Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Strefa Tenisa - najbliższa większa obniżka?

Pytanko nieco niepoważne i nieeleganckie, więc z góry przepraszam... :::g'day:::

Jako, że planuję powrócić do profanowania dyscypliny jaką jest tenis muszę zanabyć struny, które po tak długim przestoju i mojej koślawej "technice użytkowej" nie zrobią mi za dużego "kuku". Co prawda powrót będzie rywalizował swoim tempem z prędkością z jaką wydali Duke Nukem Forever ale nie dzielmy włosa na czworo... ;-P :wink:

W pierwszej chwili miałeś iść w coś miękkiego i sprawdzonego z monofilamentów jak Isospeed Cream 1,23mm ale po chwili namysłu stwierdziłem, że to może być za dużo po takim przestoju.

Jako, że od crossów oczekuję odpowiedniego trzymania napięcia musiał być to monofilament, a że poziom musi być jednocześnie śliski i co najmniej tak miękki jak wyżej wymieniony, wybór w zasadzie ograniczony został do strun z polieteroeteroketonu w skrócie PEEK.

Crossy wybrane i zakupione ale co z pionami...
Miękki co-poly (Isospeed Cream, TierOne Ghostwire) czy monofilamentowy nylon (Babolat Origin, Diadem Evolution)?
... a może jednak nieco sztywniejszy ale dalej komfortowy mono (Polyfibre TCS, Topspin Cyber Blue, Yonex Polytour Air)?

Koniec, końców zdecydowałem, że pionami będzie mulciak o płaskowłóknowej poliolefinowej konstrukcji, który niestety w setach sprzedawany jest tylko w kawałkach 5,5m bo jest crossem Headowskiej hybrydy dlatego chciałbym zakupić szpul i upłynnić to co w hybrydzie stanowi piony.

Przejdźmy zatem do pytania:
Czy ktoś ma jakieś info, kiedy w Strefie Tenisa będzie jakaś dobra promocja na struny?
Dopiero na "Rolanda" czy może gdzieś coś po drodze będzie? :!pls!:
dariuszek75
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 2 sie 2009, 15:21
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Strefa Tenisa - najbliższa większa obniżka?

Jeśli szukasz trzymania napięcia to z Yonexa Poly Tour Strike. Ja będąc w Strefie dogadałem się z chłopakami co do ceny i 3 sety dostałem ze szpuli. Byłem bardzo zadowolony. Możesz zadzwonić do Solinco Polska i spróbować się dogadać. Tak ja zrobiłem i kupiłem sety ze szpuli na próbę. Hyper-G trzyma napięcie rewelacyjnie, choć ja bardziej pod hybrydę nowego SOLINCO CONFIDENTIAL. Gdybyś szukał bardziej komfortu, polecam Kirschbaum Pro Line Evolution. Sporo setów w dobrej cenie nawet na alledrogo. Heada Lynxa też pewnie znasz, fajny, komfortowy do hybrydy. I popatrz ponownie na alledrogo, jedna osoba sporo naciągów Gosena sprzedaje oraz na Protenis, w dobrych cenach Sidewinder oraz śliska wersja Völkl Cyclone - czyli Völkl V-Pro. Powodzenia
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Strefa Tenisa - najbliższa większa obniżka?

Dziękuję za propozycje ale żadna z podanych strun w moich odczuciach nie zbliża się komfortem do wskazanych przeze mnie monofilamentów (wyjątkiem jest Völkl Cyclone ale ten z kolei nie pasuje mi w jednym czy dwóch aspektach), poza tym, tak jak napisałem, zdecydowałem się na mulciaka na piony.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Animal
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 26 mar 2016, 14:33

Re: Strefa Tenisa - najbliższa większa obniżka?

Wydaje mi się, że RIP Tour (bo o nim chyba piszesz, jako o części hybrydy (IntelliTour?)) ma ten sam skład (mieszanka nylonu i poliolefin), co RIP Control, a jego możesz kupić solo.

A ST teraz ma przecenę "na otwarcie sezonu". Na RIP Ctrl 17%.

Jak chcesz pól seta RIP Ctrl 1,20 "na spróbowanie", to mogę Ci odciąć ze szpuli i wysłać, bo wiadomo, że pierwsza działka jest gratis. :)
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Strefa Tenisa - najbliższa większa obniżka?

Jak by coś to mam do sprzedania szpulę 200m mulciaka Babolat XCell 1,25.
Jeśli chodzi zaś o Twoje pytanie to pewnie będzie to zależało jak im biznes idzie w trudnych czasach.
Awatar użytkownika
Animal
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 26 mar 2016, 14:33

Re: Strefa Tenisa - najbliższa większa obniżka?

Clapton pisze: 16 mar 2020, 15:00 Jak by coś to mam do sprzedania szpulę 200m mulciaka Babolat XCell 1,25.
Jeśli chodzi zaś o Twoje pytanie to pewnie będzie to zależało jak im biznes idzie w trudnych czasach.
XCell to zwykły, nylonowy mulciak. Wstążkowe poliolefiny to AFAIR tylko te dwa RIPy i Iso-Speed Ctrl.

Szpulę RIP Ctrla można było (i chyba dalej się da) dostać w okolicy 300zł w Amazing... ale pewnie warto spróbować wcześniej coś mniejszego.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Strefa Tenisa - najbliższa większa obniżka?

Animal pisze: 16 mar 2020, 14:42 Wydaje mi się, że RIP Tour (bo o nim chyba piszesz, jako o części hybrydy (IntelliTour?)) ma ten sam skład (mieszanka nylonu i poliolefin), co RIP Control, a jego możesz kupić solo.
Animal pisze: 16 mar 2020, 15:10
Clapton pisze: 16 mar 2020, 15:00 Jak by coś to mam do sprzedania szpulę 200m mulciaka Babolat XCell 1,25.
Jeśli chodzi zaś o Twoje pytanie to pewnie będzie to zależało jak im biznes idzie w trudnych czasach.
XCell to zwykły, nylonowy mulciak. Wstążkowe poliolefiny to AFAIR tylko te dwa RIPy i Iso-Speed Ctrl.

Szpulę RIP Ctrla można było (i chyba dalej się da) dostać w okolicy 300zł w Amazing... ale pewnie warto spróbować wcześniej coś mniejszego.
Widać, że Animal doskonale się orientuje w temacie.
W zasadzie wszystko w punkt, spudłował tylko w strunie z tej hybrydy, bo ja chciałem poziomu (RIP Feel 1,30mm) użyć jako pionów.

Aktualnie Head RIP Control, Head RIP Tour, Head RIP Feel, Isospeed Control i Professional to jedyne struny na rynku o zawierające w swojej kompozycji płaskie włókna poliolefinowe. Niestety jak napisałem wyżej mnie interesuje tylko RIP Feel z tej hybrydy... :(
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Animal
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 26 mar 2016, 14:33

Re: Strefa Tenisa - najbliższa większa obniżka?

El Diablo pisze: 16 mar 2020, 17:03 ...
Aktualnie Head RIP Control, Head RIP Tour, Head RIP Feel, Isospeed Control i Professional to jedyne struny na rynku o zawierające w swojej kompozycji płaskie włókna poliolefinowe. Niestety jak napisałem wyżej mnie interesuje tylko RIP Feel z tej hybrydy... :(
To chyba znaczy, że nie chcesz pierwszej, darmowej działki. ;)

A tak z ciekawości: wiesz, ile metrów idzie na piony w bardziej naciągożernej rakiecie (np. główka 110 + 18x20)? Te 5,5m na poziomy z gotowych setów hybrydowych starczy z zapasem czy stringer może narzekać?
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Strefa Tenisa - najbliższa większa obniżka?

Animal pisze: 16 mar 2020, 18:52To chyba znaczy, że nie chcesz pierwszej, darmowej działki ;)
Towar zacny ale gustuję w innej odmianie. :)

Animal pisze: 16 mar 2020, 18:52A tak z ciekawości: wiesz, ile metrów idzie na piony w bardziej naciągożernej rakiecie (np. główka 110 + 18x20)? Te 5,5m na poziomy z gotowych setów hybrydowych starczy z zapasem czy stringer może narzekać?
Polecam tę stronkę: https://klipperusa.com/pages/racquet-stringing-patterns
Mogę tylko dodać, że przy takich dylematach dużo będzie zależeć od tego z jakimi strunami będziemy mieć do czynienia - większość mulciaków się rozciągnie dając więcej cm niż miał wstępnie przycięty kawałek.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Animal
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 26 mar 2016, 14:33

Re: Strefa Tenisa - najbliższa większa obniżka?

El Diablo pisze: 16 mar 2020, 19:14 ...
Animal pisze: 16 mar 2020, 18:52A tak z ciekawości: wiesz, ile metrów idzie na piony w bardziej naciągożernej rakiecie (np. główka 110 + 18x20)? Te 5,5m na poziomy z gotowych setów hybrydowych starczy z zapasem czy stringer może narzekać?
Polecam tę stronkę: https://klipperusa.com/pages/racquet-stringing-patterns
Mogę tylko dodać, że przy takich dylematach dużo będzie zależeć od tego z jakimi strunami będziemy mieć do czynienia - większość mulciaków się rozciągnie dając więcej cm niż miał wstępnie przycięty kawałek.
Dzięki, fajna strona. :::gd:::

Choć chyba te długości są "na oko"... GXT Prest MP 18x20 i GXT Prest Pro 16x19 mają tak samo po 21ft. :rolleyes:
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Strefa Tenisa - najbliższa większa obniżka?

Szczerze nie wgłębiałem się na tyle by podjąć temat czy w tym przypadku to literówka czy też zrobione jest to na zasadzie "tak na oko będzie to...".

Lepszy rydz niż nic. ;)
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Strefa Tenisa - najbliższa większa obniżka?

ED, z ciekawości - a jakimi szpadlami zamierzasz profanować ;) ten piękny sport?
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Strefa Tenisa - najbliższa większa obniżka?

Wilson Steam 100 - 16x20, waga 295g i środek ciężkości w okolicach 317mm bez naciągu, rama stała 23mm.
ObrazekObrazek
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
dariuszek75
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 2 sie 2009, 15:21
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Strefa Tenisa - najbliższa większa obniżka?

ED z ciekawości, gdzie te ramy dorwałeś? Czasami jednej w rączce 2 nie masz na zbyciu?
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Strefa Tenisa - najbliższa większa obniżka?

Zgrabne szpadelki. :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Strefa Tenisa - najbliższa większa obniżka?

dariuszek75 pisze: 17 mar 2020, 18:21ED z ciekawości, gdzie te ramy dorwałeś?
Na Stringforum.net od sprzedawcy z Francji handlującego prostockami (na długo przed wydarzeniami z Wuhan) - ja skorzystałem, że akurat wychodziła nowa generacja Blade'ów (czarno-zielone z CV były zastępowane przez czarno-szaro-zielone bez CV więc zawodnicy musieli dostać swoje ramy w nowej farbie).

Generalnie miałem wrócić używając Diadem Elevate'ów, które w zasadzie aż tak nie odstają od tych Steamów, a mają pełne wypełnienie piankowe jak najwyższej klasy prostocki, lepszej jakości wykończenie, no i mają rączkę w odczuciach o kształcie odpowiadającym Wilsonowi.

Aby nie być gołosłownym, dla ciekawskich...
SPOILER:

Skoro są podobne czemu się skusiłem?
SPOILER:

Jeśli chodzi o dostępność tego modelu to ciężko przewidzieć jak to będzie w najbliższej i dalszej przyszłości...
SPOILER:
W skrócie jakaś dostępność powinna być ale niekoniecznie z rączkami L2 - wystarczy spojrzeć na podaż H19 i H22.


dariuszek75 pisze: 17 mar 2020, 18:21Czasami jednej w rączce 2 nie masz na zbyciu?
Na ten moment nie i jeśli mam być szczery to jestem na takim etapie, że najpewniej nawet jak nie wrócę na kort to i tak przeleżą w torbie aż do mojego nieuniknionego zejścia...
SPOILER:

Vivid pisze: 17 mar 2020, 20:09 Zgrabne szpadelki. :)
Na pewno ich specyfikacja jest bardziej realna w ujęciu potencjalnego użytkowania niż to czym machałem w przeszłości. :wink:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Strefa Tenisa - najbliższa większa obniżka?

15% od dzisiaj.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Strefa Tenisa - najbliższa większa obniżka?

El Diablo pisze: 17 mar 2020, 23:08
Vivid pisze: 17 mar 2020, 20:09 Zgrabne szpadelki. :)
Na pewno ich specyfikacja jest bardziej realna w ujęciu potencjalnego użytkowania niż to czym machałem w przeszłości. :wink:
Przez grzeczność nie przeczę… :P ;)
Grałem, bardzo przystępne ramy. :::gd:::
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Lechu67
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 923
Rejestracja: 2 sty 2011, 19:27
Lokalizacja: Ryki

Re: Strefa Tenisa - najbliższa większa obniżka?

El Diablo pisze: 17 mar 2020, 23:08 ...choć po prawdzie jak się ma zaufanego człowieka to przelotki mogą pożyć dłużej niż rama ale ja takiego komfortu nie mam bo sam nie naciągam.
O ile pamięć mnie nie myli to radzisz sobie z tuningiem rakiet, to i naciągać byś się nauczył (kilka cennych wskazówek od forumowiczów byś dostał, jak i ja dostałem, za co przy okazji jeszcze raz dziękuję). A biorąc pod uwagę, że sporo "testowałeś" i będziesz pewnie "testował" to bym się nie zastanawiał nad kupnem jakiejś zwykłej mechanicznej - można znaleźć coś używanego - to są proste sprzęty i naprawy są banalne. Teraz widziałem na olx, że ktoś sprzedaje taką z defektami, które można łatwo i tanio naprawić.
Yonex fan
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Strefa Tenisa - najbliższa większa obniżka?

Clapton pisze: 18 mar 2020, 07:32 15% od dzisiaj.
Wstrzymam się. Na AO albo "Czarny Piątek" dali 20%. Czuję się co prawda jak "Janusz Biznesu" ale uważam, że skoro to niszowa struna, która leży im pewnie od lat (odkąd pamiętam na stanie 1 rolka) to uważam, że mogliby się ugiąć.
Vivid pisze: 18 mar 2020, 08:24Grałem, bardzo przystępne ramy. :::gd:::
Człek z Talk Tennis, którego oceniam pozytywnie pod kątem znajomości prostocków napisał, że mają jednak inny layup niż sklepów. Zobaczymy... inna sprawa kiedy. rotfl
El Diablo pisze: 17 mar 2020, 23:08Jeśli chodzi o dostępność tego modelu to ciężko przewidzieć jak to będzie w najbliższej i dalszej przyszłości...
SPOILER:
W skrócie jakaś dostępność powinna być ale niekoniecznie z rączkami L2 - wystarczy spojrzeć na podaż H19 i H22.
Rzuciłem okiem na poszczególne serwisy aukcyjne i inne takie. "Sklepówek" w rozmiarze L2 nie uświadczysz. Ceny nówek zabijają - mimo, że to stara rama chodzą po 220USD.

Jeśli Ci bardzo zależy to jest jedna oferta ale są to używki i są zdecydowanie za drogie, ja za nówki zapłaciłem mniej...
https://www.ebay.com/itm/Wilson-Pro-Sto ... SwIY1dcn7x

Poza tym dla mnie sprzedający to cwaniak. Po pierwsze w przypadku sprzedawanych ram twierdzenie, że chodzą po 330-390 USD jest dla mnie sporym nadużyciem. Oczywiście napisał ogólnikiem, nie napisał, że te konkretne prostocki chodzą w tych cenach. Fakt, faktem są prostocki, które chodzą w tych cenach ale to zależy od tego czy rama jest przeznaczona dla danego zawodnika, jaką ma farbę, producenta (za prostocka Prince'a zapłacisz mniej niż za Wilsona) etc.
SPOILER:
Musiałbyś ugadać się ze sprzedającym żeby dostać tę w najlepszym stanie - przede wszystkim otrzymać foty osłony główki i innych części ramy - patrząc na egzemplarz nr 5 jest spora szansa, że wszystkie mają zdrowo zryte zderzaki. Jeśli mam być szczery raczej bym odpuścił. Jest trochę ram mniej lub bardziej podobnych na rynku (wyłączając kwestię długości), a i swoista powszechność powinna sprawić, że coś powinno wypłynąć (pytanie czy w tym rozmiarze rączki),

Lechu67 pisze: 18 mar 2020, 15:25O ile pamięć mnie nie myli to radzisz sobie z tuningiem rakiet, to i naciągać byś się nauczył (kilka cennych wskazówek od forumowiczów byś dostał, jak i ja dostałem, za co przy okazji jeszcze raz dziękuję). A biorąc pod uwagę, że sporo "testowałeś" i będziesz pewnie "testował" to bym się nie zastanawiał nad kupnem jakiejś zwykłej mechanicznej - można znaleźć coś używanego - to są proste sprzęty i naprawy są banalne. Teraz widziałem na olx, że ktoś sprzedaje taką z defektami, które można łatwo i tanio naprawić.
To nie jest kwestia ogarnięcia naciągania, ani zakupu maszyny. Na moim, niewątpliwie nędznym, poziomie częsta wymiana strun (zakładając, że to coś co wraz ze zużyciem może robić "kuku") jest przerostem formy nad treścią. Testować też nie zamierzam. Obiema strunami, które mają się składać na moją hybrydę grałem - nie w tych średnicach ale zawsze. Wiem co oferują, a ich specyfika powinna umożliwić bezkontuzyjne granie aż któraś się zerwie.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Zakupy - procedury, porady, problemy”