Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

TF +45 2016

Witam serdecznie,

przy okazji naszych corocznych Turniejów Forumowiczów pojawia się co pewien czas wątek dotyczący stworzenia turnieju dla kategorii wiekowej +45. Zakładając ten temat chciałbym się zorientować czy Waszym zdaniem pomysł TF +45 ma sens, na jaką frekwencję można byłoby ewentualnie liczyć. Sądzę, że 8 osób spokojnie byśmy zebrali.

Nie chcę póki co mówić o żadnym konkretnym terminie (aczkolwiek czerwiec chodzi mi po głowie), nie chcę mówić o konkretnym miejscu rozgrywania turnieju. Na chwilę obecną chciałbym aby Forumowicze +45 wypowiedzieli się w kwestii potrzeby takiego turnieju i chęci w nim wystąpienia.

Pozdrawiam
(nie tylko tych +45) :D
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: TF +45 2016

To miałoby być coś nie związanego terminowo i organizacyjnie z podstawowym TF'em? Wiesz, każda okazja jest dobra, żeby pograć. ;)
Z drugiej strony - jeśli już, to czemu nie 40+, byłoby więcej szans na frekwencję, popatrz na składy ćwierćfinałów TF, ilu tam starszaków 45+ ?
To tak staram się obiektywnie, bo ja w żadnej opcji (40+, 45+) politycznie się nie mieszczę, zagram sobie z koltem w open...
Awatar użytkownika
golp
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 252
Rejestracja: 29 paź 2012, 15:31
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt: Strona WWW

Re: TF +45 2016

Pomysł z podziałem na kategorie wiekowe w przypadku TF-a jest moim skromnym zdaniem nietrafiony, wszak chodzi o naszą forumową integrację i wspólną zabawę bez względu na wiek/płeć/stopień zaawansowania. Idąc tym tropem za moment pojawią się wnioski o TF-y typu <18, 35+, 69-71, NTRP 4.0+ i inne podobne, a przecież nie o to w tym wszystkim chodzi. Takie moje trzy grosze.
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: TF +45 2016

TomPL pisze: To tak staram się obiektywnie, bo ja w żadnej opcji (40+, 45+) politycznie się nie mieszczę, zagram sobie z koltem w open...
Nie ma na to niestety szans bo nie znajdziemy takiego 3X,4X,5X,6X ani wyższego iksa abyśmy razem się łapali. :(
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: TF +45 2016

kolt pisze:Nie ma na to niestety szans bo nie znajdziemy takiego 3X,4X,5X,6X ani wyższego iksa abyśmy razem się łapali. :(
3X też nie? To ty aż taki małolat jesteś?
Ale wiesz, że w open wszyscy mogą startować? Taka logika. :]
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: TF +45 2016

TomPL pisze:
kolt pisze:Nie ma na to niestety szans bo nie znajdziemy takiego 3X,4X,5X,6X ani wyższego iksa abyśmy razem się łapali. :(
3X też nie? To ty aż taki małolat jesteś?
Ale wiesz, że w open wszyscy mogą startować? Taka logika. :]
Czyli już inna logika niż poprzednio? W sensie logika dopasowana do aktualnych potrzeb. Nie bardzo to jest logika. ;)
Dziwne bo nigdy nie widziałem dzieciaczków 5-letnich w tych turniejach open.

Co do 3X, 4X, 5X, 6X itd. to ja mogę się zmieścić w tych 3X, ale ty chyba będziesz wyżej. O to chodziło - po prostu próbuję nadążać za logiką 3X, 4X. Jak widzisz nie jest to łatwe i powoduje sporo zamieszania.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: TF +45 2016

TomPL pisze: Z drugiej strony - jeśli już, to czemu nie 40+, byłoby więcej szans na frekwencję, popatrz na składy ćwierćfinałów TF, ilu tam starszaków 45+ ?
Jakby było 40+ to frekwencja rzeczywiście byłaby niezła, ale w open to już byłby problem z zebraniem ósemki rotfl .
Polubiłem czerwone badziewie...
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: TF +45 2016

Witam ponownie,

chciałem wyjaśnić, iż absolutnie nie myślałem o wprowadzeniu podziału na kategorie wagowe wiekowe w przypadku naszych TF. Moim pomysłem było stworzenie zupełnie oddzielnego Mini TF +40 lub +45, który byłby rozgrywany w innym terminie niż Główny TF.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: TF +45 2016

scudetto pisze:
TomPL pisze:Z drugiej strony - jeśli już, to czemu nie 40+, byłoby więcej szans na frekwencję, popatrz na składy ćwierćfinałów TF, ilu tam starszaków 45+ ?
Jak by było 40+ to frekwencja rzeczywiście byłaby niezła, ale w open to już byłby problem z zebraniem ósemki rotfl .
Po prostu open będzie klasycznego Mastersa w grupach jak na Masters przystało :D .
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Lechu67
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 923
Rejestracja: 2 sty 2011, 19:27
Lokalizacja: Ryki

Re: TF +45 2016

Ja jestem za, obojętnie czy +40, czy +45. Myślę, że 8 da radę zebrać. 2 korty wystarczą, więc terminy i logistyka łatwiejsza.
Jakby co to w Puławach można - 2 korty zadaszone i 3 odkryte "z półmączką".
Yonex fan
Awatar użytkownika
PIOTR69
Senior
Senior
Posty: 2273
Rejestracja: 10 lut 2008, 09:56
Lokalizacja: Aleksandrów Ł.

Re: TF +45 2016

Na dodatkowy termin chyba bym się nie pisał, ale pomysł z tym +40 na TF-ie to ma jakiś sens. Widzę po sobie, że jeszcze dziesięć lat temu biegałem po korcie jak szalony a teraz organizm mówi stop, zapala się czerwona lampka (jedziesz na rezerwie). Wiem, że TF to impreza integracyjna, ale dopóki ma formułę turnieju my "staruszkowie" nie mamy szans z młodym narybkiem poza JCz i TomemPL. Widać to po ostatnich TF-ach. W deblu wygląda to inaczej, ale w singlu naturę rzadko da się oszukać. :wink:
Można też wprowadzić np. zasadę, że jeżeli grający przeciw komuś z kat. +40 jest np. młodszy o więcej niż 15 lat zaczyna gemy od 0:15. Oczywiście jeżeli nic się nie zmieni w naszych przepisach TF-owych też będę przyjeżdżał jeżeli zdrowie pozwoli.
Obrazek
NTRP 3.14
Tenis - I love this game!
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: TF +45 2016

Panowie,
wiem, że jako "Olimpijski" uczestnik TF'ów (obecność średnio raz na 4 lata) nie powinienem się wypowiadać ale zwróćcie uwagę na kilka "ale":

#1 TF jest w założeniu imprezą integracyjną, nie każdy dysponuje przebojowością Vivida by poza kortem potrafić się odnaleźć z obcymi w pewnym sensie osobami o często innych poglądach. Dlatego aby ułatwić proces integracyjny zdecydowano się dawno, dawno temu na formę spotkania na korcie w formie turnieju. Mimo iż obecnie TF'y przypominają bardziej zjazdy absolwentów (stałe, stare grono) to mimo wszystko wszelkie podziały w mojej osobistej opinii działają na niekorzyść idei tego turnieju tj. zakładając formułę iż to jest w ramach "normalnego" TF'a. Co więcej obawiam się iż będzie to wstęp do "wymyślnych" modyfikacji rodem z gier RPG, już wyżej Piotr69 zaproponował modyfikator w postaci 0:15 przy różnicy wieku 15 lat. Jak to było z koszykami i innymi pomysłami było część z nas pamięta... i na pewno dobrze na atmosferę nie wpłynęło.

#2 W przypadku kompletnie osobnej imprezy, choć nie padło to otwarcie to zakładam iż wnioskujący chciałby/chcieliby aby JCz to zorganizował, uważam to za egoistyczne podejście - dysponowanie czasem innych. Podkreślam iż nie padło kto miałby to zorganizować, nie wypowiadam się również za JCz bo nie znam jego zdania w tej materii. Warto jednak nadmienić iż ja osobiście nie pamiętam abyśmy kiedykolwiek, komukolwiek utrudniali organizację czegokolwiek więc jeśli ktoś chciałbym zorganizować TF+45 to z naszej, zielonej, strony macie pełne błogosławieństwo.

To są moje spostrzeżenia, a nie stanowisko strony administracyjnej, tak jak napisałem nie czuję się też upoważniony do wypowiadania się w temacie jednakowoż uznałem, że spojrzenie z boku nie zaszkodzi...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: TF +45 2016

El Diablo pisze:Warto jednak nadmienić iż ja osobiście nie pamiętam abyśmy kiedykolwiek, komukolwiek utrudniali organizację czegokolwiek więc jeśli ktoś chciałbym zorganizować TF+45 to z naszej, zielonej, strony macie pełne błogosławieństwo.
Dzięki. Co prawda kilka razy organizowałem "samozwańczo", ale teraz już wiem, że jakby co, to jest pełen legal :wink: .

Ad rem, Clapton: organizuj. A jakbyś nie chciał, to my z TomemPL pociągniemy jako Kłobuka Starszych Panów :wink: .
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Lechu67
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 923
Rejestracja: 2 sty 2011, 19:27
Lokalizacja: Ryki

Re: TF +45 2016

El Diablo pisze:...choć nie padło to otwarcie to zakładam iż wnioskujący chciałby/chcieliby aby JCz to zorganizował, uważam to za egoistyczne podejście - dysponowanie czasem innych. Podkreślam iż nie padło kto miałby to zorganizować, nie wypowiadam się również za JCz bo nie znam jego zdania w tej materii. ...
A widzisz, nie chcieliby.
Być może uśmiechalibyśmy się o ewentualne załatwienie piłek w promocyjnej cenie, ale przy takiej liczbie uczestników to sprawa praktycznie pomijalna.
Problemem może być frekwencja przy określonych lokalizacjach.
Jak domniemywam, na razie jest sądowanie jakie są szanse.
Można powiedzieć, że już 3 lokalizacje są : Warszawa, Puławy, Olsztyn. Kwestia terminu też jest do dyskusji.
Ale czym więcej wypowiedzi tym lepsze rozpoznanie tematu.

Widzisz, my dziadki po takich grach z młodszymi to mamy problem jak wrócić własnym samochodem do domu, a młodzian mówi że jeszcze idzie na potańcówkę i na koniec jak to mówią "musi jeszcze jakiś towar zaliczyć".
Więc nie dość, że fizycznie do d, to jeszcze samopoczucie do d.
W swojej kategorii wszyscy będą mieli jednakowo do d. rotfl
Yonex fan
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: TF +45 2016

El Diablo pisze: #2 W przypadku kompletnie osobnej imprezy, choć nie padło to otwarcie to zakładam iż wnioskujący chciałby/chcieliby aby JCz to zorganizował, uważam to za egoistyczne podejście - dysponowanie czasem innych. Podkreślam iż nie padło kto miałby to zorganizować, nie wypowiadam się również za JCz bo nie znam jego zdania w tej materii. Warto jednak nadmienić iż ja osobiście nie pamiętam abyśmy kiedykolwiek, komukolwiek utrudniali organizację czegokolwiek więc jeśli ktoś chciałbym zorganizować TF+45 to z naszej, zielonej, strony macie pełne błogosławieństwo.
Ja jako wnioskujący z przyjemnością zajmę się organizacją takowego turnieju. JCz ma i tak już dużo spraw na głowie. Jeżeli ten turniej miałby odbywać się w Wawie, to jedynie bym z chęcią skorzystał z uprzejmości Jacka i jego kontaktów ws. załatwienia dobrych stawek za wynajem kortu. Absolutnie nie zamierzam nikogo obarczać dodatkowym obowiązkiem organizacji.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: TF +45 2016

hohvar pisze:Ad rem, Clapton: organizuj. A jakbyś nie chciał, to my z TomemPL pociągniemy jako Kłobuka Starszych Panów :wink: .
Żeby z tego nie wyszedł Kabaret Starszych Panów. :wink:
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: TF +45 2016

Czy znany jest już termin Głównego TF? Pytam aby uniknąć kolizji z TF +40.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: TF +45 2016

Na ten moment nie słyszałem aby ktokolwiek organizował cokolwiek w tak bliższym jak i dalszym czasie.
Jeśli JCz wykonał jakieś wstępne posunięcia w zakresie jakiegoś turnieju dla forumowiczów to się tym nie pochwalił jeszcze. Nie owijając w bawełnę jeśli ktoś, coś, kiedyś to tylko JCz więc lepiej bezpośrednio do niego wysyłać pytania.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: TF +45 2016

Logika open... . rotfl rotfl rotfl rotfl Po tym jak przestałem się krztusić jedna uwaga - to że się czegoś nie widziało, nie oznacza, że nie istnieje.

Sam pomysł - fajny, ale nie nazywajmy tego TF-em. Warmiacy organizują Kłobuka, dalekowschodni mogą zorganizować Perluka itd. itp. Formułę ustala organizujący, forum jest świetnym miejscem kontaktowym.
Ale TF jest tylko jeden, nie rozmywajmy idei, która z założenia jest open.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: TF +45 2016

Może nie bardzo powinienem się wypowiadać w tym temacie gdyż jeszcze nie zajrzę do potencjalnych +45 czy +40 :) ale rozumiem taką inicjatywę, nawet jeśli miałaby się odbyć podczas głównego TF'a. Może coś takiego aktywowałoby innych Forumowiczów, którzy chętniej chcieliby przyjechać chociażby testowo na TF'a :).

Zresztą można po prostu sprawdzić jakie byłoby zainteresowanie takim podziałem i przy liście zgłoszeniowej na główny TF napisać np. czy ktoś wybiera open czy ktoś np. +45. Jeśli ktoś czuje się na siłach i ma gdzieś wiekowe podziały to gra open, jak ktoś po prostu nie jest w stanie to gra +45. Ma być zabawa, w końcu i tak wszyscy spotykamy się razem na tych samych kortach więc czemu by nie spróbować np. raz na próbę takiego TF zrobić? A jak ktoś chce pograć jeszcze towarzysko to zawsze można :).
Obrazek Speed Graphene MP

Wróć do „Turnieje Forumowiczów”