Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Solinco Tour Bite Soft 1,30mm

Dzięki uprzejmości naszego partnera – Sport Club (http://www.sportclub.com.pl) trafił do mnie naciąg:
SOLINCO HEAVEN STRINGS TOUR BITE SOFT
Solinco Tour Bite Soft.jpg
Solinco Tour Bite Soft.jpg (18.93 KiB) Przejrzano 3640 razy
Naciąg (co-polymer monfilament) jaki testowałem miał średnicę 1,30mm.
Platformą testowa - Head Instinct YT IG MP. Naciąg wciągnąłem na 25kg.

Wcześniej testowałem już model Tour Bite ale 1,20mm dlatego może nie będę się do niego zbyt często odnosił bo jednak tam była to inna rama, a i 0,1mm różnicy w średnicy to już zdecydowanie inna bajka.

Dostęp do rotacji. To naciąg dla graczy opierających swoją grę na zdecydowanych rotacjach, tak awansujących, jak i wstecznych. Moim zdaniem Tour Bite Soft daje tej rotacji trochę mniej od wersji Tour Bite, ale grałem inną ramą i naciąg ma inną średnicę. Przyjmę więc, że oba na tym polu są porównywalne. Ta cecha tej struny to jej zdecydowany atut. Rafael Nadal powinien być pod wrażeniem ;).

Na plus mamy też czucie. Wybierając jakieś miękkie, precyzyjne zagranie możemy mieć pewność, że ten naciąg nie tylko nie będzie nam przeszkadzał, ale zdecydowanie pomoże. Naciąg zbliża się tu do klasycznych mulciaków. Tour Bite tu nie powalał. Dodano w nazwie Soft i wiele się zmieniło :). Fajnie, że tu widać zdecydowaną poprawę. Nie jest to poprawa na poziomie tylko zadowalającym, tu czucie staje się atutem.

Dobre czucie często oznacza mniej dynamiki. Tu nie ma niespodzianek, tak właśnie jest. Dynamika jest OK, lepsza od tego co oferuje Tour Bite, ale mogła by być lepsza. Jest dobrze, ale tylko dobrze.

Czucie to też teoretycznie kontrola. Tu się to ... nie potwierdza. Naciąg nie dawał mi kontroli jakiej oczekiwałem. Było nawet gorzej, miałem kłopoty z opanowaniem piłki. Nie było dramatu, ale to oceniam na minus. Wniosek? Wybrać model 1,20mm, powinno być OK.

W sumie jest pewien dylemat. Z jednej strony nie za wiele dynamiki więc powinno się go lżej wciągać. Z drugiej strony problem z kontrolą więc wciągamy mocniej. No i jest dylemat. Moim zdaniem jednak większym problemem jest kontrola i o nią bym „powalczył”.

Naciąg nie traci zbytnio naprężenia podczas eksploatacji, to też plus.

Komfort oceniam pozytywnie. Jest lepiej niż w modelu Tour Bite.

Podsumowanie:
Ocena na plus. Naciąg ma swoje wady, ale nie są one w stanie przyćmić atutów. Gdybym miał wybierać coś dla siebie to wolę Tour Bite Soft zamiast „zwykłego” Tour Bite.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „sportclub.com.pl”