Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Babolat Xcel, a Xcel French Open

Witam,
na rynku dostępne są dwie wersje naciągu Babolat Xcel: wersja nazwijmy to klasyczna oraz odmiana French Open. Xcel klasyczny ma kolor naturalny i występuje w grubościach 1.25 1,30 oraz 1,35. Xcel French Open występuje w kolorze czarnym i tylko w grubości 1,30. Z opisu wynika, że pod względem budowy i właściwości są to takie same naciągi (porównując te same grubości).

Grałem obiema wersjami o grubości 1.3 i odniosłem wrażenie, że French Open jest bardziej sztywniejszy, bardziej "drutowaty" w porównaniu do klasycznej wersji, która jest miękka i bardzo komfortowa.

Czy te naciągi od siebie się różnią czy też tylko odniosłem złudne odczucia?

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Babolat Xcel, a Xcel French Open

Czarny pigment może nieznacznie zmienić charakterystykę struny.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
golp
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 252
Rejestracja: 29 paź 2012, 15:31
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt: Strona WWW

Re: Babolat Xcel a Xcel French Open

Grałem tymi naciągami w średnicy 1.30mm i zgadzam się z Tobą w 100%, czarny Xcel French Open jest nieco sztywniejszy i odczuwalnie mniej komfortowy od zwykłego Xcela. Z resztą to samo tyczy się naciągu naturalnego Babolat VS Touch, jego wersja barwiona na czarno jest jakby usztywniona i mniej rozciągliwa. Przypuszczam, że większość sztucznie barwionych naciągów wielowłóknistych 'usztywnia' się jakoś pod wpływem procesów chemicznych wywołanych dodaniem ciemnego pigmentu. ED na pewno będzie wiedział więcej na ten temat, więc wywołujemy do tablicy. :wink:
Awatar użytkownika
golp
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 252
Rejestracja: 29 paź 2012, 15:31
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt: Strona WWW

Re: Babolat Xcel, a Xcel French Open

Ups, zostałem uprzedzony! :D :::gd:::
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Babolat Xcel a Xcel French Open

golp pisze:Przypuszczam, że większość sztucznie barwionych naciągów wielowłóknistych 'usztywnia' się jakoś pod wpływem procesów chemicznych wywołanych dodaniem ciemnego pigmentu. ED na pewno będzie wiedział więcej na ten temat, więc wywołujemy do tablicy. :wink:
Takoż i jest. :]
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Babolat Xcel, a Xcel French Open

Rozumiem, że barwienie naciągów przez producentów ma na celu jedynie aspekt wizualny, czy tak?
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Babolat Xcel, a Xcel French Open

Clapton pisze:Rozumiem, że barwienie naciągów przez producentów ma na celu jedynie aspekt wizualny, czy tak?
Raczej tak, nie spotkałem się z informacją by odpowiednim barwnikiem podrasowywano parametry techniczne strun.
Podobnie masz z owijkami, kolor ma znaczenie, jeżeli weźmiesz ten sam model w kolorze czarnym, białym i w pozostałych kolorach to jednak zachowują się one inaczej, nawet czasem jest różnica już w samym dotyku.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Babolat Xcel, a Xcel French Open

A swoją drogą to ma się te czucie w łapie aby wychwycić tak subtelne różnice pomiędzy naciągami. :D Drżyjcie przeciwnicy przed TF-em! :wink:
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Babolat Xcel, a Xcel French Open

Zaraz wyciągam farbki i przemaluję naciąg, na czarno oczywiście. :]
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Babolat Xcel, a Xcel French Open

TomPL pisze:Zaraz wyciągam farbki i przemaluję naciąg, na czarno oczywiście. :]
Popatrzą na Ciebie, na naciąg, zapakują do karawanu i tyle będzie z Twojego TF-u ... :P rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Babolat Xcel, a Xcel French Open

TomPL pisze:Zaraz wyciągam farbki i przemaluję naciąg, na czarno oczywiście. :]
Że niby czarny wyszczupla, doda to mocy i przestaniesz grać te martwe piłki? Jestem za.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Babolat Xcel, a Xcel French Open

Vivid pisze:
Clapton pisze:Rozumiem, że barwienie naciągów przez producentów ma na celu jedynie aspekt wizualny, czy tak?
Raczej tak, nie spotkałem się z informacją by odpowiednim barwnikiem podrasowywano parametry techniczne strun.
Podobnie masz z owijkami, kolor ma znaczenie, jeżeli weźmiesz ten sam model w kolorze czarnym, białym i w pozostałych kolorach to jednak zachowują się one inaczej, nawet czasem jest różnica już w samym dotyku.
Wszystko wyłożył, ja przytakuję.

Artlight odbijając X Tourem 97 zapytał się jaki over mam założony bo dość lepki. Zdziwił się kiedy powiedziałem, że to Super Grap.
Tak bardzo barwnik może wpłynąć.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Naciągi”