ZiZi
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 112
Rejestracja: 5 paź 2014, 23:09

Zmniejszenie rozmiaru rączki

Witajcie,
czy ktoś z Was próbował zmniejszyć rozmiar rączki? W jaki sposób?

Kiedyś grałem rozmiarem L4 ale od ponad roku gram L2, dostałem okazyjnie rakietę Dunlop 3Hundred z rączką L4 i chciałbym ją zmniejszyć chociaż do L3, może jakoś zeszlifować, zheblować, pewnie zmieni to nieco parametry ale mogę później dociążyć rączkę.

Napiszcie czy można to gdzieś zrobić czy raczej handmade.

PS. Co myślicie o dwóch wierzchnich owijkach zamiast bazowej? Sprawdzi się to czy mało komfortowe? Spróbowałem na innym Dunlopie i nawet można grać.
Ostatnio zmieniony 14 mar 2015, 01:15 przez ZiZi, łącznie zmieniany 1 raz.
Robinson
Orator
Orator
Posty: 674
Rejestracja: 20 lut 2013, 19:29

Re: Zmniejszenie rozmiaru rączki

Moja rada jest taka. Odsprzedaj L4, a kup (nawet używkę) L2.
Moim zdaniem to znacznie lepsze rozwiązanie niż jakiekolwiek zabawy z odchudzaniem rączki.
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Zmniejszenie rozmiaru rączki

Ja grywałem często z dwoma czy trzema wierzchnimi zamiast bazówki i da radę. Tylko, że moje wierzchnie mają 0,7mm, więc sporo. Ale dla mnie nie było problemu.
Piotr Szyba.
ZiZi
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 112
Rejestracja: 5 paź 2014, 23:09

Re: Zmniejszenie rozmiaru rączki

Zdobyć te rakiety to wielki wyczyn, znawcy ich nie odsprzedają, a jak już to za kosmiczne kwoty, dlatego jak je gdzieś widzę u amatorów to kupuję. Wolałbym więc ją szlifować niż odsprzedać i kupić jakiś nowoczesny marny szpadel. Wspominaliście o wymianie rączki, jak to wykonać i czy nie wpłynie to na parametry sprzętu.
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zmniejszenie rozmiaru rączki

No pewnie, że wpłynie bo zmienisz minimalnie masę i jej rozłożenie. No ale można to potem zniwelować...
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Zmniejszenie rozmiaru rączki

Dunlop Aerogel 4D 3hundred jest dostępny na Amazonie, ostatnio mi mignął. M-Fila nie widziałem.
Polubiłem czerwone badziewie...
ZiZi
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 112
Rejestracja: 5 paź 2014, 23:09

Re: Zmniejszenie rozmiaru rączki

Ano rzeczywiście jest za jedyne 693 zł. Dlatego mówię, że jak dorwę od kogoś kto się nie zna to biorę. Teraz kupiłem za 50zł, ale właśnie tę rączkę.
abaszydze
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 19 lip 2012, 17:34

Re: Zmniejszenie rozmiaru rączki

Zdejmij kapsel, zobacz jaka jest grubość ścianek rączki i ile z tego możesz oszlifować. Tyle co nic. Od biedy można założyć dwie cienkie owijki wierzchnie zamiast podstawowej. W tych modelach chyba rączki nie są wymienne.
darron
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 2 wrz 2013, 16:59

Re: Zmniejszenie rozmiaru rączki

Po pierwsze nie demonizowałbym jakiejś wyjątkowości tego modelu. Po drugie zachowanie proporcji rączki będzie wyzwaniem. Po trzecie wierzchnia warstwa pianki z której wykonana jest rączka jest utwardzona. Co będzie po jej zeszlifowaniu- wielka niewiadoma. Wielokrotnie powiększałem rączki ale nigdy nie pomniejszałem (wiedziałem za to efekt pomniejszenia w Yonexie- szkoda gadać). Radzę raczej poszukać rakiety o podobnych parametrach z właściwą rączką.
Awatar użytkownika
Lechu67
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 923
Rejestracja: 2 sty 2011, 19:27
Lokalizacja: Ryki

Re: Zmniejszenie rozmiaru rączki

Zmniejszałem rączki w 2 rakietach (Yonex, Babolat). Jeśli masz "dryg" w rękach to sobie bezproblemowo poradzisz. Potrzebny jest duży pilnik o bardzo małych ząbkach. Rączka w imadło i delikatnie, obserwując powierzchnię (aby kanty były proste i równoległe) zdzierasz chyba ok 0,25 mm z każdej strony (8) (to musisz sobie wyliczyć wychodząc z obwodu rączek - 0,25 to chyba o 1 rozmiar w dół, ale sprawdź). Cały czas sprawdzasz suwmiarką ile zdarłeś w kilku punktach rączki. Najważniejsze aby doskonale zachować kant.
Po założeniu nowej bazówki, nie można było odróżnić od orginalnie mniejszej.
Ale jak pisałem wyżej, potrzebne zdolności manualne i spokój.
Yonex fan
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Zmniejszenie rozmiaru rączki

Lechu67 pisze: Cały czas sprawdzasz suwmiarką ile zdarłeś w kilku punktach rączki. Najważniejsze aby doskonale zachować kant.
Tu może pomóc malowanie rączki markerem/mazakiem żeby widzieć co się dzieje na całej powierzchni.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zmniejszenie rozmiaru rączki

A nie zadziałało by spiłowanie całkiem tej pianki i założenie okładzin Head w wybranym rozmiarze?
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Zmniejszenie rozmiaru rączki

Jakuboto pisze:A nie zadziałało by spiłowanie całkiem tej pianki i założenie okładzin Head w wybranym rozmiarze?
To rozwiązanie w stylu: jak złapać 5 lwów? Złapać 10, a potem 5 wypuścić.
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zmniejszenie rozmiaru rączki

hitman pisze:
Jakuboto pisze:A nie zadziałało by spiłowanie całkiem tej pianki i założenie okładzin Head w wybranym rozmiarze?
To rozwiązanie w stylu: jak złapać 5 lwów? Złapać 10, a potem 5 wypuścić.
No chyba niekoniecznie. Tak jak pisał Lechu jeśli ma się dryg to można odpowiednio spiłować i będzie dobrze. Ale jak nie masz i się pomylisz to lipa. W takim przypadku lepiej pojechać po całości i zamontować gotowy produkt. Masz gwarancję, że nie będzie różnic w grubości. Kwestia tylko czy komuś rączka Head pasuje bo technicznie wydaje mi się to do zrobienia i powinno pasować.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zmniejszenie rozmiaru rączki

Jakuboto, problem może być większy niż Ci się wydaje. Sama paleta to nie wszystko. Pytanie czy rozmiar wewnętrznej części palety pasuje do rozmiaru rakiety na rączce. Możesz to tylko sprawdzić wtedy jak usuniesz całą piankową rączkę z packi... a co wtedy jak nie pasuje? Jak dla mnie szanse, żeby rozmiar idealnie pasował są małe, bardzo małe.
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Zmniejszenie rozmiaru rączki

Basic pisze:Jakuboto, problem może być większy niż Ci się wydaje. Sama paleta to nie wszystko. Pytanie czy rozmiar wewnętrznej części palety pasuje do rozmiaru rakiety na rączce.
Paletę w środku można odpowiednio wypiłować, najważniejsze, żeby pasował kształt headowski kształt rączki. Dla mnie to sztuczne stwarzanie problemu, jest w UK na ibeju to kupić i po problemie, a te półśrodki nigdy nie wychodzą jakby się chciało.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zmniejszenie rozmiaru rączki

wyczesany pisze:
Basic pisze:Jakuboto, problem może być większy niż Ci się wydaje. Sama paleta to nie wszystko. Pytanie czy rozmiar wewnętrznej części palety pasuje do rozmiaru rakiety na rączce.
Paletę w środku można odpowiednio wypiłować, najważniejsze, żeby pasował kształt headowski kształt rączki. Dla mnie to sztuczne stwarzanie problemu, jest w UK na ibeju to kupić i po problemie, a te półśrodki nigdy nie wychodzą jakby się chciało.
Pewnie, że lepiej kupić w docelowym rozmiarze jeśli jest możliwość. No ale temat jest o zmniejszaniu rączki stąd podsunąłem koncepcję :P.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Zmniejszenie rozmiaru rączki

Jakuboto pisze:Pewnie, że lepiej kupić w docelowym rozmiarze jeśli jest możliwość. No ale temat jest o zmniejszaniu rączki stąd podsunąłem koncepcję :P.
Jasne, że tak i porady są OK, bo to da się zrobić z dość dobrym skutkiem. Wstawiałem palety w miejsce pianki, można je szlifować, ale będą luzy i gra będzie mniej przyjemna, piłowałem papierem ściernym - nie udało się. Lepiej dołożyć te parę złotych do ramy z odpowiednią rączką, a czas który poświęciłoby się na modyfikację można przeznaczyć na coś ciekawszego, np. wizytę na korcie. ;)
Prezes fanklubu Staśka :D

Wróć do „Jak to wykonać?”