Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka ręczna

Pomyliłem godziny meczów. :( Ale widzę, że nasi dbają o zdrowie swoich kibiców. :) W końcu wygrać kilkoma bramkami to każdy potrafi. A jedną w końcówce i to regularnie to tylko nasi. rotfl
Układ w tabeli też chyba nie wygląda źle - po wczorajszym meczu Danii z Niemcami, którzy moim zdaniem dali wczoraj ciała w końcówce. :( Mieli chyba ponad 30 sekund na rozegranie akcji a za wszelką cenę chcieli to skończyć od razu rzutem. :(
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
golp
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 252
Rejestracja: 29 paź 2012, 15:31
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt: Strona WWW

Re: Piłka ręczna

Oby bez horroru dzisiaj bo pikawa mi nie wytrzyma, Szwedzi są jak najbardziej do ogrania. Ognia! :!:brv_cmn:!:
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Piłka ręczna

Ale serducho do walki. Gratulacje dla wojowników.
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
boro
Orator
Orator
Posty: 582
Rejestracja: 13 wrz 2012, 14:05

Re: Piłka ręczna

Brawo, brawo, brawo, dużo, za dużo strat,ale obrona na najwyższym poziomie, Szwedzi nie pograli w drugiej połowie w ataku, nerwy były prawie do końca :) , teraz Chorwacja, na papierze dużo lepsza ...ale...dopóki piłka w grze. :wink:
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Piłka ręczna

boro pisze:Brawo, brawo, brawo, dużo, za dużo strat,ale obrona na najwyższym poziomie, Szwedzi nie pograli w drugiej połowie w ataku, nerwy były prawie do końca :) , teraz Chorwacja, na papierze dużo lepsza ...ale...dopóki piłka w grze. :wink:
Niestety tu jedne z najlepszych skrzydeł na świecie. Jak nam wsypią to na otarcie łez pozostanie że formę łapali w Kielcach.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
boro
Orator
Orator
Posty: 582
Rejestracja: 13 wrz 2012, 14:05

Re: Piłka ręczna

PitS pisze:
boro pisze:Brawo, brawo, brawo, dużo, za dużo strat,ale obrona na najwyższym poziomie, Szwedzi nie pograli w drugiej połowie w ataku, nerwy były prawie do końca :) , teraz Chorwacja, na papierze dużo lepsza ...ale...dopóki piłka w grze. :wink:
Niestety tu jedne z najlepszych skrzydeł na świecie. Jak nam wsypią to na otarcie łez pozostanie że formę łapali w Kielcach.
To prawda, a jeszcze są Duvnjak, Vori, klasa światowa, będzie ciężko chociaż Brazylia pokazała, że można powalczyć. Teraz czas by podleczyć rany po Szwedach :) i w środę do boju. :!PL!:
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka ręczna

Można powalczyć pewnie. Pod warunkiem że nie będzie durnych strat, których niestety cały czas jest dużo, a dwa że nie będziemy próbowali wszystkiego rzucić środkiem. :( Widać że skrzydłami też sobie jakoś radzimy, ale większość próbujemy pchać na siłę przez środek.
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Piłka ręczna

Ze skrzydłami radzi sobie tylko Bielecki. Gdy on atakuje to w obronę angażuje 3 zawodników i pozostali obrońcy kryjąc luki odsłaniają skrzydła. Wtedy idzie piłka do skrzydła. To dużo lepsze rozwiązanie bo może tam zrobić trudną do przejęcia mocną wrzutkę, niz to co do tej pory próbował grać z kołem. Tam musiała być lekka wrzutka którą z jednym okiem ciężko zagrać. Poza tym, Kola i miękka wrzutka ...... rotfl

Kłopot w tym że Cupic doskonale przechwytuje i lata na atak szybki.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
boro
Orator
Orator
Posty: 582
Rejestracja: 13 wrz 2012, 14:05

Re: Piłka ręczna

Szkoda, że Krzysiek Lijewski pewnie nie zagra, brakuje go na prawym rozegraniu, Rojewski z Szwecją miał dużo strat i przez większość meczu nie było z niego pożytku, a i zmiana na Szybę nic nie wniosła, po za tym Krzysiek super dogrywa piłkę.
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka ręczna

PitS pisze:Poza tym, Kola i miękka wrzutka ...... rotfl
Nie przesadzaj, ze Szwedami kilka razy ściągnął na siebie kilku i potem zagrał długie podanie na skrzydło. :) Ale chyba w jego przypadku to wchodzi tylko po to żeby pierdyknąć petardę z 9 metrów, tylko już go za dobrze znają i gucio z tego najczęściej wychodzi. :(
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Piłka ręczna

htb pisze:Można powalczyć pewnie. Pod warunkiem że nie będzie durnych strat, których niestety cały czas jest dużo, a dwa że nie będziemy próbowali wszystkiego rzucić środkiem. :( Widać że skrzydłami też sobie jakoś radzimy, ale większość próbujemy pchać na siłę przez środek.
Niestety kuleje atak pozycyjny, wystarczy że obrona wyjdzie na 5:1 i chłopaki nie wiedzą co mają ze sobą (i z piłką) zrobić. Trochę mnie to dziwi, bo takie rzeczy to się ćwiczy na treningach godzinami...
Z drugiej strony na ten rodzaj obrony bardzo brakuje Jaszki, czyli kogoś bardzo szybkiego, kto umie grać dynamicznie na zwodzie.
Moim zdaniem, niestety, ale dostaniemy dychą. A jeśli nawet jakimś cudem będzie na styk, to załatwią nas sędziowie. Sorry za pesymizm...
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Piłka ręczna

Jacek iREM pisze:Niestety kuleje atak pozycyjny, wystarczy że obrona wyjdzie na 5:1 i chłopaki nie wiedzą co mają ze sobą (i z piłką) zrobić.
No niestety zazwyczaj grają wtedy jeden z dwóch "wyćwiczonych schematów" - zgubiona piłka lub faul w ataku... :/ .
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka ręczna

Zgadza się i to mnie dziwi. Od lat mamy w reprezentacji z tym problem i nic się w tym kierunku nie zmienia/poprawia. :(
Obrazek
_____
boro
Orator
Orator
Posty: 582
Rejestracja: 13 wrz 2012, 14:05

Re: Piłka ręczna

My tak gramy od zawsze, naszą siłą zawsze była gra z drugiej linii, to na tych pozycjach grali najlepsi nasi szczypiorniści Klempel, Waszkiewicz, Tłuczyński, Kałuziński, Wenta a teraz Bielecki, Jurecki czy bracia Liewscy, kombinacyjna gra i skrzydła tutaj było zawsze gorzej. Jedyny wybitny to Mariusz Jurasik.
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Piłka ręczna

boro pisze:My tak gramy od zawsze, naszą siłą zawsze była gra z drugiej linii, to na tych pozycjach grali najlepsi nasi szczypiorniści Klempel, Waszkiewicz, Tłuczyński, Kałuziński, Wenta a teraz Bielecki, Jurecki czy bracia Liewscy, kombinacyjna gra i skrzydła tutaj było zawsze gorzej. Jedyny wybitny to Mariusz Jurasik.
Ale za dawnych czasów "koronka" śmigała od prawej do lewej, mieliśmy doskonałych skrzydłowych, którzy nie tylko byli do podawania piłek. A teraz tego nie ma. i to jest błąd. Kiedy Kola albo Dzidziuś dostaje piłę w tempo na nabiegu nie ma szans żeby ich ktoś powstrzymał, problem w tym, że oni zaczynają akcję na stojaka, od kozła a potem to już tylko odpał, faul ataku albo podwójny...
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
boro
Orator
Orator
Posty: 582
Rejestracja: 13 wrz 2012, 14:05

Re: Piłka ręczna

Jacek iREM pisze:
boro pisze:My tak gramy od zawsze, naszą siłą zawsze była gra z drugiej linii, to na tych pozycjach grali najlepsi nasi szczypiorniści Klempel, Waszkiewicz, Tłuczyński, Kałuziński, Wenta a teraz Bielecki, Jurecki czy bracia Liewscy, kombinacyjna gra i skrzydła tutaj było zawsze gorzej. Jedyny wybitny to Mariusz Jurasik.
Ale za dawnych czasów "koronka" śmigała od prawej do lewej, mieliśmy doskonałych skrzydłowych, którzy nie tylko byli do podawania piłek. A teraz tego nie ma. i to jest błąd. Kiedy Kola albo Dzidziuś dostaje piłę w tempo na nabiegu nie ma szans żeby ich ktoś powstrzymał, problem w tym, że oni zaczynają akcję na stojaka, od kozła a potem to już tylko odpał, faul ataku albo podwójny...
Dawniej tak się grało, teraz wszyscy grają agresywniej, często obrona 5+1 lub 4+2, nie da się sprawnie pociągnąć koronki, gra jest bardziej rwana, ale ma swoje plusy, gra z kołem, przebiegnięcia skrzydłowych, ech brakuje Jurasika i tych jego wbiegnięć i rzutów na bramkę, jeśli dobrze zaczniemy i rzucimy parę bramek z drugiej linii, będzie luźniej, wtedy koło i skrzydłowi będą mieli łatwiej.
Nie będzie łatwo, ale jeśli ograniczymy straty w ataku, mecz będzie do końca na styku ... oby. :wink:
Awatar użytkownika
Elf
Senior
Senior
Posty: 2508
Rejestracja: 20 kwie 2012, 14:57
Lokalizacja: Sercem na Podlasiu

Re: Piłka ręczna

Ile zawałów już mieliście? :D

Mamy toooo! :!PL!: :!PL!: :!PL!:
"Elfy są urocze. Rzucają urok. Elfy są czarowne. Splatają czary. Ich uroda powala. Strzałą. Kłopot ze słowami polega na tym, że ich znaczenie może się wić jak wąż. A jeśli ktoś chce znaleźć węże, powinien ich szukać za słowami, które zmieniły swój sens. Nikt nigdy nie powiedział, że elfy są miłe. Elfy są złe."
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Piłka ręczna

Elf pisze:Ile zawałów już mieliście? :D

Mamy toooo! :!PL!: :!PL!: :!PL!:
Ja jeden plus dwa omdlenia. Ja pierniczę, klasa!
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Piłka ręczna

Oglądałem teraz bramki z meczu Katar - Niemcy i zastanawia mnie, ilu graczy gospodarzy urodziło się w Katarze, a ilu tylko na $katar$ zachorowało...
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Piłka ręczna

scudetto pisze:Oglądałem teraz bramki z meczu Katar - Niemcy i zastanawia mnie, ilu graczy gospodarzy urodziło się w Katarze, a ilu tylko na $katar$ zachorowało...
Coś około 100%?
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa

Wróć do „Inne sporty”