Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zwiększenie siły

Vivid pisze:
ZiZi pisze:Witajcie,
zakupiłem książkę "Anatomia w tenisie" i mogę polecić. Jak ktoś przykłada się do swojego tenisa, to będzie to jego perełka, gdyż naprawdę fajnie opisali mięśnie biorące udział w uderzeniach i jak te mięśnie ćwiczyć. Zachęcam.
Nie to że mam coś do książek czy jestem upierdliwy ;), ale tak to potem jest, że nakupi sobie książek kupę i na korcie też jest ... kupa. rotfl
No chyba, że kupisz tych książek odpowiednio dużo i odpowiednio regularnie będziesz je przenosił rotfl .
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Zwiększenie siły

Jakuboto pisze:No chyba, że kupisz tych książek odpowiednio dużo i odpowiednio regularnie będziesz je przenosił rotfl .
Hm ... jakby Ci to delikatnie ująć? ... :angel:
SUCHAR!!! rotfl
No nic, ale kup książki jak przygotować błyskotliwą ripostę :), ja nie wiem, to naturalny dar. :P
Poczytasz, ponosisz, wyrobisz się. ;-P
;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zwiększenie siły

Vivid pisze:
Jakuboto pisze:No chyba, że kupisz tych książek odpowiednio dużo i odpowiednio regularnie będziesz je przenosił rotfl .
Hm ... jakby Ci to delikatnie ująć? ... :angel:
SUCHAR!!! rotfl
No nic, ale kup książki jak przygotować błyskotliwą ripostę :), ja nie wiem, to naturalny dar. :P
Poczytasz, ponosisz, wyrobisz się. ;-P
;)
Ja bym najpierw musiał masę zrobić. Ty już masę masz to przejdź do rzeźby i noś te tony książek :P.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
ZiZi
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 112
Rejestracja: 5 paź 2014, 23:09

Re: Zwiększenie siły

Książka rewelacyjna ale dla ludzi z zacięciem, którzy chcą być amatorami na wyższym poziomie i przykładają się do swojej nazwijmy to kariery. Wymaga sporo pracy i czasu aby tę pracę podjąć. Dla przebijaczy pozostaje przebijanie i wstręt do siłowni.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Zwiększenie siły

ZiZi pisze:Książka rewelacyjna ale dla ludzi z zacięciem, którzy chcą być amatorami na wyższym poziomie i przykładają się do swojej nazwijmy to kariery. Wymaga sporo pracy i czasu aby tę pracę podjąć. Dla przebijaczy pozostaje przebijanie i wstręt do siłowni.
Siłownia to samo zło. :wink:
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Zwiększenie siły

PitS pisze:Siłownia to samo zło. :wink:
Nie, Elf to samo zło :P, to już ustaliliśmy w innych wątkach. rotfl

Z siłownią ostrożnie, do tenisa jest oczywiście potrzebna, ale tylko w określonym zakresie. Tenis bazuje na szybkości, zwinności i wydolności. Bezmyślne "pakowanie mułów/biców" generalnie powyższe zabija ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Elf
Senior
Senior
Posty: 2508
Rejestracja: 20 kwie 2012, 14:57
Lokalizacja: Sercem na Podlasiu

Re: Zwiększenie siły

To o te muły chodzi z tymi mulami? rotfl
"Elfy są urocze. Rzucają urok. Elfy są czarowne. Splatają czary. Ich uroda powala. Strzałą. Kłopot ze słowami polega na tym, że ich znaczenie może się wić jak wąż. A jeśli ktoś chce znaleźć węże, powinien ich szukać za słowami, które zmieniły swój sens. Nikt nigdy nie powiedział, że elfy są miłe. Elfy są złe."
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Zwiększenie siły

Elf pisze:To o te muły chodzi z tymi mulami? rotfl
O co Ci chodzi? O_O Bo zamulony jestem dziś rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Elf
Senior
Senior
Posty: 2508
Rejestracja: 20 kwie 2012, 14:57
Lokalizacja: Sercem na Podlasiu

Re: Zwiększenie siły

Pakowanie mułów --> mułami nazwałeś uczestników TFa --> w nawiązaniu do muli w menu. :D
"Elfy są urocze. Rzucają urok. Elfy są czarowne. Splatają czary. Ich uroda powala. Strzałą. Kłopot ze słowami polega na tym, że ich znaczenie może się wić jak wąż. A jeśli ktoś chce znaleźć węże, powinien ich szukać za słowami, które zmieniły swój sens. Nikt nigdy nie powiedział, że elfy są miłe. Elfy są złe."
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Zwiększenie siły

Elf pisze:Pakowanie mułów --> mułami nazwałeś uczestników TFa --> w nawiązaniu do muli w menu. :D
Oj, żeby z tego na końcu Mouila nie wyszła ... :P rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
ZiZi
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 112
Rejestracja: 5 paź 2014, 23:09

Re: Zwiększenie siły

Siłownia jest wręcz niezbędna dla tenisa ale nie chcę się narażać kolegom i mułom więc powiem jedynie, że mułów nie pakujemy, właściwie to nic nie pakujemy.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Zwiększenie siły

ZiZi pisze:... właściwie to nic nie pakujemy.
To słabo. :(
Ja bym przynajmniej wszedł na salę, zobaczył który muł ma najgrubszy łańcuch, wrócił do szatni i zapakował ... jego portfel do kieszeni. :P
Tak bez niczego z obiektu wyjść trochę wstyd. rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zwiększenie siły

Vivid pisze:
ZiZi pisze:... właściwie to nic nie pakujemy.
To słabo. :(
Ja bym przynajmniej wszedł na salę, zobaczył który muł ma najgrubszy łańcuch, wrócił do szatni i zapakował ... jego portfel do kieszeni. :P
Tak bez niczego z obiektu wyjść trochę wstyd. rotfl

Zawsze można pakować Big Maki do brzucha. rotfl
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Zwiększenie siły

Vivid pisze:Tenis to nie siła a dynamika. Popatrz na zawodników, ręce (ramiona jak u chuderlaka). Ręka musi być szybka a masa jej w tym nie pomaga. Dynamika zagrania wynika z techniki, szybkości wyprowadzenia zagrania a przede wszystkim z płynności.
Wystarczy iść na trening kogoś z pierwszej 20-tki 12-latek w Polsce. Te smarkule lutują regularnie na takim tempie o jakim może zapomnieć większość amatorów ... :)
Nie to, że porównuję Henin do smarkuli... Już kiedyś o tym kilka razy pisałeś - ruch jednostajnie przyspieszony.
Nie wiem na ile można wierzyć cyferkom na filmie, ale to daje do myślenia.
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Zwiększenie siły

Sebex pisze:Zawsze można pakować Big Maki do brzucha. rotfl
Od razu widać, że jesteś jedynego słusznego wyznania :D
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zwiększenie siły

Trzeba łączyć przyjemne z pożytecznym. rotfl
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Zwiększenie siły

ZiZi pisze:Siłownia jest wręcz niezbędna dla tenisa ale nie chcę się narażać kolegom i mułom więc powiem jedynie, że mułów nie pakujemy, właściwie to nic nie pakujemy.
Wyciągając wnioski z mojej rocznej przymusowej "siłowni" powiem tak: Zwiększyłem swoją siłę od 3 do 5 krotnie. W tym czasie tajming poszedł się przespać, prędkość uderzeń wzrosła o 5km/h.
Gdybym tyle czasu mógł poświęcić na poprawę techniki to byłoby 30km/h więcej. :]
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
koza
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 169
Rejestracja: 25 lut 2012, 13:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Zwiększenie siły

PitS pisze:Wyciągając wnioski z mojej rocznej przymusowej "siłowni" powiem tak: Zwiększyłem swoją siłę od 3 do 5 krotnie. W tym czasie tajming poszedł się przespać, prędkość uderzeń wzrosła o 5km/h.
Gdybym tyle czasu mógł poświęcić na poprawę techniki to byłoby 30km/h więcej. :]
Naturalna kolej rzeczy. Zbudowałeś statyczną siłę, która w tenisie nie przyda się do niczego. Teraz wystarczy uelastycznić mięśnie, nauczyć CUN rekrutować jak najwięcej jednostek motorycznych w jak najkrótszym czasie i wtedy to, co teraz zbudowałeś będziesz mógł wykorzystać przy dynamicznych ruchach.

Po drugie na siłowni nie buduje się dynamiki (i siły, będącą bazą dynamiki) dla uderzeń! Uderzenia mają być dynamiczne z techniki. Za to dzięki mocnym, sprężystym i eksplozywnym nogom można się dużo sprawniej poruszać po korcie. Dlatego porównywanie siły uderzenia przed/po siłowni jest bez sensu, za to porównanie czasu zrobienia koperty albo biegu na setkę już jak najbardziej. Oczywiście po wcześniejszym zaktywowaniu powiększonych mięśni pod dynamikę.
ZiZi
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 112
Rejestracja: 5 paź 2014, 23:09

Re: Zwiększenie siły

PitS pisze: Wyciągając wnioski z mojej rocznej przymusowej "siłowni" powiem tak: Zwiększyłem swoją siłę od 3 do 5 krotnie. W tym czasie tajming poszedł się przespać, prędkość uderzeń wzrosła o 5km/h.
Gdybym tyle czasu mógł poświęcić na poprawę techniki to byłoby 30km/h więcej. :]
Kolega koza zna się na rzeczy. W siłowni robimy mięśnie które będą odpowiedzialne za to abyś Ty mógł być dynamiczny, bez porządnych mięśni tułowia i nóg nie zrobisz uderzenia jak zawodowiec. Aby była dynamika muszą być mięśnie. To podstawa. Warto też zauważyć że silne mięśnie pozwalają unikać urazów i kontuzji. Zalecam kupić wspominaną przeze mnie książkę, wiele wyjaśni gdyż opisuje całe łancuchy kinetyczne biorące udział w uderzeniach oraz rozkłada na czynniki używane mięśnie wraz z propozycjami ich ćwiczenia.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Zwiększenie siły

Ja nie neguję tego co piszecie, tylko my jesteśmy amatorami, którzy wyrywają czas dla tenisa. I teraz poswięcając ten wykrojony czas na siłkę dostajemy mniej niż poświęcając go na trening techniczno sytuacyjny przy którym co oczywiste chyba, siła też wzrośnie do potrzebnego poziomu.

Napisałem tylko że gdybym miał poświecić dobrowolnie tyle czasu ile poświęciłem "siłce" z musu, to marnowałbym swój tenis nie idąc zamiast tego w szkolenie techniczne.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB

Wróć do „Technika, taktyka, trening”