Awatar użytkownika
Hanna
Bywalec
Bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 6 cze 2010, 17:17
Lokalizacja: Bydgoszcz

Ilość godzin spędzonych na kortach.

Tematu raczej nie zauważyłam.(Jeśli był to nie bijcie xd) Ciekawi mnie ile godzin i lat spędzili forumowicze na kortach i na jaki poziom oceniają swoją grę w skali NTRP. No i można dodać swój wiek. :p
To jak, pochwalicie się?

Co do mnie to wiem, że gram 10 lat i mam 16 lat. Postaram się w przybliżeniu policzyć ile godzin zagrałam. A NTRP nie umiem u siebie ocenić.

Wyszło mi ponad 2200h. Nie za ciekawie.
Ostatnio zmieniony 29 lip 2010, 20:04 przez Hanna, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ilość godzin spędzonych na kortach.

Godzin to w tysiącach. Gram od sierpnia 1987 z trzyletnią przerwą (2000-2003). Mam lat 30. NTRP 5.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Ilość godzin spędzonych na kortach.

Mam na imię Szymon i mam 18 lat, jestem uzależniony od tenisa. To jest mój (chyba) szósty sezon z rakietą, zaczęło się niewinnie przez pierwsze 3 lata grałem niewiele (w sumie ~120h). Od czwartego do teraz około 100h/sezon. W sumie spędziłem <400h na korcie. NTRP? Myślę, że z 2,5 jest.
Ostatnio zmieniony 29 lip 2010, 20:42 przez wyczesany, łącznie zmieniany 2 razy.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Mechanik
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 160
Rejestracja: 16 lip 2008, 14:15
Lokalizacja: São Paulo/Łódź

Re: Ilość godzin spędzonych na kortach.

Mam 30 lat. 8 lat gry, z czego 6 tak bardziej poważnie. Myślę, że mam za sobą jakieś 1000-1200 godzin gry na korcie i przy ścianie. NTRP 5.0.
Andrew111
Bywalec
Bywalec
Posty: 96
Rejestracja: 26 lip 2008, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa

Re: Ilość godzin spędzonych na kortach.

Mechanik pisze:Mam 30 lat. 8 lat gry, z czego 6 tak bardziej poważnie. Myślę, że mam za sobą jakieś 1000-1200 godzin gry na korcie i przy ścianie. NTRP 5.0.
~8000 godzin.
NTRP ~5.0
Jedyną drogą rozwoju jest ciągłe podnoszenie poprzeczki. Jedyną miarą sukcesu jest wysiłek jaki włożyliśmy aby go osiągnąć...
Awatar użytkownika
WarriorsOfAden
Weteran
Weteran
Posty: 1795
Rejestracja: 31 lip 2009, 18:56
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Ilość godzin spędzonych na kortach.

Damian, lat 16, obecnie uczeń liceum, <120h na korcie, 1 sezon, bardzo spodobał mi się ten sport, stawiam go na równi z łyżwami, piłką nożną.
ObrazekOrganix 8
NTRP 3.0
"Whatever doesn't kill you, simply makes you stranger"

"Szaleństwo i długie piesze spacery to okno z najrozleglejszym widokiem na ludzką naturę"
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Ilość godzin spędzonych na kortach.

WarriorsOfAden pisze:...bardzo spodobał mi się ten sport, stawiam go na równi z ... piłką nożną.
No w moich ustach byłaby to obelga. rotfl
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Ilość godzin spędzonych na kortach.

Nie wiem ile godzin spędziłem na kortach ... Nigdy nie zabieram ze sobą na korty zegarka :wink:
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
WarriorsOfAden
Weteran
Weteran
Posty: 1795
Rejestracja: 31 lip 2009, 18:56
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Ilość godzin spędzonych na kortach.

PitS pisze:
WarriorsOfAden pisze:...bardzo spodobał mi się ten sport, stawiam go na równi z ... piłką nożną.
No w moich ustach byłaby to obelga. rotfl

Grać, a oglądać... dla mnie swego czasu zagrać w piłkę nożną na zrobionym na polu boisku z drewnianymi bramkami to była wielka frajda :wink:
ObrazekOrganix 8
NTRP 3.0
"Whatever doesn't kill you, simply makes you stranger"

"Szaleństwo i długie piesze spacery to okno z najrozleglejszym widokiem na ludzką naturę"
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Ilość godzin spędzonych na kortach.

Andrew111 pisze:
Mechanik pisze:Mam 30 lat. 8 lat gry, z czego 6 tak bardziej poważnie. Myślę, że mam za sobą jakieś 1000-1200 godzin gry na korcie i przy ścianie. NTRP 5.0.
~8000 godzin.
Mój dziadek miał taaaakie wąsy i taaaaaką szablę.

Mając 8000 godzin na korcie w wieku 30 trzeba być trenerem tenisa!

Inaczej zajęłoby to po jednej godzinie dziennie (codzień) odliczając tylko wielkie święta: 28,5 roku.

Albo przez owe 8 lat 25 godzin tygodniowo. Tyle to nie ćwiczył Kubot. rotfl
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Hanna
Bywalec
Bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 6 cze 2010, 17:17
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Ilość godzin spędzonych na kortach.

PitS pisze:
Andrew111 pisze:
Mechanik pisze:Mam 30 lat. 8 lat gry, z czego 6 tak bardziej poważnie. Myślę, że mam za sobą jakieś 1000-1200 godzin gry na korcie i przy ścianie. NTRP 5.0.
~8000 godzin.
Mój dziadek miał taaaakie wąsy i taaaaaką szablę.

Mając 8000 godzin na korcie w wieku 30 trzeba być trenerem tenisa!

Inaczej zajęłoby to po jednej godzinie dziennie (codzień) odliczając tylko wielkie święta: 28,5 roku.

Albo przez owe 8 lat 25 godzin tygodniowo. Tyle to nie ćwiczył Kubot. rotfl
Też mi się wydawało trochę dużo tych godzin.
Ale wg moich obliczeń (liczmy 300 dni w roku):
300dni x 8 lat = 2400 dni
Czyli około 3,3 godziny dziennie.
Jest to w sumie realne, ale nie zaczynając od 22 roku życia xd.
Dj Buhh
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 174
Rejestracja: 22 sie 2008, 01:14

Re: Ilość godzin spędzonych na kortach.

Andrew111 ma 17(?) lat i gra od co najmniej 10 :) Więc liczba godzin jak najbardziej możliwa :) To niecałe 3h dziennie, a trenując na otwartych często spędza się dwa treningi po 2h dziennie, a czasami więcej :)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Ilość godzin spędzonych na kortach.

Czas nauczyć się cytować... Andrew111 zacytował całą wypowiedź Mechanika. ...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Andrew111
Bywalec
Bywalec
Posty: 96
Rejestracja: 26 lip 2008, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa

Re: Ilość godzin spędzonych na kortach.

Gram od 7 roku życia. Pierwsze trzy lata to były 4 godziny w tygodniu.
W 10 roku życia grałem już około 3 godzin dziennie - dzień w dzień z wyjątkiem Bożego Narodzenia.
Od 13 roku życia spędzam na korcie całe dnie. Mam indywidualny tok nauczania, a tenisa mam około 4.5 godziny + około godzina dziennie ćwiczeń ogólnorozwojowych.
W te wakacje gram codziennie około 7 godzin - od rana do wieczora i dziękuję Bogu, że mam na to warunki (budżet).

PS: Moje obliczenia nie były strzałem na czuja, ale wnikliwym spojrzeniem na swoją przeszłość i podsumowaniem wszystkiego na windowsowym kalkulatorze.
NTRP ~5.0
Jedyną drogą rozwoju jest ciągłe podnoszenie poprzeczki. Jedyną miarą sukcesu jest wysiłek jaki włożyliśmy aby go osiągnąć...
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Ilość godzin spędzonych na kortach.

Andrew111 pisze:PS: Moje obliczenia nie były strzałem na czuja, ale wnikliwym spojrzeniem na swoją przeszłość i podsumowaniem wszystkiego na windowsowym kalkulatorze.
Może i tak ale ta sytuacja to Twoja wina, zacytowałeś CAŁĄ wypowiedź innego użytkownika forum w której jedyne co się pokrywa to NTRP.

Ani wiek, ani staż na korcie, ani ilość kortogodzin.

Więc cytowanie całej wypowiedzi było ...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Andrew111
Bywalec
Bywalec
Posty: 96
Rejestracja: 26 lip 2008, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa

Re: Ilość godzin spędzonych na kortach.

El Diablo pisze:
Andrew111 pisze:PS: Moje obliczenia nie były strzałem na czuja, ale wnikliwym spojrzeniem na swoją przeszłość i podsumowaniem wszystkiego na windowsowym kalkulatorze.
Może i tak ale ta sytuacja to Twoja wina, zacytowałeś CAŁĄ wypowiedź innego użytkownika forum w której jedyne co się pokrywa to NTRP.

Ani wiek, ani staż na korcie, ani ilość kortogodzin.

Więc cytowanie całej wypowiedzi było ...

Ukrytym sensem tego cytatu było to iż albo ja się nie doceniam w skali NTRP, albo inni zbyt przeceniają siebie.
NTRP ~5.0
Jedyną drogą rozwoju jest ciągłe podnoszenie poprzeczki. Jedyną miarą sukcesu jest wysiłek jaki włożyliśmy aby go osiągnąć...
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Ilość godzin spędzonych na kortach.

Andrew111 pisze:Ukrytym sensem tego cytatu było to iż albo ja się nie doceniam w skali NTRP, albo inni zbyt przeceniają siebie.
Sprzedaj tą technologię Amerykanom. Będą mogli rozstawić wojska pod samą Moskwą i nawet sam Władimir Władimirowicz ich nie dojrzy...

Umiejętności determinują NTRP do 5.5 potem to kwestia rankingu etc.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Ilość godzin spędzonych na kortach.

Andrew111 pisze: PS: Moje obliczenia nie były strzałem na czuja, ale wnikliwym spojrzeniem na swoją przeszłość i podsumowaniem wszystkiego na windowsowym kalkulatorze.
Fakt, zrozumiałem to dosłownie jak przytoczył ED, skoro zacytowana była cała wypowiedź. Ale to i tak imponująca ilość treningów. Znam chłopaków z pierwszej dyszki kadetów którzy grają turnieje Tennis Europe, a tyle nie są w stanie trenować.
Podziwiam, pewnie są za tym jakieś sukcesy? Ja bym był MP amatorów z taką dawką tenisa dziennie. O_O
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Andrew111
Bywalec
Bywalec
Posty: 96
Rejestracja: 26 lip 2008, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa

Re: Ilość godzin spędzonych na kortach.

El Diablo pisze:
Andrew111 pisze:Ukrytym sensem tego cytatu było to iż albo ja się nie doceniam w skali NTRP, albo inni zbyt przeceniają siebie.
Sprzedaj tą technologię Amerykanom. Będą mogli rozstawić wojska pod samą Moskwą i nawet sam Władimir Władimirowicz ich nie dojrzy...
Wolę pozostawić ją sobie na wyłączność, aby drażnić nieco agresywnie nastawionych do mnie ludzi...
PitS pisze:
Andrew111 pisze: PS: Moje obliczenia nie były strzałem na czuja, ale wnikliwym spojrzeniem na swoją przeszłość i podsumowaniem wszystkiego na windowsowym kalkulatorze.
Fakt, zrozumiałem to dosłownie jak przytoczył ED, skoro zacytowana była cała wypowiedź. Ale to i tak imponująca ilość treningów. Znam chłopaków z pierwszej dyszki kadetów którzy grają turnieje Tennis Europe, a tyle nie są w stanie trenować.
Podziwiam, pewnie są za tym jakieś sukcesy? Ja bym był MP amatorów z taką dawką tenisa dziennie. O_O
Sukcesy są - aktualny rok poświęcam w zupełności turniejom ITF, a PZT i ich OTK jak na razie odrzuciłem na bok :)
Chciałbym zostać na razie anonimowy, więc nie chcę "głębiej" infiltrować swoich osiągnięć, bo szybko straciłbym anonimowość.
PS: w Polsce nikt nie jest w stanie tyle trenować :) Dlatego siedzę większość roku poza granicami mej ojczyzny...
NTRP ~5.0
Jedyną drogą rozwoju jest ciągłe podnoszenie poprzeczki. Jedyną miarą sukcesu jest wysiłek jaki włożyliśmy aby go osiągnąć...
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Ilość godzin spędzonych na kortach.

Andrew111 pisze:Wolę pozostawić ją sobie na wyłączność, aby drażnić nieco agresywnie nastawionych do mnie ludzi...
Jeśli odnosisz się do mnie to ubolewam nad faktem iż Twoja wypowiedź była nieudolna, a właściwie nieudolnie zacytowałeś. Cytując całą wypowiedź powinieneś podać te wyraźne różnice pomimo których NTRP jest takie samo.
Andrew111 pisze:Chciałbym zostać na razie anonimowy, więc nie chcę "głębiej" infiltrować swoich osiągnięć, bo szybko straciłbym anonimowość.
Nikt tego od Ciebie nie oczekuje... szanujemy prywatność użytkowników.
Andrew111 pisze:PS: w Polsce nikt nie jest w stanie tyle trenować :) Dlatego siedzę cały rok poza granicami mej ojczyzny...
A mimo to wszystkie posty lecą z Polski. Supcio. :]
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Gra rekreacyjna”