Co bardziej do Ciebie przemawia?

Stary dobry exel i kilka minut "kopiuj, wklej".
14%
3
Wersja "klikalna".
32%
7
Bez różnicy jak, ale się pobawię.
55%
12
 
Liczba głosów: 22
Awatar użytkownika
Elf
Senior
Senior
Posty: 2508
Rejestracja: 20 kwie 2012, 14:57
Lokalizacja: Sercem na Podlasiu

Pomysł na zabawę w typowanie ;)

Tworzenie własnej drabinki było dla mnie bardzo fajną rozrywką podczas Mastersów i trochę mi jej brakuje. Pomyślałam więc, że - jeśli byście chcieli - warto zrobić jakiś mały forumowy turniej na RG, a jak się spodoba, na następne turnieje też.

Ponieważ z informatyki jestem noga, a przyjazne ścisłe umysły stwierdziły, że formularze google tego nie udźwigną, jak na razie moją propozycją jest taka zwyczajna drabineczka w exelu.
Jak wymyślę coś innego (znaczy koledzy wymyślą :D ) dam znać - chyba, że tutaj jest jakaś chętna dusza ze skryptami za pan brat?

Ale, ale - o co chodzi. Widzę to tak. :D Jak rozlosują drabinkę, zamieszczam taki pliczek sobie na necie (tu, już wytypowany, ale dostajecie tylko nazwiska z pierwszej rundy):
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0
Kto chce brać udział, pisze do mnie, tworzę mu taki dokument zatytułowany jego nickiem. Uzupełniacie sobie wg własnej fantazji, a gdy czas nadejdzie :D, zamykam edycję dla każdego poza mną :twisted: (na razie nie można uzupełniać, bo jeszcze ktoś coś pomiesza :P ).
I przykład - zaznaczam na zielono dobre trafienia, na czerwono błędne. Punkty też jakieś tam zaproponowałam.

Chętni? Albo może macie jakiś lepszy pomysł. ;)
"Elfy są urocze. Rzucają urok. Elfy są czarowne. Splatają czary. Ich uroda powala. Strzałą. Kłopot ze słowami polega na tym, że ich znaczenie może się wić jak wąż. A jeśli ktoś chce znaleźć węże, powinien ich szukać za słowami, które zmieniły swój sens. Nikt nigdy nie powiedział, że elfy są miłe. Elfy są złe."
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Pomysł na zabawę w typowanie ;)

Fajnie jakby się dało zrobić klikalną aplikację bo ludzie (ja) są (jestem) z natury leniwi. :P
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Elf
Senior
Senior
Posty: 2508
Rejestracja: 20 kwie 2012, 14:57
Lokalizacja: Sercem na Podlasiu

Re: Pomysł na zabawę w typowanie ;)

Przecież przy pomocy kopiuj wklej to zajmuje 3-4 minuty?
A ja nie umiem klikalnej. ;(
"Elfy są urocze. Rzucają urok. Elfy są czarowne. Splatają czary. Ich uroda powala. Strzałą. Kłopot ze słowami polega na tym, że ich znaczenie może się wić jak wąż. A jeśli ktoś chce znaleźć węże, powinien ich szukać za słowami, które zmieniły swój sens. Nikt nigdy nie powiedział, że elfy są miłe. Elfy są złe."
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Pomysł na zabawę w typowanie ;)

Elf pisze:Przecież przy pomocy kopiuj wklej to zajmuje 3-4 minuty?
A ja nie umiem klikalnej. ;(
Ja też nie, ale znalazłem aplikację CompoMaster. :)
Sznurek do pobrania.

Jak będzie rozlosowana drabinka wystarczy wprowadzić ją do programu (Nazwisko- Pozycja) a potem wyklikać drabinkę. :)
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Elf
Senior
Senior
Posty: 2508
Rejestracja: 20 kwie 2012, 14:57
Lokalizacja: Sercem na Podlasiu

Re: Pomysł na zabawę w typowanie ;)

No dobra, ja nie ogarniam. :D
"Elfy są urocze. Rzucają urok. Elfy są czarowne. Splatają czary. Ich uroda powala. Strzałą. Kłopot ze słowami polega na tym, że ich znaczenie może się wić jak wąż. A jeśli ktoś chce znaleźć węże, powinien ich szukać za słowami, które zmieniły swój sens. Nikt nigdy nie powiedział, że elfy są miłe. Elfy są złe."
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Pomysł na zabawę w typowanie ;)

Po rozlosowaniu drabinki na RG, wprowadzasz ją do programu wpisując nazwisko i numerek z jakim rozstawiony jest zawodnik, wrzucasz ją tu do pobrania. Chętni ściągają, uzupełniają i wysyłają Ci drabinki.

Dobrze wypełniona wygląda o tak:
http://i.imgur.com/mG3oyrw.jpg

Niestety nie da się wyrzucić dolnej części drabinki, ale na nią można po prostu nie patrzeć. :P

Chyba, że arkusz w Excelu bardziej Wam pasuje, wtedy nie było tematu.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Pomysł na zabawę w typowanie ;)

Pomysł fajny. Nawet bardzo.Może być przednia zabawa. :::gd::: :::gd:::
Podobnie robiliśmy w pracy jak były ME albo MŚ w piłce, ale było 'wpisowe' 10pln ;-).

Czyli tak: jest oryginalna drabinka RG, a my dopisujemy jak naszym zdaniem potoczy się turniej. Za dobre trafienia punkty, za złe pewnie nie?
Myślę, że system punktacji będzie ważny. Rozumiem, że może się okazać, że ktoś zakończy zabawę na pierwszej rundzie typując wszystko błędnie?
wyczesany pisze:Fajnie jakby się dało zrobić klikalną aplikację bo ludzie (ja) są (jestem) z natury leniwi. :P
najlepiej na iOS, Androida i win8 mobile :::jezor::: ;-).
To będzie zabawa dla nieleniwych... :)

Wyczes - za szybko piszesz. O_O 4 razy edytuję post.
Programik jest chyba prosty, ale myślę, że decyzja powinna należeć do Mistrza Gry :wink:.
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
Elf
Senior
Senior
Posty: 2508
Rejestracja: 20 kwie 2012, 14:57
Lokalizacja: Sercem na Podlasiu

Re: Pomysł na zabawę w typowanie ;)

pst pisze:Programik jest chyba prosty, ale myślę że decyzja powinna należeć do Mistrza Gry :wink:.
Ale tu nie sęk w tym, że ja nie umiem obsługiwać, ja nie umiem tego otworzyć. :D
Coś mi jakiś błąd z javą wyskakuje. Więc ja tego nie ogarnę. Ogarnąć mogę Excela. ;)
pst pisze: Myślę, że system punktacji będzie ważny. Rozumiem, że może się okazać, że ktoś zakończy zabawę na pierwszej rundzie typując wszystko błędnie?
Generalnie tak, typujesz dobrze, są punkty (propozycje przedstawiłam na dole kolumn), typujesz źle - punktów brak. Tak, teoretycznie można by zakończyć już po pierwszej rundzie. Tak to widzę. Ale ja na razie proponuję. :D
"Elfy są urocze. Rzucają urok. Elfy są czarowne. Splatają czary. Ich uroda powala. Strzałą. Kłopot ze słowami polega na tym, że ich znaczenie może się wić jak wąż. A jeśli ktoś chce znaleźć węże, powinien ich szukać za słowami, które zmieniły swój sens. Nikt nigdy nie powiedział, że elfy są miłe. Elfy są złe."
Awatar użytkownika
alfred
TROLL
Posty: 1050
Rejestracja: 24 sty 2013, 23:20

Re: Pomysł na zabawę w typowanie ;)

Po co szukać aplikacji, czy ją tworzyć. Połowa chętnych nie będzie umiała jej ogarnąć, i zamiast skupić się na typowaniu, będzie roztrząsała techniczną stronę programu. Pomysł z arkuszem kalkulacyjnym jest dobry. :::gd::: Kopiujemy sobie od Elfuszka plik, wypełniamy i wysyłamy. Całość zajmuje 10 minut. Czekamy na koniec turnieju, koleżanka podlicza punkty i ogłasza zwycięzcę. Kwestia nagrody to osobny temat. :wink:
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Elf
Senior
Senior
Posty: 2508
Rejestracja: 20 kwie 2012, 14:57
Lokalizacja: Sercem na Podlasiu

Re: Pomysł na zabawę w typowanie ;)

alfred pisze:Po co szukać aplikacji, czy ją tworzyć. Połowa chętnych nie będzie umiała jej ogarnąć, i zamiast skupić się na typowaniu, będzie roztrząsała techniczną stronę programu. Pomysł z arkuszem kalkulacyjnym jest dobry. :::gd::: Kopiujemy sobie od Elfuszka plik, wypełniamy i wysyłamy. Całość zajmuje 10 minut. Czekamy na koniec turnieju, koleżanka podlicza punkty i ogłasza zwycięzcę. Kwestia nagrody to osobny temat. :wink:
Nie musisz nic kopiować. Ja Ci stworzę taki, co go uzupełnisz sobie online, potem Ci do niego zamknę dostęp i wszyscy będą widzieli jakie błędy popełniłeś. :twisted:

Alfred, masz 666 postów. :twisted:
"Elfy są urocze. Rzucają urok. Elfy są czarowne. Splatają czary. Ich uroda powala. Strzałą. Kłopot ze słowami polega na tym, że ich znaczenie może się wić jak wąż. A jeśli ktoś chce znaleźć węże, powinien ich szukać za słowami, które zmieniły swój sens. Nikt nigdy nie powiedział, że elfy są miłe. Elfy są złe."
Awatar użytkownika
alfred
TROLL
Posty: 1050
Rejestracja: 24 sty 2013, 23:20

Re: Pomysł na zabawę w typowanie ;)

Elf pisze:
alfred pisze:Po co szukać aplikacji, czy ją tworzyć. Połowa chętnych nie będzie umiała jej ogarnąć, i zamiast skupić się na typowaniu, będzie roztrząsała techniczną stronę programu. Pomysł z arkuszem kalkulacyjnym jest dobry. :::gd::: Kopiujemy sobie od Elfuszka plik, wypełniamy i wysyłamy. Całość zajmuje 10 minut. Czekamy na koniec turnieju, koleżanka podlicza punkty i ogłasza zwycięzcę. Kwestia nagrody to osobny temat. :wink:
Nie musisz nic kopiować. Ja Ci stworzę taki, co go uzupełnisz sobie online, potem Ci do niego zamknę dostęp i wszyscy będą widzieli jakie błędy popełniłeś. :twisted:

Alfred, masz 666 postów. :twisted:
Jeszcze lepiej. No to przegłosowane. Rób zapisy chętnych, losowanie już jutro. Należy wytypować turniej przed pierwszym meczem. Pomyślałaś o nagrodzie?
Jak będzie 6666 - będę się cieszył. Ale, chyba nie dożyję. :(
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Pomysł na zabawę w typowanie ;)

alfred pisze:Pomyślałaś o nagrodzie?
Ja chętnie dam bana, podejrzewam, że Wyczes też, więc mamy już dwie główne nagrody. ;-P
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Elf
Senior
Senior
Posty: 2508
Rejestracja: 20 kwie 2012, 14:57
Lokalizacja: Sercem na Podlasiu

Re: Pomysł na zabawę w typowanie ;)

Nic nie przegłosowane, może wolą "klikalną". :D

To co, kto chętny i w jaki sposób?

A, hmm, nagroda... Buziaczek od Elfa? :D
"Elfy są urocze. Rzucają urok. Elfy są czarowne. Splatają czary. Ich uroda powala. Strzałą. Kłopot ze słowami polega na tym, że ich znaczenie może się wić jak wąż. A jeśli ktoś chce znaleźć węże, powinien ich szukać za słowami, które zmieniły swój sens. Nikt nigdy nie powiedział, że elfy są miłe. Elfy są złe."
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Pomysł na zabawę w typowanie ;)

Gary pisze:
alfred pisze:Pomyślałaś o nagrodzie?
Ja chętnie dam bana, podejrzewam, że Wyczes też, więc mamy już dwie główne nagrody. ;-P
(Za)dobrze mnie znasz. :D

Jakbyśmy tak razem zajęli pierwsze miejsce... :angel:
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
alfred
TROLL
Posty: 1050
Rejestracja: 24 sty 2013, 23:20

Re: Pomysł na zabawę w typowanie ;)

Elf pisze: A, hmm, nagroda... Buziaczek od Elfa? :D
Żadnego seksu! Przecież nasi partnerzy byliby zazdrośni. To nie po chrześcijańsku. :wink:
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Elf
Senior
Senior
Posty: 2508
Rejestracja: 20 kwie 2012, 14:57
Lokalizacja: Sercem na Podlasiu

Re: Pomysł na zabawę w typowanie ;)

Panu przygrzało czy co?

Ankietkę dodałam. ;)
"Elfy są urocze. Rzucają urok. Elfy są czarowne. Splatają czary. Ich uroda powala. Strzałą. Kłopot ze słowami polega na tym, że ich znaczenie może się wić jak wąż. A jeśli ktoś chce znaleźć węże, powinien ich szukać za słowami, które zmieniły swój sens. Nikt nigdy nie powiedział, że elfy są miłe. Elfy są złe."
Robinson
Orator
Orator
Posty: 674
Rejestracja: 20 lut 2013, 19:29

Re: Pomysł na zabawę w typowanie ;)

Chętnie wezmę udział.
Metoda - obojętna. I wydaje mi się, że taka trzecia opcja też powinna być w ankiecie, bo ja w tej chwili nie mam swojej opcji do zagłosowania. ;)
Awatar użytkownika
alfred
TROLL
Posty: 1050
Rejestracja: 24 sty 2013, 23:20

Re: Pomysł na zabawę w typowanie ;)

Elf pisze:Panu przygrzało czy co?
Najwidoczniej. Ale to normalne, w moim przypadku. Sama rozumiesz.
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Elf
Senior
Senior
Posty: 2508
Rejestracja: 20 kwie 2012, 14:57
Lokalizacja: Sercem na Podlasiu

Re: Pomysł na zabawę w typowanie ;)

Jest już trzy opcje.
Ale mi zniknęły odpowiedzi tamte. :(
"Elfy są urocze. Rzucają urok. Elfy są czarowne. Splatają czary. Ich uroda powala. Strzałą. Kłopot ze słowami polega na tym, że ich znaczenie może się wić jak wąż. A jeśli ktoś chce znaleźć węże, powinien ich szukać za słowami, które zmieniły swój sens. Nikt nigdy nie powiedział, że elfy są miłe. Elfy są złe."
Awatar użytkownika
rogdar
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 252
Rejestracja: 29 maja 2013, 12:02
Lokalizacja: Dziki Wschód, lubelskie

Re: Pomysł na zabawę w typowanie ;)

Elf pisze:Jest już trzy opcje.
Ale mi zniknęły odpowiedzi tamte. :(
Najwidoczniej ankieta została zresetowana, bo moja odpowiedź tj. klikanie również zniknęła. Wybrałem 3 i czekam na koniec ankiety i zabawę.
"Nie spędziłem zbyt dużo czasu w swoim kraju po tej wygranej. To były dwa dni i dwie noce świętowania... Naszym celem były trzy. Jednak po drugim dniu wylądowaliśmy w szpitalu."- N. Djokovic po świętowaniu wygranej Serbii w Davis Cup 2010.

Wróć do „Liga typerów”