TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Dodawanie ołowiu a balans - ile gramów trzeba?

Witam,

czy wiecie może, ile dokładnie gram trzeba dodać, by przesunąć balans na rączkę o pół centymetra? Zakładając oczywiście, że mówimy o rakiecie standardowej długości. Czy w ogóle jest możliwe powiedzenie, że tyle-tyle gram dodanych na rączkę przesunie balans o określoną długość?

Dodam też, że ołów kładziony byłby na rączce, zaraz nad kapslem, wzdłuż rączki.

Pozdrawiam serdecznie,
TadX
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dodawanie ołowiu a balans - ile gramów trzeba?

Niestety nie gdyż zależy to od wagi i balansu wyjściowego. :(
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Dodawanie ołowiu a balans - ile gramów trzeba?

El Diablo pisze:Niestety nie gdyż zależy to od wagi i balansu wyjściowego. :(
Oczywiście, że jest ogólny wzór do którego wystarczy wstawić dotychczasową wagę i balans, aby uzyskać wynik zależny od dodanej wagi lub od proponowanego położenia. Nawet go dla forum tu wyprowadzałem.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dodawanie ołowiu a balans - ile gramów trzeba?

PitS pisze:
El Diablo pisze:Niestety nie gdyż zależy to od wagi i balansu wyjściowego. :(
Oczywiście że jest ogólny wzór do którego wystarczy wstawić dotychczasową wagę i balans aby uzyskać wynik zależny od dodanej wagi lub od proponowanego położenia. Nawet go dla forum tu wyprowadzałem.
Powiem szczerze, że nigdy tego wyprowadzenia nie widziałem, wiem o i posługiwałem się kalkulatorami/arkuszami w których jednak podaje się masę w punkcie. W przypadku prowadzenia ołowiu/dodatkowej masy wzdłuż rączki (patrz wpis otwarcia) u mnie te "prognozy" nie sprawdzały się w zderzeniu z rzeczywistością... przynajmniej nie w każdym przypadku - dla bardzo lekkich (<280g) i ciężkich (>360g) ram.

Ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby z takich gotowych arkuszy nie skorzystać, a jeśli otrzymana z nich "prognoza" będzie odstawać od efektu końcowego... no cóż, tak bywa.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Dodawanie ołowiu a balans - ile gramów trzeba?

Było już podobne pytanie i w pierwszej odpowiedzi podałem zależności, potem ktoś dodał formularz z TW.
Ale to proste dwa równania równowagi dla reakcji i momentów, które pozwalają sparametryzować zabawę. Wolę poszukać, bo jestem na tablecie, niż pisać na tej katastrofie. :-)
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Dodawanie ołowiu a balans - ile gramów trzeba?

TadX pisze:Witam,

czy wiecie może, ile dokładnie gram trzeba dodać, by przesunąć balans na rączkę o pół centymetra? Zakładając oczywiście, że mówimy o rakiecie standardowej długości. Czy w ogóle jest możliwe powiedzenie, że tyle-tyle gram dodanych na rączkę przesunie balans o określoną długość?

Dodam też, że ołów kładziony byłby na rączce, zaraz nad kapslem, wzdłuż rączki.

Pozdrawiam serdecznie,
TadX
A masz tę rakietę dostępną, czy raczej chcesz teoretyzować, bo rakieta jeszcze w sklepie?
Jak masz rakietę w ręce to nie problem. Kładziesz na brzegu stołu w odległości żądanego balansu i dokładasz ołów na rączkę po trochu. Patrzysz kiedy się przechyli.
Gdy rakieta jest w sklepie... to cóż. Najlepiej najpierw zmierzyć dany egzemplarz a potem się bawić jak radzili koledzy powyżej.
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dodawanie ołowiu a balans - ile gramów trzeba?

PitS pisze:Było już podobne pytanie i w pierwszej odpowiedzi podałem zależności, potem ktoś dodał formularz z TW.
Ja używałem tego:
http://twu.tennis-warehouse.com/learnin ... everse.php

Ale tak jak napisałem, wyżej wymieniony nie zawsze się sprawdzał, a troszeczkę ram "udoskonalałem". :angel:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Dodawanie ołowiu a balans - ile gramów trzeba?

pst pisze:A masz tę rakietę dostępną, czy raczej chcesz teoretyzować, bo rakieta jeszcze w sklepie?
Niestety rakieta w sklepie i testerów nie ma nigdzie. To największy ból w tym wszystkim. Wyjdzie na to, że naprawdę wezmę Wilsona 6.1 i na tym się skończy. Jestem po rozmowie z Basiciem i dobrze, że pogadałem, bo zwrócił mi uwagę na fakt, że w Dunlopie M3.0 jest, wg testerów TW, mały Sweet Spot. Kolejna rama odpadła. Tu pytałem w odniesieniu do Dunlopa Bio Max 200G. Jeszcze w obszarze jest Tecnifibre TFight 320 ATP.

Tak rzuciłem pytanie, bo myślałem, że da się coś z tym fantem zrobić. Skoro nie da się jednoznacznie stwierdzić, że określona waga ołowiu przesunie mi balans o pół centymetra, to trudno. Najwyżej kupię ramę w ciemno i będę się martwił. Już mnie trochę męczy ta telenowela z wyborem ramy. Pewnie nie tylko mnie. Moja Kobita to już tylko mówi, żebym wziął raz, a porządnie.

Dzięki śliczne Wam wszystkim za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Dodawanie ołowiu a balans - ile gramów trzeba?

To jak z wyważaniem kół, maszyna podaje gdzie i ile przykleić, ale nie zawsze po puszczeniu koła pojawia się 0. Tyle że to nie wina metody a bardziej uzyskania wiernych danych.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Dodawanie ołowiu a balans - ile gramów trzeba?

TadX pisze:
pst pisze:A masz tę rakietę dostępną, czy raczej chcesz teoretyzować, bo rakieta jeszcze w sklepie?
Moja Kobita to już tylko mówi, żebym wziął raz, a porządnie.
A pozostałe razy? rotfl
Beware of the Hologram.
It will trick us!
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Dodawanie ołowiu a balans - ile gramów trzeba?

pst pisze:
TadX pisze:
pst pisze:A masz tę rakietę dostępną, czy raczej chcesz teoretyzować, bo rakieta jeszcze w sklepie?
Moja Kobita to już tylko mówi, żebym wziął raz, a porządnie.
A pozostałe razy? rotfl
Nie kuś na off-topa. Nie kuś ;). Dostałem jasne wytyczne - następne ramy mają być tymi na dłużej, a nie że sprzedaję za parę tygodni znowu :).

Wróć do „Jak to wykonać?”