Golden
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 15 cze 2016, 15:27

Leżakująca rakieta i wymiana naciągu

Witam
Potrzebuję pomocy jak w temacie, otóż mam rakietę Wilson ncode n5 która leżała sobie w szafie przez jakieś 7 lat, jako że moja 6 letnia córka uczy się tej pięknej dyscypliny, zmotywowalem się do tego samego, i tutaj mam pytanie czy dla początkującego ma znaczenie rodzaj, wiek, ewentualnie inne parametry naciągu i czy jest sens zmieniać go czy też uczyć się na tym co jest, a jeśli zmienić to co polecacie i jaką siłą to naciągnąć
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Leżakująca rakieta i wymiana naciągu

Dla Twojego zdrowia polecam zmienić naciąg :o Na początek odsyłam do wątku gdzie inny początkujący szukał naciągu.
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Golden
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 15 cze 2016, 15:27

Re: Leżakująca rakieta i wymiana naciągu

Dziękuję za podanie linku, przydał się bardzo. Mam jeszcze pytanie co do siły na jaką wciągnąć head Pwr lub Isospeed Energetic plus 1.30 ?
Ostatnio zmieniony 23 cze 2016, 17:07 przez Golden, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Leżakująca rakieta i wymiana naciągu

Na początek 24 do 25kG powinno wystarczyć.
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Golden
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 15 cze 2016, 15:27

Re: Leżakująca rakieta i wymiana naciągu

I jeszcze by sprecyzować piony i poziomy tak samo? I jaką różnice odczuje między 24 a 25 kg
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Leżakująca rakieta i wymiana naciągu

Jako początkujący gracz - kompletnie żadną. Znam ludzi grających po kilkanaście lat, którym to różnicy nie robi. Żeby odczuć 1kG różnicy, trzeba mieć naprawdę ogromną świadomość swojej gry i znajomość sprzętu, którym się gra. Osobiście, taką różnicę wyczuwam wyłącznie na naciągach, z którymi mam cały czas do czynienia (i to też nie na wszystkich).
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Leżakująca rakieta i wymiana naciągu

Naciąg, jeżeli sam nie trzaśnie, należy wymienić mniej więcej co pół roku. Oczywiście ci co grają regularnie i nieźle, nawet jeżeli ich nie zrywają w grze, to zwyczajnie wycinają i wymieniają na nowe znacznie regularniej.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Golden
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 15 cze 2016, 15:27

Re: Leżakująca rakieta i wymiana naciągu

Dziękuję za informacje, jako nowicjusz jeszcze nie wszystko czuję, ale postanowiłem zapytać bo miałem wrażenie że przebijam jakąś deską. :)

Wróć do „Naciągi”