Robinson
Orator
Orator
Posty: 674
Rejestracja: 20 lut 2013, 19:29

Re: Typowanie Rzym 2015

Coś Ty się tak mnie przyczepił, chłopcze?
Zgodnie z regulaminem możesz sobie typować kiedy chcesz do czasu rozpoczęcia pierwszych meczy poniedziałkowych. Jak zatypujesz w sobotę, a potem będą zmiany w drabince (zmiany mogą być znacznie większe niż tylko zastąpienie jednego zawodnika innym, bo mogą być także przesunięcia z jednego miejsca na inne w drabince), to tylko Twoja strata punktowa.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Typowanie Rzym 2015

Wiele to nie zrozumiałeś. Jeśli kwalifikant3 zagra w pierwszej rundzie z kwalifikantem4 i pierwszego zastąpi Lopez a drugiego Gonzalez i Lopez wygra, a ja zaznaczę nie znając nazwisk że K3 wygrał z tego pola z K4 to mam punkty a nie że coś mi przepada. Ot, prorok byłem! I tak dalej, proste? Ot taki kaprys miałem, i jak nazwę dziś pola drabinki od A1 do A128 i je wypełnię już na RG i dziś wyślę to też mi się to będzie liczyło, i nikt mi punktów nie będzie ujmował bo nie wiedziałem jak które pole się będzie nazywało. Wszak się nie spóźnię?
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Robinson
Orator
Orator
Posty: 674
Rejestracja: 20 lut 2013, 19:29

Re: Typowanie Rzym 2015

Wyobraź sobie, że zrozumiałem i tak samo uważam (jeśli wszyscy uzgadniamy, że gramy przed pierwszym meczem pierwszej rundy), tylko że to jest wtedy gra w ciemno, nie znając nazwisk. OK - tak też można.
Być może tego nie wiesz, ale drabinka może się w ostatniej chwili zmienić zupełnie inaczej, tzn. np. gracz nr 17 przeskoczy na pozycję nr 25 w drabince. I co wtedy? Tego nie zrozumiałeś z mojej wypowiedzi.
W ogóle zacząłeś mnie atakować z powodu tego, że ujednolicono pewne zasady, żeby nikt nie miał niesłusznej przewagi nad innymi?
Mój postulat był jeden - jeśli niektórzy mogą głosować po rozpoczęciu pierwszych meczy, to niech każdy tak może. A jeśli typujemy przed pierwszym meczem, to niech każdy tak typuje, bo za spóźnienie nie może być premii (w postaci "wiedzy większej od innych").
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Typowanie Rzym 2015

Nie rozumiesz że te zasady nie wyrównują szans bo preferuję te osoby które mogą w każdej chwili wypełnić drabinkę, nawet po rozpoczęciu turnieju czyli najczesciej w dzień roboczy?
Co z tego że ktoś z kimś zostanie zamieniony miejscami? wypadek losowy - jak pożar.
Ostatnio zmieniony 11 maja 2015, 21:13 przez PitS, łącznie zmieniany 2 razy.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Typowanie Rzym 2015

A moim zdaniem trochę przesadzacie. Ile razy do tej pory w typowanych turniejach było tak, że aż 6 spotkań pierwszej rundy było w dniu kiedy zostali wyłonieni kwalifikanci? Do tej pory było to ok. 2-3 spotkania zazwyczaj tak?
Przypominam, że obecnie obowiązują zasady ustalone przez ELF i tego się trzymajmy i ustalanie nowych zasad na każdy turniej to trochę abstrakcja.
Można spokojnie poczekać do końca połowy sezonu (np. do końca RG) albo nawet do końca obecnego sezonu i sprawdzić jak wyglądają statystyki każdego typowanego turnieju dotyczące ile to meczów pierwszej rundy było rozegranych w dniu wyłonienia listy kwalifikantów. Wtedy zobaczyć czy takie mecze to były jednostkowe przypadki czy będzie więcej takich jak obecnie w Rzymie i wtedy coś więcej można na spokojnie uzgodnić.
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Typowanie Rzym 2015

Oczywiście uważam za ogromne ustępstwo (przez brak sprzeciwu) i niedocenione tych którzy wysyłają drabinki przed pierwszym meczem na rzecz tych którzy muszą wiedzieć który kwalifikant z którym gra, kiedy dzieją się już mecze (jakby te nazwiska im coś mówiły rotfl ).

Po zastanowieniu .....
Mam ochotę wypełnić drabinkę przed pierwszymi meczami to powinno mi się zaliczyć trafione mecze z pierwszej rundy z których ktoś świadomie zrezygnował, czekając żeby lepiej trafić kwalifikantów i wypełniając już po tych meczach. Uczciwe prawda? Zmieniono te zasady w trakcie sezonu to można je zmienić jeszcze raz. :D Bardzo lubię usztywniać swoje stanowisko wobec oportunizmu, zupełnie jakby mi na tych punktach zależało. rotfl
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Typowanie Rzym 2015

Basic, nikt nie kwestionuje zasad ustalonych przez Elfa, ale nic nie jest idealne, zwłaszcza że akurat to było ustalane na szybko w trakcie sezonu. Tak jak pisałem, po sezonie warto się na spokojnie zastanowić czy chcemy się bawić w typowanie turnieju czy tylko wybranej jego części :] .

Tak jak pisał PitS, ja też nie mam czasu ani ochoty czatować na wszelkie zmiany w drabince, wysyłam od razu jak jest gotowa i już. Niech nikt mi nie marudzi, że mam coś zmieniać i poprawiać, bo ja nikomu nie mówię kiedy i jak ma wypełnić.
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Typowanie Rzym 2015

scudetto pisze:Basic, nikt nie kwestionuje zasad ustalonych przez Elfa, ale nic nie jest idealne, zwłaszcza że akurat to było ustalane na szybko w trakcie sezonu. Tak jak pisałem, po sezonie warto się na spokojnie zastanowić czy chcemy się bawić w typowanie turnieju czy tylko wybranej jego części :] .
Przez aklamację tych którzy akurat byli na forum. :wink: I nawet przymknęliśmy oko że nie zalicza się punktów tym co wytypowali pierwszą rundę całą nie znając położenia kwalifikantów, ale to było w momencie kiedy rozegrano z pierwszej rundy dwa mecze. Dziś mamy już sześć meczów rozegranych od rozpoczęcia turnieju zanim wpisano do drabinki kwalifikantów. Ktoś ma stracić możliwość obstawienia pierwszej rundy kluczowych zawodników, żeby poznać położenie tenisowego zaplecza?
Gdzie tu logika. Nie karzemy ich przypadkiem odebraniem punktów za I rundę prawdziwego turnieju żeby niektórzy poznali położenie jakiegoś von Zmolhausena?
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Robinson
Orator
Orator
Posty: 674
Rejestracja: 20 lut 2013, 19:29

Re: Typowanie Rzym 2015

Zdaje się, że ta sytuacja wyszła nagle.
Być może w dawnych edycjach zabawy nikomu nie przeszkadzało, że ten typujący później uzyskuje sporą przewagę nad typującymi wcześniej. A może wtedy wszyscy typowali w tym samym terminie? A może typowane były akurat takie turnieje, w których kwalifikacje i I runda nie zazębiały się? Nie wiem.
Co do niezaliczania punktów osobom typującym wcześniej, to chyba nikt tego nie postulował. Prawdopodobnie tak w pośpiechu zostało to ustalone przez organizatorkę. Nie kojarzę, żeby ktokolwiek coś takiego zgłaszał.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Typowanie Rzym 2015

Robinson pisze:Zdaje się, że ta sytuacja wyszła nagle.
Być może w dawnych edycjach zabawy nikomu nie przeszkadzało, że ten typujący później uzyskuje sporą przewagę nad typującymi wcześniej.
Zasada była prosta jak drut i przez to że nie było odstępstw i kruczków była fajna. Typowało się do określonej godziny przed pierwszym meczem, wg drabinki jaka była wówczas wiadoma, z odkrytymi kwalifikantami lub w ciemno. Potem się nie dało.
To co teraz robimy olewając 6 meczów turnieju głównego żeby poznać gdzie będzie Quentn Halys (ktoś oprócz mnie wie kto to?) to karykatura tej zabawy.

Co do straty punktowej, chętnie wezmę swoje punkty za przewidzenie 6 meczów uznanych zawodników niż za przewidywanie dyspozycji jakiegoś 3-go garnituru.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Typowanie Rzym 2015

PitS pisze:Co do straty punktowej, chętnie wezmę swoje punkty za przewidzenie 6 meczów uznanych zawodników niż za przewidywanie dyspozycji jakiegoś 3-go garnituru.
Ale chyba nie w tym turnieju...
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Typowanie Rzym 2015

Basic pisze:
PitS pisze:Co do straty punktowej, chętnie wezmę swoje punkty za przewidzenie 6 meczów uznanych zawodników niż za przewidywanie dyspozycji jakiegoś 3-go garnituru.
Ale chyba nie w tym turnieju...
Nie warto? Drabinki zostawiłem w domu.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Typowanie Rzym 2015

To trzeba zrobić tak, żeby opłacało się typować w pierwszej rundzie. Np. dawać za pierwszą rundę 3 pkt. Jak ktoś nie wytypuje kwalifikantów to straci dużo na pozostałych meczach. Owszem, można dużo odrobić później ale czy aż tyle? Trafić połowę pierwszej rundy i już duża przewaga. A przecież w drugiej rundzie wchodzą czołowi zawodnicy, których w większości i tak obstawiamy także nie powinno być problemu. :D
Awatar użytkownika
daroos
Weteran
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Typowanie Rzym 2015

Powtarzam się może, ale zabawa prosta jak sprężynka, a reguły zostały ustalone całkowicie wymyślne. Stoję na stanowisku, że nie ma co tworzyć zawiłych zasad skoro można coś ustalić 1 i jedynym punktem regulaminu brzmiącym mniej więcej tak:

"1. W zabawie wziąć udział mogą wszystkie zainteresowane osoby, które zgłosiły chęć udziału przez wysłanie PM do organizatora lub bezpośrednio przez ściągnięcie pliku z ustaloną drabinką turniejową z tematu dot. typowania wyników danego turnieju i przesłały swoje typowanie (pierwsze lub kolejne - zmienione) na adres ...@... w nieprzekraczalnym terminie wyznaczonym przed rozpoczęciem turnieju, nie później niż 1h (przykładowo) przed rozpoczęciem 1. meczu turnieju głównego".

i ewentualnie drugi punkt regulaminu:

"2. Kto nie spełnił warunków ujętych w 1. punkcie regulaminu nie ma możliwości przystąpienia do zabawy".

a punkt 3. - podsumowujący - moim zdaniem powinien brzmieć następująco:

"3. Zabawa jest tak nieskomplikowana, że na jej potrzeby nie powinien być tworzony żaden regulamin." :D
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Typowanie Rzym 2015

PitS pisze:
Basic pisze:
PitS pisze:Co do straty punktowej, chętnie wezmę swoje punkty za przewidzenie 6 meczów uznanych zawodników niż za przewidywanie dyspozycji jakiegoś 3-go garnituru.
Ale chyba nie w tym turnieju...
Nie warto? Drabinki zostawiłem w domu.
Nie wiem czy warto, ale po prostu obecny turniej trwa na obowiązujących zasadach chyba? A te na dzień dzisiejszy są sprecyzowane.

Już pisałem wcześniej ile było takich do tej pory turniejów podczas którego było 6meczów turnieju głównego w momencie kiedy nie było wyłonionych kwalifikantów?
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
daroos
Weteran
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Typowanie Rzym 2015

Basic pisze:Już pisałem wcześniej ile było takich do tej pory turniejów podczas którego było 6meczów turnieju głównego w momencie kiedy nie było wyłonionych kwalifikantów?
Ale jakie to ma znaczenie czy to jest 1 mecz czy 10? :?
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Typowanie Rzym 2015

daroos pisze:
Basic pisze:Już pisałem wcześniej ile było takich do tej pory turniejów podczas którego było 6meczów turnieju głównego w momencie kiedy nie było wyłonionych kwalifikantów?
Ale jakie to ma znaczenie czy to jest 1 mecz czy 10? :?
Po prostu jak były do tej pory 1-2-3 mecze to nie było takiego larum jak obecnie. Tylko tyle.
Obrazek Speed Graphene MP
Robinson
Orator
Orator
Posty: 674
Rejestracja: 20 lut 2013, 19:29

Re: Typowanie Rzym 2015

W typowanie gramy w Szlemach i w 1000?
O ile się nie mylę, to w szlemach takich sytuacji nie ma (dlatego w tamtym roku taki problem w ogóle nie wystąpił), a w 1000 tylko nieliczne chyba mają tak, że zazębiają się kwalifikacje i I runda i szczególnie wyróżniają się tu właśnie turnieje mączkowe.
Awatar użytkownika
Guarded
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 773
Rejestracja: 1 kwie 2014, 19:01

Re: Typowanie Rzym 2015

No to czekają nas jeszcze większe komplikacje. Andy jeszcze nie wie, czy wystąpi.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Poprawiany?

Jakie ma znaczenie ile meczów się rozpoczęło? Ma takie że ktoś kto je wytypował przed zakończeniem kwali, zrobił to psu na budę.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB

Wróć do „Liga typerów”