Awatar użytkownika
jaccol55
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 411
Rejestracja: 21 mar 2008, 13:27

Re: Ilość godzin spędzonych na kortach.

yidam pisze:...uczciwie muszę przyznać, że moja tenisowa aktywność to jakieś 200 godzin i więcej niż NTRP 2.5 nie mogę sobie przyznać.
Jak wyżej. Tu się za wiele nie różnimy.
koleżka
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 393
Rejestracja: 2 paź 2007, 21:52

Re: Ilość godzin spędzonych na kortach.

yidam pisze:Tak sobie pogłówkować musiałem jak to z tym moim tenisem jest.
No i uczciwie muszę przyznać, że moja tenisowa aktywność to jakieś 200 godzin i więcej niż NTRP 2.5 nie mogę sobie przyznać. Ale na 4.5 (według średniej północnoamerykańskiej) ludzi z którymi grywam wystarcza, żeby stanąć do wyrównanej gry.

Dużo siadło przez dwuletni brak treningów i brak możliwości gry poza sezonem.
Moim zdaniem należy wprowadzić nowe pojęcie "amerykańskiego ntrp". Jakiś czas temu miałem (nie)przyjemność gry z takim wirtuozem zza oceanu. Oceniał się na 5.0-5.5 Kiedy spytał o mój poziom odpisałem mu, że oceny się nie podejmuję jednocześnie zaznaczając, iż słyszałem o amerykańskich tendencjach do zawyżania sobie poziomu ntrp. Powiedział mi, że ntrp 5.0-6.0 w jego mniemaniu mają zawodnicy uniwersyteccy w USA. Pomyślałem więc, że czeka mnie porażka, ale liczyłem po cichu na nawierzchnię (mączka to nie hard :wink: ) i wspięcie się na wyżyny swoich możliwości. Efekt? Nadłuższa wymiana miała łącznie może 7 odbić, a Pan 5.0-5.5 urwał mi w dwóch setach jednego gema (pomogłem serwowaniem 2x pierwszy serwis, które przyniosło wtedy trzy podwójne).

To taka ciekawostka w temacie, który znacznie rozszerzył swoje horyzonty :wink: .
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: Ilość godzin spędzonych na kortach.

Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ilość godzin spędzonych na kortach.

Wspomniałem o woleju tylko dlatego że zawodnik z tak wysokim NTRP zmuszony (np. dropem) do pójścia do siatki musi sobie tam poradzić. Nie może uciec z powrotem do końcowej linii ani też grać farfocli w pól kortu. Może grać drajwy ale przecież ich nie da się grać z każdej piłki. Także moim zdaniem wolej nie jest kluczowym ale mimo wszystko bardzo ważnym i mocno zaniedbywanym uderzeniem w dzisiejszych czasach.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Ilość godzin spędzonych na kortach.

ESP, nie mogę się zgodzić. Pisałem o tym chyba nawet jakiś artykuł u nas w serwisie.
Przy takim NTRP to generalnie dochodząc do dropa masz to skończyć, lub skończyć się :)
Domeną słabszych technicznie graczy jest to, że dobiegają i odgrywają coś a potem muszą grać. Mając kompletne umiejętności techniczne (bo przy 5.0-5.5 to już tak powinno być) i dochodząc do piłki nie ma możliwości by pozwolić przeciwnikowi na dalszą grę, przynajmniej swobodną.
Skrót to zagranie podwyższonego ryzyka bo w sumie musi skończyć wymianę, jak nie kończy to z myśliwego stajemy się zwierzyną i to już nawet przy graczu na średnim poziomie.
Dlatego uważam, że nie ma czegoś takiego jak wymuszenie gry wolejem. To jest świadomy wybór - idziemy do siatki, bądź nasz błąd (jego konsekwencja) - nie skończyliśmy złego skróta czy wystawy w pół kortu to trzeba zostać i grać.

I jeszcze coś wyprostuję. Zagalopowaliśmy się tu faktycznie w przenoszenie wskaźnika NTRP na tzw. siłę gry czyli wyniki kortowe a ta klasyfikacja odzwierciedla tylko poziom umiejetności technicznych a dopiero powyżej 4.0 dochodzi do tego jeszcze odpowiednie tempo i regularność.
W praktyce oznacza to tyle, że faktycznie można mieć i 4.0 i dostać łomot od 2.0 bo jest się utytym schabem np. 120kg przy 170cm i się wymięknie fizycznie.
Technika nic nam nie da jak się do piłki nie dobiega ...
Myślę że co do tych Amerykanów i ich przeszacowań problem polega na tym, że odnoszą się do warunków treningowych a wtedy i po pół roku gry jak ktoś ma smykałkę to 4.0 złapie. Gorzej jak trzeba wyjść na takiego samego 4.0 i grać mecz. Tu się wszystko sypie jak domek z kart.
Ogranie meczowe też oczywiście ma wpływ na wyniki. U amatorów jak już nie raz pisałem jest to bardzo istotne.
Sam miałem nawet na własnej skórze zobrazowany tego efekt.
Ze dwa lata temu grywałem mecze z kolegą. Jest ode mnie generalnie słabszy ale tłucze dzień w dzień, grywa wszelkie turnieje. Ja nie grywałem wtedy wiele singli na punkty.
W efekcie wygrywałem z nim na poziomie 6-4 7-5, jakieś tie-breaki. Przegrałem też 3 spotkania. On był ograny a ja nie. To było jakoś w okresie maj-sierpień. Potem tak jakoś wyszło, że grałem sporo singli na punkty. I już grając z nim w okresie grudzień-styczeń kończyło się to 6-0 6-1 dla mnie, jak dawałem na luz to 6-3 6-2. Kompletna deklasacja jak sam zauważył. U niego nic się nie zmieniło, u mnie też, tylko zacząłem grywać na punkty pełne mecze a nie jakieś tie-breaki czy sety ... :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Ilość godzin spędzonych na kortach.

Na imię mam Grzesiek i jestem (nie)anonimowym tenisocholikiem. Gram od zimy1995-96. W lipcu 2000 roku zaczęła się dwuletnia przerwa, a od jesieni 2002 gram znowu i to wtedy się uzależniłem za sprawą turniejów, bo to gra na punkty sprawia mi największą frajdę. Ciężko mi cokolwiek podliczyć. Wyszło mi 1400 godzin treningów, obozów i Challengerów. Do tego trzeba by dodać sparingi i turnieje.

NTRP? Jak zawsze 3.0. :]
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Runny
Bywalec
Bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 10 sie 2010, 17:50

Re: Ilość godzin spędzonych na kortach.

Ja przy 1400 Garego wypadnę nieco blado - gram około 10h tygodniowo, a mój staż to już dwa tygodnie :::yay:::
Obrazek
NTRP 1.0
dudzio97
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 24 sie 2010, 18:34

Re: Ilość godzin spędzonych na kortach.

Ja trenuję od 5 lat. W sezonie średnio jestem 7h na tydzień. Swoje NTRP wyceniam na 4,0.
Awatar użytkownika
gural_91
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 384
Rejestracja: 11 lut 2008, 08:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Ilość godzin spędzonych na kortach.

Ja już gram jakieś 6 lat. Ale ile godzin to nie jestem w stanie podać :) NTRP? Myślę, że 4-4.5 jest.
Awatar użytkownika
piotrek106
Nowy
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 12 wrz 2010, 22:05

Re: Ilość godzin spędzonych na kortach.

Mam 14 lat, gram 5-6. Na korcie spędziłem około 1500h. NTRP 4.0-4.5.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Ilość godzin spędzonych na kortach.

piotrek106 pisze:Mam 14 lat, gram 5-6. Na korcie spędziłem około 1500h. NTRP 4.0-4.5.
Mógłbyś podać w jakich turniejach grałeś i osiągnięcia w nich?
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
daroos
Weteran
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Ilość godzin spędzonych na kortach.

Gary troszeczkę zazdrośniaczek jest :D
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Ilość godzin spędzonych na kortach.

daroos pisze:Gary troszeczkę zazdrośniaczek jest :D
Ani trochę, po prostu grywałem z zawodnikami DeSek z mniej więcej tego rocznika i jestem ciekaw jak ich osiągnięcia mają się do kolegi.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Ilość godzin spędzonych na kortach.

A nie pomyślałeś że w ogóle może nie grać w turniejach? Jednostkowe przypadki ale takie też bywają :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ilość godzin spędzonych na kortach.

Vivid pisze:A nie pomyślałeś że w ogóle może nie grać w turniejach? Jednostkowe przypadki ale takie też bywają :)
Vivid, przecież Gary nie jest w stanie inaczej pomyśleć o tenisie, jak nie punktowo, turniejowo :)
Obrazek Speed Graphene MP
wikjach
Nowy
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 29 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Kołaczyce

Re: Ilość godzin spędzonych na kortach.

Ja mam 11 lat w tenisa, gram od dzieciństwa, jestem w klubie tenisowym, NTRP 4.0 :wink:
Awatar użytkownika
daroos
Weteran
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Ilość godzin spędzonych na kortach.

wikjach pisze:Ja mam 11 lat w tenisa gram od dzieciństwa jestem w klubie tenisowym NTRP 4.0 :wink:
A teraz to już późna starość u schyłku życia? rotfl Wybacz, nie mogłem się powstrzymać :D (Wiem, że chodzi Ci o wiek około przedszkolny.)
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Ilość godzin spędzonych na kortach.

daroos pisze:A teraz to już późna starość u schyłku życia? rotfl
Idąc dalej, to ja już w zasadzie nie żyję ;)

Swoją drogą fajnie, że masz możliwość trenowania w klubie, ja to bym tak chciał.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Ilość godzin spędzonych na kortach.

wikjach pisze:Ja mam 11 lat w tenisa, gram od dzieciństwa, jestem w klubie tenisowym, NTRP 4.0 :wink:
Może i masz 11 lat ale w tym wieku zasady pisowni powinny być Ci znane, proszę je stosować. / Vivid
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
zNei
Orator
Orator
Posty: 547
Rejestracja: 26 gru 2010, 00:09
Lokalizacja: Barlinek
Kontakt: Strona WWW

Re: Ilość godzin spędzonych na kortach.

W sierpniu skończyłem 20 lat. W tenisa gram ok. 13-15 lat z drobnymi przerwami ;)

Wróć do „Gra rekreacyjna”