Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Deblowy Turniej Forumowiczów 2018

TF, TF i po TF-ie. :)
Ale tym razem nie będzie, jak zwykle, szerszej mojej relacji :P Z wiadomych (w tym wątku) względów nie uczestniczyłem tym razem czynnie :( (kilka piłek wolej na wolej z TomPL sobie nie odpuściłem ;)). Skoro nie grałem to oddaję głos Innym. :)

Napomknę tylko, że to Roger namówił mnie na McD w drodze powrotnej. :P

PS.: Ponieważ nie korzystam ze wszelkiej maści mediów społecznościowo-ekshibicjonistycznych :P, a jestem jedynym posiadaczem zdjęcia grupowego, to proszę na PM o jakiś adres e-mail gdzie mam je wysłać a ktoś opublikuje. Dziękuję z góry.
Anna.emilia pisze:Akurat kolega Vivid nie od dziś unika konfrontacji, wielki zawodnik ale tylko poza turniejami TF.
Raczy co najwyżej być towarzysko.. Nie ma moralnego prawa w ten sposób zabierać głosu.
A potem jest jazgot i lament, że kobiety są obrażane bo się mówi/pisze, że to durne baby ...
Oczywiście najlepiej coś napisać bezmyślnie i w ogóle nie sprawdzić co się komuś zarzuca robiąc z siebie totalną idiotkę.
Nawet nie zapytam jaki masz kolor włosów, to oczywiste ... rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
RoTTeN
Weteran
Weteran
Posty: 1765
Rejestracja: 14 paź 2012, 10:05
Lokalizacja: Miasteczko
Kontakt: Strona WWW

Re: Deblowy Turniej Forumowiczów 2018

Vivid pisze:(...) PS.: Ponieważ nie korzystam ze wszelkiej maści mediów społecznościowo-ekshibicjonistycznych :P, a jestem jedynym posiadaczem zdjęcia grupowego, to proszę na PM o jakiś adres e-mail gdzie mam je wysłać a ktoś opublikuje. Dziękuję z góry.(...)
Ale że o co się rozchodzi... Opublikuj go Pan w tym wątku i tyle. :] :::gd:::
„Gdy cię mają wieszać, poproś o wodę.
Nie wiadomo, co się zdarzy, zanim przyniosą.”
-
Vesemir
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Deblowy Turniej Forumowiczów 2018

Długo oczekiwana fotka od Vivida (dzięki :) ). Obrazek (Pełna rozdziałka po kliknięciu)
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Deblowy Turniej Forumowiczów 2018

A mieli trzymać Big Mac-ki ... :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Deblowy Turniej Forumowiczów 2018

Siedmiu wspaniałych. :D
Ponieważ zostało nas ostatecznie 7, to zdecydowaliśmy o formule jedno-grupowej - każdy miał zagrać 6 meczy, tak aby każdy mecz zagrać w parze z kim innym. Przy założeniu, że gramy pełnego seta (ale bez przewag w gemie, z piłką decydującą), wiadomo było, że raczej nie zdążymy rozegrać wszystkich meczy. No i nie zdążyliśmy, ale jakie to ma znaczenie. ;-P
Z poniższej tabelki wynika, że (nie?)formalnym zwycięzcą został... rafbat! Rozegrał 5 meczy i wszystkie wygrał! No i powiem szczerze - wg mnie sprawiał najlepsze wrażenie pod względem siły i świeżości gry, a także deblowego ciągu do gry przy siatce. :::gd:::
Obrazek

Bardzo dziękuję wszystkim przybyłym za super atmosferę i wolę walki i gry w każdej konfiguracji :::yay:::
Więcej może napiszę, jak dojdę do siebie, bo na razie czuję się jakby w 100-stu kawałkach powiązanym na sznurki, ciężko m się wczoraj grało i dziś to jeszcze odczuwam...
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Deblowy Turniej Forumowiczów 2018

Panowie, dzięki wielkie wszystkim za wspaniale spędzony czas. 5h gry w tenisa praktycznie non-stop to dla mnie czysta abstrakcja, a jednak wczoraj się udało. ;)
Co mogę powiedzieć o samej grze? Jedźmy po kolei.

1 mecz z Roger: Cóż mogę powiedzieć - po prostu siła spokoju. Niezbyt dobrze wszedłem w grę, ale Roger uspokajał mnie, jak tylko mógł. W ważnych momentach wreszcie zaczęło wychodzić zarówno mi, jak i Jemu, co zaskutkowało tie-breakiem wygranym 7:0 przeciwko super-mocnej parze Karjaj-TomPL.

2 mecz z Suby: I tutaj znowu spokój. Suby wrócił do gry w tenisa po paskudnej kontuzji nadgarstka. Bardzo nietypowy styl gry - agresywny, mega-płaski pierwszy serwis. Patrząc z boku na kilka wymian z pierwszego meczu Suby'ego, myślałem, że będzie to typowa "nawalanka", a tu pełen zaskok. Tak "grzecznego" i pewnego forhendu dawno nie widziałem. Wszystko czyściuteńko grane, zwłaszcza na returnie - w efekcie po walce i 2 asach (!) w decydującym momencie tie-breaka, wygrywamy kolejny mecz przeciwko parze Robertos-Lechu67. (tie-break bodajże 10:8)

3 mecz z Lechu67: Lechu to bardzo ciekawy zawodnik z mega-pewnym forhendem i świetnym serwisem. Sam przyznaje, że ma problem z wejściem w tempo na bekhendzie, ale podczas gry w debla było to zupełnie nieodczuwalne. Dzięki rotacyjnemu serwisowi, nawet przy lżejszym, drugim serwisie mogłem swobodnie wywierać presję na siatce, co zdecydowanie ułatwiało grę. Z końcowej linii Lechu to ściana, w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Płaskie piłki granę z bardzo dużą siłą; naprawdę solidny zawodnik. Mecz wygrany 6:3 przeciwko parze Roger-Karjar
Z Lechem zagraliśmy również niepełnego seta singla (przy 5:1 przeszliśmy do grania debla). Tutaj z kolei większy problem sprawiał już bekhend, bo ciężko go w singlu całkowicie pokryć. Lechu, jak popracujesz nad tym elementem (bo reszta jest co najmniej dobra) to naprawdę będziesz siał popłoch. :P

4 mecz z Karjar: Karol to bardzo poukładany zawodnik. Chyba nie skłamię, jeśli powiem, że to właśnie przeciwko Niemu najciężej mi się grało - czy też z Nim najlepiej mi się grało (chociaż tutaj ciężko mi wyłonić, czy lepiej współpraca układała się z Karjarem, czy z TomPL'em). Bardzo pewny forhend, bardzo pewny bekhend, bardzo pewny serwis, ciąg na siatkę - grać z Tobą to było prawdziwa przyjemność, bo fajnie się uzupełnialiśmy. Pewna gra z głębi kortu skutkowała tym, że miałem duże pole do popisu na siatce. W efekcie wygrana 6:2 z parą Roger-Lechu67.
Z Karjarem również udało mi się zagrać parę gemów singla. Skończyliśmy przy stanie 2:2 ze względu na kończący się czas kortowy. Ciężko mi powiedzieć, jak potoczyłby się ten mecz dalej, tym bardziej gdybyśmy mieli zasiatkowany kort oraz nowe piłki (i oczywiście bez 4,5h gry w nogach). W singlu, poza potwierdzeniem, że forhend to Jego przepotężna broń, Karol pokazał również kilkukrotnie, że potrafi grać doskonałego slajsa.

5 mecz z TomPL: Tom to bardzo nietypowy zawodnik. Forhend grany zarówno z prawej, jak i lewej strony. Niby niezbyt mocny, ale cholernie precyzyjnie umieszczany. U Toma nie ma czegoś takiego, jak przypadek. Serwis również teor. niezbyt mocny, ale płaski i plasowany dokładnie tam, gdzie Tomek chce trafić. Tom ma ogromny ciąg na siatkę, ale również coś, czego nie da się wyuczyć na treningach - spryt, wynikający (jak mniemam) z ogromnego doświadczenia deblowego. Przy stanie 5:0 trochę stanęliśmy w miejscu, a przeciwnicy byli bezbłędni w decydujących momentach, czego efektem była ostateczna wygrana 6:3 przeciwko parze Lechu67-Karjar.

Nie udało mi się zagrać tylko z Robertosem, czego bardzo żałuję. Z Robertem widziałem się po raz ostatni na 2-gim singlowym TF'ie w 2016 roku. Od tamtego czasu jednak sporo się zmieniło i Robert zdecydowanie poprawił swoją grę. Bekhendem może krzywdy nie robił, ale nie robił też błędów. Jednak jak już dojdziemy do forhendu to tutaj zdecydowanie wielki plus. Wymusić błąd forhendowy u Roberta to nie lada sztuka. Celowo unikałem długich wymian, bo wiedziałem, że nic dobrego przeciwko Niemu mi to nie przeniesie, tylko skracałem grę idąc, w miarę możliwości, od razu po returnie do siatki. A, zapomniałbym o najważniejszym. Robert posiada niesamowicie upierdliwe i dokładne loby. Gra po przeciwnej stronie siatki naprawdę nie była prosta. ;)


Tyle ode mnie. Jeszcze raz wielkie dzięki za spotkanie oraz grę i do zobaczenia na następnym TF'ie.

P.S. Żeby sobie nie psuć humoru, nie będę szerzej komentował wycofania się z turnieju i niepoinformowania o tym w tym wątku co najmniej dzień wcześniej. Jestem w stanie zrozumieć wszystko, ale gdybyśmy dowiedzieli się o tym nawet o wczoraj o godz. 10:00, ktoś z nas zabrałby ze sobą kolegę, który uzupełniłby skład. Zachowanie, delikatnie mówiąc - bardzo brzydkie i niekoleżeńskie. A zdrowia oczywiście koledze życzę i mam nadzieję, że przy następnym deblowym TF'ie pojawi się i zrekompensuje wczorajszą absencję. :)

P.P.S. Zapomniałbym o Vividzie. Dzięki wielkie, że przyjechałeś i dostarczyłeś Rogera na miejsce - i to bez spóźnienia, bo mówił, ku swemu zdumieniu, że nawet nie proponowałeś zatrzymania się na Maczka po drodze. Mam nadzieję, że następnym razem spotkamy się już stricte na korcie. ;)
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: Deblowy Turniej Forumowiczów 2018

Witam wszystkich uczestników wczorajszego turnieju i oczywiście innych forumowiczów śledzących ten wątek. Trochę zabrakło nam szczęścia do frekwencji, ale choroby i inne przypadki losowe przetrzebiły listę uczestników. Może w przyszłości pomyśleć o trochę innej formule deblowego TFa. Mam taki luźny pomysł, żeby np. stworzyć stałe pary na czas jednego turnieju losowo, przy czym najlepsi (choćby biorąc pod uwagę ranking singlowy z TFów) nie mogliby grać ze sobą w parach. Tak, czy owak potrzebne byłoby zdecydowane powiększenie listy uczestników, w porównaniu do wczorajszego turnieju. A co do wczoraj, to po pierwsze, bardzo się cieszę, że mogliśmy się spotkać, pograć razem na korcie, pogadać o tenisie, rakietach, naciągach i nie tylko. Atmosfera była bardzo fajna. Wszyscy uczestnicy turnieju oraz mój trener dietetyk - Vivid podeszli do naszych zmagań kortowych na luzie, z humorem oraz pełnym szacunkiem do naszej wspólnej pasji, niezależnie od tego, czy czyjaś forma i możliwości tenisowe były lepsze, czy trochę słabsze. Serdecznie gratuluję najlepszym wczoraj: najmłodszemu Rafbatowi i najstarszemu TomowiPL, fajnie było patrzeć na Waszą grę i coś wygrać mając Was po tej samej stronie siatki. Dziękuję pozostałym kolegom za zaangażowanie w grę ze mną w parze i wyrozumiałość za moje nieudane zagrania, bo choć starałem się, to nie miałem wczoraj nalepszego dnia. Z każdego turnieju warto wyciągnąć wnioski na przyszłość dla swojej „codziennej” gry, w tym przypadku deblowej. Dla mojej gry, warto wzorować się na TomiePL, który nie mając potężnego uderzenia (jak np. Rafbat), ale grając bardzo precyzyjnie kątowo i pod nogi przeciwników nie waha się praktycznie za każdym razem biec do siatki i kończyć wymianę wolejem lub smeczem, przy czym ustawia się nie brzuchem na sieci, ale gdzieś na linii kara serwisowego. Myślę, że ja do takiej gry w debla powiniennem dążyć.
Ps. 1 - Potwierdzam bez bicia, że to ja namówiłem Vivida w drodze powrotnej do Łodzi do wizyty w Macu. Stwierdziłem, że jakoś zmizerniał i upodabnia się do Jakubota (a może tylko tak wyglądał w „cywilu”, czyli bez stroju tenisowego...)
Ps. 2 - Mimo wizyty w Macu wczoraj późnym wieczorem po turnieju dopadł mnie głód i jak kroiłem wędlinkę na elektrycznej krajalnicy prawie uciąłem sobie kawałek palca wskazującego prawej ręki...Łapa zalana krwią, a najgorsze, że przez trudny do określenia czas nie będę mógł grać w tenisa...W nocy wylądowałem na oddziale chirurgicznym w Szpitalu. Na szczęście rokowania nie są jakieś dramatyczne i do następnego TFa może wrócę do tenisowego życia...
Awatar użytkownika
PIOTR69
Senior
Senior
Posty: 2273
Rejestracja: 10 lut 2008, 09:56
Lokalizacja: Aleksandrów Ł.

Re: Deblowy Turniej Forumowiczów 2018

Nie chciałem zabierać głosu, bo nieobecni nie mają głosu i racji, ale zostałem wezwany do tablicy. Dla ścisłości wcześniej informowałem Toma, że może być problem z moim przyjazdem, robiłem wszystko, aby się stawić.Nie chciałem robić zamieszania na forum ( nie przyjadę, przyjadę, nie jednak nie...) Faszerowałem się różnymi specyfikami, myślałem, że może jednak... Miałem nadzieję, że może Tom coś wymyśli(zastępstwo), albo Vivid jednak się skusi. Możesz mi wierzyć, że gdybym był w stanie zagrać kilka setów, to bym się stawił. W debla uwielbiam grać i teraz grywam chętniej niż w singla, z różnych względów. Wydaje mi się, że czy z kolegą czy bez nagrałeś się w tenisa, tak jak i pozostali uczestnicy. Wiem, że trochę utrudniłem rozgrywki, ale nie było sensu robić rano zamieszania, bo nie chodziło o zabieranie kolegów, bo to był przecież turniej forumowiczów i przecież mogli przyjechać jeżeli są forumowiczami, miejsca były. Poza tym najlepiej oceniać innych, bo wszystko wiemy...
Chciałbym jednak przeprosić, wszystkich którzy uznali moje zachowanie za niekoleżeńskie i którym popsułem zabawę.
Mam oczywiście nadzieję, że zdrowie pozwoli mi przyjeżdżać na następne Tf-y w przyszłości i to nie tylko deblowe.
Pozdrawiam wszystkich uczestników i zazdroszczę spotkania i rywalizacji. :wink:
Obrazek
NTRP 3.14
Tenis - I love this game!
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Deblowy Turniej Forumowiczów 2018

Roger, ta pocięta dłoń to kara za złamanie diety Mac-owej! :P
Kuruj się! Jak rakietę możesz utrzymać w dłoni to będzie dobrze. ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Deblowy Turniej Forumowiczów 2018

Łomatko! Ależ musiał być głodny. O_O
PIOTR69 pisze:Nie chciałem zabierać głosu, bo nieobecni nie mają głosu i racji, ale zostałem wezwany do tablicy. Dla ścisłości wcześniej informowałem Toma, że może być problem z moim przyjazdem, robiłem wszystko, aby się stawić.Nie chciałem robić zamieszania na forum ( nie przyjadę, przyjadę, nie jednak nie...) Faszerowałem się różnymi specyfikami, myślałem, że może jednak... Miałem nadzieję, że może Tom coś wymyśli(zastępstwo), albo Vivid jednak się skusi.
Nie obwiniajcie tak Piotra, on tak samo winny jak... ja. Chciał być i do ostatniej chwili miał nadzieję, choć ostrzegał mnie, że jest słabo, ale ja też miałem nadzieję, jak również na to, że to Piotr nakłoni jednak Vivida, by zagrał. Wyszło jak wyszło, nadzieja matką... niezdecydowanych. :dvl(:

W sumie w trakcie ostatnich 2-ch tygodni 6 osób wycofało zgłoszenia, w tym 3 z powodu grypy/przeziębienia. Zamiast 7 mogło być 13, ale mieliśmy nawarstwienie pecha. Może następnym razem trzeba najpierw zasięgnąć opinii lekarza krajowego...
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: Deblowy Turniej Forumowiczów 2018

Vivid pisze:Roger, ta pocięta dłoń to kara za złamanie diety Mac-owej! :P
Kuruj się! Jak rakietę możesz utrzymać w dłoni to będzie dobrze. ;)
Tak jest trenerze dietetyku! Tylko jak mam trzymać Big Maca w lewej łapie?
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Deblowy Turniej Forumowiczów 2018

Roger pisze:
Vivid pisze:Roger, ta pocięta dłoń to kara za złamanie diety Mac-owej! :P
Kuruj się! Jak rakietę możesz utrzymać w dłoni to będzie dobrze. ;)
Tak jest trenerze dietetyku! Tylko jak mam trzymać Big Maca w lewej łapie?
To wymaga wyższego poziomu wtajemniczenia. ;)
Ale popatrz na to tak - do McD wpuścili Cię z uśmiechem na ustach, a takiego Jakuboto już w progu mopem "witają". :P
On podobno dalej niż na metr nigdy nie wszedł, a ten metr to tylko dlatego, że obsługa lekko śnięta była bo próbował "szturmować" o 3.00 nad ranem. rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
robertos
Nowy
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 8 cze 2016, 18:29

Re: Deblowy Turniej Forumowiczów 2018

Witam, ja również chciałem dorzucić swoje trzy grosze do wątku. Właściwie po krótkiej, aczkolwiek niezwykle trafnej analizie każdego uczestnika turnieju, autorstwa Rafbata nie ma czego dodać ani ująć. Mam jednak nieodparte wrażenie, że gdy oceniał moją grę, patrzył przez różowe okulary. Efektem tego jest niezmiernie pochlebna opinia o moim tenisie. Co do oceny pozostałych graczy, to w pełni zgadzam się z Jego zdaniem. Zgadzam się też ze słowami TomaPL oraz Rogera (całe szczęście w nieszczęściu, że wypadek z palcem wydarzył się po turnieju – życzę szybkiego powrotu do gry, a tymczasem proponuję zmianę uchwytu Big Maca z jednoręcznego na pewniejszy oburęczny). Oczywiście ja też żałuję, że nie udało mi się zagrać w parze z Rafałem i Rogerem, cóż życie … . Mam nadzieję, że da się to nadrobić w przyszłości. Mimo pewnego niedosytu spowodowanego nieszczęsną frekwencją, jestem zadowolony, że mogłem wziąć udział w tym turnieju, zobaczyć jak grają lepsi i wykorzystać spostrzeżenia w przyszłych meczach.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów. :::bye:::
suby
Nowy
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 1 lut 2017, 11:40
Lokalizacja: Richmond

Re: Deblowy Turniej Forumowiczów 2018

Witam wszystkich uczestników turnieju deblowego. Było mi niezmiernie miło spotkać się z Wami i zagrać turniej. Dziękuję jeszcze raz wszystkim za miłą i koleżeńską atmosferę. Szkoda,że nie było pełnego składu (8 zawodników), no ale cóż - siła wyższa zapewne.
Myślę, że może w niedługim czasie znowu coś zagramy ? Przepraszam, że tak mało się udzielam na forum, ale nawał codziennej pracy uniemożliwia mi częstsze komunikowanie się z Wami. Jednak mimo to, postaram się częściej tutaj zaglądać.
Jeszce raz wszystkim dziękuję za spotkanie. Acha, w przyszłości można by pomyśleć o mikstach?
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Deblowy Turniej Forumowiczów 2018

Miksty, hmmm, to każdy z żoną/kochanką ma przyjechać? ;) Bo w historii TF'ów (10-letniej?) wystąpiły chyba tylko 3-4 tenisistki i to już dość dawno temu było, więc skąd byś je to tego miksta wziął to nie wiem...
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Deblowy Turniej Forumowiczów 2018

TomPL pisze:Bo w historii TF'ów (10-letniej?) wystąpiły chyba tylko 3-4 tenisistki...
W tym samym turnieju grały 2. W przeciągu 10 lat Pań było trochę więcej: Mouilla, Oleczka, Georgia, MagKor i IwonkaXX.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Turnieje Forumowiczów”