Awatar użytkownika
KRS
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 6 lut 2009, 17:44

Śliski naciąg czy to normalne?

Swojego czasu, bazując na danych ze stringforum kupiłem szpulę Topspin Cyber Flash.
Jak się okazało, jest bardzo niewdzięczny przy naciąganiu, bo ponoć strasznie się ślizga.
Naciągam rakiety w sklepie sportowym i chłopaczki, którzy to robią nie wyglądają na specjalistów, zawsze na to narzekają. Wciągam na 27kg, a jak kiedyś poprosiłem o 28, to w niektórych miejscach przekrój naciągu zmienił się na owalny.

Dlaczego o tym piszę?

Wczoraj odebrałem rakietę, bezpośrednio przed grą. Po pierwszym odbiciu zorientowałem się, że wciągnęli mi coś innego. Pojechałem z reklamacją objechałem ich z góry na dół, a oni na to, że mój naciąg za bardzo się ślizgał i wciągnęli mi inny, w tym samym kolorze :lol: . Na to ja, że nie jeżdżę z rakietami na pokazy mody itd. ... (nie będę opisywał całej akcji, powiem tylko, że pokornie wysłuchali i zaakceptowali moją propozycje zadośćuczynienia).

I teraz pytanie, czy mają prawo mieć z tym kłopoty, czy to wynika tylko z ich niekompetencji? Czy inne naciągi też tak mają?
Yonex RDS 001
Yonex RDiS 200
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Śliski naciąg czy to normalne?

Jest to w 100% ich niekompetencja... gdyby iść tym ich rozumowaniem to:
- jelit nie wciąga się bo są zbyt delikatne i łatwo je zerwać;
- kewlaru się nie wciąga bo jest za sztywny i poprzeczne są (dla nich) nie do zrobienia;
- miękkiego multi nie bo jest zbyt elastyczny;
- etc.

Wciąganie miękkich lub "półmiękkich" mono to nie sztuka. Fakt że w porównaniu np. do SPPP czy MSV Co-Focusa Cyber Flasha wciąga się nieco trudniej ale bez jaj. To są naciągi relatywnie nieuciążliwe przy zakładaniu.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
KRS
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 6 lut 2009, 17:44

Re: Śliski naciąg czy to normalne?

No to ostatni raz tam byłem. <)
Jak zaczniemy sezon to nie będzie problemu, bo na kortach jest codziennie trener, który ma maszynę i robi to od lat.

Muszę pogadać z tymi trenerami w Roju, jeszcze conajmniej raz, albo dwa trzeba będzie wciągnąć zanim się zacznie sezon.
Yonex RDS 001
Yonex RDiS 200
scorupion
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 1 cze 2014, 02:03

Re: Śliski naciąg czy to normalne?

To jakieś kompletne bzdury, ten naciąg zakłada się komfortowo. Gdzie się ślizgał? Dziwaczny zarzut.
Najtrudniejsze do wciągania są grube szorstkie, z oplotem czy nacięciami do gry topspinowej, z normalnymi drutami nie ma problemów.
Awatar użytkownika
PIOTR69
Senior
Senior
Posty: 2273
Rejestracja: 10 lut 2008, 09:56
Lokalizacja: Aleksandrów Ł.

Re: Śliski naciąg czy to normalne?

Kolega miał właśnie problem z szorstkim naciągiem i opowiadał, że gość musiał go czymś natłuścić żeby poszło, ale o tym, że naciąg jest za śliski to nie słyszałem :)
Obrazek
NTRP 3.14
Tenis - I love this game!
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Śliski naciąg czy to normalne?

To nie naciąg był śliski Panowie tylko zaciski mają chłopcy w maszynce wytarte i wyślizgane. Niektórych struny mogą nie trzymać. Ale to ich problem. Maszyna to nie perpetum mobile. Trzeba konserwować i serwisować, oczywiście samemu, nie ma potrzeby szukać tzw. fachowców.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
PIOTR69
Senior
Senior
Posty: 2273
Rejestracja: 10 lut 2008, 09:56
Lokalizacja: Aleksandrów Ł.

Re: Śliski naciąg czy to normalne?

No właśnie ja przez przypadek przez Vivida poznałem fachowca od naciągania rakiet i do póki mi się uda to będę u niego wciągał, jest tyle ile ma być a wcześniej co fachowiec to rakieta ta sama, naciąg ten sam a 26kg u każdego wyglądało inaczej. Grunt to znaleźć dobrego "naciągacza".
Obrazek
NTRP 3.14
Tenis - I love this game!

Wróć do „Naciągi”