Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Strefa Tenisa - najbliższa większa obniżka?

El Diablo pisze: 21 mar 2020, 08:59
Clapton pisze: 18 mar 2020, 07:32 15% od dzisiaj.
Wstrzymam się. Na AO albo "Czarny Piątek" dali 20%. Czuję się co prawda jak "Janusz Biznesu" ale uważam, że skoro to niszowa struna, która leży im pewnie od lat (odkąd pamiętam na stanie 1 rolka) to uważam, że mogliby się ugiąć.
Tak się zastanawiam, skora ten naciąg leży u nich już parę lat to czy jego właściwości są nadal te same.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Strefa Tenisa - najbliższa większa obniżka?

Clapton pisze: 21 mar 2020, 11:44 Tak się zastanawiam, skora ten naciąg leży u nich już parę lat to czy jego właściwości są nadal te same.
Też bym miał wątpliwość. Obecnie naciągi są inne niż kiedyś *, ale jednak …

* - Kupiony zaraz po transformacji, jeszcze w Pewex-sie (młodsi sobie wyguglują ;)), był tam ponoć 2 lata. Rozleciał się na maszynie w drobny mak :D Góra 2-3 struny naprężone i brzdęk. :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Strefa Tenisa - najbliższa większa obniżka?

Clapton pisze: 21 mar 2020, 11:44 Tak się zastanawiam, skora ten naciąg leży u nich już parę lat to czy jego właściwości są nadal te same.
W okolicach 2015 roku nastąpiła zmiana opakowania - zaczęli dawać twarze, a w zasadzie ich połowy na kartonie informacyjnym. Co ciekawe przeskok cenowy był kolosalny. Z 8 USD za set na 15 USD, minus 5 centów w obydwu przypadkach.

Napisałem e-mail do Strefy żeby zidentyfikowali, które opakowanie to jest. Jeśli stare to nie biorę. Jeśli nowe to się zastanowię.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Strefa Tenisa - najbliższa większa obniżka?

El Diablo pisze: 21 mar 2020, 19:14 Napisałem e-mail do Strefy żeby zidentyfikowali, które opakowanie to jest. Jeśli stare to nie biorę. Jeśli nowe to się zastanowię.
A jak najnowsze? rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Strefa Tenisa - najbliższa większa obniżka?

Jako, że fajne obniżki w Strefie, złotówka osłabiona, a i opakowanie najnowsze więc naciąg nie zleżały to postanowiłem wesprzeć polski biznes i kupić szpulkę. Tak że będzie fabrycznie ciętych 108m Head RIP Tour'a (odpowiednik Head RIP Controla) o średnicy 1,30mm w kolorze żółtym (naturalnym?) do zbycia jakby ktoś był zainteresowany.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Strefa Tenisa - najbliższa większa obniżka?

1,30? Trochę gruby jak na dzisiejsze standardy. ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Strefa Tenisa - najbliższa większa obniżka?

Vivid pisze: 18 kwie 2020, 10:26 1,30? Trochę gruby jak na dzisiejsze standardy. ;)
Bynajmniej. To jest multifilament. Zejście do 1,25mm czy o zgrozo 1,20mm to proszenie się o nieustanne wymienianie strun. Z drugiej strony co kto lubi - Samprasowi Babolat produkował naturale 1,22mm. Na ale pro to nie rekreacja - tam przede wszystkim wyniki, u Nas portfel jednak też się liczy przy podejmowaniu decyzji...

Co więcej pamiętam RIP Feel'a w średnicy 1,25mm i obecnie na 16 pionową ramę bym nie wziął.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Strefa Tenisa - najbliższa większa obniżka?

Kiedyś grałem regularnie RIP Controlem 1,25, nie strzelał jak głupi. ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Strefa Tenisa - najbliższa większa obniżka?

Vivid pisze: 18 kwie 2020, 13:47 Kiedyś grałem regularnie RIP Controlem 1,25, nie strzelał jak głupi. ;)
Kiedyś grałeś Radicalami, kiedy miały jeszcze 18x20.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Strefa Tenisa - najbliższa większa obniżka?

El Diablo pisze: 18 kwie 2020, 13:59
Vivid pisze: 18 kwie 2020, 13:47 Kiedyś grałem regularnie RIP Controlem 1,25, nie strzelał jak głupi. ;)
Kiedyś grałeś Radicalami, kiedy miały jeszcze 18x20.
Nie jestem na 100% pewny, ale Speed MP i Instinct MP jakie miałem były 16/19. W nie wciągałem RIP-a.
Prestige S (Innegra) chyba też 16/19, ale tam bańka mała. ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Strefa Tenisa - najbliższa większa obniżka?

El Diablo pisze: 17 kwie 2020, 18:46Jako, że fajne obniżki w Strefie, złotówka osłabiona, a i opakowanie najnowsze więc naciąg nie zleżały to postanowiłem wesprzeć polski biznes i kupić szpulkę.
Niestety, doszła do mnie szpula i... stare opakowanie (sprzed 2014 roku).
Nie ukrywam, że czajnik mi się zagotował bo dostałem od Nich e-mail, że opakowanie jest nowe (z paszczą zawodnika na opakowaniu), a że mieli tylko 1 szpulę na stanie w tej średnicy i kolorze nie mogło być sytuacji, że mieli jedną nową i jedną starą i po prostu wysłali pierwszą z brzegu. :/ :::bd::

Struny może i jeszcze dobre, zakładając prawidłowe warunki przechowywania ale odesłałem bo już mają na liczniku co najmniej te 6 lat, a zanim zużyłbym te 92 metry to by kolejne lata minęły. Słusznie czy nie to inna kwestia... lekki niesmak w związku z sytuacją jest ale jesteśmy tylko ludźmi.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Strefa Tenisa - najbliższa większa obniżka?

No to rzeczywiście się nie popisali.
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: Strefa Tenisa - najbliższa większa obniżka?

Właśnie dzisiaj stwierdziłem, że prawie wszystkie towary w ST poszły znacząco w górę o kilkadziesiąt zł. Z rzeczy pozostających w moim zainteresowaniu zauważyłem, że zdrożały m. In. naciągi MSV, owijki Toalson czy buty Asics....Pocieszam się tylko tym, że może przyczyną tych dość zaskakujących podwyżek jest „przeciek” o rychłym oficjalnym otworzeniu kortów tenisowych?
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Strefa Tenisa - najbliższa większa obniżka?

To raczej marne usprawiedliwienie. Jak otworzą knajpy to też ceny dań i napijów zwiększą znacząco?
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Strefa Tenisa - najbliższa większa obniżka?

Roger pisze: 24 kwie 2020, 21:03 Właśnie dzisiaj stwierdziłem, że prawie wszystkie towary w ST poszły znacząco w górę o kilkadziesiąt zł. Z rzeczy pozostających w moim zainteresowaniu zauważyłem, że zdrożały m. In. naciągi MSV, owijki Toalson czy buty Asics....Pocieszam się tylko tym, że może przyczyną tych dość zaskakujących podwyżek jest „przeciek” o rychłym oficjalnym otworzeniu kortów tenisowych?
Też to zauważyłem bo również śledzę pewne towary.
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Strefa Tenisa - najbliższa większa obniżka?

TomPL pisze: 24 kwie 2020, 21:32 To raczej marne usprawiedliwienie. Jak otworzą knajpy to też ceny dań i napijów zwiększą znacząco?
Jest na to duża szansa. Jakoś muszą sobie odbić to co stracili.
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Strefa Tenisa - najbliższa większa obniżka?

Rynek się sam ureguluje w tej kwestii.
Trzeba pamiętać, że bezrobocie wystrzeliło i ceny żywności też.
Dużo będzie zależało też od tego jakie grupy stanowiły bazę Klientów.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: Strefa Tenisa - najbliższa większa obniżka?

El Diablo pisze: 25 kwie 2020, 05:40 Rynek się sam ureguluje w tej kwestii.
Trzeba pamiętać, że bezrobocie wystrzeliło i ceny żywności też.
Dużo będzie zależało też od tego jakie grupy stanowiły bazę Klientów.
Czas koronowirusa powoduje konieczność trochę innego myślenia nabywców towarów i usług. Dotyczy to wszystkich sektorów, także sklepów tenisowych i restauracji. Moim skromnym zdaniem warto okazać więcej sympatii i zrozumienia, szczególnie dla tych sklepów, knajp, usług itp., z których najczęściej korzystaliśmy przed epidemią. Nie można, moim zdaniem, w obecnych czasach żądać tylko obniżek cen, bo te sklepy czy restauracje są pod ścianą i muszą cokolwiek zarabiać, żeby przetrwać. Jeżeli mnie na to stać, to gotowy jestem więcej płacić za towary czy usługi w sklepach czy restauracjach, z których zawsze korzystałem, żeby chociaż w ten sposób ich wspomóc w tym trudnym dla nich momencie. Jeżeli mówimy o ograniczonym otwarciu restauracji (stoliki na zewnątrz, duża odległość od siebie), to nie jest realnym oczekiwanie na spadek cen potraw, bo trudno będzie liczyć na większą podaż niż przed epidemią. Poza tym wielu byłych klientów danej restauracji i tak nie przyjdzie, bo będą się bać zarażenia lub znacznie pogorszyła się ich bieżąca sytuacja finansowa. Z tych powodów nie jestem szczęśliwy z podwyżek w Strefie Tenisa, ale je rozumiem i nie zaprzestanę robić u nich zakupów tenisowych, zwłaszcza, że niektóre produkty są tylko u nich (lub u nich jest duży wybór danego asortymentu), a jak ten sklep padnie, to np. nie będę miał gdzie kupić moich ulubionych owijek Toalson Ultra Grip białych pakowanych po 30 sztuk (bywają w SportClubie, ale nie zawsze są). W ciągu ostatniego miesiąca kupiłem wyjątkowo dużo produktów tenisowych w ST zarówno mocno na zapas (owijki, naciągi), jak i rzeczy fajnych, ale nie niezbędnych do gry (np. przesadnie drogie kamizelkę i bluzę tenisową Lacoste) i dobrze się z tym czuję (dopóki małżonka mnie nie namierzy :D ). Co prawda mój partner deblowy Walter darł się wczoraj na mnie, że to przez ten mój zakupoholizm tenisowy podrożało wszystko w ST i groził, że usunie mi dostęp do internetu O_O .
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Strefa Tenisa - najbliższa większa obniżka?

Kursy walut poszły, ale oni raczej większość zatowarowania mają sprzed skoku...
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Strefa Tenisa - najbliższa większa obniżka?

Co prawda mój partner deblowy Walter darł się wczoraj na mnie, że to przez ten mój zakupoholizm tenisowy podrożało wszystko w ST i groził, że usunie mi dostęp do internetu O_O .
Popieram Waltera!!!

Wróć do „Zakupy - procedury, porady, problemy”