Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Podsumowanie sezonu 2012 - plany na sezon 2013

daroos pisze:
wyczesany pisze:
hokej pisze:Pierwszy rok gry za mną.
O_O W życiu bym nie powiedział, że grasz tak krótko.
Ja również jestem w szoku bo gdy w maju odbijaliśmy luźno w sumie ze 30 minut na otwartym korcie to miałem wrażenie, że grasz o wiele dłużej O_O Piłka szła w sumie aż miło i rzadko kiedy popełniałeś jakiś błąd w siatkę lub wyrzucałeś poza kort. Chyba nas tutaj trochę bujasz :) Jednak, jeśli to prawda to duży szacuneczek zatem :wink:
Hokej miał na myśli to, że spędził na korcie około 365 dni. Już nie chcę nawet myśleć, po ile godzin dziennie. :D
Bo jeśli chodzi mu o rok w sensie ogólnym, to talent pierwsza woda. Serio, w życiu bym nie przypuszczał. :::gd:::
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
dwn
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 317
Rejestracja: 7 lip 2006, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podsumowanie sezonu 2012 - plany na sezon 2013

Moja "kariera" tenisowa trwa już 13-ty miesiąc. Rozbijała się jednak w czasie a dokładnie:
2006 - 2 miesięce
2007 - 3 miesięce
2008 - 3 miesiące
2012 - 5 miesięcy i nadal trwa :D
Niewątpliwym sukcesem jest powrót po latach przerwy oraz bardzo regularne granie w tym roku. Od czerwca spędziłem na kortach już niespełna 70h czyli chyba ze dwa razy tyle co przez poprzednie 3 lata. Sukcesów cała masa :) Większość sparingów wygranych, w turniejach z każdym następnym coraz lepsza gra. Kilka ciekawych doświadczeń z zawodnikami o klasę lepszymi gdzie uczę się grać bezkompromisowo ( zbieram solidny łomot). W ramach jeszcze większego rozwoju mojej gry podjąłem rywalizację w lidze tenisowej.
Największa bolączka to poruszanie się po korcie ale obawiam się, że tego poprawić się nie da.
Plany na przyszlość to od sezonu letniego podjąć rywalizację w GPW najniższej kategorii :D
NTRP 4.0 - technika
NTRP 2.0 - kondycja
Więcej sprzętu niż talentu...

Moje boje....
https://www.youtube.com/watch?v=tNm9cvNEsU0
https://www.youtube.com/watch?v=pIzwEe-PSdI
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podsumowanie sezonu 2012 - plany na sezon 2013

A ja chciałbym przestać cofać się w rozwoju...
Awatar użytkownika
radical.pl
Orator
Orator
Posty: 688
Rejestracja: 12 mar 2006, 19:23
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Podsumowanie sezonu 2012 - plany na sezon 2013

Początek mojej gry w tenisa to dzień 15 kwietnia 1986 roku gdy po badaniach lekarskich stwierdzających zdolność do uprawiania sportu ( tak w dawnych czasach panował na niektórych odcinkach porządek) zapisałem się do MKT Bolesławiec.

...ten sezon to gra od połowy sierpnia do dziś, regularna 3, 4 razy w tygodniu i całkiem niezła jak na mnie forma. W niedzielę odbędzie się pierwszy turniej w Rosenhofie w Goerlitz, zajefajny cykl turniejów halowych. Mam zamiar wziąć udział, dam znać jak poszło, sezon zakończę 31 grudnia więc na podsumowanie jeszcze przyjdzie czas.
Ważne żeby zostało tutaj coś z tego czym żyliśmy..

http://www.road-racing.pl
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Podsumowanie sezonu 2012 - plany na sezon 2013

radical.pl pisze:Początek mojej gry w tenisa to dzień 15 kwietnia 1986 roku.
No to jesteś ode mnie tenisowo "starszy" o jakieś 3 miesiące. :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
radical.pl
Orator
Orator
Posty: 688
Rejestracja: 12 mar 2006, 19:23
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Podsumowanie sezonu 2012 - plany na sezon 2013

A w stażu na forum o jakieś 5 miesięcy ;-).
Ważne żeby zostało tutaj coś z tego czym żyliśmy..

http://www.road-racing.pl
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podsumowanie sezonu 2012 - plany na sezon 2013

Vivid pisze:
radical.pl pisze:Początek mojej gry w tenisa to dzień 15 kwietnia 1986 roku.
No to jesteś ode mnie tenisowo "starszy" o jakieś 3 miesiące :)
Ja zacząłem chyba w maju 2006. Miałem już po trzech dychach i dawno zapomniałem co to jest kondycja :).

Sezon 2012 jeszcze nie jest zakończony. Nie chcę go podsumowywać. Staram się go jeszcze obronić.

Do tej pory jednak:
- bardzo mało gry w porównaniu do lat poprzednich (w tym mało lekcji z instruktorem)
- dużo kontuzji, które skutecznie ograniczyły grę
- konsekwencją jest słaba i nierówna forma

ALE: od tej pory będzie tylko lepiej! :)
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Podsumowanie sezonu 2012 - plany na sezon 2013

Głupio tak, bo wychodzę na mitomana :] , ale po prawdzie, to w 1999r pierwszy raz miałem rakietę w ręku, dosłownie parę razy byłem na korcie z kolegą-graczem i jedyne, co z tego pamiętam, to fakt, że oburęcznego BH nie mogłem dostrzelić nawet do kara rotfl , uraz mi został do dzisiaj, męczę 1HBH.
A w sierpniu 2011r moje dziecię, przy okazji imprezy, odbiło parę razy kuleczkę z gąbki plastikową packą, spodobało mu się, więc poszliśmy do klubu się pobawić. Jak dziecię gania, to i tato wziął nabyte 13 lat temu packi (ja tak mam, jak się za jakiś sport biorę, to pierwsze co, to kupuję sprzęt, nie bijcie :] ), coby się nie nudzić, połknął bakcyla i tam mu zostało.
Uff, ale ekshibicjonizm uprawiam, a Wy nie chwalcie, bo i nie ma za co na razie, poza tym gra na punkty jest dla mnie w dalszym ciągu czarną magią :dvl(: .
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Podsumowanie sezonu 2012 - plany na sezon 2013

Pierwszy pełny sezon letni na cegle za mną.

W 2 (słabych) ligach zająłem I miejsce, w jednej skasowałem puchar i uścisk dłoni prezesa, a w drugiej stanie się to w sobotę.

W trzeciej, mocniejszej lidze wygrałem tylko jeden mecz na 4 rozegrane (taka dziadowska liga), przy czym 2 porażki z byłymi zawodnikami, więc nie mam kaca.

Turniejowo byłem i jestem d... i tego nie zmieniłem, ale jak się gra na TF i niewiele więcej, to szans na zbudowanie doświadczenia nie ma. Ponieważ mam problem organizacyjny, to starty w turniejach odpuszczam co do zasady i koncentruję się na ligach.

Pozytywy:
1) otrzaskanie się, doświadczenie, a co za tym idzie, większa pewność siebie i spokój (nawet jak trafiam na lepszego),
2) lepszy serwis, mniej wystawek z drugiego i prawie całkowita eliminacja podwójnych,
3) poprawa powtarzalności FH i BH,
4) pierwsze doświadczenia deblowe.

Negatywy:
1) brak uderzenia kończącego,
2) niewystarczająca powtarzalność uderzeń,
3) słabiutki wolej,
4) i jednak niecierpliwość, która kosztowała mnie w tym sezonie 2 przegrane ...

Zimą będę grał w I lidze w Arenie, czyli w całkiem dobrym towarzystwie. Jestem tam najmłodszy stażem, dwa sezony temu popłynąłem, ale trochę się otrzaskałem i nie zamierzam tym razem oddać pola bez walki.

Będę też grał w jeszcze jednej lidze, ale póki co, nie zdecydowałem się w jakiej (zależy od tego, jak mi pójdą kwalifikacje, wolę grać w lepszej, nawet za cenę batów).
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Podsumowanie sezonu 2012 - plany na sezon 2013

hokej pisze:Ja tak mam, jak się za jakiś sport biorę, to pierwsze co, to kupuję sprzęt, nie bijcie :]
Powinieneś wiedzieć, że prawie wszyscy tutaj dobrze Cię rozumieją. :D
hokej pisze:a Wy nie chwalcie, bo i nie ma za co na razie, poza tym gra na punkty jest dla mnie w dalszym ciągu czarną magią :dvl(: .
Ja muszę, bo jeśli się nie rozleniwisz to w TFowym rewanżu wynik może być odwrotny. ;)
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Podsumowanie sezonu 2012 - plany na sezon 2013

hokej pisze:Głupio tak, bo wychodzę na mitomana :]
Wydaje Ci się. ;) Takich prawdziwych to tu dość skutecznie pacyfikujemy. :twisted:
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
lion_dragon
Weteran
Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 21 lut 2010, 11:02

Re: Podsumowanie sezonu 2012 - plany na sezon 2013

Moim planem na rok 2012 był powrót po wielomiesięcznej kontuzji i uczestnictwo w jak największej ilości turniejów tenisa ziemnego. Oceniam wykonanie planu na około 80%. Po całkowicie tragicznym roku 2011, w tym udało mi się całkiem sprawnie przeprowadzić proces rehabilitacji połączony ze stopniowym wchodzeniem na coraz wyższy poziom tenisowy.

Zagrałem na przestrzeni roku w 11 turniejach singlowych (rozegrałem 40 spotkań trwających w sumie 75 godzin, co daje średnio 112,5 minuty na jedną grę turniejową). Jeden turniej wygrałem (Wrocław KKT), zaliczyłem 5 finałów (Mistrzostwa Jastrzębia, Olsztyn, Eurobuild, OMW, Olimpijski Club hala) oraz dwa półfinały (Kielce Kolporter oraz Brzeg).
W pozostałych trzech zaliczyłem wylot w 1 i 2 rundzie oraz ćwierćfinale.

W debla wystartowałem trzykrotnie, z czego dwa razy zatryumfowaliśmy wspólnie z Krzyśkiem (Nysa oraz Olimpijski Club) oraz raz przegraliśmy w półfinale (Oława). W trakcie tych turniejów rozegrałem 13 spotkań trwających w sumie 18 godzin, co daje średnio 83 minuty na spotkanie.

Rozegrałem około 25 spotkań ligowych, z czego zaliczyłem 5 porażek oraz uczestniczyłem w około 15-stu półtoragodzinnych treningach. Przytrafiło mi się także kilka spotkań towarzyskich.

W tym roku miałem plan, żeby poprawić swój oburęczny backhand po linii, żeby mieć możliwość wykorzystywania większej ilości rozwiązań taktycznych. Odrobinę pracowałem nad poprawą prowadzenia gry (w tym czuję się znacznie gorzej niż w obronie i kontrataku), dojściem do siatki oraz serwisem. Ogólnie poprawiając niektóre z tych elementów zobaczyłem, ile jeszcze jest rezerw i ilu rzeczy jeszcze nie potrafię zagrać w sposób mnie zadowalający…

W przyszłym roku chciałbym skoncentrować się nad ciągłym poprawianiem swojej taktyki – szybsze czytanie gry przeciwnika i szukanie wśród swojego arsenału uderzeń, czy też raczej ich kombinacji, które sprawiałyby mu trudność. Zresztą taka jest też moja filozofia gry w tenisa – zagrywać generalnie najbardziej niewygodną dla przeciwnika piłkę i od czasu do czasu mieszać te uderzenia z relatywnie łatwymi zachęcającymi do ataku.

Jedyne czego nie chciałbym zmieniać w stosunku do roku 2012 to czerpanie radości z gry :). Tenis budzi we mnie ogromnie pozytywne emocje i chciałbym, żeby tak już po prostu zostało – uwielbiam rywalizację ze swoimi słabościami, warunkami zewnętrznymi oraz przeciwnikami na korcie. Po prostu uwielbiam atmosferę turniejową :). Nic dodać, nic ująć :).

Uczestnictwo w turnieju jest dla mnie jak nagroda po ciężkich treningach i szansa na sprawdzenie się, co po prostu uwielbiam :).

Wróć do „Gra rekreacyjna”