Awatar użytkownika
gural_91
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 384
Rejestracja: 11 lut 2008, 08:45
Lokalizacja: Rzeszów

Völkl Cyclone

Miał ktoś z Was styczność z tym naciągiem? Jeśli tak to jak u niego z wytrzymałością, i rotacją? Interesuje mnie szczególnie wersja 1.25. Chcę w końcu zmienić naciąg na jakiś inny niż Pro's Pro, a pod względem ceny ten jest całkiem spoko (200 zł za 200 m).
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Völkl Cyclone

Ja miałem na Borris Becker Lodnon Tour. 22/21kg. Tragedia. Zero dynamiki, rotacja słaba, nic co może zainteresować. Oczywiście to subiektywna opinia.
Lemmy
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 297
Rejestracja: 11 sty 2009, 19:18

Re: Völkl Cyclone

Też się do tego naciągu przymierzam. Na stringforum opinie ma dość pozytywne.
Demon of the Fall
Awatar użytkownika
gural_91
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 384
Rejestracja: 11 lut 2008, 08:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Völkl Cyclone

Wg. ocen na tej stronie to powinien być idealny naciąg dla mnie - niska moc, duża rotacja i dobra wytrzymałość. Ale na ile to wszystko prawdziwe to się okaże dopiero jak sam tym naciągiem pogram, więc pewnie jeden secik zamówię razem z butami.
Lemmy
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 297
Rejestracja: 11 sty 2009, 19:18

Re: Völkl Cyclone

Nie wiem, czy to Ty wykupiłeś ostatni set w Protenisie, jakby co to byłeś szybszy niż ja :twisted:.
A swoją drogą, mnie trzeci raz pod rząd w tym sklepie po złożeniu zamówienia okazuje się, że nie ma towaru który wybrałem na stanie. Słabe to trochę.
Demon of the Fall
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Völkl Cyclone

Lemmy pisze:Nie wiem, czy to Ty wykupiłeś ostatni set w Protenisie, jakby co to byłeś szybszy niż ja :twisted:.
A swoją drogą, mnie trzeci raz pod rząd w tym sklepie po złożeniu zamówienia okazuje się, że nie ma towaru który wybrałem na stanie. Słabe to trochę.
Taki już urok sklepów internetowych, które działają też jako stacjonarne, ciężko wyrobić się z aktualizacjami.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
gural_91
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 384
Rejestracja: 11 lut 2008, 08:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Völkl Cyclone

Lemmy pisze:Nie wiem, czy to Ty wykupiłeś ostatni set w Protenisie, jakby co to byłeś szybszy niż ja :twisted:.
A swoją drogą, mnie trzeci raz pod rząd w tym sklepie po złożeniu zamówienia okazuje się, że nie ma towaru który wybrałem na stanie. Słabe to trochę.
Hehe nie ja, ja miałem tą samą sytuacje co Ty i zamiast tego wziąłem 1.20 :).
Lemmy
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 297
Rejestracja: 11 sty 2009, 19:18

Re: Völkl Cyclone

No ja właśnie chciałem od początku 1,20 :twisted:.
Demon of the Fall
Awatar użytkownika
gural_91
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 384
Rejestracja: 11 lut 2008, 08:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Völkl Cyclone

Lemmy pisze:No ja właśnie chciałem od początku 1,20 :twisted:.
Oj :rolleyes:.
blazejro
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 10 paź 2011, 17:01

Re: Völkl Cyclone

Naciąg niczym nie zaskakuje. Ani pozytywnie ani negatywnie. Gram nim aktualnie (Völkl PB10, MP, 325g, 1,25, 24/23 kg). Na pewno nie jest zbyt komfortowy za to kontrola w porządku. Z "kanciastych" drutów grałem jeszcze MSV Focus Hex (1,18) w sumie wrażenia bardzo podobne. Sęk w tym, że moja gra jest bardziej płaska niż rotacyjna więc jakiegoś specjalnego supportu ze strony naciągu po prostu nie zauważam. Trwałość wydaje się OK. Po kilku godzinach cały czas trzyma napięcie a i przetarcia nieznaczne. Spece od Völkl'a radzą go pomieszać, z którymś z miękkich multi: Gripperem albo Power Fiber. Raczej do niego nie wrócę.
Awatar użytkownika
Szuma
Orator
Orator
Posty: 597
Rejestracja: 10 mar 2009, 14:10
Lokalizacja: Warszawa/Ostrowiec Św.

Re: Völkl Cyclone

Może kogoś zainteresuje wiadomość, że Völkl wypuścił właśnie nową wersję Cyclone'a z dopiskiem Tour. Dziesięciokątny monofilament został skręcony wokół własnej osi co ma przekładać się na jeszcze większe możliwości rotacyjne. Dodatkowo naciąg został zmiękczony przez co ma być bardziej komfortowy i przyjazny dla ręki w porównaniu do starszej wersji.
Nowa struna dostępna póki co na Tennis Warehouse w kolorze czerwonym.
Link do mini-recenzji Andy'ego z TW: KLIK
Awatar użytkownika
jurek
Orator
Orator
Posty: 623
Rejestracja: 8 sie 2008, 20:41

Re: Völkl Cyclone

Grałem dziś po raz pierwszy wersją 1.25 @23/22kg w moim Rebelu 98. Wrażenia - świetnie wspomaga rotacje, dosłownie czuć jak wgryza się w piłkę. Bardzo przyjemny, kontrolowany feedback struny. Wydała mi się też dość miękka i komfortowa. Nie czuję łokcia, jak to miało miejsce po grze Beast XP. Naciąg się nie przesuwał. Jeśli moje odczucia potwierdzą się w kolejnych testach, zostanę z tą struną na dłużej. No i ta cena!!!
Mantis Pro 295
"We can learn from the past, but those days are gone. We can hope for the future, but there might not be one".
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently".

Wróć do „Naciągi”