Awatar użytkownika
Cassandra
Początkujący
Początkujący
Posty: 41
Rejestracja: 26 cze 2010, 02:52

Ćwiczenia, rozgrzewka

Hej.

Chciałam Was zapytać jak się rozgrzewacie przed grą (jakie ćwiczenia), ile na to przeznaczacie czasu i ile średnio trwa później mecz. A może ktoś powie jakie ćwiczenia siłowe, aerobowe wykonuje w domku żeby wzmocnić się pod kątem tenisa.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Ćwiczenia, rozgrzewka

Gdzieś był cały wątek o rozgrzewce, co robić a czego nie ale nijak nie mogę znaleźć.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Cassandra
Początkujący
Początkujący
Posty: 41
Rejestracja: 26 cze 2010, 02:52

Re: Ćwiczenia, rozgrzewka

To może napisz co Ty robisz przed grą.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Ćwiczenia, rozgrzewka

Cassandra pisze:To może napisz co Ty robisz przed grą.
Jak spojrzysz na avatar, to to jest moja fotografia. Dlatego muszę ostrożnie z rozgrzewką, ostrożnie z treningiem dopiero prawdziwa walka wyzwala u mnie moc.

Poważnie to podejrzewam że jak wszyscy, lekki truchcik dookoła kortu, potem krok odstawno-dostawny, obroty do przodu, do tyłu, powoli zmiany kierunku. Skipping i dopiero lekkie rozciąganie.
Potem już na korcie: małe kara i coraz dalej w tył. Jak już mam pierwsze braki w oddechu jestem rozgrzany.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Cassandra
Początkujący
Początkujący
Posty: 41
Rejestracja: 26 cze 2010, 02:52

Re: Ćwiczenia, rozgrzewka

A to masz prywatny kort.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Ćwiczenia, rozgrzewka

Cassandra pisze:A to masz prywatny kort.
Nie widzę skąd taki wniosek. Właśnie nie mam i nie ma takowego w Opocznie gdy wracam do domu, stąd dziś cały dzień pod samochodem zamiast na korcie.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Cassandra
Początkujący
Początkujący
Posty: 41
Rejestracja: 26 cze 2010, 02:52

Re: Ćwiczenia, rozgrzewka

A stąd, że jak tak wyglądasz to raczej wstydzisz się pokazywać publicznie :D.

Oczywiście żartuję. :angel:

BTW jak wygląda krok odstawno-dostawny.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Ćwiczenia, rozgrzewka

Cassandra pisze:A stąd, że jak tak wyglądasz to raczej wstydzisz się pokazywać publicznie :D.

Oczywiście żartuję. :angel:

BTW jak wygląda krok odstawno-dostawny.
Odstawno-dostawny to krok w ruchu w bok (inny niż przeplatanka o której zapomniałem a też robię).
Zdjęć mam trochę na tym forum, wystarczy zajrzeć do TF2009, ale widocznie specjalnie od awatara jednak nie odbiegają, skoro częściej mówią mi tu dziadku niż kolego. :discon:
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Ćwiczenia, rozgrzewka

Cassandra pisze:BTW jak wygląda krok odstawno-dostawny.
Dostawiasz nogę do drugiej zamiast ją mijać i stawiać przed tamtą.
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
Cassandra
Początkujący
Początkujący
Posty: 41
Rejestracja: 26 cze 2010, 02:52

Re: Ćwiczenia, rozgrzewka

Chyba nie umiem tego ćwiczenia.

BTW PitS się nie martw pokemony są fajne.
Andrew111
Bywalec
Bywalec
Posty: 96
Rejestracja: 26 lip 2008, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa

Re: Ćwiczenia, rozgrzewka

Cassandra pisze:Chyba nie umiem tego ćwiczenia.

BTW PitS się nie martw pokemony są fajne.
http://www.youtube.com/watch?v=yeSHYZakyrQ

Od drugiej sekundy (w momencie gdy Murray dotyka słupka) zaczyna robić krok dostawny aż do 8 sekundy.
NTRP ~5.0
Jedyną drogą rozwoju jest ciągłe podnoszenie poprzeczki. Jedyną miarą sukcesu jest wysiłek jaki włożyliśmy aby go osiągnąć...
Awatar użytkownika
Cassandra
Początkujący
Początkujący
Posty: 41
Rejestracja: 26 cze 2010, 02:52

Re: Ćwiczenia, rozgrzewka

Fajny filmik masz więcej ćwiczeń.
Awatar użytkownika
Hanna
Bywalec
Bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 6 cze 2010, 17:17
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Ćwiczenia, rozgrzewka

PitS pisze:Poważnie to podejrzewam że jak wszyscy, lekki truchcik dookoła kortu, potem krok odstawno-dostawny, obroty do przodu, do tyłu, powoli zmiany kierunku. Skipping i dopiero lekkie rozciąganie.
Potem już na korcie: małe kara i coraz dalej w tył. Jak już mam pierwsze braki w oddechu jestem rozgrzany.
Podobnie + skakanka: obunóż, na prawą nogę, na lewą i osobno na każdej, po 50 razy.
No i przyjechanie na rowerze, a nie wleczenie się samochodem czy też jakimkolwiek innym środkiem komunikacji miejskiej.
Awatar użytkownika
Cassandra
Początkujący
Początkujący
Posty: 41
Rejestracja: 26 cze 2010, 02:52

Re: Ćwiczenia, rozgrzewka

Gdybym jechała na kort rowerem to mogłabym już jedynie w ping ponga poodbijać :D. A ze skakanką na korcie to musi komicznie wyglądać :D. Chodzi mi raczej o rytuał przedmeczowy.
Awatar użytkownika
Hanna
Bywalec
Bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 6 cze 2010, 17:17
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Ćwiczenia, rozgrzewka

Cassandra pisze:A ze skakanką na korcie to musi komicznie wyglądać :D.
Wg mnie nie wygląda to komicznie, tam gdzie trenuję młodzi ludzie przywykli do skakanek.
Cassandra pisze:Gdybym jechała na kort rowerem to mogłabym już jedynie w ping ponga poodbijać :D. Chodzi mi raczej o rytuał przedmeczowy.
Rower nie jest męczący. Daleko masz na korty? Jeśli rower by Cię zmęczył, to jakim prawem masz w ogóle silę w nogach, by biegać na korcie?
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Ćwiczenia, rozgrzewka

Hanna pisze:Jeśli rower by Cię zmęczył, to jakim prawem masz w ogóle silę w nogach, by biegać na korcie?
Nie zbyt fortunnie dobrane sformułowanie.
Hanna pisze:Rower nie jest męczący. Daleko masz na korty?
Kwestia odległości i trasy. Także spokojnie.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Cassandra
Początkujący
Początkujący
Posty: 41
Rejestracja: 26 cze 2010, 02:52

Re: Ćwiczenia, rozgrzewka

Moim zdaniem rower jest mało wygodny a męczący też może być, szczególnie jeśli ktoś go nie używa. Jechać kilkanaście kilometrów wdychając spaliny autobusowe proporcjonalnie rozłoży się na grę. Co innego gdyby do kortów prowadziła dróżka przez las i park. A skakanka pewnie jest skuteczna, po prostu nigdy w ciągu 5 lat nie widziałam by ktoś w ten sposób się rozgrzewał na korcie.
Dj Buhh
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 174
Rejestracja: 22 sie 2008, 01:14

Re: Ćwiczenia, rozgrzewka

Cassandra pisze:Gdybym jechała na kort rowerem to mogłabym już jedynie w ping ponga poodbijać :D.
To ile masz na korty, 50km? :)
Cassandra pisze:A ze skakanką na korcie to musi komicznie wyglądać :D.
No to większość zawodników wygląda komicznie, o Federerze czy Murray-u nie wspominając rotfl
Nigdy nie widziałaś trenujących zawodników? Od krasnali po juniorów, seniorów... Skakanka to ważne ćwiczenie, bardzo dobre przed treningiem również jako rozgrzewka.
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ćwiczenia, rozgrzewka

Cassandra pisze:A skakanka pewnie jest skuteczna, po prostu nigdy w ciągu 5 lat nie widziałam by ktoś w ten sposób się rozgrzewał na korcie.
Ja tak się często rozgrzewam przed meczem. A już przed treningiem to w 90% przypadków.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Cassandra
Początkujący
Początkujący
Posty: 41
Rejestracja: 26 cze 2010, 02:52

Re: Ćwiczenia, rozgrzewka

My jesteśmy amatorami a wśród amatorów skakanka nie bywa popularna, jak zresztą w ogóle rozgrzewka :D.

Wróć do „Technika, taktyka, trening”