Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

NTRP do oceny

Witam!

Jestem nowy, więc z początku trochę o sobie... Mam 17 lat, usiłuję grać w tenisa od 4 lat. Pierwsze 3,5 roku grałem sam, głównie z zawodnikami słabszymi ode mnie. Od pół roku dosyć regularnie gram z miejscowym instruktorem - tu podkreślam, GRAM, a nie trenuję. Mam 184cm wzrostu i 70kg wagi, więc jestem szczupły. Backhand jednoręczny, wschodni, forhend grany chwytem heavy western. Mój ulubiony styl gry to serve&volley. Najsłabszy element: forhand. Mocne strony to serwis, woleje i przede wszystkim, backhand.
Poniżej zamieszczam link do filmików z moich dzisiejszych zmagań. Prosiłbym o ocenę NTRP obu zawodników oraz możliwie najwięcej rad dotyczących gry. Z góry dzięki. ;)
http://www.youtube.com/playlist?list=PL ... vcxbBydk4E (ja w czerwonej koszulce) Mecz przegrałem: 1-6, 4-6, 2-6
Z racji dość słabej jakości, polecam włączyć 720p, aby piłka była lepiej widoczna.
Ostatnio zmieniony 18 lut 2014, 21:57 przez rafbat, łącznie zmieniany 1 raz.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: NTRP do oceny

Panowie, dostanę jakąś odpowiedź? ;)
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: NTRP do oceny

rafbat pisze:Panowie, dostanę jakąś odpowiedź? ;)
Już odpisywałem raz, kiedy temat znikł wraz z pierwszym postem. O_O
Co ja tam naskrobałem? Że grasz fajnie i dynamicznie, bardzo regularnie jak na tę ekstremalną nawierzchnię. Jedyne co mi się nie podobało to że schylasz się do serwisu.

Ten FH to oceniasz nazbyt surowo. NTRP? 4,0-4,5
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: NTRP do oceny

Dzięki za odpowiedź.

Tak też sądziłem, ale chciałem dostać obiektywną ocenę - samemu sobie nie zawsze warto ufać. ;)
Forhand to najsłabszy element, niewątpliwie. Schylanie się do serwisu - w jakim sensie?
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: NTRP do oceny

Ja tam widzę nie schylanie tylko raczej odchylanie się przy serwisie, jakbyś miał zaraz na plecy się przewrócić. Wyrzucasz piłkę prawie za kołnierz i może stąd te odchylenie (trudno powiedzieć co jest efektem czego) i w sumie serwis jest tylko z ręki, bez siły ciała, ramienia...
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: NTRP do oceny

Wtrącę swoje 3 grosze z innej beczki.
rafbat pisze:Mocne strony to serwis, woleje i przede wszystkim, backhand.
Obejrzałem wszystkie dostępne filmiki i jakoś nie mogę dostrzec, żeby bekhend był aż tak mocną stroną. Sam gram jednoręczny, ostatnio graliśmy na parkiecie z wyczesem, który też ma jednoręczny i żałuję, że nie nagraliśmy, byłoby porównanie. Na podstawie tego, co obejrzałem, uważam że forhend jest dużo bardziej groźny niż bekhend, przede wszystkim szybszy i mocniejszy? :::hmm::: Chyba, że to kamera tak zwalnia ten bekhend...
Oceniał NTRP nie będę, bo nie potrafię, siebie nie umiem a co dopiero innych :) . Ogólnie całkiem przyjemnie, postępów życzę :::gd::: .
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: NTRP do oceny

scudetto pisze:Wtrącę swoje 3 grosze z innej beczki.
rafbat pisze:Mocne strony to serwis, woleje i przede wszystkim, backhand.
Obejrzałem wszystkie dostępne filmiki i jakoś nie mogę dostrzec, żeby bekhend był aż tak mocną stroną. Sam gram jednoręczny, ostatnio graliśmy na parkiecie z wyczesem, który też ma jednoręczny i żałuję, że nie nagraliśmy, byłoby porównanie...
Zgadzam się. Moim zdaniem NTRP na poziomie 3, parkiet to specyficzna nawierzchnia, ale oceniając po tym co widzę 3 to maks, z tym, że ja oceniam na podstawie najsłabszego elementu.
Do czego bym się przyczepił:
-drugi serwis grany bez dynamiki,
-mam wrażenie, że chwyt forhendowy przeszkadza Ci w uzyskaniu większej prędkości i utrudnia odbijanie niskich piłek,
-bekhend mi się nie podoba, jest "pchany", być może winna jest nawierzchnia bo masz na niej mniej czasu,
-na moje oko często chodzisz do siatki bez przygotowania.
Wieczorem jeszcze coś dorzucę.

PS. Scudetto, jak wpadniesz następnym razem to nagramy.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: NTRP do oceny

Przy serwisie mocno odchylam się do tyłu, to fakt, ale tak czuję, że mogę wykrzesać najwięcej siły. Mierząc któregoś dnia serwis metodą poklatkową, wskazało prędkość 176km/h. Jednakże, faktem jest, że właściwie nie wiem, w jakim celu, ale grałem drugi serwis tego dnia bardzo zachowawczo, przez co kilkakrotnie zostałem należycie skarcony.
Forhand mam słaby i jego siła jest na pewno dużo mniejsza w grze, aniżeli backhandu. Nie zgodzę się do końca z tym, że jest on pchany. Następnym razem postaram się wrzucić filmik z innej perspektywy - np. ustawię aparat pod siatką, aby skupić się wyłącznie na uderzeniach, a nie samej grze. ;)
Wtedy powinno lepiej być widać różnicę między backhandem, a forhandem - backhand czuję i gram, gdzie chcę grać. Często zwalniam celowo, żeby zrobić zwykłą wrzutkę za siatkę, zamiast grać mocno, aby przeciwnik nie mógł zagrać innej piłki, niż średniej jakości slajs, po czym staram się kończyć przy siatce.
Dzięki za opinie, nowy filmik wrzucę, jak już się trochę ogarnę, bo 18tka stuka i impreza w weekend. ;)
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: NTRP do oceny

rafbat pisze:Następnym razem postaram się wrzucić filmik z innej perspektywy - np. ustawię aparat pod siatką, aby skupić się wyłącznie na uderzeniach, a nie samej grze ;)
Uważaj, bo nie wiem czy to najlepszy pomysł tak ustawiać aparat bo możesz w niego trafić piłką...
Pytanie z ciekawości, grasz tylko na parkiecie czy też na innych nawierzchniach?
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: NTRP do oceny

wyczesany pisze: PS. Scudetto, jak wpadniesz następnym razem to nagramy.
Chcesz mnie zachęcić czy zniechęcić? :D
rafbat pisze:Następnym razem postaram się wrzucić filmik z innej perspektywy - np. ustawię aparat pod siatką, aby skupić się wyłącznie na uderzeniach, a nie samej grze.
Pod siatką to może nie, szkoda aparatu :wink: . Ale jakoś tak, żeby Ciebie było więcej :] .
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: NTRP do oceny

Może nie trafię ;) ...a jak trafię to trudno.

Przy nagraniu tego meczu, aparat stał na poprzeczce, a że mam go już kilka lat, nie obejmował wystarczająco dużej części boiska, niestety.

Na parkiecie gram tylko w zimę. Ogólnie, lepszym zawodnikiem jestem na pewno w deblu i na parkiecie naprawdę ciekawie się gra, jeśli ktoś ma nieźle opanowane woleje i tzw. "szybką rękę". Mam ciąg do siatki, ale mój obecny partner do gry skutecznie mnie karci za każdy mały błąd.
W lato gram cały czas na mączce - dlatego też ten chwyt, heavy western. Nie mam za dużo siły, aczkolwiek pracuje nad tym chodząc na siłownię, więc poszedłem w stronę rotacji. Od następnego tygodnia przerzucam się z mojej wysłużonej już rakiety na nowe Babolaty APD. Jeszcze nie wiem, jak będzie to współgrało z moją grą w deblu, ale najwyżej szybko się tych rakiet pozbędę. :)

P.S. jak już zrobi się ciepło, chętnie zagram sparing na mączce. Liczę na jakąś forumową elitę, coby mi złoili tyłek. ;) Gracie na jakiś kortach w najbliższych okolicach Ząbek/Rembertowa? Tam mam najlepszy dostęp, bo mieszkam koło 90km od Wwy.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: NTRP do oceny

Rafbat za jakiś czas TF 2014, będziesz miał za jednym zamachem zarówno elitę jak i leszczy. rotfl
Zgłoś się, przyjedź, zagraj i się przekonaj naocznie. :wink:
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: NTRP do oceny

Bardzo bym chciał, ale nie mam jak. ;)
22-23 lutego wybieram się na turniej na parkiecie do Ostrowi Maz.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: NTRP do oceny

scudetto pisze:Rafbat za jakiś czas TF 2014, będziesz miał za jednym zamachem zarówno elitę jak i leszczy. rotfl
Zgłoś się, przyjedź, zagraj i się przekonaj naocznie. :wink:
Ekipa to raczej rekin i ławica leszczy patrząc po wynikach, no dobra ja jestem w planktonie. rotfl
rafbat pisze:Bardzo bym chciał, ale nie mam jak. ;)
22-23 lutego wybieram się na turniej na parkiecie do Ostrowi Maz.
TF w maju więc nie masz wymówki. :bbbat:
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: NTRP do oceny

Niestety, nie da rady. :P
Jeśli zrobię prawko to powinienem być stałym bywalcem, ale na razie nie mam jak jeździć. ;)
Do Ostrowi mam stosunkowo blisko to zawsze kogoś wymęczę, żeby mnie zawiózł.

Jednak mam nadzieję na jakiś sparing. ;) Pewnie sporo tu niezłych, warszawskich grajków.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: NTRP do oceny

rafbat pisze:Jeśli zrobię prawko to powinienem być stałym bywalcem...
Prawidłowy tok rozumowania. Zawsze możesz podjechać autobusem lub pociągiem i pasożytować na zmotoryzowanych, żeby podrzucili na linii dworzec-korty-dworzec, już to praktykowałem. :::cheese:::

Wracając do krytyki:
-ustawiaj się bokiem do smecza, co prawda widziałem jeden, ale miałeś czas, żeby się ustawić dobrze, a stałeś przodem,
-uderzenia masz dość "jednostajne" główka rakiety ma przyspieszać, a w momencie uderzenia mieć maksymalną prędkość u Ciebie tego brakuje, zwłaszcza z bekhendu,

Natomiast na pochwałę zasługuje refleks, przy siatce widać, że go masz, brakuje Ci techniki wolejowej i odgrywasz piłki bardzo instynktownie, ale sporo trafia w kort, a to najważniejsze. :)

Odnośnie NTRP- nie skupiaj się na tym, nie ma sensu, to tylko cyferki. ;)
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: NTRP do oceny

O smeczu wiem i bokiem się ustawiam, o ile dostaję dosyć dobrego loba. O ile dobrze pamiętam, na filmach widać 2 smecze. Jeden był taki, że zupełnie odpuściłem ustawianie, bo wystarczyło po prostu dołożyć rakietę - tak, wiem, że głupie rozumowanie. ;)
Drugiego też zlekceważyłem i bez ustawienia przywaliłem po prostu w sam środek, bezpiecznie.

Pomyślę jeszcze i może zobaczymy się na wiosnę. ;)
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: NTRP do oceny

Generalnie wygląda to ok, jedyne co zauważyłem, to że grasz woleja na bardzo ugiętej ręce i nie przed sobą, ale obejrzałem tylko pierwsze 2 filmy. Poza tym najlepiej byłoby, gdybyś wiosną nagrał coś na mączce, bo hala często bardzo myli odgłosami i szybkością piłki.
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: NTRP do oceny

Powrót do sezonu zimowego, a więc umieszczam nowy film. Mały highlights z gry z trenerem - pierwszego seta przegrałem 6:3, a drugiego musieliśmy zakończyć przy stanie 3:3. Ja oczywiście w niebieskiej koszulce.


Moim zdaniem, wygląda to już trochę lepiej, aczkolwiek najbardziej drażnią mnie woleje, które muszę koniecznie poprawić, mimo iż są bardzo skuteczne (a debelki gram bardzo często).
Stan ze stycznia 2014:
https://www.youtube.com/watch?v=PQR1RWF ... 4E&index=1

Co myślicie? ;)
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: NTRP do oceny

rafbat pisze:Co myślicie? ;)
Moim zdaniem nie powinno się oceniać NTRP na podstawie "hajlajtsów", bo wybierasz najlepsze wymiany, a do oceny NTRP potrzebna jest średnia, raz na ruski rok nawet ja zagram dobrze z bekhendu, ale nie znaczy to, że mogę się oceniać na wyższą ocenę, liczy się to co jest regularne.

Tempo gry wygląda fajnie, ale patrząc na Twoje zagrania mam wrażenie, że trochę nie panujesz nad tym co dzieje się z ciałem w trakcie uderzenia. Podkreślę jeszcze, że są to odczucia człowieka, który o technice ma pojęcie małe, ale czasem przydaje się spojrzenie z boku, nawet lajkonika.

Każdy przeżywa kiedyś fascynację NTRP i w zdecydowanej większości jest to niepotrzebne, bo póki co nie ma u nas (w PL) powszechnego systemu klasyfikującego do rozgrywek na tej podstawie. Może są jakieś miejscowe, nie wiem. Czas poświęcony na zastanawianie się nad NTRP lepiej więc poświęcić na grę. ;)
Prezes fanklubu Staśka :D

Wróć do „Technika, taktyka, trening”