Miłosz
Nowy
Nowy
Posty: 14
Rejestracja: 25 sie 2014, 00:14

Pronacja podczas serwisu

Czy należy wykonywać pronację nadgarstka przy każdym rodzaju serwisu czy tylko przy płaskim?
Na youtube można znaleźć filmy, na których ich autorzy mówią, że należy wykonywać ją przy każdym serwisie, niezależnie od tego w jaki sposób chcemy zagrać. Z drugiej strony w jednym z trailerów masterclass Sereny Williams, ona opisuje, dlaczego warto ją wykonywać, ale tylko w kontekście serwisu płaskiego. Na slow motion wydaje mi się, że ona nie używa jej na pewno podczas serwisu slajsowanego - rakietę obraca tylko o 90 stopni zgodnie z ruchem wskazówek zegara i w takiej pozycji kończy serwis przenosząc ją na lewą stronę. :)
Robinson
Orator
Orator
Posty: 674
Rejestracja: 20 lut 2013, 19:29

Re: Pronacja podczas serwisu

Podałbyś linki do tych slow motion videos, o których piszesz?
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Pronacja podczas serwisu

Facet, który zrobił to wideo pod hasłem "Serena nie ma pronacji przy ściętym serwisie" chyba nie bardzo wie o co kaman w pronacji. Między 1:36 a 1:50 filmu widać wyraźnie jak Serena pronuje. To że kończy ruch po lewej stronie ciała a nie po poprawej (jak robią często silnie pronujący) to zupełnie co innego niż brak pronacji, który rzekomo widać na tym filmiku.

A najlepiej pronację widać na klatce, na której kolo wyświetla napis "no pronation" :D.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Miłosz
Nowy
Nowy
Posty: 14
Rejestracja: 25 sie 2014, 00:14

Re: Pronacja podczas serwisu

Pobrałem przed chwilą ten film i przeanalizowałem klatka po klatce ten serwis na początku bez jego komentarzy. Nie widać dokładnie, bo jest trochę zamazana rakieta, ale raczej pronuje, tylko chyba później niż przy płaskim i jakby nie do końca?
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Pronacja podczas serwisu

Artlight pisze:Facet, który zrobił to wideo pod hasłem "Serena nie ma pronacji przy ściętym serwisie" chyba nie bardzo wie o co kaman w pronacji. Między 1:36 a 1:50 filmu widać wyraźnie jak Serena pronuje. To że kończy ruch po lewej stronie ciała a nie po poprawej (jak robią często silnie pronujący) to zupełnie co innego niż brak pronacji, który rzekomo widać na tym filmiku.

A najlepiej pronację widać na klatce, na której kolo wyświetla napis "no pronation" :D.
Kurczę a ja nie wiedziałem że owa pronacja jest po to żeby się w piszczel nie uderzać. Za późno nogi mam już poobijane. :wink:
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
tentamten
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 11 lip 2007, 10:34

Re: Pronacja podczas serwisu

Jak potrafisz to zgrać z resztą to pewnie że powinieneś! Poza tym co to za podważanie zdania ludzi, którzy się na tym znają 100 razy bardziej niż Ty? Można podyskutować co to daje i na jakim etapie rozwoju Twojej kariery dasz radę to poprawnie wykonać, ale po co dyskusja nad tym czy wynalezione koło to przydatna rzecz. Trzeba korzystać z wiedzy innych, którzy poświęcili na dany temat połowę swojego życia (dzięki temu ludzkość się rozwija).
Pozdrawiam.

Wróć do „Technika, taktyka, trening”