Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Head ATP Gold

Witam!

Od wielu sezonów gram piłkami Head ATP. Powoli mój zapas tychże piłek ulega wyczerpaniu ( kupiłem ongiś karton 36 puszek po 4 sztuki). Piłki pakowane były w plastikowych puszkach.

Obecnie na rynku są piłki Head ATP w metalowych puszkach przez niektóre sklepy nazywane Head ATP New.

Czy to są te same piłki co "moje" stare ATP czy coś innego?

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Piłki Head ATP

A nie masz z nimi problemu? Ja ze dwa lata temu miałem je na testach i niestety, wycierały się po 1,5-2 godzinach gry.
Jeżeli chodzi o twardość czy odskok to są OK tylko że się trą na zero.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Piłki Head ATP

Rzeczywiście, trwałość filcu nie jest najmocniejszą stroną tych piłek, zwykle grałem nimi dwa meczyki po 2h każdy i dawałem je psu do zabawy.
Te piłki są piłkami turniejowymi i ich żywotność z założenia nie jest długa, mają za to zapewnić równomierny kozioł i zachowanie w czasie gry.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
yidam
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 480
Rejestracja: 6 sie 2007, 17:09
Lokalizacja: Calgary, AB, Canada

Re: Piłki Head ATP

Vivid pisze:A nie masz z nimi problemu? Ja ze dwa lata temu miałem je na testach i niestety, wycierały się po 1,5-2 godzinach gry.
Jeżeli chodzi o twardość czy odskok to są OK tylko że się trą na zero.
A to ciekawe, bo ja grałem nimi na hardzie i wytrzymywały od 8 do 10 godzin.
Traciły wówczas właściwości, a filc był jak po dwóch godzinach grania innymi.

Czyżby moja teoria o większym zużyciu piłek na kortach betonowych legła w gruzach?
Wilson [K]Factor 6.1 Tour
"In government, the scum rises to the top." - Friederich Hayek
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Piłki Head ATP

Serdecznie dziękuję za Wasze uwagi nt. piłek Head ATP.

Jednakże zakładając ten post miałem na celu wyjaśnienie mojej wątpliwości co do ewentualnej różnicy pomiędzy starymi i nowymi piłkami Head ATP...
Clapton pisze:Obecnie na rynku są piłki Head ATP w metalowych puszkach przez niektóre sklepy nazywane Head ATP New.

Czy to są te same piłki co "moje" stare ATP czy coś innego?
Czy w tej kwestii macie jakieś przemyślenia?

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłki Head ATP

Clapton, 100% nie mam, ale wydaje mi się, że jest to zmiana opakowania. Być może przy tej okazji coś tam ulepszyli, ale o tym nic nie słyszałem.

EDIT:
Ze strony Head'a
"Piłka która odbija się jak nowa o wiele dłużej. Flagowa piłka Head serii Tournament z nową technologią Encore™ dającą większą trwałość. SmartOptik™ - lepsza widoczność."

Obie technologie były bankowo w poprzedniej edycji.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Piłki Head ATP

Witam!

W celu przekonania się czy jest różnica pomiędzy nazwijmy to "starymi" piłkami Head ATP pakowanymi w plastikowe puszki a nazwijmy je "nowymi" piłkami Head ATP pakowanymi obecnie w metalowe puszki dokonałem dzisiaj testu. Otworzyłem świeżo nabytą puszkę metalową, otworzyłem puszkę plastikową ze swoich starych zapasów, dokonałem ich "wietrzenia" zgodnie z zasadami opisywanymi na naszym Forum i wyszedłem na kort.
Ponieważ oba rodzaje piłek wyglądają tak samo, piłki "stare" oznaczyłem kropeczką.
Grałem w sumie 1,5 godziny na przemian "nowymi" i "starymi", uderzenia z głębi kortu, volleye, jeden secik na punkty.

Według mnie jest różnica! Piłki "nowe" są moim zdaniem bardziej wymagające, szybciej odchodzą od naciągu, obnażają braki techniczne, są trudniejsze do skontrolowania. Są generalnie szybsze. Jeżeli ktoś ma braki techniczne, to nie ma zmiłuj!
"Stare" piłki nie były tak sprężyste na naciągu było łatwiej wyczuć ich kontakt.

Pozdrawiam!
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Piłki Head ATP

Grając w krótkich odstępach czasu Headami ATP i Pro, faktycznie widać różnicę. ATP są z lekka bardziej wymagające, później po przyzwyczajeniu się jest ok, jednak różnicę odczuwam. Przy ATP one krócej trzymają się naciągu, przez co trzeba się z deczka więcej napracować, ale piłki super :)
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłki Head ATP

Abstrahując od tego czy „nowe” Head'y ATP są lepsze od „starych”. Potwierdzam opinię TadX, że są to bardzo przyzwoite kulki. Zdecydowanie wolę je od niedawno wspominanych na jakimś wątku Wilsonów US i AO.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
wert141
Nowy
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 22 sie 2009, 22:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłki Head ATP

Dwa tygodnie temu kupiłem w promocji te piłki i doznałem szoku (znacznie żywsze i cięższe piłki). Wcześniej prez dwa lata (<-proszę się nie śmiać) grałem zbieraniną Wilsonów różnej maści i o ile wtedy musiałem sie po piłki "schylać" i podbiegać to teraz sytuacja się odwróciła.

Korzystając z tematu chciałem się dopytać. Po jakim czasie grając totalnie amatorsko/rekreacyjnie 2-4 razy w miesiącu należałoby wymienić stado piłek?
Head Microgel Instinct MP
NTRP - 1.5
adam202
Nowy
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 27 wrz 2009, 19:40

Re: Piłki Head ATP

wert141 pisze: Korzystając z tematu chciałem się dopytać. Po jakim czasie grając totalnie amatorsko/rekreacyjnie 2-4 razy w miesiącu należałoby wymienić stado piłek?
Pisząc stado ile masz na myśli ?
wert141
Nowy
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 22 sie 2009, 22:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłki Head ATP

Kupiłem 16 Headów + 3 DunlopyFort (sprezentowane). I tym odbijam pozbywszy się wszystkich starych, dążąc do tego by mieć 1 typ piłek no i nieco młodszych niż dwuletnie.
Head Microgel Instinct MP
NTRP - 1.5
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Head ATP Gold

Zakupiłem puchę na testy i jestem pod wrażeniem!

Kiedy Head wykupił Penna i zaczął produkować piłki tego doświadczonego producenta pod swoim logo dostałem na testy wszystkie wtedy nowe modele (chyba 4 rodzaje).
No cóż, nie porywały. Dobry odskok, dobra masa, ale darły się niemiłosiernie, łyse po secie. Niestety to dyskwalifikacja bo nie stać mnie na zmianę piłek co set.

A teraz co do Gold-ów. Piłki jakby jaśniejsze, nie wiem czy mają tą niby cudowną technologię poprawiającą widoczność, nie interesowało mnie to. Faktem jest, że sprawiają wrażenie jaśniejszych, są lepiej widoczne i ta tendencja utrzymała się po jednej grze.
Piłka ma równy kozioł, przewidywalny, ma też dobrą masę (tak jak Fort czy X-One).
Ale co mnie wprawiło w osłupienie - ma większą kontrolę. Ma się wrażenie, że piłka amortyzuje na strunach, przykleja się do nich i jakby o ułamek sekundy dłużej na nich pozostaje, co do oznacza wiadomo - kontrola! Genialne uczucie! Coś jak wkładanie noża w miękkie masło :)
Do tego jeszcze dość specyficzny, głęboki odgłos uderzenia, świetne!
Trwałość, grałem raz ale po grze wyglądają prawie jak nowe, jest szansa na dobry wynik.

Polecam do przetestowania, u mnie chyba maksymalna nota (pytanie jak trwałość?).
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Head ATP Gold

Akurat wziąłem 2 puchy przy okazji zakupów w SportClubie... się przetestuje. :]
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Lemmy
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 297
Rejestracja: 11 sty 2009, 19:18

Re: Head ATP Gold

Doskonała piłka, z trwałością nie będzie żadnych problemów. Wytrzyma spokojnie trzy gry mocnego łupania.
Demon of the Fall
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Head ATP Gold

Gdyby nie cena, to bym tylko te kupował. Grałem parokrotnie tymi piłeczkami i zawsze byłem mega zadowolony. Piłki wymagające - dość szybko odchodzą od strun. Co do trwałości - jak dla mnie też dobra ocena.
Awatar użytkownika
daroos
Weteran
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Head ATP Gold

TadX pisze:Piłki wymagające - dość szybko odchodzą od strun.
Vivid napisał coś zupełnie odwrotnego. Ile ludzi tyle opinii :)
Awatar użytkownika
MaciasPL
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 116
Rejestracja: 15 cze 2008, 14:30
Lokalizacja: Płock

Re: Head ATP Gold

Jakiś czas temu kupiłem dwupaka piłeczek i w jednej puszce miałem złotą piłkę. Nie było by w tym nic dziwnego bo piłka miała taki sam nadruk tylko złoty kolor filcu lecz nie dało rady nią grać. Świeża piłka z puchy nie miała w ogóle kozła. Nie wiem jaki był zamysł producenta, chyba piłka miała służyć do dekoracji. Może powinienem czuć się wyróżniony tym złotym Headem? rotfl Mi osobiście nie przypadło to do gustu bo nie po to płacę za 4 piłki żeby trzema grać a jedną na półkę/do szuflady/ do kosza.

Spotkał się ktoś z podobną sytuacją?
Obrazek
BLX2 Six.One Team


Żeby mi się tak chciało... jak mi się nie chce.
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Head ATP Gold

Może to taka promocja. Wymień ją w sklepie na loda na patyku :)
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Head ATP Gold

U mnie 4 normalne, poszukaj dobrze na stronie producenta, może to faktycznie jakiś bonus i coś wygrałeś? :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Piłki”