Awatar użytkownika
170779
Początkujący
Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 16 lip 2010, 08:06
Lokalizacja: Głogów

Jak zmniejszyć napięcie w naciągniętej rakiecie?

Witam!

Posiadam rakietę Head Radical Flexpoint MP, w której mam wciągnięty naciąg Luxilon Big Banger Alu Power 1.25 na 24/24. Pierwszą rakietę mam naciągniętą z siłą 23/22. I ostatniow trakcie meczu byłem zmuszony nią zagrać. Te 24 na 24 kg okazały się jednak dla mnie zbyt sztywne/twarde i w związku z tym mam pytanie: Czy znacie może jakiś skuteczny sposób jak ująć kg w naciągniętej rakiecie? Przeglądając forum natknąłem się na wskazówkę, że można chodzić po naciągu, ale przez jaki okres i czy jest to skuteczny sposób?

Pozdrawiam!
Yonex
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jak zmniejszyć napięcie w naciągniętej rakiecie?

Najpierw tydzień chodzisz po jednej stronie, potem tydzień po drugiej. ;)
Poważnie to nie trzeba chodzić, tylko poprzez nacisk buta w pewien sposób zmniejsza się siłę naciągu. Robi się to na wyczucie, robisz sprawdzasz, czy wystarczająco dużo odpuściło, w razie czego poprawiasz.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Jak zmniejszyć napięcie w naciągniętej rakiecie?

Jest jeszcze inny sposób. Zmniejsza on siłę naciągu do zera. Ale jaka kontrola jest wtedy ;)
Piotr Szyba.
jogilol
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 7 cze 2010, 21:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jak zmniejszyć napięcie w naciągniętej rakiecie?

Ja bym jednak nie ryzykował, i poświęcił zbyt mocno naciągniętej rakiecie więcej czasu aż wszystko samo się ustabilizuje ;) Zbyt mocny nacisk buta może spowodować że zbyt dużo opuścisz siłę naciągu i będziesz miał ten sam problem, tyle że w drugą stronę :) Sorry za offtop ale takie jest moje zdanie :::yay:::
Obrazek
Babolat Pure Drive GT + Pro Hurricane Tour
Tennis runs in our blood
Awatar użytkownika
gural_91
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 384
Rejestracja: 11 lut 2008, 08:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jak zmniejszyć napięcie w naciągniętej rakiecie?

Najlepiej wg mnie wyciąć i wciągnąć nowy. Chyba, że tak bardzo Ci szkoda Luxilona...

Wróć do „Naciągi”