Protenis
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 7 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Sklep ProTenis – historia reklamacji

Dzień dobry,
na załączonym zdjęciu naciągu nigdzie nie ma podanej długości 200 metrowej.
Są dwa pola: 110m i 220m, ponieważ naklejka jest uniwersalna. Nie zawsze producent zaznacza pola przy długości. Ze zdjęcia widać, że w tym przypadku tego nie zrobił. Skąd wniosek Pana Krzysztofa, że otrzymał rolę 200 metrową? Tego nie wiemy. Klient zamówił rolę 110 metrową i taką wysłaliśmy.
W wyniku reklamacji zgodziliśmy się dosłać taki sam naciąg pojedynczy w firmowym zapakowaniu. Wysłaliśmy go w dniu interwencji Pana Krzysztofa na nasz koszt.
Tekst Pana Krzysztofa sugeruje, że odcinamy naciągi z rolek. Tak nie jest. Nie możemy każdorazowo sprawdzać przed wysyłką długości naciągu, ponieważ jest to niewykonalne.

Cytat...
KRS pisze:Dopiero, kiedy powiedziałem, że z ciekawości napiszę do firmy Topspin, żeby dowiedzieć się jak powinien być zapakowany naciąg 110m i ile m.b. ich maszyny nawijają na szpulę, Pan z ProTenis zgodził się dosłać mi jeden naciąg jeżeli pokryję koszty przesyłki, lub ewentualnie przy następnym zamówieniu.
...jest nieprawdziwy.

Nasz sklep będzie wdzięczny jeśli Pan Krzysztof poinformuje o zaistniałej sytuacji firmę Topspin. Prosimy o to.

Protenis - Marta Majchrowska
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Sklep ProTenis – historia reklamacji

Protenis pisze: Nasz sklep będzie wdzięczny jeśli Pan Krzysztof poinformuje o zaistniałej sytuacji firmę Topspin. Prosimy o to.

Protenis - Marta Majchrowska
Witam, miło mi że czytam odpowiedź sklepu, tak rozumiem dbanie o wizerunek marki.
Jednakże to firma Protenis powinna sygnalizować producentowi nieprawidłowości w dostawach i mam nadzieję że tak czyni, a sugestie jakoby miał to robić klient z pominięciem sklepu rozumiem jako wsparcie owego sygnału do producenta.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Protenis
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 7 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Sklep PROTENIS – historia reklamacji

Witam

My już poinformowaliśmy producenta o tej sytuacji. To Klient sam zasugerował, że osobiście przedstawi problem firmie Topspin w Niemczech.

PROTENIS - Marta Majchrowska
Awatar użytkownika
KRS
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 6 lut 2009, 17:44

Re: Sklep ProTenis – historia reklamacji

Protenis pisze:W wyniku reklamacji zgodziliśmy się dosłać taki sam naciąg pojedynczy w firmowym zapakowaniu. Wysłaliśmy go w dniu interwencji Pana Krzysztofa na nasz koszt.
Nie napisałem o tym fakcie, ponieważ nie byłem przekonany czy Państwo to zrobicie mając na uwadze fakt w jakiej atmosferze zakończyła się rozmowa. Dziękuję bardzo.
Protenis pisze:Tekst Pana Krzysztofa sugeruje, że odcinamy naciągi z rolek. Tak nie jest. Nie możemy każdorazowo sprawdzać przed wysyłką długości naciągu, ponieważ jest to niewykonalne.
Nie było moim zamiarem sugerowanie czegokolwiek, staram się opisać fakty.
Protenis pisze: Cytat...
KRS pisze:Dopiero, kiedy powiedziałem, że z ciekawości napiszę do firmy Topspin, żeby dowiedzieć się jak powinien być zapakowany naciąg 110m i ile m.b. ich maszyny nawijają na szpulę, Pan z ProTenis zgodził się dosłać mi jeden naciąg jeżeli pokryję koszty przesyłki, lub ewentualnie przy następnym zamówieniu.
...jest nieprawdziwy.
Tą część rozmowy przeprowadzałem ze "starszym Panem", a nie z Panią, uznam to więc za pochopną ocenę sytuacji, a nie za zarzucanie mi kłamstwa.
Protenis pisze:Nasz sklep będzie wdzięczny jeśli Pan Krzysztof poinformuje o zaistniałej sytuacji firmę Topspin. Prosimy o to.
Kolega PitS wyprzedził moją odpowiedź.
Nie mniej jednak postaram się to zrobić – tak jak pisałem wcześniej, w ramach czystej ciekawości.
Yonex RDS 001
Yonex RDiS 200
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Sklep PROTENIS – historia reklamacji

Protenis sprzedaje a klient kupuje. Sklep chce mieć dobrą opinię a klient święty spokój i to za co płaci. Obie strony są zainteresowane zwróceniem uwagi producentowi.
W końcu naciągów na rynku multum, jak tak dalej będzie to życzę sukcesów producentowi ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
KRS
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 6 lut 2009, 17:44

Re: Sklep PROTENIS – historia reklamacji

E-majla do Topspin napisałem. Jeżeli zasady poprawnej gramatyki nie dotyczą angielskiego to mogę wkleić na życzenie.

- odpowiedź przyszła za pół godziny od samego "Dyra" woo....w :::yay::: poniżej wklejka:

ZASADY TEGO FORUM SĄ JASNE, BRAK TŁUMACZENIA / VIVID

Niczego to nie wyjaśnia, ale przynajmniej napisali we właściwym tonie to, co powinien usłyszeć klient, który składa reklamację. Potrafią powiedzieć "spadaj Pan" w ten sposób żebym poczuł ekscytację przed zbliżającą się podróżą), czego i Protenisowi życzę.

Protenis

Wychodzi na to, że jestem jedynym pechowcem i to dwukrotnym w ciągu ostatnich 15 lat. Teraz mi głupio, bo rzeczywiście patrząc z dystansu na ten przypadek wychodzę na naciągacza.

W razie gdyby takie problemy się powtórzyły, pozwolę sobie zasugerować prosty i szybki sposób weryfikacji ilości naciągu nawiniętego na szpulę. Wystarczy że raz zważymy np. 10m naciągu dla danej średnicy i pustą szpulę. Mając te dane dla danego typu naciągu wystarczy zważyć nawiniętą szpulę. Reszta to prosta matematyka - równanie z jedną niewiadomą. Wydaje mi się że zwykłe kuchenne wagi elektroniczne za 50 PLN mają dokładność 1g, czyli wystarczającą żeby wyłapać ewentualne ubytki z dużą dokładnością.
Yonex RDS 001
Yonex RDiS 200
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Sklep PROTENIS – historia reklamacji

Nie wydaje mi się, żeby ważenie było najlepszą metodą, trzeba by zachować jednakowe warunki przy każdym pomiarze, a wystarczy że będzie trochę większa wilgotność i niektóre naciągi "złapią" większą wagę. Być może jest to problem rozciągania się naciągu w trakcie nawijania i pomiaru, czyli kwestia skalibrowania maszyn i wtedy mogło się tak zdarzyć, że poszła seria źle zmierzona i jej część trafiła do Polski.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
KRS
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 6 lut 2009, 17:44

Re: Sklep PROTENIS – historia reklamacji

W przypadku naciągów naturalnych zgoda, chociaż nie sądzę żeby ich higroskopijność miała aż tak duży procentowy wpływ na wagą. Naciągi mono są chyba z polietylenu jak mniemam? Polietylenowe w ogóle nie chłoną wilgoci.
Yonex RDS 001
Yonex RDiS 200
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Sklep PROTENIS – historia reklamacji

Głównie są to naciągi poliestrowe.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
KRS
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 6 lut 2009, 17:44

Re: Sklep PROTENIS – historia reklamacji

Tak czy inaczej są to polimery syntetyczne lub modyfikowane, które wilgoci nie absorbują.
Yonex RDS 001
Yonex RDiS 200
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Sklep PROTENIS – historia reklamacji

A kto mówi o absorbowaniu, przy większej wilgotności zwiększy się ilość "wody" na powierzchni naciągu, co przy tej długości i powierzchni z pewnością może się odbić na wadze.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
KRS
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 6 lut 2009, 17:44

Re: Sklep PROTENIS – historia reklamacji

No na to, to bym nigdy nie wpadł. Powinieneś pisać kryminały.
Yonex RDS 001
Yonex RDiS 200
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Sklep PROTENIS – historia reklamacji

KRS pisze:No na to, to bym nigdy nie wpadł. Powinieneś pisać kryminały.
Ja bym nie wpadł na to, że poly chłonie wodę, a Ty na to wpadłeś.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
KRS
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 6 lut 2009, 17:44

Re: Sklep PROTENIS – historia reklamacji

No już... już, nie dąsaj się tak.
Ja tylko błędnie założyłem, że taka jest twoja teoria i chciałem ją obalić. To założenie nie było wcale takie abstrakcyjne jak sugerujesz (przecież większość tworzyw sztucznych wykazuje właściwości higroskopijne) i było dla mnie jedynym możliwym logicznym wyjaśnieniem zjawiska wpływu wilgoci na wagę naciągu, aczkolwiek nie mającym zastosowania w tym przypadku.
Yonex RDS 001
Yonex RDiS 200
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Sklep PROTENIS – historia reklamacji

Że ja, że się, że dą, że sam, to mnie rozbawiłeś. :lol:
Nie mniej tak jak piszesz, nie koniecznie wchłanianie musi być wykluczone, część naciągów jest pokrywana jakimiś warstwami ochronnymi, ale standardowe poly chyba raczej nie, w związku z tym, jest duże prawdopodobieństwo, że powierzchnia nie jest aż tak bardzo gładka jak nam się wydaje i co nieco absorbuje, oczywiście na pewnej niewielkiej "głębokości".
Poruszyłeś sprawę długości naciągu w szpuli, ciekaw jestem jak wypadłby pomiar przekroju.
Jak dużą tolerancję dopuszczają i czy pomiar jest ciągły przy produkcji i nawijaniu na szpulę, czy kończy się na jakimś etapie i zakładają, że dalej to już będzie cacy.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
KRS
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 6 lut 2009, 17:44

Re: Sklep PROTENIS – historia reklamacji

Najpierw trzeba by wiedzieć jakie producent ma tolerancje dla średnicy, okrągłości i gęstości, te trzy parametry mają wpływ na wagę. Wydaje mi się, że z technologicznego punktu widzenia przekrój okrągły jest najprostszym do wytłoczenia więc dla śr. 1,2 -1,3mm, można uzyskać bez problemu tolerancję rzędu 0,01mm. Z gęstością też nie powinno być problemu, no chyba że poszczególne partie granulatu różnią się znacząco między sobą. Proces wytłaczania musi być jednak ustabilizowany - tzn. po uruchomieniu wytłaczarki przez jakiś czas (tak na oko ok. 1/2h) stabilizują się temperatury granulatu, głowicy, ślimaka, ciśnienia i dużo innych parametrów. To co jest wytłoczone w tym czasie powinno iść na przemiał (pytanie czy tak robią?). Jest jeszcze kwestia czy poszczególne partie są produkowane na tych samy parametrach i tej samej maszynie, można również proces przyspieszać wpływając na jakość. Jest dużo zmiennych, im dłużej piszę tym więcej mi przychodzi do głowy. Niemniej jednak myślę, że wytłoczenie takiego prostego druta to żadna sztuka więc można założyć że mamy tu bardzo dużą powtarzalność.

Ale wracając do meritum:
Zważyłem na wadze kuchennej te 8 kawałków po 11,5m, które mam i za każdym razem wyszło 21g czyli jeden m.b. powinie mieć ok. 1,82g.
110m = 201g
Ubytki/naddatki większe niż 5 metrów, czyli 9g, są wg mnie spokojnie do wychwycenia.
Yonex RDS 001
Yonex RDiS 200
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Sklep PROTENIS – historia reklamacji

No tak, tylko bieżący pomiar długości jest wydaje mi się dużo prostszy.
Jeżeli znamy prędkość z jaką przesuwa się naciąg, który jest nawijany to odmierzenie odpowiedniej liczby metrów, nie powinno stanowić problemów.
Równocześnie można prowadzić kontrolę średnicy, przypuszczam że kontrolują też strukturę więc średnica nie powinna stanowić problemów.
Jedyny problem, to kwestia "wyciągnięcia" naciągu lub usterka maszyny i wtedy może dojść do takiego przypadku jak opisywałeś, ale błąd podobnego typu może się zdarzyć przy dowolnej metodzie.
Myślę, że dobrą praktyką byłoby w przypadku szpuli drukowanie metrażu na naciągu i wyprowadzenie obu końców na zewnątrz. Byłaby wtedy możliwość sprawdzenia kompletności szpuli.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
KRS
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 6 lut 2009, 17:44

Re: Sklep PROTENIS – historia reklamacji

Jest dużo prostych i tanich metod żeby kontrolować średnicę i długość.
Tak szczerze, to wątpię, żeby była to wina sprzętu, zwłaszcza, że stało się tak 2 razy w odstępie 6-ciu miesięcy dla dwóch różnych typów naciągu. Moim zdaniem to jest przyczyna ludzka (zamierzona lub nie) tego się niestety nie dowiemy. Dodam, że jeszcze rok wcześniej też kupowałem 110m i pamiętam że wtedy wyszło mi ok. 15-20m więcej, tak że to trzeci przypadek kiedy było źle zmierzone.

Ja jeszcze podejrzewam że standardowo maszyny nawijają 220m, a 110m powstaje w przypadku kiedy mają awarie, albo np. przy nieplanowanym zatrzymaniu maszyny. Maszyna zatrzymywana jest wtedy zanim dojdzie do punktu automatycznego cięcia na 220-tym metrze. Mają wtedy niecałą szpulę 220 metrową i to jest materiał na 110ki. Sprawdzanie długości niepełnej szpuli w tym przypadku może być "manualne" i tu jest duże pole do pomyłki. Ale to tylko takie moje gdybanie.


A to ważenie sugerowałem Protenisowi. Co za problem zważyć kilka szpul 110 metrowych?. Jeżeli różnice będą większe niż 10-15g od nominalnej wartości to można przynajmniej wyłapać podejrzane szpule i reklamować zanim się sprzeda takiemu upierdliwcowi jak ja.
Yonex RDS 001
Yonex RDiS 200

Wróć do „Zakupy - procedury, porady, problemy”