Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 780
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Piłka nożna - sezon 2022/2023

RatRace pisze: 13 gru 2022, 21:06 Słabo dzisiaj Chorwacja wygląda...
Mogli nie imprezować po wygranej z Brazylią. A tym samym nie delektować się śpiewaniem faszystowskich przyśpiewek, wstyd! :::bd:: Zdecydowanie nie zasłużyli na zagranie w wielkim finale. Argentyna też nie. Nie rozumiem podniecania się co niektórych, jaka to drużyna Messiego jest wielka. rotfl W finale dostaną Francję i nastąpi prawdziwa weryfikacja. :::gd:::

Na wszelki wypadek postawiłem na tych gamoni bo tak coś czułem, że Chorwacja to przewali. :]

https://www.efortuna.pl/ticketdetail?id ... &source=SB
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Piłka nożna - sezon 2022/2023

;)

Po pierwsze Francja jeszcze nie jest w finale. Ma większe szanse niż Maroko, ale jednak ten mecz trzeba wygrać, a Maroko wiele bramek nie traci.

Pytenie jak Scaloni chce zatrzymać Mbappe. Ciekawi mnie czy zagra trójką stoperów? Pewnie tak. Za Mbappe będa odpowiedzialni pewnie De Paul i Molina, ewnetualnie Molina i półprawy stoper. Argentyna nie nastawia się na posiadanie piłki, więc szans na kontr specjalnie Francuzi raczej nie będą mieć. Jeśli to będzie Francja - Argentyna, to myślę, że to będzie zamknięty mecz, bo Francja też się specjalnie nie bawi w tiki takę.

No, ale dzisiaj jestem za Marokiem. Z przekory.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka nożna - sezon 2022/2023

RatRace pisze: 14 gru 2022, 10:45 Pytenie jak Scaloni chce zatrzymać Mbappe. Ciekawi mnie czy zagra trójką stoperów? Pewnie tak..
Tak gra Maroko.
Francuzi bez Rabiota. Jak dla mnie to spore osłabienie.
A na trybunie obok Infantino - Macron. :)
Ostatnio zmieniony 14 gru 2022, 22:57 przez Majorka, łącznie zmieniany 1 raz.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Piłka nożna - sezon 2022/2023

Ciężko to idzie Maroku. Francja dobrze broni. No i mają tą ofensywną czwórkę, która jest w stanie rozklepać każdą obronę. Chyba jednak Francja - Argentyna.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka nożna - sezon 2022/2023

Od momentu jak przeszli z powrotem na grę dwoma środkowymi obrońcami , grają coraz lepiej. Półfinał mundialu nie jest dobrym momentem na eksperymenty.
Jeszcze Francja w finale nie jest.
Choć nie powiem, wolałabym finał Francja - Argentyna.
Ed. I tak jest. Choć mecz o 3 miejsce może być bardzo interesujący. Obie drużyny grające dobrze, waleczne, nie odpuszczające do ostatniej minuty.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Piłka nożna - sezon 2022/2023

Maroko wychodzi z tarczą. A taki układ w meczach o 1 i 3 miejsce powoduje, że będą to mecze walki, a nie jakiś pokaz focha i wielkiej frustracji (mecz o 3 miejsce) po przegranym półfinale.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka nożna - sezon 2022/2023

Szymon Marciniak poprowadzi finał Argentyna - Francja. :::gd:::
Bardzo dobrze. To wysokiej klasy arbiter, wcale mnie nie dziwi taka decyzja FIFA.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Piłka nożna - sezon 2022/2023

Za to wczorajszy sędzia to ślepak, tyle fauli nie zauważył...
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Piłka nożna - sezon 2022/2023

Majorka pisze: 15 gru 2022, 18:27 Szymon Marciniak poprowadzi finał Argentyna - Francja. :::gd:::
Bardzo dobrze. To wysokiej klasy arbiter, wcale mnie nie dziwi taka decyzja FIFA.
A Tomasz Listkiewicz idzie w ślady ojca, będzie liniowym w meczu finałowym. Tak jak 32 lata temu jednym z finalistów jest Argentyna.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Piłka nożna - sezon 2022/2023

Uff, czyli Messi do domu z pucharem z piernika. :-)
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka nożna - sezon 2022/2023

Chorwacja. Ale miałam wrażenie, że i jedni i drudzy byli mocno przemęczeni.
Nawet Luca Modric :wink:
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Piłka nożna - sezon 2022/2023

Mogliby Marokańczycy nastukać po meczu arbitra ... :twisted:
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka nożna - sezon 2022/2023

Ale mecz :::gd:::
Finał wszystkich finałów :!:brv_cmn:!:
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Piłka nożna - sezon 2022/2023

Argentina Campeones. :::gd:::

A już myślałem, że to po frajersku wypuszczą. Niech wycałują tego swojego bramkarza. Wygrał im karne z Holandią i finał z Francją.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Piłka nożna - sezon 2022/2023

I nie będzie, przynajmniej na razie, pierwszej afrykańskiej drużyny broniącej tytułu, a sam finał oglądało się bardzo przyjemnie.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Piłka nożna - sezon 2022/2023

Wolałem Żabojadów, ale cóż. Mecz świetny. No, od drugiej połowy, pierwsza taka sobie.
I jak to podsumował Świński Cycek - W sumie White Power ograło Kinta Kunte ... :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Piłka nożna - sezon 2022/2023

Wiatr zmian zmiótł Czesia i ruszyła karuzela pod tytułem, kto nowym selekcjonerem. Mam i ja swojego faworyta. Bierem Kloppa. Paczem, że właśnie jego Liverpool został odstrzelony przez Brentford. Czujem, że chłop będzie niedługo do wzięcia. Na asystenta weźmiem Lewego. Prewencyjnie. No bo przeciez nikt poważny szefa swojego chyba nie zwolni. A co jak co, ale Klopp wie jak ofensywnie grać.

Na miejscu Cezarego nie patrzałbym nasz czy nie nasz, ale czy umie ofensywnie. Nie ważne jaki wynik, byle ofensywnie. I tak bym zapowiedział nowemu trenerowi. Gramy do przodu. I również prewencyjnie ogłosiłbym to na konferencji prezentującej selekcjonera.

Wtedy się pokaże, jaki mamy materiał ludzki na ofensywnie. To znaczy ja wiem jaki. Ale chodzi o to, zeby prawdę ukazać narodowi, który też wie, ale jeszcze się wbrew swoim neuronom łudzi. A i również paru takich, co ukradli księżyc, przy okazji spacyfikować by się przydało. Prewencyjnie.

Bo ofensywnie to my możemy z Wyspami Owczymi i Mołdawią. Z Albanią jak nam wiatr w plecy powieje. Na Czechów sam bym wystawił autobus, bo na ostatnich ME dosyć w sumie przeciętna Słowacja spuściła nas w kiblu bez większych problemów.

Czesio był jaki był. Gry jego reprezentacji oglądać się nie dało. No może ze Szwecją było OK. I chyba za to w ostateczności poleciał, znaczy się za wrażenia artystyczne. Prezes się wystraszył, że jak zostawi Czesia, to kibice zaczną organizować pretesty przed siedzibą PZPN. No to prezes, prewencyjnie, zmienił Czesia na jeszcze nie wiadomo kogo.

Dla nas najlepsi są goście typu Nawałka, Brzęczek. Póki nie nastąpi jakiś zasadniczy przełom w szkoleniu piłkarzy to najlepiej dla nas jest grać prostym 4-4-2. Z boku huzaria - boczny obrońca plus boczny pomocnik. W środku dwóch stoperów, nie ślepych i nie kulawych. W środku pola pomocników w liczbie dwóch, w wersji full wypas box-to-box ala Moder plus Klich na dopalaczach, a w wersji na ubogo Grzegorz umiem się dobrze wywrócić i Krystian obracam się jak Tytanik. A w napadzie Robert czemu mi nie dali Złotej Piłki oraz Arkadiusz staram się strzelić ale mi schodzi. Piotr z Napoli jako rezerwa. Niestety, u mnie się nie łapie bo nie pasuje do systemu, więc krótko mówiąc wypad.

Co do innych systemów się nie wypowiem bo nie ogarniam, ale jako osoba dosyć inteligetna spodziewam się że nasi wirtuozi też nie, więc nie ma sensu się nawet wysilać i przedstawiac im niuansów bardziej zaawansowanych operacji. Nie dość że nie zrozumieją, to jeszcze z rozpaczy będą się albo przewracać, albo wykopywać piłkę w trybuny. Wystarczy poczekać na presing, a potem "wyj...ać" piłkę na aut. Zawsze to można zaliczyć jako grę w obronie.

Jesteśmy narodem piłkarskich schizofreników. Wiemy na co naszych piłkarzy stać, ale i tak nasze myśli, a czasami nawet nasze czyny temu przeczą. Nurzamy się we wspomnieniach z 1974 roku zapominając, że tamci piłkarze grali w piłkę, żeby wygrać, a obecni grę w piłkę traktują jako pretekst, żeby pojawić się na boisku, a w chwilę potem na Instagramie. Samochód, wdzianko, fryzura, dziewczyna/żona, wakacje.

Dla piłkarzy z tamtego pokolenia piłka to była przygoda i nobilitacja. A dla tych obecnie, to sposób na fajne życie. A ponieważ te fajne życia na tym poziomie już mają, więc nie należy od nich niczego wielkiego wymagać, bo się obrażą i zamkną Instagrama, albo na przykład zwolnią trenera.

Dlatego, tę karuzelę uważam za działania teatralno-kukiełkarskie, których głównym celem jest zamaskowanie stanu obecnego. Czyli piłkarskiego niczego.

Z Nowym Rokiem, życzę wszystkim Forumowiczom wszystkiego dobrego. Zdrowia i humoru najwięcej.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 780
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Piłka nożna - sezon 2022/2023

RatRace pisze: 2 sty 2023, 21:23 Z Nowym Rokiem, życzę wszystkim Forumowiczom...
Podobno ten rok ma być rokiem Messi-ego. Tak mówi mój syn. :::cheese:::
Bo chyba nie rokiem Lewego-kulawego... :::hmm::: Który to osobnik spiesząc się na imprezę sylwestrową zapomniał dać swojemu klubowi zwycięstwo, marnując 100-ęęęęę!!! w końcówce meczu z miejscowymi oszołomami. :::bd::
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka nożna - sezon 2022/2023

RatRace pisze: 2 sty 2023, 21:23 Wiatr zmian zmiótł Czesia i ruszyła karuzela pod tytułem, kto nowym selekcjonerem. Mam i ja swojego faworyta. Bierem Kloppa. Paczem, że właśnie jego Liverpool został odstrzelony przez Brentford.
Patrząc jak gra Tottenham - to pewnie i Konte będzie do wzięcia :wink:
Dopóki polska liga nie będzie na średnim, bo już nie mówię , dobrym europejskim poziomie - reprezentacja też nie będzie grała na poziomie .
Jak kluby będą przyzwoicie grać w europejskich pucharach - to i reprezentacja będzie grać solidnie.
Czyli praca od podstaw.. pozytywizm po prostu rotfl

A, Mourinho chyba też wolny :::yay::: :wink:
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Piłka nożna - sezon 2022/2023

A co jak prezes Cezary wytypuje Zenka Martyniuka? ;) Z TVPiS go odstawili to ma moce przerobowe :)
Przecież tym nie(do)lotom to ani nie pomoże, ani nie zaszkodzi :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Inne sporty”