Awatar użytkownika
Midi
Bywalec
Bywalec
Posty: 66
Rejestracja: 5 cze 2011, 11:00

Alternatywa dla PHT do APD Cortex

Witam szanownych forumowiczów. Jestem tu od niedawna, przeczytałem dużo tematów o naciągach, ale dalej nie mogę się zdecydować. Jakiś czas temu kupiłem rakietę AeroPro Drive Cortex (nie GT) z wciągniętym Pro Hurricane Tourem, niestety średnicy nie znam. Niby dobrze mi się gra, ale czegoś brakuje, dużo nieczystych uderzeń wchodzi i jakby naciąg był za miękki. Przegrałem nim już dobre 50h i dalej nie pękł (może to sprawa tego, że nie gram mocno siłowo). Mój styl gry to raczej baseliner lubiący zaatakować i podejść do siatki. Dużo gram topspinem z forehandu i slajsy z backhandu. Jaki naciąg wytrzymały i dobry do mojego stylu gry + w miarę tani (niestety sam się sponsoruję a u 16 latka nie ma zbytnio funduszów na zmianę naciągu co kilka treningów na jeden z najdroższych, trenuję raz w tygodniu po 1,5h) polecilibyście mi koledzy tenisiści. Zdaję się na wasze doświadczenie i wiedzę. Gram już 8 lat, ale sprzętem zacząłem się interesować dopiero w tym roku, więc jestem całkowicie zielony jeśli chodzi o niuanse tenisowe. Pzdrawiam.

Ach jeszcze jedno, jestem drobnej budowy i niezbyt silny fizycznie, warunki 168/50kg nie są powalające, więc najlepiej gdyby naciąg oferował także trochę siły uderzenia.
Awatar użytkownika
gural_91
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 384
Rejestracja: 11 lut 2008, 08:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Alternatywa dla PHT do APD Cortex

Signum Pro Poly Plasma 1.23 mm - szuplka 200 m jest za 189 zł, a pojedynczy naciąg (12 m) za 19 zł. Licząc, że naciągi Ci na razie za bardzo nie strzelają to szpuli Ci się nie opłaca kupować.
Awatar użytkownika
Nolan
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: 28 paź 2010, 16:46

Re: Alternatywa dla PHT do APD Cortex

Aktualnie testuję Signum Pro Poly Plasma 1.23 mm i mogę powiedzieć, że warto spróbować nim pograć.
Ważne żebyś nie przesadził z siłą naciągnięcia - dla uzyskania większej mocy możesz spróbować na początek z siłą 21kg.
Pojedynczy naciąg cięty ze szpuli (12 m) na Allegro można kupić tak jak napisał przedmówca za 19 zł, a nawet uda się taniej.
Żeby pokonać przeciwnika trzeba najpierw pokonać samego siebie.
Awatar użytkownika
gural_91
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 384
Rejestracja: 11 lut 2008, 08:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Alternatywa dla PHT do APD Cortex

Proponujesz koledze naciągnąć z siłą 21 kg rakietę AeroPro Drive Cortex? Widać od razu, że tą rakietą nie grałeś ;)
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Alternatywa dla PHT do APD Cortex

21 kG to by była moc... Ale niekontrolowana, słowem - katapulta. Lepiej jednak troszkę więcej :D.
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Alternatywa dla PHT do APD Cortex

Co Wy pitolicie? :-P Jeżeli ja z moimi umiejętnościami dawałem spokojnie radę grać PDR'em z multi na 19-21 kilo, to i APD z drutem też się da :-P.

Wróć do „Naciągi”