ems
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 6 wrz 2009, 11:17

Indywidualne lekcje - koszt trener/instruktor

Witajcie,
Chciałbym zasięgnąć informacji ile kosztuje godzina pracy trenera w dużym mieście?
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Indywidualne lekcje - koszt trener/instruktor

Cóż, był tu taki wątek ale odkurzacz go wciągnął.

W dużym mieście przyzwoitej klasy trener (z osiągnięciami) to wydatek 50-60zł za godzinę treningu (bez kortu).
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
koleżka
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 393
Rejestracja: 2 paź 2007, 21:52

Re: Indywidualne lekcje - koszt trener/instruktor

W Warszawie najtańsi instruktorzy biorą 30-40 zł. Poniżej tej ceny raczej nic nie znajdziesz.
ems
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 6 wrz 2009, 11:17

Re: Indywidualne lekcje - koszt trener/instruktor

Możecie polecić kogoś we Wrocławiu?
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Indywidualne lekcje - koszt trener/instruktor

Może ktoś Ci coś podpowie, a jak nie to popytaj w środowisku ludzi grających. Lepiej dobrze wybrać i być zadowolonym oraz czegoś się nauczyć. Oddać nie małe w sumie pieniądze byle pajacowi nie jest trudne, to każdy potrafi ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
ems
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 6 wrz 2009, 11:17

Re: Indywidualne lekcje - koszt trener/instruktor

Pewnikiem całego "środowiska grającego" tutaj nie znajdę :wink: jednak przejrzałem forum pod tym kątem i widzę, że kilka osób jest z Wrocławia więc jest szansa, że coś podpowiedzą :wink:

Edit:
Widzę, że od kilku miesięcy się nie logowali więc moje szanse maleją :(
koleżka
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 393
Rejestracja: 2 paź 2007, 21:52

Re: Indywidualne lekcje - koszt trener/instruktor

Cierpliwości. Ten świat nie jest tak wielki, żebyś nie znalazł kogoś, kto Ci pomoże. Myślę, że z czasem odezwie się tutaj radical.pl (jest z Bolesławca, ale jego macki zapewne sięgają dalej :wink: ) i coś Ci podpowie.
Awatar użytkownika
Hanna
Bywalec
Bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 6 cze 2010, 17:17
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Indywidualne lekcje - koszt trener/instruktor

http://www.tenisportal.com/tenis-wroclaw.php Może ta strona Ci coś pomoże, zawsze możesz wypytać się tych ogłaszających o ich doświadczenia itd.
ems
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 6 wrz 2009, 11:17

Re: Indywidualne lekcje - koszt trener/instruktor

Dzięki, już odwiedziłem tą stronę, jednak zdecydowałem się poszukać pomocy na tym forum ze względu na wiedzę merytoryczną i praktyczną użytkowników tego portalu. Z doświadczenia wiem, że nie każdy zawodnik lub były zawodnik ma talent do przekazywania wiedzy. Dlatego szukam kogoś godnego polecenia.
rafi77775
Bywalec
Bywalec
Posty: 85
Rejestracja: 5 mar 2008, 20:31
Lokalizacja: Wrocław

Re: Indywidualne lekcje - koszt trener/instruktor

We Wrocławiu trenowałem w dwóch miejscach, jednak nigdy nie brałem lekcji indywidualnych, zawsze w grupie, co mnie trochę drażniło, no ale wiadomo kasa. Podobało mi się na (nie wiem jak to się pisze dokładnie ) Bonduena ( Hala AZS) tam jest szkółka tenisowa bardzo dobra atmosfera i nauczą Cię czegoś. Trenowałem również w Promasterze na krzykach tam już trenerzy trochę olewali treningi zwykła przebijanka nic ciekawego.
najwazniejszy w tenisie jest spokój
Mike11
Nowy
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 16 lip 2009, 23:21

Re: Indywidualne lekcje - koszt trener/instruktor

Ja osobiście brałem kilkanaście lekcji u Roberta Stemplewskiego. Gość ma pojęcie. Uczy zarówno początkujących jak i dobrze grających amatorów. Co do kortów to grywa na różnych we Wrocławiu.
NTRP ~ 4-->4.5
Wilson [K] SIX ONE TEAM
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: Indywidualne lekcje - koszt trener/instruktor

Widzę że jeden z Naszych forumowych kolegów wziął się za nauczanie gry w tenisa ziemnego w mieście stołecznym - w Warszawie. Jestem ciekaw jakie ma doświadczenie. Jego ogłoszenie jest ogólnodostępne, dlatego też pytanie zadaję na ogólnodostępnym forum. Czekam z niecierpliwością na jego odpowiedź.

Wg mnie, osoba nie posiadająca licencji instruktorskiej i udzielająca lekcji ZA PIENIĄDZE, powinna przemyśleć, czy wszystko w tym postępowaniu jest moralne.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Indywidualne lekcje - koszt trener/instruktor

Powiem tak, znam ludzi co uczą bez papierów, byli zawodnicy, kursów się nie chciało robić. Robią to dobrze i w zupełności wystarczająco jak na nauczenie amatora.
Znam i takiego człowieka co uczył ze 20-25 lat i wychował kilku lepszych krajowych graczy (zawodników) a papierów nie miał bo matury nie miał (a bez tego kiedyś nawet instruktorskich nie można było zrobić).
Ale znam też kilku świeżych instruktorów, tych po kursach 2-dniowych ...
No i niby papier mają ale sami grać nie umieją i się nigdy nie nauczą ...
Także z tą moralnością to nie tak szybko. Raczej niech się człowiek zastanowi co sam potrafi? ...
Nie trzeba wygrywać turniejów, trzeba umieć poprawnie grać i umieć to przekazać w odpowiedni sposób i w odpowiedniej kolejności.

Może nawet przykład od nas - nasz forumowicz Jasiek62. To były zawodnik MKT i mój długoletni kolega. Uczył grać Mechanika i jak zobaczysz jak Mechanik gra to można uczciwie powiedzieć, że technicznie to kawał dobrej roboty. Nauczył czy pomagał też innym osobom i też bardzo fajnie grają. A papierów to On nie ma, co nie zmienia faktu, że ja Go mogę z czystym sumieniem polecić.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Indywidualne lekcje - koszt trener/instruktor

Problem jest kiedy to ani zawodnik ani osoba dobrze ułożona technicznie. :]
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Indywidualne lekcje - koszt trener/instruktor

Napalm, a o kim mówisz? Kto uczy?
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: Indywidualne lekcje - koszt trener/instruktor

Vivid pisze:Napalm, a o kim mówisz? Kto uczy?
Tego czy TadX uczy, to nie wiem.
Ale widać że ma zamiar: http://warszawa.gumtree.pl/c-Firmy-Uslu ... Z258254713
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Indywidualne lekcje - koszt trener/instruktor

Już mi doniesiono ze stosownym olinkowaniem.
Mam to skomentować? Nie wiem jak, daruję sobie ...
Oczywiście to w końcu nie moja sprawa.

Tylko jak to się teraz ma do tych morałów prawionych innym w innych wątkach? ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Indywidualne lekcje - koszt trener/instruktor

Tak, to ja. Sprawę postawiłem, wydaje mi się, uczciwie, bo napisałem, że nie mam tych papierów. Napisałem też, że chodzi o podstawy. Jeśli są jakieś przepisy, które zabraniają takim osobom jak ja tego typu działalności to podajcie proszę.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Indywidualne lekcje - koszt trener/instruktor

Przepisy wielu rzeczy nie zabraniają...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Indywidualne lekcje - koszt trener/instruktor

Vivid pisze:Już mi doniesiono ze stosownym olinkowaniem.
Mam to skomentować? Nie wiem jak, daruję sobie ...
Oczywiście to w końcu nie moja sprawa.

Tylko jak to się teraz ma do tych morałów prawionych innym w innych wątkach? ...
Właśnie zostałem przekonany do tego, że ja też mogę uczyć tenisa. Co prawda miałem najpierw zamiar zrobić instruktora, ale chyba jednak tego nie potrzebuję. :wink:
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"

Wróć do „Gra rekreacyjna”