Awatar użytkownika
Ania
Weteran
Weteran
Posty: 1343
Rejestracja: 19 cze 2012, 09:24
Lokalizacja: Szczecin

Re: Czy warto zaczynać od zera i trenować z partnerką?

Ja tak trochę nieśmiało tego dusiowego byłego starego bym pobroniła. Każdy ma prawo do swojego własnego hobby, ja nie wyobrażam sobie, aby kogoś do czegoś zmuszać jeśli widzę, że nie ma ochoty czy nie czuje się w danej dziedzinie dobrze. Nie lubię też jak mnie się do czegoś zmusza. Dobrze mieć partnera, z którym można podzielić się swoją pasją, ale równie dobrze jest mieć coś swojego, tylko dla siebie. Choć jak najbardziej jestem za taką inicjatywą, aby coś robić razem (właśnie najlepiej aktywnie) i tym sposobem spędzać produktywnie wspólnie czas. Ale nic na siłę. Nie to nie, zacytuję klasyka "A poszedł won!" rotfl :wink: .
Zodiakalna Panna w średnim wieku dostaje czasami kompletnego bzika. Zamyka się w domu z armią ścierek i już od rana biega po domu z chloraminą dezynfekując wszystko co się da. W końcu pada zatruta nadmierną ilością środków odkażających, co ratuje jej umęczoną rodzinę przed samobójstwem.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Czy warto zaczynać od zera i trenować z partnerką?

Ania pisze:Ja tak trochę nieśmiało tego dusiowego byłego starego bym pobroniła. Każdy ma prawo do swojego własnego hobby, ja nie wyobrażam sobie, aby kogoś do czegoś zmuszać jeśli widzę, że nie ma ochoty czy nie czuje się w danej dziedzinie dobrze. Nie lubię też jak mnie się do czegoś zmusza. Dobrze mieć partnera, z którym można podzielić się swoją pasją, ale równie dobrze jest mieć coś swojego, tylko dla siebie. Choć jak najbardziej jestem za taką inicjatywą, aby coś robić razem (właśnie najlepiej aktywnie) i tym sposobem spędzać produktywnie wspólnie czas. Ale nic na siłę. Nie to nie, zacytuję klasyka "A poszedł won!" rotfl :wink: .
Dokładnie, mnie zaczęło niepokoić kiedy moja żona zaczęła się interesować tenisem, generalnie spocony facet był zawsze fuuuuuu, przychodziła wprawdzie na moje mecze ligowe, ale w stanie kawalerskim to się nie liczy. :wink:
Tu nagle gdy okazało się, że moje zainteresowanie tenisem nie jest przejściowe, chciała się przyłączyć. Stać mnie było żeby zrobić "sprawdzam". Sama się poddała.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
dusia
Nowy
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 9 maja 2013, 18:05
Lokalizacja: Gd

Re: Czy warto zaczynać od zera i trenować z partnerką?

Ja mam robotę za biurkiem, więc jak już się z jednej, drugiej i trzeciej pracy wygrzebię, to mnie nosi. Ale jasne - przykład dość skrajny i celowo przedstawiony w żartobliwej formie, ot dla równowagi dla "Poszła won...!" :).
Różne temperamenty mają szansę się dogadać (no w końcu te przeciwieństwa ten teges...), ale przy wspólnym trenowaniu dobrze, aby oboje chciało tak samo bardzo. :) A przynajmniej razem chciało.
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Czy warto zaczynać od zera i trenować z partnerką?

Jest jeszcze jeden sposób na "wspólne" trenowanie/uprawianie jakiejś dyscypliny, z powodzeniem stosowałem to na nartach, z tenisem też się tak da. Jak miałem jeździć na nartach rodzinnie na urlopie, to po prostu wstawałem wcześniej, jechałem na dwie godziny się "upodlić" i wracałem po moje Panie, z którymi już na spokojnie woziłem się na jakiejś mniejszej górce, aż miały dosyć. Jak robiły przerwę, to znowu jeździłem sam i tak wszyscy byli zadowoleni.
Wspólnie trenując tenis, też można wydłużyć trening z trenerem, powiedzmy o pół godziny, tak żeby, osoba bardziej zaawansowana, miała okazję poćwiczyć więcej.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Czy warto zaczynać od zera i trenować z partnerką?

Dla zdrowia związkowego warto mieć coś swojego.
Poza tym kwestia intencji, nic z tego nie będzie jak motywem jest chęć "przypodobania" się partnerowi. Efekt raczej będzie odwrotny do zamiarów ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Czy warto zaczynać od zera i trenować z partnerką?

Vivid pisze:Dla zdrowia związkowego warto mieć coś swojego.
Poza tym kwestia intencji, nic z tego nie będzie jak motywem jest chęć "przypodobania" się partnerowi. Efekt raczej będzie odwrotny do zamiarów ...
Zgadzam się z Tobą w 100%, tak samo będzie jak motywem jest przypilnowanie drugiej strony.
:]
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Czy warto zaczynać od zera i trenować z partnerką?

PitS pisze:Zgadzam się z Tobą w 100%, tak samo będzie jak motywem jest przypilnowanie drugiej strony. :]
To też fakt, ale to jest dodatkowo lekko żałosne i źle wróży ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Padzonk
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 3 sie 2011, 22:50

Re: Czy warto zaczynać od zera i trenować z partnerką?

Sam zaczynałem grać pod okiem trenera z żoną. Nie było to nic wymuszonego bo oboje uwielbiamy tenis, więc postanowiliśmy poćwiczyć. Muszę przyznać że na początku nie robiło mi to różnicy podczas "statycznej gry". Później czułem pewien niedosyt jak musiałem uderzać co drugą piłkę. Strasznie wybijało mnie to z rytmu, po prostu się nudziłem czekając na piłkę.
Zwróciłbym ci uwagę na jeszcze jedną rzecz, której sam doświadczyłem dopiero jak sam zacząłem grać z trenerem. Dopóki grałem z żoną, trening 1h nie był żadnym problemem. Byłem lekko zdyszani ale nic więcej, jeszcze 1h bym chętnie łyknął. Gdy pierwszy raz poszedłem sam i grałem już na tyle dobrze, że dostawałem szybkie piłki to po 30 min. miałem dość. Dodam, że o swojej kondycji miałem nie najgorsze mniemanie.
Puenta. Jeżeli zaczynasz i będzie to powolna i statyczna gra to we dwójkę nie ma różnicy. Później to kwestia psychiki. Ja na piłkę nie lubię czekać :).
NTRP 2.5
Dunlop Aerogel 4D 500 Tour

Wróć do „Gra rekreacyjna”