Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Turnieje Forumowiczów - Organizacja, logistyka, zarządzanie

Vivid pisze:
PIOTR69 pisze:Nie narzekaj podobno zjadłeś jakieś ciasto, którego ja na oczy nie widziałem. :wink:
Zjadłem, 3 kawałki. :P
No to wyrobiłeś normę na 3 TF'y :P. Fajnie :).
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Turnieje Forumowiczów - Organizacja, logistyka, zarządzanie

Jakuboto pisze:
Vivid pisze:
PIOTR69 pisze:Nie narzekaj podobno zjadłeś jakieś ciasto, którego ja na oczy nie widziałem. :wink:
Zjadłem, 3 kawałki. :P
No to wyrobiłeś normę na 3 TF'y :P. Fajnie :).
Jak śmiesz mierzyć mnie swoją miarą?! :twisted:
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Turnieje Forumowiczów - Organizacja, logistyka, zarządzanie

Vivid pisze:Co mi się sprawdziło?! Zamiast kulturalnie przegrać i spokojnie iść jeść musiałem ciągle grać i nie zjadłem NICZEGO! To jest k.... prawdziwy skandal!!! :/
Mi to niby rybka, ale nadal nie widzę w tym podziale większego sensu. Owszem, starszaki mają większą szansę przejść dalej w drabince, ale potem same narzekania (Vivid, Piotr..), że trzeba grać i grać i nie ma czasu na jedzenie i inne atrakcje. :]
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Turnieje Forumowiczów - Organizacja, logistyka, zarządzanie

Clapton pisze:AS01
Ale za to jaka była zagadkowa!? A jak się wszyscy bali losowania! rotfl
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Turnieje Forumowiczów - Organizacja, logistyka, zarządzanie

Pozamiatane. Obrazek

Zainteresowani niech sobie ustalą na drodze PW/e-mail/telefon jak ma wyglądać ich wzajemna relacja (lub jej brak) na forum. Co do publikowanych treści wszelkie zaczepki inspirowane ostatnimi wydarzeniami będą usuwane i podlegać będą arbitralne karze. Ponadto opcja "wrogowie" czyli niewyświetlanie postów jednostki, której "przemyślenia" nie są interesujące dla kogoś jest wysoce wskazana.

W przyszłości może pojawić się komunikat doprecyzowujący i/lub rozwijający powyższe...
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Turnieje Forumowiczów - Organizacja, logistyka, zarządzanie

TomPL pisze: ale potem same narzekania (Vivid, Piotr..), że trzeba grać i grać i nie ma czasu na jedzenie i inne atrakcje. :]
Jak już napisałem, a ślepawy ED wygumił w hurcie z innej okazji :P, - nie marudź, mało co/kto może u mnie konkurować z michą. rotfl

Mam takie pytanie organizacyjne. :twisted:
Czy w związku z tym, że EDziowski wywalił z rozpędu także poprawną politycznie wypowiedź, mogę się ubiegać o status poszkodowanego przez tutejszą, już dawno rozmiękczoną ideologicznie, tzw. Władzę Sowiecką? ;)
No sami rozumiecie, jest 500+ to może i tu będzie z "tryndem" i parę złotych mi wpadnie? :::yay:::
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Turnieje Forumowiczów - Organizacja, logistyka, zarządzanie

Vivid pisze:Czy w związku z tym, że EDziowski wywalił z rozpędu także poprawną politycznie wypowiedź, mogę się ubiegać o status poszkodowanego przez tutejszą, już dawno rozmiękczoną ideologicznie, tzw. Władzę Sowiecką? ;)
No sami rozumiecie, jest 500+ to może i tu będzie z "tryndem" i parę złotych mi wpadnie? :::yay:::
500 zł dają na dziecko, ale od urodzenia, więc musisz poczekać jeszcze chwilkę. :twisted:
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Turnieje Forumowiczów - Organizacja, logistyka, zarządzanie

wyczesany pisze:
Vivid pisze:Czy w związku z tym, że EDziowski wywalił z rozpędu także poprawną politycznie wypowiedź, mogę się ubiegać o status poszkodowanego przez tutejszą, już dawno rozmiękczoną ideologicznie, tzw. Władzę Sowiecką? ;)
No sami rozumiecie, jest 500+ to może i tu będzie z "tryndem" i parę złotych mi wpadnie? :::yay:::
500 zł dają na dziecko, ale od urodzenia, więc musisz poczekać jeszcze chwilkę. :twisted:
Przecież na Ciebie mi nie dadzą ;), ja się do Ciebie nie przyznaję. :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Turnieje Forumowiczów - Organizacja, logistyka, zarządzanie

Vivid pisze:
wyczesany pisze:
Vivid pisze:Czy w związku z tym, że EDziowski wywalił z rozpędu także poprawną politycznie wypowiedź, mogę się ubiegać o status poszkodowanego przez tutejszą, już dawno rozmiękczoną ideologicznie, tzw. Władzę Sowiecką? ;)
No sami rozumiecie, jest 500+ to może i tu będzie z "tryndem" i parę złotych mi wpadnie? :::yay:::
500 zł dają na dziecko, ale od urodzenia, więc musisz poczekać jeszcze chwilkę. :twisted:
Przecież na Ciebie mi nie dadzą ;), ja się do Ciebie nie przyznaję. :P
Na szczęście to tylko ponury żart, ale i tak nie mogę pozbyć się z głowy tego wyobrażenia. ;-P
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Turnieje Forumowiczów - Organizacja, logistyka, zarządzanie

wyczesany pisze:
Vivid pisze:
wyczesany pisze:
Vivid pisze:Czy w związku z tym, że EDziowski wywalił z rozpędu także poprawną politycznie wypowiedź, mogę się ubiegać o status poszkodowanego przez tutejszą, już dawno rozmiękczoną ideologicznie, tzw. Władzę Sowiecką? ;)
No sami rozumiecie, jest 500+ to może i tu będzie z "tryndem" i parę złotych mi wpadnie? :::yay:::
500 zł dają na dziecko, ale od urodzenia, więc musisz poczekać jeszcze chwilkę. :twisted:
Przecież na Ciebie mi nie dadzą ;), ja się do Ciebie nie przyznaję. :P
Na szczęście to tylko ponury żart, ale i tak nie mogę pozbyć się z głowy tego wyobrażenia. ;-P
Ja też :wink:
Obrazek
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Turnieje Forumowiczów - Organizacja, logistyka, zarządzanie

Keicam, na tym fotosie ewidentnie wypadam mniej korzystnie od Wyczesa. :/
I co, wszystkie foczki Jego?!?! :P
No liczyłem na więcej sympatii. :)

Oj, aż się prosisz bym wrócił do retoryki portfela Radwańskiego :), tak w ramach "rewanżu". ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Turnieje Forumowiczów - Organizacja, logistyka, zarządzanie

Vivid pisze:Keicam, na tym fotosie ewidentnie wypadam mniej korzystnie od Wyczesa. :/
I co, wszystkie foczki Jego?!?! :P
No liczyłem na więcej sympatii. :)

Oj, aż się prosisz bym wrócił do retoryki portfela Radwańskiego :), tak w ramach "rewanżu". ;)
No co Ty? :) Nie widzisz tej czułości we wzroku? Wyczes to co innego, ale Ty? ;)
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Turnieje Forumowiczów - Organizacja, logistyka, zarządzanie

keicam pisze:No co Ty? :) Nie widzisz tej czułości we wzroku? Wyczes to co innego, ale Ty? ;)
No fakt, masz rację, też tak zawsze patrzę na Big Maca. rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
maksu
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: 4 maja 2014, 19:20

Re: Turnieje Forumowiczów - Organizacja, logistyka, zarządzanie

Przyznam, że nie chciałbym się przebijać przez 27 stron wątku a ciekawi mnie jakie są trendy co do systemu rozgrywek w turniejach amatorskich. Widziałem najczęściej rozgrywki systemem 1 set do 9 gemów ale też np. normalnie do 2 wygranych setów z tym, że od stanu 2-2 (ten jakoś bardziej mi odpowiada).
Jaki jest najbardziej sprawdzony i dlaczego? Czy są inne?
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Turnieje Forumowiczów - Organizacja, logistyka, zarządzanie

Nie ma jednego najlepszego systemu (tzn. jest jeden najmniej losowy wariant - do 3 wygranych setów...tylko z oczywistych powodów - czas, koszt, potencjalne zgony - kompletnie nie do przeprowadzenia na turnieju amatorskim).

Wybiera się zawsze najlepszy wariant do okoliczności. Jak masz ligę lub challenge rozciągnięte na kilka czy kilkanaście tygodni grania, to zazwyczaj gra się do dwóch wygranych setów, a przy remisie albo pełny set albo jakaś wersja tie-breaka (zazwyczaj do 7 lub do 10, choć spotkałem się także z wariantem do 11).

Jak masz jednodniowy turniej (i wielu uczestników), to zazwyczaj gramy jednego seta do 9 od zera lub od 2-2 bez wymogu dwóch gemów przewagi. Często tylko finał jest do dwóch normalnych setów. Z kolei taki sam turniej, ale z dużym udziałem starszych zawodników może być zagrany jako jeden set do 6 gemów od 2-2 bez wymogu 2 gemów przewagi. Raz byłem na dwudniowym turnieju, gdzie obowiązywała zasada: 2 sety do 6 od 2-2, 6-5 kończy seta, przy 1-1 w setach tie-break do 7, ale tam było multum graczy i większość w wieku mocno seniorskim.

Oczywiście turnieje mogą być dwudniowe albo mieć mało zawodników, wtedy często gra się 2 pełne sety plus tie-break. Pytanie do tego, czy gracie od razu drabinkę, czy może jeszcze grupy wcześniej? Tu nie ma jednej, z góry poprawnej odpowiedzi - za każdym razem trzeba spojrzeć ilu uczestników, ile kortów i ile czasu mamy do dyspozycji.

Powyższe, to chyba najczęstsze warianty. Oczywiście zdarzają się jakieś mutacje i inne "dziwolągi", np. wiele turniejów dla najmłodszych dzieciaków ma formułę "jeden set do 4 gemów, przy 3-3 gem rozstrzygający".

Generalnie - ważne, żeby dobrać zasady tak, by uczestnicy podołali fizycznie i jednocześnie mieli poczucie, że się nagrali, plus by zminimalizować efekt przypadkowości w poszczególnych meczach (stąd nikt nie gra np. do 1, 2 czy 3 gemów w secie).
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Turnieje Forumowiczów - Organizacja, logistyka, zarządzanie

Nie ma "najlepszego" uniwersalnego. Jak jest tenis amatorski to w końcu ma być tak żeby pasowała jak nie wszystkim to przynajmniej większości, proste.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
maksu
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: 4 maja 2014, 19:20

Re: Turnieje Forumowiczów - Organizacja, logistyka, zarządzanie

A często praktykuje się coś takiego jak lewa strona czy turniej pocieszenia w systemie drabinkowym i turniejach 1-2 dniowych?
Czy w turnieju forumowiczów coś takiego jest?
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Turnieje Forumowiczów - Organizacja, logistyka, zarządzanie

maksu pisze:A często praktykuje się coś takiego jak lewa strona czy turniej pocieszenia w systemie drabinkowym i turniejach 1-2 dniowych?
Czy w turnieju forumowiczów coś takiego jest?
Kiedyś graliśmy systemem brazylijskim, czyli do dwóch przegranych. Obecnie jest turniej główny i pocieszka dla przegrywających w pierwszym meczu.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
maksu
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: 4 maja 2014, 19:20

Re: Turnieje Forumowiczów - Organizacja, logistyka, zarządzanie

Eee, to jak nie będzie daleko, poprawię serwis, backhand, kondycję i... (tu lista rzeczy do poprawienia), to się melduję. :) Chociaż sobie 2 mecze zagram. :D
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Turnieje Forumowiczów - Organizacja, logistyka, zarządzanie

Jakieś plany co do wiosennego TFa AD 2017?

Na nowo umiem trochę biegać, to bym se nawet i przyjechał... :)

Wróć do „Turnieje Forumowiczów”