Awatar użytkownika
Elf
Senior
Senior
Posty: 2508
Rejestracja: 20 kwie 2012, 14:57
Lokalizacja: Sercem na Podlasiu

Re: Piłka ręczna

11 na 16 zawodników jest z Chorwacji, innych krajów byłej Jugosławii, Hiszpanii itp.
Co ciekawe, ponoć nie można zostać obywatelem Kataru, więc federacja piłki ręcznej nie powinna do tego dopuścić, ale za $$ przecież można dużo. ;)
"Elfy są urocze. Rzucają urok. Elfy są czarowne. Splatają czary. Ich uroda powala. Strzałą. Kłopot ze słowami polega na tym, że ich znaczenie może się wić jak wąż. A jeśli ktoś chce znaleźć węże, powinien ich szukać za słowami, które zmieniły swój sens. Nikt nigdy nie powiedział, że elfy są miłe. Elfy są złe."
Awatar użytkownika
golp
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 252
Rejestracja: 29 paź 2012, 15:31
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt: Strona WWW

Re: Piłka ręczna

Nie ma ostatnimi laty bardziej stresującej rozrywki od kibicowania naszym niesamowitym piłkarzom ręcznym na mistrzowskich imprezach. Kolejny stan zawałowy w piątkowym półfinale jest już niemal pewny.

Ciepła meliska zamiast zimnego piwska i.. do boju Polska! :!PL!:
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Piłka ręczna

Obawiam się że w piątkowym finale najwięcej do powiedzenia bedą mieli niestety sędziowie. :(
Obrazek
_____
boro
Orator
Orator
Posty: 582
Rejestracja: 13 wrz 2012, 14:05

Re: Piłka ręczna

htb pisze:Obawiam się że w piątkowym finale najwięcej do powiedzenia bedą mieli niestety sędziowie :(
Nie zapeszaj, sen niech trwa. :)
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Piłka ręczna

Najważniejsze to wyjść skoncentrowanym, bez lekceważenia rywali.
Niemcy nie potrafili, ale ich mi nie żal, sami wydrukowali swój udział, zginęli, jeśli im wierzyć, od własnej broni.
Mało znaczymy jako federacja, mniej niż Niemcy. :( Musimy liczyć na siebie.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka ręczna

Chyba dobrze, że nie mogłem oglądać meczu bo pikawa by nie wytrzymała. Oj Panowie szacunek i wielkie Brawa :::gd::: :::gd::: .

Jak usłyszałem, że Katar wygrał z Niemcami, to od razu pomyślałem, że sędziowie i obywatelstwa robią swoje. :tired:
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Piłka ręczna

Basic pisze:Chyba dobrze, że nie mogłem oglądać meczu bo pikawa by nie wytrzymała. Oj Panowie szacunek i wielkie Brawa :::gd::: :::gd::: .

Jak usłyszałem, że Katar wygrał z Niemcami, to od razu pomyślałem, że sędziowie i obywatelstwa robią swoje. :tired:
Gdy Vive ściągnęło Cupica, mając oprócz Mariusza Jurasika innego wybitnego skrzydłowego na tę pozycję, dla Mariusza zabrakło miejsca.
Dostał wtedy lukratywny kontrakt w Katarze przewyższający nawet to co miał w Vive. Zaproponowano mu zmianę obywatelstwa jak pamiętam, teraz wiemy pod jakim kątem były te przynęty. Odmówił więc mógł wrócić.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
boro
Orator
Orator
Posty: 582
Rejestracja: 13 wrz 2012, 14:05

Re: Piłka ręczna

Kto by pomyślał, przed mistrzostwami mało kto przewidywał, że znajdziemy się w strefie medalowej, a tu masz, mamy szansę nawet na finał. :::gd:::
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Piłka ręczna

boro pisze:Kto by pomyślał, przed mistrzostwami mało kto przewidywał, że znajdziemy się w strefie medalowej, a tu masz, mamy szansę nawet na finał. :::gd:::
Ale tu było dokładnie to o czym pisałem, piłka zaczęła szybciej chodzić, zwiększyła się dynamika akcji w ataku pozycyjnym a i trener wreszcie coś wymyślił - czyli w bardzo dobrym momencie zagrali na dwa koła, co kompletnie zaskoczyło Chorwatów.
Bardzo się bałem sędziów i brutalności przeciwnika, ale poza incydentem z Igorem Vori na szczęście nic więcej się raczej nie działo, sędziowie poza momentem 2x 2 minuty dla PL też nie popełniali błędów.
Za to ciekawostka - widać było w oczach Chorwatów bezradność, takie nie przerażenie, ale zniechęcenie, za to u naszych od początku kapitalny duch bojowy. Świetnie to wyglądało.
Co do Kataru to nie mam zdania, nie obstawiam już niczego, bo przed meczem z Chorwacją obstawiałem że nas dychą pogonią.
Podsumowując: w moim odczuciu to nasz największy dotychczasowy sukces w historii, dlatego, że to Chorwacja, dlatego, że to nie jest nasza najlepsza drużyna (były o niebo lepsze) no i ze skromnymi nadziejami na jeszcze jedną wygraną...
A o Kasie już nawet nie wiem co napisać. :-D
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
Elf
Senior
Senior
Posty: 2508
Rejestracja: 20 kwie 2012, 14:57
Lokalizacja: Sercem na Podlasiu

Re: Piłka ręczna

Bo to było za oko Karola Bieleckiego. ;)
"Elfy są urocze. Rzucają urok. Elfy są czarowne. Splatają czary. Ich uroda powala. Strzałą. Kłopot ze słowami polega na tym, że ich znaczenie może się wić jak wąż. A jeśli ktoś chce znaleźć węże, powinien ich szukać za słowami, które zmieniły swój sens. Nikt nigdy nie powiedział, że elfy są miłe. Elfy są złe."
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka ręczna

Jacek iREM pisze:Ale tu było dokładnie to o czym pisałem, piłka zaczęła szybciej chodzić, zwiększyła się dynamika akcji w ataku pozycyjnym a i trener wreszcie coś wymyślił - czyli w bardzo dobrym momencie zagrali na dwa koła, co kompletnie zaskoczyło Chorwatów.
Ale też nie było głupich strat piłki w takich ilościach jak w poprzednich meczach. Chociaż muszę powiedzieć, że jak w drugiej połowie odskoczyli nam na 3 bramki to myślałem, że już pozamiatane. :(
Jacek iREM pisze:Bardzo się bałem sędziów i brutalności przeciwnika
Ale kilka razy sędziowie się nie popisali, zapominając np. o grze pasywnej u Chorwatów. :) Z Katarem moim zdaniem może być ciężko. Teoretycznie gospodarze już prawie medal mają, ale kasy w imprezę włożyli dużo więc mogą być naciski żeby jak najdalej doszli. :(
Obrazek
_____
boro
Orator
Orator
Posty: 582
Rejestracja: 13 wrz 2012, 14:05

Re: Piłka ręczna

Żeby nie było wątpliwości, musimy od samego początku odskoczyć na 3, 4 bramki, tylko czy przy naszej dużej ilości strat będzie to możliwe do zrealizowania :wink: , gra na styku może spowodować, iż sędziowie będą mogli w łatwy sposób " pomóc " Katarczykom. Mam nadzieję, że cały nasz team rozumie to doskonale i koncentracji od początku spotkania nam nie zabraknie, bo szansa na finał jest wyjątkowa.
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Piłka ręczna

A o której w ogóle dzisiaj gramy o 16:30 czy o 19?
Obrazek
_____
boro
Orator
Orator
Posty: 582
Rejestracja: 13 wrz 2012, 14:05

Re: Piłka ręczna

htb pisze:A o której w ogóle dzisiaj gramy o 16:30 czy o 19?
O 16.30, później o 19.00 drugi półfinał Hiszpania - Francja.
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Piłka ręczna

Wolałbym odwrotną kolejność . Mam nadzieję że dam radę dotrzeć na czas.
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
golp
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 252
Rejestracja: 29 paź 2012, 15:31
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt: Strona WWW

Re: Piłka ręczna

W ćwierćfinale Niemcy nie zdążyli jeszcze dobrze się rozgrzać a już wyglądali na skazanych na przegraną, kto wie czy to nie była forma dobrze opłaconego "rewanżu" za przyznanie im dzikiej karty. Sędziowie nie przepchną katarskich najemników do finału jeśli im na to nie pozwolimy solidną grą i pełną koncentracją od początku spotkania, półfinał to będzie zupełnie inny mecz. Nasi to wygrają bo po raz kolejny zostawią całe zdrowie i waleczne serducha na boisku.

Dajecie maksaaaaaaaa! :!PL!:
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Piłka ręczna

Tu wystarczy solidność i poważne potraktowanie przeciwnika. Każdy kto grał w piłkę ręczną wie jak duże pole manewru ma sędzia. Sam też dowiedziałem się na akademickich MP grając 3 na 6 rywali pod koniec gry z gospodarzem. :D
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
boro
Orator
Orator
Posty: 582
Rejestracja: 13 wrz 2012, 14:05

Re: Piłka ręczna

PitS pisze:Tu wystarczy solidność i poważne potraktowanie przeciwnika. Każdy kto grał w piłkę ręczną wie jak duże pole manewru ma sędzia. Sam też dowiedziałem się na akademickich MP grając 3 na 6 rywali pod koniec gry z gospodarzem. :D
To prawda, Katarczycy już wybrali parę sędziowską ...to Serbowie, a jak (:] będą sędziowali kilku swoim, delegatem będzie Macedończyk. :::bd:: To będzie mecz Polska - Bałkany, jak wygramy będzie smakowało podwójnie. :D
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Piłka ręczna

A miłość serbsko-chorwacka? Nie klaskali nam jak ogrywaliśmy odwiecznego rywala? No tak, to było przedwczoraj. rotfl
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka ręczna

Fajny tekst słyszałem w radiu, mecz Polska-Katar będzie opóźniony o 30min. Powód... każdy z zawodników ma usłyszeć hymn narodowy rotfl .
Oj będzie ciężko ciężko z sędziami. Pozostaje mieć nadzieję, że może różnice narodowe spowodują jakieś zgrzyty w kadrze Petrokataru.
Obrazek Speed Graphene MP

Wróć do „Inne sporty”