Awatar użytkownika
jaccol55
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 411
Rejestracja: 21 mar 2008, 13:27

Sekcje na uczelni

Czy trzeba prezentować jakiś kosmiczny poziom, żeby się dostać do sekcji na studiach?

Na zajęciach ogólnych tenis został połączony z siłownią, z zastrzeżeniem, że w okresie, w którym nie można grać na otwartej przestrzeni, zajęcia odbywają się... w siłowni. Czyli praktycznie cały rok. :] Więc nie wiem, czy mam wybrać tenis z siłownią i liczyć na ew. przeniesienie do sekcji, czy od razu wybrać inny sport. :::bd::
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Sekcje na uczelni.

U mnie są dwie sekcje, jedna dla osób które chcą zacząć odbijać i druga, dla tych którzy już grają jakiś czas. Poziom zależy od uczelni, na mojej jest dość wyrównany. Ja zapisałem się do sekcji głównie dlatego, że nie cierpię siłowni, a nie chciało mi się szukać kogoś na wymianę, poza tym sekcja jest w piątek po zajęciach a siłownia w poniedziałek przed, więc termin też lepiej pasuje.

Ważna jest też ilość chętnych, u mnie w tej drugiej sekcji jest 5 osób, z czego systematycznie przychodzą 3. Najlepiej pójdź do tresera i "zarezerwuj" sobie miejsce ;)
Prezes fanklubu Staśka :D
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Sekcje na uczelni.

Idź na wszystkie sekcje, które Cię interesują :)
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Sekcje na uczelni.

U mnie jest podział na sekcje i normalne zajęcia zaliczające wf. Na te drugie - nie trzeba prezentować żadnego poziomu, natomiast do sekcji jest rekrutacja. Ja się do tenisowej nie dostałem, a próbowałem 2 razy.

Rekrutacja wyglądała tak: mieliśmy 30 chętnych i najpierw jeden, a potem 2 korty, więc pani wpuszczała po 4 osoby na raz i oceniała na odstawie 10 minut odbijania na pół kortu (+na koniec serwis). Ech, kto dał babie tak odpowiedzialne zadanie. :rolleyes:
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
daroos
Weteran
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Sekcje na uczelni.

A czy nie mylicie sekcji tenisa ziemnego z WF-em o specjalizacji tenis ziemny? Sekcja to jest ekipa grających ludzi, którzy reprezentują uczelnię w turniejach wojewódzkich i ogólnopolskich (AMW, AMP), a WF w ramach specjalizacji to jest po prostu WF jak każdy inny tyle, że się macha rakietą zamiast kopać piłkę :). Poziom w każdej sekcji uczelni jest bardzo róźny to naturalne, ale ludzi z przypadku na ogół nie ma, chyba, że jest duży deficyt ludzi grających na solidnym poziomie mogących reprezentować uczelnię w zmaganiach międzyuczelnianych.

Edit: Gary się pospieszył z postem i wyjaśnił co trzeba :). Niezła ta trenerka skoro po 10 minutach potrafiła ocenić na co kogo stać, bo technika to jeszcze nie wszystko jak wiemy :).
Ostatnio zmieniony 2 wrz 2011, 14:40 przez daroos, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Sekcje na uczelni.

daroos pisze:A czy nie mylicie sekcji tenisa ziemnego z WF-em o specjalizacji tenis ziemny? Sekcja to jest ekipa grających ludzi, którzy reprezentują uczelnię w turniejach wojewódzkich i ogólnopolskich (AMW, AMP), a WF w ramach specjalizacji to jest po prostu WF jak każdy inny tyle, że się macha rakietą zamiast kopać piłkę :). Poziom w każdej sekcji uczelni jest bardzo róźny to naturalne, ale ludzi z przypadku na ogół nie ma, chyba, że jest duży deficyt ludzi grających na solidnym poziomie mogących reprezentować uczelnię w zmaganiach międzyuczelnianych.
No ja na pewno nie mylę. :wink: Do sekcji (reprezentacji) tenisowej się nie dostałem z przyczyn podanych w poście powyżej, a WF dla początkujących mnie nie interesował, więc poszedłem do sekcji lekkoatletycznej.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Sekcje na uczelni.

daroos pisze:A czy nie mylicie sekcji tenisa ziemnego z WF-em o specjalizacji tenis ziemny? Sekcja to jest ekipa grających ludzi, którzy reprezentują uczelnię w turniejach wojewódzkich i ogólnopolskich (AMW, AMP), a WF w ramach specjalizacji to jest po prostu WF jak każdy inny tyle, że się macha rakietą zamiast kopać piłkę :).
U mnie to właśnie druga grupa jeździ na turnieje. Opierając się na Twoim poście mogę porównać pierwszą do grupy z WF-em w innym dniu ;).
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Sekcje na uczelni.

U mnie, nie było żadnych sekcji w ramach WF, były reprezentacje uczelni w dyscyplinach i normalny WF bez podziałów, czyli najczęściej kosz lub siatkówka.
Jako reprezentanta uczelni treningi i udział w meczach ligowych zwalniał mnie z obowiązku świadczenia WF, wpis miałem z automatu (jeden Rosjanin tego nie pojmował :D ).

Pewnie dziś chłopaki na WF też pewnie mają jakiś wybór, ale to dalej WF, sekcje sportowe to już zawodnicy i docelowo AMP jak pisze daroos.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
daroos
Weteran
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Sekcje na uczelni.

To, że granie w sekcji daje zaliczenie z WF-u to oczywiste, dodatkowo daje możliwość wykazania się w danej dyscyplinie biorąc udział w AMP i otrzymanie stypendium sportowego za medalowe miejsce. Mnie się poszczęściło w... szachach :).

Wróć do „Technika, taktyka, trening”