3:6 0:1(7:10))

2019 || sparingi: 1:1// stawka: 0:1 (tartan 1:1//0:0 || trawa 0:0//0:1)
H2H || sparingi: 111:32 // stawka: 13:6 (hala 10:6//0:1 || tartan 75:18//4:1 || trawa 8:1//1:1 || mączka 18:7//8:3)
„Gdy cię mają wieszać, poproś o wodę.
Nie wiadomo, co się zdarzy, zanim przyniosą.”
-
Vesemir
Awatar użytkownika
RoTTeN
Weteran
Weteran
Posty: 1765
Rejestracja: 14 paź 2012, 10:05
Lokalizacja: Miasteczko
Kontakt: Strona WWW

Re: RoTTeN vs Driver

Dwa wygrane sparingi jako otarcie łez po przegranym sezonie. Bo w tenisie liczą się te najważniejsze punkty, te najważniejsze sety i te najważniejsze mecze. A najważniejszy mecz w tym roku wygrał Driver. Gratuluję. :::gd:::

RoTTeN vs Driver(sparing)
4:1 (6:2 6:0 5:7 6:3 6:1)


RoTTeN vs Driver(sparing)
3:1 (7:5 6:1 3:6 6:2)

2019 || sparingi: 3:1// stawka: 0:1 (tartan 1:1//0:0 || trawa 0:0//0:1 || mączka 2:0//0:0)
H2H || sparingi: 113:32 // stawka: 13:6 (hala 10:6//0:1 || tartan 75:18//4:1 || trawa 8:1//1:1 || mączka 20:7//8:3)
„Gdy cię mają wieszać, poproś o wodę.
Nie wiadomo, co się zdarzy, zanim przyniosą.”
-
Vesemir
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: RoTTeN vs Driver

Powiedz - na styk. ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: RoTTeN vs Driver

RoTTeN pisze: RoTTeN vs Driver(sparing)
4:1 (6:2 6:0 5:7 6:3 6:1)


RoTTeN vs Driver(sparing)
3:1 (7:5 6:1 3:6 6:2)
Widzę, ze gracie w formule Wielkoszlemowej i Superszlemowej. :D To musi wymagać strasznie dużo czasu i kondycji!
Awatar użytkownika
Lechu67
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 923
Rejestracja: 2 sty 2011, 19:27
Lokalizacja: Ryki

Re: RoTTeN vs Driver

RoTTeN pisze:..
RoTTeN vs Driver(sparing)
4:1 (6:2 6:0 5:7 6:3 6:1)


RoTTeN vs Driver(sparing)
3:1 (7:5 6:1 3:6 6:2)
Tak z ciekawości, ile czasu trwały te mecze?
Yonex fan
Awatar użytkownika
RoTTeN
Weteran
Weteran
Posty: 1765
Rejestracja: 14 paź 2012, 10:05
Lokalizacja: Miasteczko
Kontakt: Strona WWW

Re: RoTTeN vs Driver

TomPL pisze:(...) Widzę, ze gracie w formule Wielkoszlemowej i Superszlemowej. :D To musi wymagać strasznie dużo czasu i kondycji!
.
Tak. Pierwszy mecz mocno odczuwaliśmy i to przez kolejne kilka dni. Postanowiliśmy, że już nie będziemy grać pięciosetowców, ale gdy w drugim meczu Driver wygrał trzeciego seta nie było opcji by to tak zostawić. :D Dobrze, że nie wygrał czwartego...
Lechu67 pisze:(...)Tak z ciekawości, ile czasu trwały te mecze?
Ten pierwszy 3 godziny, a ten drugi 2,5.
„Gdy cię mają wieszać, poproś o wodę.
Nie wiadomo, co się zdarzy, zanim przyniosą.”
-
Vesemir

Wróć do „Rozgrywki forumowiczów”