Awatar użytkownika
PIOTR69
Senior
Senior
Posty: 2273
Rejestracja: 10 lut 2008, 09:56
Lokalizacja: Aleksandrów Ł.

Hybryda

Witam. Gram yonexem NSRQ5 waga 270, głowa 105. Do tej pory wciągałem pp hexaspin 1.25 na 26kg i nawet dobrze mi sie tym gra, ale ciągle słyszę opinie, że gra drutem może się źle skończyć dla mojej ręki. Pomyślałem żeby ten naciąg zostawić na pion a wciągnąć coś innego poziomo. Proszę o jakieś sugestie. Ma to być naciąg niedrogi i dostępny u nas. Czy w yonexach pionowe struny wciągamy mocniej, czy poziome? Czy struny poziome powinny być grubsze czy mogą mieć tą samą średnice co pionowe? Proszę o opinie ludzi, którzy już próbowali zabawy z hybrydami. Pozdrawiam :wink:
Obrazek
NTRP 3.14
Tenis - I love this game!
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Hybryda

Są dwie szkoły wciągania rakiet. Jedna mówi że piony wciągamy 1-2kg mocniej (bo są dłuższe) a druga pozwala wciągać je przy takiej samej sile. Zależy od ramy i własnych odczuć. Wciagałem Yonki i tak i tak i nic z ramami się nie stało. Także kwestia własnego testu co Ci bardziej pasuje.
Co do grubości to nie jest to problem. Mogą być takie same ale i nie (raczej ten wariant dominuje).
Co do tworzenia hybryd to może popatrz najpierw na gotowe rozwiązania (jest taki temat). Przetestujesz a potem można oczywiście samemu coś komponować. Pamiętaj że nie muszą być to struny jednego producenta i że są dostępne opakowania przeznaczone na hybrydy czyli o długości np. 6m/7m.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
PIOTR69
Senior
Senior
Posty: 2273
Rejestracja: 10 lut 2008, 09:56
Lokalizacja: Aleksandrów Ł.

Re: Hybryda

Dzięki już trochę popatrzyłem i dlatego, że są różne szkoły to mam mętlik. Widziałem różne zestawy u kilku producentów i właściwie nie ma żelaznej reguły. Ja spróbuję wykorzystać mój drut na piony a na poziome mam kilka miękkich na oku np. gosen micro plus(ale nie ma go w sklepach internetowych), head rip control, iso-speed creativ lub Babolat conquest+. Pozostaje kwestia ile wciągnąć, przy moim zrywaniu to pewnie w ciągu sezonu może sprawdzę dwie opcje. Dzisiaj znowu poszukałem oferowanych hybryd i zgłupiałem, bo znalazłem oferty kiedy druty zakładane są poziomo i oczywiście w tym momencie są o mniejszej średnicy niż pionowe. Byłem przekonany, że druty zakłada się pionowo aby zwiększyć wytrzymałość a poziomo coś miękkiego aby zwiększyć czucie a teraz nic nie rozumiem czemu ma służyć taki układ naciągów. Generalnie jednak dominuje chyba opcja z pionowo założonymi drutami? :?:
Obrazek
NTRP 3.14
Tenis - I love this game!
robert1982
Nowy
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 21 wrz 2008, 22:17

Re: Hybryda

Witam

Ja w dniu dzisiejszym odebrałem moją rakietę z założoną hybrydą:
pion Babolat Pro Hurricane Tour 125/17 - naciągniętna na 27 kg
poziom: Babolat XCEL 130/16 - naciągnięte na 25 kg.


Grałem dzisiaj tylko godzinę, ale zauważyłem zmiany w stosunku do posiadanego dotychczas naciągu Heada - nie pamiętam już nawet jego nazwy.

Rakieta ma moc i bardzo dobre czucie. Gra się wyśmienicie.

Pozdrawiam

Wróć do „Naciągi”