Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Head Hawk

Vivid pisze:Cholera, aż mi głupio to pisać ale naciąg idealny O_O.
Vivid powinieneś zostać twarzą tego naciągu :P.

A mógłbyś coś więcej napisać o jego sztywności? Gdzie byś go uplasował pod tym względem?
I podobnie jak się u niego ma potencjał do rotowania piłki? Parametrami w odczuciach z gry umieścił byś go pomiędzy jakimi naciągami?

Ja się teraz nie mogę zdecydować czy przy najbliższej okazji spróbować Hawka czy Black Code...
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Lukasz_b20
Orator
Orator
Posty: 558
Rejestracja: 12 gru 2013, 11:05

Re: Head Hawk

Vivid pisze:Cholera, aż mi głupio to pisać ale naciąg idealny O_O. Po trzech grach singlowych nie mam się do czego przyczepić :::gd:::. Same miłe zaskoczenia. W sumie tylko w jednym aspekcie minimalnie mu brakuje do naciągów jakie należą do innej grupy konstrukcji. Ale i tak brakuje minimalnie więc to też jest ... plus! :)
Jaka rakieta i jaka siła naciągu?

-------------

Włożyłem wczoraj Hawk-a (1.25) do mojej Radical Pro z siłą naciągu 23kg. Zobaczymy w przyszłym tygodniu ile jest wart.
21 WS..
Awatar użytkownika
matirow
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 366
Rejestracja: 19 sty 2012, 22:13
Lokalizacja: Rybnik

Re: Head Hawk

Wydaje mi się że Head Hawk Vivid ma w Head Graphene Radical MP z siłą 25kp. Może się mylę ale gdzieś to wyczytałem. :)
Obrazek Biomimetic 500
Gracz leworęczny
NTRP 2.0
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Head Hawk

matirow pisze:Wydaje mi się że Head Hawk Vivid ma w Head Graphene Radical MP z siłą 25kp.
:::gd:::
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
eReF
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: 5 maja 2013, 21:53
Lokalizacja: Opole

Re: Head Hawk

Moje pierwsze odczucia to naciąg Hawk przypomina mi bardzo Sonic Pro, :::gd::: Power jest.
Grałem nim w ramie Head Graphene Prestige MP 1.20 25kg :D .
Obrazek
Head Youtek Graphene Prestige MP
NTRP-3.0
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Head Hawk

Obiektyw pisze:
Vivid pisze:Cholera, aż mi głupio to pisać ale naciąg idealny O_O.
Kurczaki, chyba się zachęciłem. Może wrzucę zamiast Beast'a.
Sprawdź koniecznie. Ja na razie zamieniłem Beasta na Hawk'a ale w hybrydzie z PWRF, więc nie jest to w pełni miarodajne.
Pierwsze wrażenie to przytlumiony dźwięk, ale nie przytłumiona moc. Można to porównać do efektu grania z tłumikiem i bez. Przypuszczam że na czysto efekt będzie bardziej odczuwalny.
Jestem ciekaw jakie będziecie mieć wrażenie co do efektu snap back przy wciągnięciu na całość.
Ja w hybrydzie nie miałem problemu wkręcenia ciaśniejszego, ale wolniejszego crossa FH, choć myślę, że ktoś z lepszą techniką zrobiłby to jeszcze łatwiej i pewnie szybciej :wink: .
Szpulka do mnie jedzie to sobie może za jakiś czas sprawdzę na czysto sam, a tymczasem będę wdzięczny jak ktoś skrobnie jak pogra.
Mam oczywiście jeszcze Beasta na przynajmniej kilka wciągnięć więc będę mógł sobie jeszcze porównywać.
Co do komfortu to się nie wypowiadam z powodu multi jaki mam na pionach. Z takim powrozem nie może być niekomfortowo... :wink:
Info: gram Speed Graphene MP niemodyfikowany.
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
fufu10
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: 16 cze 2009, 16:26
Lokalizacja: Kraków

Re: Head Hawk

Zachęcony pozytywnymi komentarzami wciągnąłem go do Head Radical Tour na 24/23 i od początku grało mi się bardzo dobrze. Generalnie do niczego nie mogę się przyczepić. Jak najbardziej polecam do przetestowania.
NTRP-4.0
Awatar użytkownika
chip'n'charge
Bywalec
Bywalec
Posty: 90
Rejestracja: 31 paź 2010, 22:43

Re: Head Hawk

fufu10 pisze:Zachęcony pozytywnymi komentarzami wciągnąłem go do Head Radical Tour na 24/23 i od początku grało mi się bardzo dobrze. Generalnie do niczego nie mogę się przyczepić. Jak najbardziej polecam do przetestowania.
Potwierdzam, fajne struny ze sporą mocą. Testowałem w Head Pro Tour, wersja 1,20 na 24/23 kg - grany na razie około 6-ciu godzin. Następnym razem wjedzie wersja 1,25, żeby ciut zejść z mocy.
"Nobody beats Vitas Gerulaitis 17 times in a row" -- Vitas Gerulaitis, after beating Jimmy Connors on his 17th try...

____________________
powered by PT 630
Marcin.
Początkujący
Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 1 sie 2013, 09:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Head Hawk

A czy ktoś może porównać do Focus Hexa, RPM Blasta? Szukam czegoś do wciągnięcia na W. Blade 98 i Steam 100. Jednak Sensation mi nie leży.
Wilson Blade 98 & Wilson Steam 100
kpijak75
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 20 mar 2012, 16:53

Re: Head Hawk

Mam Heada Hawka 1.25 wciągniętego do Wilsona Juice 100 BLX 25/24,5 i jest naprawdę super moc, kontrola i rotacja na wysokim poziomie. Brakuje mi trochę komfortu ale nie jest źle. Zamówiłem wersję 1.20 zobaczymy czy komfort się poprawi bez zwiększenia mocy przy tej samej sile naciągnięcia.
Awatar użytkownika
pivdy
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 292
Rejestracja: 27 paź 2009, 23:13
Lokalizacja: Kielce

Re: Head Hawk

Czy ktoś mógłby napisać coś o parametrach tego naciągu? Czyli jaka jest sztywność naciągu i utrata napięcia?
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Head Hawk

Za Tennis Industry Magazine:
Head Hawk 17 (1,25mm): średnica zmierzona 1,23mm, sztywność 217 [lbs/cal], utrata napięcia 17,61 [lbs]
Head Hawk 18 (1,20mm): średnica zmierzona 1,22mm, sztywność 220 [lbs/cal], utrata napięcia 16,78 [lbs]
Head Hawk 16 (1,30mm): średnica zmierzona 1,29mm, sztywność 224 [lbs/cal], utrata napięcia 18,46 [lbs]

Punkty odniesienia dla poliestrów:
  • sztywność 187-320 [lbs/cal] (średnia 245,63; mediana 232)
  • utrata napięcia 12,65-27,14 [lbs] (średnia 17,37; mediana 16,98)
W ramie Head Graphene Speed MP:
Jako poziom w hybrydzie z Head PWR Fusion komfortowy i dynamiczny.
Po ok. 8-10h powyższa hybryda w moim odczuciu staje się deskowata (mniejszy komfort) choć zachowuje większą część swojej dynamiki, a więc jeśli łokieć/nadgarstek nie jest wrażliwy można grać do zerwania.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
pivdy
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 292
Rejestracja: 27 paź 2009, 23:13
Lokalizacja: Kielce

Re: Head Hawk

Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. ;-P
Awatar użytkownika
eReF
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: 5 maja 2013, 21:53
Lokalizacja: Opole

Re: Head Hawk

Wszystko ładnie pięknie, ale gładka powierzchni naciągu nie daje nam efektu "Grab the ball". Fajnie się nim gra płasko, ale z top spinem nie jest już tak kolorowo. Ja gram zazwyczaj płasko ale lubię uczucie kiedy naciąg wgryza się w piłkę :D , tego niestety Hawk nie posiada. Jest to jedyny moim zdaniem minus tego naciągu, zastanawiam się nad zakupem szpuli. Stąd ta wnikliwa analiza :] .
Nie wszystkie gładkie poliestry tak mają rotfl .
Obrazek
Head Youtek Graphene Prestige MP
NTRP-3.0
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Head Hawk

Widzisz, obecnie przyjmuje się iż biorąc pod uwagę wyłącznie sprzęt najwięcej rotacji uzyskuje się przy dużym tarciu między piłką, a strunami (chwytanie piłki) oraz małym tarciu między poszczególnymi strunami (powrót strun na miejsce po ich przesunięciu przez piłkę).

Problem w tym że te właściwości są niejako sprzeczne - szorstka powierzchnia strun będzie lepiej "chwytała" piłkę ale z drugiej strony będzie większe tarcie między ślizgającymi się po sobie strunami.

Ja jestem zwolennikiem gładkiego crossa. Najnowsza hybryda u mnie do testów to PWR Fusion/Isospeed Blackfire.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
eReF
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: 5 maja 2013, 21:53
Lokalizacja: Opole

Re: Head Hawk

El Diablo pisze:Ja jestem zwolennikiem gładkiego crossa. Najnowsza hybryda u mnie do testów to PWR Fusion/Isospeed Blackfire.
Czarna hybryda :::gd::: , czy niebiesko - czarna :::bd:: ? Wiem pytam jak kobieta :D . Miałem kilka setów PWR Fusion w kolorze niebieskim, brrrrr koledze to wcisnąłem :-). Na jego Babolaciku Pure Drive prezentuje się ładnie :-).
Obrazek
Head Youtek Graphene Prestige MP
NTRP-3.0
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Head Hawk

Ja używam czarnego PWR'a.
Pst używa biało-niebieskiego ale on krzyżuje go z właśnie z białym Hawkiem.

Kolor nie ma dla mnie znaczenia więc to że się pokryją jest przypadkiem. :wink:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Head Hawk

Mam dużo koszulek w rożnych odcieniach niebieskiego... rotfl
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Head Hawk

pst pisze:Mam dużo koszulek w rożnych odcieniach niebieskiego... rotfl
Już samo to, że rozróżniasz kilka odcieni jest podejrzane. (:]
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Head Hawk

wyczesany pisze:
pst pisze:Mam dużo koszulek w rożnych odcieniach niebieskiego... rotfl
Już samo to, że rozróżniasz kilka odcieni jest podejrzane. (:]
Spokojnie Wyczes są pewnie możliwości. Albo Najlepsza z żon dopięła karteczki o odcieniach albo Pst ma kilka takich samych koszulek tyle, że różne stopnia sprania więc widać :wink: .
Obrazek Speed Graphene MP

Wróć do „Naciągi”