TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Inna dyscyplina sportu jako zamiennik dla tenisa?

Cześć,
piszę trochę w nietypowej sprawie. Moje pytanie odnosi się do tego, jaki sport w razie niemożności gry w tenisa jest najlepszy dla tenisistów-amatorów?

Tak mnie wzięło, bo chociaż z kondycją nie mam już problemów, to jak po długiej przerwie zagrałem w piłkę, to dosłownie po dwóch przebiegnięciach długości hali ledwo żyłem. Za drugim razem było już lepiej, ale ten pierwszy raz był dla mnie sporym zaskoczeniem.

Na forum było już, że taki basen za dobry dla tenisistów nie jest, tak samo jak mało co daje jazda rowerem. O takie odniesienia mi chodzi :)

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Inna dyscyplina sportu jako zamiennik dla tenisa?

Hokej .... ewentualnie sama jazda na łyżwach.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Inna dyscyplina sportu jako zamiennik dla tenisa?

Narty. Dla zawodników stosowany jako sport uzupełniający.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Inna dyscyplina sportu jako zamiennik dla tenisa?

Vivid pisze:Narty. Dla zawodników stosowany jako sport uzupełniający.
Ale chyba biegówki.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
WarriorsOfAden
Weteran
Weteran
Posty: 1795
Rejestracja: 31 lip 2009, 18:56
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Inna dyscyplina sportu jako zamiennik dla tenisa?

Czemu akurat łyżwy?
ObrazekOrganix 8
NTRP 3.0
"Whatever doesn't kill you, simply makes you stranger"

"Szaleństwo i długie piesze spacery to okno z najrozleglejszym widokiem na ludzką naturę"
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Inna dyscyplina sportu jako zamiennik dla tenisa?

WarriorsOfAden pisze:Czemu akurat łyżwy?
Dynamiczny wysiłek na krótkim dystansie z nagłą zmianą kierunku i znowu dynamika oparta o nogi, przy tym balans całego ciała.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
lion_dragon
Weteran
Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 21 lut 2010, 11:02

Re: Inna dyscyplina sportu jako zamiennik dla tenisa?

Mimo, że sam nie przepadam za tym sportem to polecam squash'a jako zamiennik. Bardzo dynamiczna gra - w stosunkowo krótkim czasie wyrobi znakomitą kondycję. Wysiłek biegowy oparty o interwały daje niesamowite efekty w tej dziedzinie.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Inna dyscyplina sportu jako zamiennik dla tenisa?

ppeter pisze:
WarriorsOfAden pisze:Czemu akurat łyżwy?
Dynamiczny wysiłek na krótkim dystansie z nagłą zmianą kierunku i znowu dynamika oparta o nogi, przy tym balans całego ciała.
Dokładnie, dużo dynamiki, dużo pracy na nogach, dużo łapania równowagi.
Za pierwszym razem gwarantuję 3 dniowe zakwasy.

Squash nie jest dla każdego, nie wszędzie są klatki (w Kielcach nie ma ani jednej, że o Opocznie nie wspomnę) a mróz jest wszędzie. :wink:
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Inna dyscyplina sportu jako zamiennik dla tenisa?

lion_dragon pisze:Mimo, że sam nie przepadam za tym sportem to polecam squash'a jako zamiennik. Bardzo dynamiczna gra - w stosunkowo krótkim czasie wyrobi znakomitą kondycję. Wysiłek biegowy oparty o interwały daje niesamowite efekty w tej dziedzinie.
Zupełnie się nie zgadzam. Grałem kiedyś często w squasha, nawet z trenerem. Technika uderzeń squasha i praca nóg są na tyle różne od tenisowych, że mogą rozregulować wszystko w tenisie.

Osobiście sugerowałbym jednak interwałowe bieganie :).
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Inna dyscyplina sportu jako zamiennik dla tenisa?

Witam,

Pytanie bardzo interesujące, zwłaszcza, iż w czasie swojej kontuzji i niepewności co do mojego powrotu do tenisa, często sobie je zadawałem. Jeżeli więc kończymy swoją przygodę z tenisem i chcemy uprawiać dyscyplinę, która jest zdrowa to na pewno taką jest pływanie, co do tego nie ma wątpliwości. Liczba basenów stale rośnie, zatem z dostępnością nie ma problemów. Jazda na rowerze również jest OK, ale tutaj raczej nie ma co liczyć na jakąś poprawę kondycji, chyba, że ktoś jeździ po 80 km dziennie. Sporty zimowe jak np. narciarstwo biegowe. Hokej jest dyscypliną wibitnie kontaktową i kontuzjogenną. Sama jazda nałyżwach jest w porządku.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Inna dyscyplina sportu jako zamiennik dla tenisa?

TadX proponuję Ci przyjechać pod PKiN... wejdziesz powiesz, że chcesz dostać się na taras widokowy, a zamiast do jednej z wielu wind, to powiesz, Dziękuję, pobiegnę schodami :).
Kilka takich wycieczek i kondycja murowana :).
Obrazek Speed Graphene MP
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Inna dyscyplina sportu jako zamiennik dla tenisa?

Dzięki za odzew :)

Teraz po piątkowej piłce mam naciągnięty mięsień uda i coś ze stopą. Kaleczyłem ten sport (dwie zmarnowane setki) oraz skaleczyłem siebie. Udo sobie załatwiłem sam, bo nie rozgrzany zacząłem trzaskać z dystansu, a w stopę mi Kolega wjechał.
basic pisze:TadX proponuję Ci przyjechać pod PKiN... wejdziesz powiesz, że chcesz dostać się na taras widokowy, a zamiast do jednej z wielu wind, to powiesz, Dziękuję, pobiegnę schodami :).
Kilka takich wycieczek i kondycja murowana :).
Tutaj muszę przyznać, że pomysł super dobry. Czytałem o treningu i to, o czym piszesz, bardzo polecają. Nie winda, a nóżkami po schodach do domku :). Można też związać sobie nogi i wskakiwać na schody.

Ze squashem to bym nie ryzykował, bo faktycznie można sobie rozwalić schematy tenisowe. Mnie jakoś do tego i tak nie ciągnie.
Awatar użytkownika
buka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: 21 lut 2011, 10:25

Re: Inna dyscyplina sportu jako zamiennik dla tenisa?

Pozwolę sobie polecić:

- windsurfing :::cldno9:::
- taniec :!party!:
... i jogę ;-)
obecne NTRP 2.7264 --> planowane NTRP 3.1415
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Inna dyscyplina sportu jako zamiennik dla tenisa?

buka pisze:Pozwolę sobie polecić:

- windsurfing :::cldno9:::
- taniec :!party!:
... i jogę ;-)
Z windsurfingiem jak z narciarstwem alpejskim, inny charakter ruchu i jako, że ileś tam lat jeżdżę na nartach, to poza wzrostem ogólnej sprawności i balansu, to widzę więcej negatywów niż pozytywów.
Pozostałe, czemu nie :D.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Inna dyscyplina sportu jako zamiennik dla tenisa?

buka pisze:- taniec :!party!:
... i jogę ;-)
Taniec - wymóg pracy nogami, koordynacja, praca środkiem ciężkości to tylko plus dla tenisistów :).
Joga - rozciąganie się jest wręcz wskazane, ostatnio na forum umieszczony został nawet poradnik do tego :).
Awatar użytkownika
buka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: 21 lut 2011, 10:25

Re: Inna dyscyplina sportu jako zamiennik dla tenisa?

TadX pisze:
buka pisze:- taniec :!party!:
... i jogę ;-)
Taniec - wymóg pracy nogami, koordynacja, praca środkiem ciężkości to tylko plus dla tenisistów :).
... A dokładniej całym ciałem + ładna sylwetka i lekkość (gracja) poruszania się nie tylko na korcie ;-).
TadX pisze:
buka pisze:Joga - rozciąganie się jest wręcz wskazane, ostatnio na forum umieszczony został nawet poradnik do tego :).
...A dodatkowo praca z oddechem oraz wzmacnianie mięśni głębokich.
obecne NTRP 2.7264 --> planowane NTRP 3.1415
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Inna dyscyplina sportu jako zamiennik dla tenisa?

buka pisze:Pozwolę sobie polecić:
- windsurfing :::cldno9:::
- taniec :!party!:
... i jogę ;-)
I tak nieźle, mogła polecić gotowanie, zmywanie i sprzątanie :P.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Inna dyscyplina sportu jako zamiennik dla tenisa?

buka pisze:
TadX pisze:
buka pisze:- taniec :!party!:
... i jogę ;-)
Taniec - wymóg pracy nogami, koordynacja, praca środkiem ciężkości to tylko plus dla tenisistów :).
... A dokładniej całym ciałem + ładna sylwetka i lekkość (gracja) poruszania się nie tylko na korcie ;-). .
Taaaa mi lata treningów nie wyszło na dobre bo mięśnie i ścięgna przyzwyczają się do innego stylu ruchu, innego przebiegu... no i przy tenisie było bęc z kolanem :/ ... ale już jest ok :).
buka pisze:
TadX pisze:Joga - rozciąganie się jest wręcz wskazane, ostatnio na forum umieszczony został nawet poradnik do tego :).
..A dodatkowo praca z oddechem oraz wzmacnianie mięśni głębokich.
Ja to chyba powinienem zacząć ze względu na moją oazę spokoju :twisted: rotfl.
Obrazek Speed Graphene MP
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Inna dyscyplina sportu jako zamiennik dla tenisa?

Joga i basic - rotfl rotfl :::XD::: :::XD::: :twisted: !!!
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Inna dyscyplina sportu jako zamiennik dla tenisa?

Ja w sumie nie rozumiem tematu ...

Jak się chce podnieść kondycję w tenisa to najlepiej ... grać jeszcze więcej w tenisa :D.
A pozostałe kto co lubi jak ma za dużo czasu wolnego.

Ja lubię pingponga, pływanie, narty, windsurfing, piłkę nożną, łyżwy, koszykówkę, siatkówkę, no ale jakoś bym się czasowo nie wyrobił i zaniedbał tenisa.

Jogi nie próbowałem -> jak się chcę wyciszyć to idę spać. Bardziej to dla babeczek chyba i dla singli co chcą znaleźć sobie elastyczną dziewczynę :P.

Wróć do „Inne sporty”