daihat
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 29 sie 2013, 14:57

Naprawa piankowego gripu?

Witam.

Wróciłem ostatnio do tenisa i przerobiłem szlifierką piankową rączkę z 5 na 3 w Dunlop Tempo 255 ponieważ 3 jest dla mnie najlepsza, a rakietę sprzedał mi niedoświadczony sprzedawca, kiedy ja też nie miałem o niczym pojęcia :P.
Ściągnięcie jednak tak dużej ilości pianki spowodowało jej uszkodzenie na pewnych odcinkach 3-4 krawędzi a dokładniej masa piankowa stała się miękka i elastyczna przez co przy niektórych chwytach pracuje i ugina się osłabiając chwyt, zaokrąglając go i denerwując mnie - mimo wszystko da się grać.
Chciałbym wyciąć rozmiękłą część pianki lub nawet całość i zastąpić ją czymś tylko właśnie czym? Gorący klej, masa drewnopodobna, to wszystko jest strasznie ciężkie. Macie jakieś pomysły?
Wymianę palety traktuje jako ostateczność bo 40zł za kawałek niepasującego plastiku to dużo.
http://Allegro.pl/okladziny-plus-zatycz ... 63901.html
W ostateczności jednak tak zrobię.
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: naprawa piankowego gripu?

Te palety są do rakiet Head'a i nie pasują do Dunlopów. Dunlopy zaś nie mają wymiennych palet/uchwytów. Nie wiem czy dostaniesz gdzieś w handlu piankę o podobnych do oryginału parametrach. Pozostaje droga w stronę dopasowania rdzenia uchwytu do palet head'owskich, czyli jeszcze więcej szlifowania ...
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Naprawa piankowego gripu?

Rączka piankowa to PU o określonej gęstości.
Na moją sklerozę pianka do produkcji rączek ma gęstość w okolicy 0,14 [g/cm3].
Tak więc Foam-It8 lub Foam-It10 powinno zadziałać, obstawiam ten pierwszy.

Z tym że nie widziałem w Polsce tzw. "próbnych" (ang. trial) zestawów i to może być problem bo kupowanie baniaka mija się z celem.

Oczywiście sam materiał to nie wszystko, trzeba jeszcze wiedzieć jak to wszystko wykonać.

Muszę podkreślić iż nie miałem styczności z produktem Foam-It8 i nie wiem czy zda egzamin choć wg mojej skromnej wiedzy powinien.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
daihat
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 29 sie 2013, 14:57

Re: Naprawa piankowego gripu?

Cóż wychodzi na razie na to, że będę musiał kupić paletę i odpowiednio wszystko spasować.
Foam byłby drogi i wymagał by masy pracy. Jakby był łatwo dostępny i w małych ilościach to bym brał na eksperyment.

Jeszcze pomyśle jak i czym utwardzić miejsca rozmiękłej pianki, tylko słabo u mnie z kreatywnością
:P.

Wróć do „Jak to wykonać?”